PDA

View Full Version : Minoan Lines....ΓΤΠΚ



AUFGEBRACHT
12/07/2011, 10:31
Καλά,οι τύποι είναι απίστευτοι απατεώνες...μπαίνεις στο site της εταιρείας,κάνεις on line κράτηση εισιτηρίων και στο τέλος έχει τον τρόπο πληρωμής και παράδοσης εισιτηρίων στον πελάτη, όπου μεταξύ άλλων έχει και την επιλογή παράδοσής τους με courier. Γίνεται η κράτηση, σου στέλνουν το επιβεβαιωτικό mail, όπου αναφέρεται καθαρά ότι ο τρόπος που θα παραδοθούν τα εισιτήρια είναι με courier...περιμένεις,περιμένεις,περιμένεις...πουθενά τα εισιτήρια!!! Παίρνω τηλέφωνο στα κεντρικά,ρωτάω γιατί δεν έχουν παραδοθεί ακόμα τα εισιτήρια κι ένας τύπος απαντά "μην αγχώνεστε κύριε,ταξιδεύετε σε μιάμιση βδομάδα και θέλετε να σας τα στείλουμε από τώρα;;; Θα έρθουν πριν τον απόπλου, μην ανησυχείτε..." Έλα όμως που εγώ ανησυχώ γιατί εδώ ανθεί η φαιδρά πορτοκαλέα...Ξαναπαίρνω τηλέφωνο, με παραπέμπουν από τον Άννα στον Καϊάφα, στο τέλος το σηκώνει μια υπάλληλος, αλλά δε μπορεί να με εξυπηρετήσει γιατί θέλει τον αριθμό κράτησης μέσω internet και όνομα,αριθμός ταυτότητας,πινακίδα μοτό δεν της κάνουν γιατί δεν καταχωρούνται και δε μπορεί να με βρει πουθενά!!!! Τον βρίσκω, πάλι τηλέφωνο, όπου μου λέει το εξής καταπληκτικό: ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ,ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΑΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ €500, ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΙΣΧΥΕΙ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ...:a53: :a53: :a53: Της λέω ότι ΠΟΥΘΕΝΑ στο site δεν αναφέρεται αυτό,ΠΟΥΘΕΝΑ,το mail που μου έστειλαν αναφέρει ΟΛΟΚΑΘΑΡΑ πως τα εισιτήρια θα μου παραδοθούν με κούριερ,αυτή απτόητη "κύριε πηγαίντε πάρτε τα από το λιμάνι μέχρι και 2 ώρες πριν,δεν έχετε πρόβλημα". Αν θα με ξαναδούν;;;; :lol: :lol: :lol:
Εκείνο το ρημάδι το ΙΝ.ΚΑ άραγε δουλεύει; Όχι τίποτε άλλο μη νομίζει ο Grimaldi ότι τρώμε κουτόχορτο...

cityfly
12/07/2011, 11:10
πάντως από όσο ξέρω όντως τα παίρνεις από το λιμάνι όπως σου είπαν χωρίς πρόβλημα
οπότε φαντάζομαι όπως καταλαβαίνεις το σχόλιο σου περί απατεώνων δεν στέκει
να πεις για ανοργάνωτους, να πεις για αδιαφορία, να πεις ότι δεν ξέρουν μεταξύ τους τι τους γίνεται και διάφορα σχετικά μάλιστα θα χεις δίκιο, αλλά το απατεώνες δεν κολλάει, άμα σου φάνε τα εισητήτια τότε θα είναι απατεώνες αλλά αυτό δε θα γίνει

:wave2:

καλό ταξίδι

TATAR
12/07/2011, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Καλά,οι τύποι είναι απίστευτοι απατεώνες...μπαίνεις στο site της εταιρείας,κάνεις on line κρά
Εκείνο το ρημάδι το ΙΝ.ΚΑ άραγε δουλεύει; Όχι τίποτε άλλο μη νομίζει ο Grimaldi ότι τρώμε κουτόχορτο...


Καμμία σχέση ο "φουκαράς" γριμαλντι. Η εταιρεία ξεκίνησε σαν εταιρεία λαικής βασης σε ένα πρασινο νομό , μα όταν λέμε πράσινο ενούμε καταπράσινο, και συνεπώς οι υπάλληλοι είναι και παραμένουν καταπράσινοι με ότι αυτό συνεπάγεται !! 'ο καημένος ο ιταλός προσπαθεί να ξεκαθαρίσει αλλα μασα ή κατσίκα ταραμα ?

ποπαϋ
12/07/2011, 11:25
Σωστός!

το κράτος του ΠΑΣΟΚ κάνει κουμάντο στη Κρήτη τα τελευταία 30 χρόνια!

