PDA

View Full Version : H πάλη της σακκούλας...



Gandalf dr685sm
12/07/2011, 08:13
Σκηνικό... κατέβασμα Κηφησίας στο ύψος του άλσους Συγγρού με το ΧΤΧ. Κάποια στιγμή μπροστά βλέπω οτι απο τα αυτοκίνητα έχει σηκωθεί στον άερα μια άδεια νάυλον σακκούλα με την φίρμα "(σεμνά μην έχουμε τπτ μηνύσεις..)".

Επειδή έχω καμιά 80-100αρα μέσα στο κοντέρ, προσπαθώ να αποφύγω αλλά αριστερά - δεξιά έχει Ι.Χ.

Έλεγα τώρα θα μου περάσει σαν μάσκα στην φάτσα η γαμημένη και θα αποκτήσω sponsor "ΒΕΝΕΤΗ" πάνω στο κράνος..

Εντωμεταξύ, να κάνω αριστερά λίγο, να έρχεται αριστερά κατά πάνω μου.. να κάνω δεξιά λίγο πάλι κατά πάνω μου. Αυτός ο πούστης ο Μέρφυ μου ετοιμάζει μπινιά λεώ.. κοίτα να δείς τώρα!

Φρενάρω αρκετά (ευτυχώς δεν είχα κανά γρήγορο πίσω μου)... πέφτει η σακούλα στο οδόστρωμα και μόλις πάω να περάσω απο πάνω με ενα αεράκι σηκώνεται και έρχεται και κολάει στους λαιμούς εξαγωγής!

$#@!$@#$!%$#@$~#@$#@$#@~... ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ!

Σταματώ στην άκρη , βρωμώντας σαν χωματερή που έχει πάρει φωτιά.

Έβγαλα την σακκούλα αλλά όπως περίμενα ενα σημαντικό κομμάτι της διακοσμεί ακόμα τις εξατμίσεις, δίνοντας μια υπέροχη βρωμερή εσάνς όταν ζεσταίνεται το μοτέρ.

Για δώστε λοιπόν ιδέες πως ξεκολάει το νάυλον/πλαστικό απο σωλήνες γιατί δεν αντέχεται αυτό το πράγμα... α.. .και μην αρχίσετε τα διεστραμμένα με προφυλακτικά και το μπουρί της σόμπας..

GIXXERAKIAS
12/07/2011, 08:19
Παρε μπροστα,ζεστανε το μοτορι λιγο και παρε ενα καθαριστικο φουρνου αν εχει η μαδερ στο σπιτι (η η γυναικα) και ριξε πανω στους λαιμους (και μονο στους λαιμους) προσεχοντας μην πεσει πουθενα αλλου.Διαβασε και τις οδηγιες πριν το κανεις γιατι δνε θυμαμαι μετα τι πρεπει να κανεις αν περιμενεις λιγο η καθαριζεις αμεσως.:wave2:

ps:Εναλλακτικη μεθοδος τριψιμο με ψιλο συρμα κατσαρολας με αλοιφη για inox.:winka:

Gandalf dr685sm
12/07/2011, 08:35
Ευχαριστώ φίλε.. έχω ακόμα λίγο αλοιφή για INOX.. θα το δοκιμάσω.

PalLoukiLuke
12/07/2011, 08:39
ζεστανε το σημειο με καμινετο και με μια σπατουλα βγαλε τα υποληματα.
Δοκιμασμενο...;)

sniper
12/07/2011, 09:28
Τυχερός είσαι..

Εμένα μου είχε έρθει από το πουθενά και πιάστηκε στη μανέτα του φρένου και λειτουργώντας σαν αλεξίπτωτο φρέναρε ακαριαία τη μηχανή, πηγαίνοντας με πάρα πολλά στην ευθεία πριν τα διόδια της Ελευσίνας... Ευτυχώς είχα το 600 τότε γιατί με το 954 ακόμα δεν θα είχα προσγειωθεί..

McGyver
12/07/2011, 09:32
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=119045&highlight=%F3%E1%EA%EF%FD%EB%E1

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=78064&highlight=%F3%E1%EA%EF%FD%EB%E1

MavrosPan
12/07/2011, 11:33
τις προαλλες καθαρισα τους λαιμους στο xt απο διαφορων ειδω καλουδια, λαδια που ειχαν τρεξει πανω μια φορα, ξεραμενα και πλαστικο απο μια τσαντα που ακουμπισε.

