PDA

View Full Version : honda cbr 125 body kit



mixalakosferes
11/07/2011, 04:20
geia sas paidia !!!! tha ithela na kano mia erwtisi kai na me fotisete me tis gnoseis pou diathetete.... eimai katoxos enos cbr 125 montelo 2008 exw akousei oti kikloforoun plastika gia cbr 125 fthina apo kina-iaponia,den eimai omws sigouros .....episis mipos kserete kanena site pou na mou dixnei poso exoun ta antalaktika-plastika tou cbr ektos tou car.gr gt den mporw na vrw pouthena.... sas efxaristw poly kai perimeno protaseis sas!!!

PetranGR
11/07/2011, 07:23
Καλημέρα φίλε μου,σαν κάτοχος και εγώ θα σε διαφωτήσω με αυτά που ψάχνω και γνωρίζω εγώ

1. Car.gr : http://www.car.gr/parts/?offertype=&ca=711&ca=&makes=Honda&q=cbr+125&ag=&bre=&tre=2012&region=&condition=

2. Ebay.co.uk : http://stores.ebay.co.uk/kawasaki-ksr110com/Honda-CBR125R-Parts-/_i.html?rt=nc&_fsub=1373531013&_sid=92575493&_sop=2&_trksid=p4634.c0.m14.l1513&_pgn=1

Απο τον συγκεκριμενο χρηστη εχω κανει παρα πολλες παραγγελιες,ακομα και για φιλους μου,ειναι αριστος και σβελτος,απο αριστερα μπορεις να διαλεξεις για την μηχανη την οποια ψαχνεις πραγματα.


Αυτα τα 2,τα εχω για σιγουρες λυσεις,μην σου πω το 2ο παραπανω απο το 1ο ,γιατι Ελλαδα ειμαστε,αλλα ενταξει.

Αυτα απο εμενα,εαν χρειαστεις οτιδηποτε αλλο θα χαρω να σε βοηθησω.


(Υ.Γ : Κανε επεξεργασια,το θεμα σου και αλλαξε το μεγεθος της φωτογραφιας )

mixalakosferes
11/07/2011, 13:43
:beer: thnx file gia tis plirofories sou.... an kai exw kai alles apories tha ithela na mou peis an aksizei na asxolithw me to cbr mou ,na to afiso opws exei i na tou valo kostoumaki kainourgio kai na to kano malossi sta 172cc an den kano lathos......?? pera apo tn plaka einai polla ta eksoda kai genikotera i honda einai panakrivi sta antalaktika se sxesi me tn yamaha... emena mou tin spaei gt twra teleftea arxizoun kai trizoun ta plastika kapou gyro apo to konter opws episis mou ksilothike i karina mou :( :P gi afto thelo na allaksooli tin mprostini mou plevra me ta plastika apo pano mexri kato mpas kai xathei to tzitzirisma ...:) apo telikes den exw parapono exw valei gpr eksatmisi kai mikrotero granazi gia telikes kai paei sfera 140 km/h poly kala gia ena 125 ... to mono pou me kseneronei omws kai edw einai oti o aderfos mou exei ena crypton x 135 kai an den mpw apo piso tou na kopso aera den ton ftano gia kanenan logo..... telos panton opoia simvouli dwseis einai dekti...

PetranGR
11/07/2011, 14:04
Καταρχίν .

Μην το αλλάξεις τίποτα εκτός εάν είσαι φραγκάτος και θές να το φτιάξεις και εέχεις σκοπο να το κρατησεις χρονια, εαν ΟΧΙ ,τοτε μην το κανεις .Κρατα το εργαστασιακο, οσο περισσοτερο γινεται,γιατι το Aftersale του ειναι ακομα καλυτερο.
Ειναι τσαμπα λεφτα γιατι ειναι 125 οπως το ειπες,και λογικα εχεις το HRC η εχεις πειραξει κατι για να εχεις δει 140χλμ /ωρα ,δεν στο λεω ως κοροιδεια,απλα το κανονικο CBR 125 ειναι με 13,3 αλογα και εχει μικροτερη τελικη απο οτι το HRC Repsol Που ειναι ρυθμισμενο της πιστας,υπαρχουν μερικα και στην Ελλαδα με βαση την "πινακιδουλα" που εχει στο δεξι μερος του σκελετου.

Περα απο αυτα,εφοσων δεν εχει παθει κατι ,μην αλλαζεις τσαμπα,κρατα τα λεφτα σου για το επομενο μωρο που θα λατρεψεις.

Αν τριζουν τα πλαστικα, οπως λες γυρω απο το κοντερ πανε στον μαστορα πες να σου ανοιξει το κουστουμι εαν δεν γνωριζει,και να σου βαλει W-55 ,το αντισκουριακο , η οποιο εχει ,στις εγκοπες και να στο ξανα σφιξει.Επειτα θα εισαι μια χαρα,οσο για την καρινα ολο και καποια πατεντα θα υπαρχει.

Ναι,η Honda ειναι πανακριβη,ειχα σπασει το Flash το εργοστασιακο πισω αριστερα,δηλαδη μου το εσπασε καποιος με την τσαντα του,και μου ειπαν για καινουργιο 75 ευρω το !!!! 1 !!!! προσεξε, το 1 !!!.
Δεν ειναι υπερβολη και οποιος δεν το πιστευει ας παρει ενα τηλ στα κεντρικα να το μαθει και μονος.

Αν εισαι απο Θεσσαλονικη εχω να σου συστησω μαγαζι παντως εαν δεν εχεις :)

Αυτα απο εμενα.

mixalakosferes
11/07/2011, 14:15
tha ithela na mou protineis lastoixa ,,egw lew gia matzeler gt se oti mixanaki papi eixa ekane tin kaliteri douleia kai se stegno kai se vregmeno dromo... esu ti les?? a kai parepiptontos to cbr mou den einai hrc.... einai kala stromeno :P an paizei rolo !!!

PetranGR
11/07/2011, 14:20
Για τετοια τελικη δεν παιζει ρολο.

Τοτε εαν δεν ειναι , ελπιζω να το πηρες απο αντιπροσωπεια, και οχι απο ιδιωτη γιατι τοτε ειναι πειραγμενο,η θα εχει καποιο θεμα η βελονα σου ,γιατι δεν μπορεις να δεις πραγματικα 140 χλμ /ωρα σε κανονικο CBR 125.Στο λεω γιατι το θεμα ειναι παρα πολυ ψαγμενο απο εμενα.

Οσο για λαστιχα,εχω να σου προτεινω τα Michelin Pilot Sporty S2 , ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.Ειχα Pirelli , και δεν εχουν καμια σχεση . Αλλα ειναι πολυ Soft, οποτε "τρωγονται" παραπανω,και πιο γρηγορα.Αν δεν σε ενδιαφερει ομως ειναι οτι καλυτερο ,και προσωπικα για εμενα με ενδιαφερε γιατι το θεμα ασφαλειας προεχει σε εμενα.

mixalakosferes
11/07/2011, 14:23
times gnorizoume???

killbill
11/07/2011, 15:05
Δες για λάστιχα την συζητηση στο link:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=54156

Εγώ θα σου προτεινα τα Bridgestone δαγκωτο!

Γενικά συμφωνό με τα παιδιά μη χαλάσεις λεφτα στο 125αρακι, κράτα τα γιατί σίγουρα θα πάς στο 600 μετά.

Εξάτμιση στην συζήτηση στο παρακάτω link:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=6501

Καλές βόλτες!

gregorycbr
30/09/2012, 21:38
to cbr αξιζει να το φτιαξεις φιλε...