Θα παρεις καθαριστικο φουρνου, Fornet λεγεται και ειναι αυτο.

http://www.killdeal.gr/homepage.aspx?offer_id=9344

θα το απλωσεις στην εξατμιση, ακομα και αν ειναι κρυα, δεν υπαρχει προβλημα. Θα παρεις ενα συρμα κουζινας, οχι τα ασημι που τριβουν τριβουν και ειναι σκληρα, ουτε τα αλλα τα ασημι που ειναι σαν μαλλι. Θα παρεις το πρασινο που ειναι σαν αυτο που εχει η πανω οψη απο τα σφουγγαρια κουζινας.

Γεμιζεις οπου εχεις θεμα με αυτον τον αφρο και μετα τριβεις. Μην φοβασαι και δυνατα να τριψεις, γραμμες και σημαδια δεν θα κανεις. Ξαναπερνας αφρο και συνεχιζεις. Θα σου συνιστουσα καθαρισεις ολο το κομματι με αυτον τον τροπο για να ειναι και ομοιομορφο το τελικο αποτελεσμα. Πχ ολο το τελικο ή ολους τους λαιμους. Μολις τριψεις και δεις οτι εχουν εξαφανιστει τα παντα, περνας με λιγο νερακι και τριβεις λιγο με το χερι σου να φυγουν ολα τα υπολοιματα και σκουπιζεις.

Και αν σου παει αφρος και οπουδηποτε αλλους μην αγχωνεσαι, οταν τελειωσεις τη δουλεια σου τον βρεχεις και τον σκουπιζεις και απο οπου αλλου σου επεσε.

Σαν καινουρια θα γινει η εξατμιση. Εμενα ειχαν γινει μαυρισει πολυ οι λαιμοι οι devil και τους πλακωσα μια ωρα και τους ετριψα ολους και γιναν σαν την πρωτη μερα που τους εβαλα. Μαλιστα οταν τελειωσα την δουλεια ειχαν ασημισει λιγο, και απογοητευτικα αλλα μολις δουλεψε το μηχανακι μιση ωρα ξαναπηραν το ωραιο χρυσαφι τους χρωμα. Τους περασα και ενα γυαλιστικο για inox και εγινε πενα.

OldMan
12/07/2011, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εμένα μου είχε έρθει από το πουθενά και πιάστηκε στη μανέτα του φρένου και λειτουργώντας σαν αλεξίπτωτο φρέναρε ακαριαία τη μηχανή,
σου πόνεσε και τα δαχτυλάκια σου ..?? :blush:

sniper
12/07/2011, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
σου πόνεσε και τα δαχτυλάκια σου ..?? :blush:


Τα δάχτυλα όχι.. :blush: :bawl: :lol:

the who
12/07/2011, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τυχερός είσαι..

Εμένα μου είχε έρθει από το πουθενά και πιάστηκε στη μανέτα του φρένου και λειτουργώντας σαν αλεξίπτωτο φρέναρε ακαριαία τη μηχανή, πηγαίνοντας με πάρα πολλά στην ευθεία πριν τα διόδια της Ελευσίνας... Ευτυχώς είχα το 600 τότε γιατί με το 954 ακόμα δεν θα είχα προσγειωθεί..

Ωραιο παραμυθι.Ο δρακος ποτε βγαινει?:p :rotflmao:

sniper
12/07/2011, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Ωραιο παραμυθι.Ο δρακος ποτε βγαινει?:p :rotflmao:

Δε νομίζω να ήταν δράκος αυτό που βγήκε.. :sick:

the who
12/07/2011, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δε νομίζω να ήταν δράκος αυτό που βγήκε.. :sick:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ειμαι σιγουρος.Στα καλα καθουμενα και με πολλα να σε φραναρει μια σακουλα με την βοηθεια του αερα δεν ειναι κατι που το βλεπεις καθε μερα.:wave2:

sernodas2
12/07/2011, 23:09
τι μονη φορά που έχω μαλώσει άνθρωπο ηταν οταν μου ηρθε στιν μαπα μια σακουλα με αχλαδακια κ.α φρουτακια........
εκει που πήγαινα πισω απο ενα κουτάκι σε κλειστό επαρχιακό κομμάτι με σκοπο να το περασω με τιν πρωτη ευκαιρια ξαφνηκα μου ερχετε η σακουλα στην μαπα:hypnotize :hypnotize

ε.....με μιας σταματάω γυρνάω πίσω περνώ τι σακούλα με τα φλούδια κ πλακωνομε να πιασω των μπάρμπα αφου των εφτασα παω διπλα του κ του ζητω να του πω κατι..... ανοίγει παράθυρο καλα να δει τι θελω κ με ενα καλο βολε να σου η σακουλα μεσα παλι ... :lol: :lol: :lol: :lol:

σου αρέσει ρε???

ε το τι έγινε δεν λέγετε :lol: :lol: :lol: ηρθαν κ οι μπατσοι κ κλασαν στο γελιο μόλις τους ειπα γιατι το εκανα,τελος καλο ολα καλα