AUFGEBRACHT
12/07/2011, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
πάντως από όσο ξέρω όντως τα παίρνεις από το λιμάνι όπως σου είπαν χωρίς πρόβλημα
οπότε φαντάζομαι όπως καταλαβαίνεις το σχόλιο σου περί απατεώνων δεν στέκει
να πεις για ανοργάνωτους, να πεις για αδιαφορία, να πεις ότι δεν ξέρουν μεταξύ τους τι τους γίνεται και διάφορα σχετικά μάλιστα θα χεις δίκιο, αλλά το απατεώνες δεν κολλάει, άμα σου φάνε τα εισητήτια τότε θα είναι απατεώνες αλλά αυτό δε θα γίνει

:wave2:

καλό ταξίδι


Καταρχάς σε ευχαριστώ πολύ,
Τώρα σε αυτό που λες εν μέρει έχεις δίκιο,το απατεώνες δεν το έγραψα με την έννοια ότι θα μου φάνε τα λεφτά,αλλά με την έννοια ότι άλλες υπηρεσίες σου διαφημίζουν και άλλες σου προσφέρουν,ή μάλλον δεν σου προσφέρουν.Ότι είναι ανοργάνωτοι και δεν ξέρουν τί τους γίνεται αυτό είναι σίγουρο...μίλησα με 4-5 άτομα ρωτώντας για ποιό λόγο δεν έχω λάβει ακόμα τα εισιτήρια και κανείς δε με ρώτησε πόσο αξία έχουν,ο άλλος με ειρωνικό στυλάκι μου έλεγε "από τώρα να σας τα στείλουμε,μην αγχώνεστε από τόσο νωρίς"... Το έγραψα ξαι παραπάνω,έχω το επιβεβαιωτικό mail τους το οποίο αναφέρει ΟΛΟΚΑΘΑΡΑ ότι τα εισιτήρια θα μου αποσταλλούν με κούριερ.Κατά τη δική μου νοοτροπία και τρόπο σκέψης λοιπόν,έαν εμένα ως πελάτη μου υπόσχεσαι κάτι το οποίο δεν έχει καν μικρά γράμματα και δεν το τηρείς και δεν το αποσαφηνίζεις ξεκάθαρα,για μένα είσαι απατεώνας...

AUFGEBRACHT
12/07/2011, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από TATAR
Καμμία σχέση ο "φουκαράς" γριμαλντι. Η εταιρεία ξεκίνησε σαν εταιρεία λαικής βασης σε ένα πρασινο νομό , μα όταν λέμε πράσινο ενούμε καταπράσινο, και συνεπώς οι υπάλληλοι είναι και παραμένουν καταπράσινοι με ότι αυτό συνεπάγεται !! 'ο καημένος ο ιταλός προσπαθεί να ξεκαθαρίσει αλλα μασα ή κατσίκα ταραμα ?

Οπότε να μη ζητάω τα ρέστα από τον Ιταλό αλλά να απευθυνθώ στην τοπική οργάνωση ΠΑ.ΣΟ.Κ. της περιοχής μου;;;;

sniper
12/07/2011, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Οπότε να μη ζητάω τα ρέστα από τον Ιταλό αλλά να απευθυνθώ στην τοπική οργάνωση ΠΑ.ΣΟ.Κ. της περιοχής μου;;;;

:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol:

TROOPER
12/07/2011, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol:

και γω ξεραθηκα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TATAR
12/07/2011, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Οπότε να μη ζητάω τα ρέστα από τον Ιταλό αλλά να απευθυνθώ στην τοπική οργάνωση ΠΑ.ΣΟ.Κ. της περιοχής μου;;;;

να φανταστείς ΥΠΗΡΧΕ κλητήρ με κομπρεσορα, σκαφος και τζιπάκι για τα χωματα του εξοχικου και φυσικα τρανσαλπ!!

AUFGEBRACHT
12/07/2011, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από TATAR
να φανταστείς ΥΠΗΡΧΕ κλητήρ με κομπρεσορα, σκαφος και τζιπάκι για τα χωματα του εξοχικου και φυσικα τρανσαλπ!!

Καλά υποψιαζόμουνα πως ο κουνιάδος μου είναι κρυφοπασοκατζής...Ο πρασινοφρουρός, τώρα κατάλαβα γιατί αγόρασε transalp...

blackbusa
12/07/2011, 11:43
σιγα τα ωα...εδω εμας μας αλλαξαν εταιρια καραβι και ωραρια και δεν μαθαμε ποτε τιποτα...

απο την Ρωμη και κατω δεν ειναι Ιταλια...και ο Grimaldi ειναι απο την Napoli...:D

cityfly
13/07/2011, 00:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Καταρχάς σε ευχαριστώ πολύ,
Τώρα σε αυτό που λες εν μέρει έχεις δίκιο,το απατεώνες δεν το έγραψα με την έννοια ότι θα μου φάνε τα λεφτά,αλλά με την έννοια ότι άλλες υπηρεσίες σου διαφημίζουν και άλλες σου προσφέρουν,ή μάλλον δεν σου προσφέρουν.Ότι είναι ανοργάνωτοι και δεν ξέρουν τί τους γίνεται αυτό είναι σίγουρο...μίλησα με 4-5 άτομα ρωτώντας για ποιό λόγο δεν έχω λάβει ακόμα τα εισιτήρια και κανείς δε με ρώτησε πόσο αξία έχουν,ο άλλος με ειρωνικό στυλάκι μου έλεγε "από τώρα να σας τα στείλουμε,μην αγχώνεστε από τόσο νωρίς"... Το έγραψα ξαι παραπάνω,έχω το επιβεβαιωτικό mail τους το οποίο αναφέρει ΟΛΟΚΑΘΑΡΑ ότι τα εισιτήρια θα μου αποσταλλούν με κούριερ.Κατά τη δική μου νοοτροπία και τρόπο σκέψης λοιπόν,έαν εμένα ως πελάτη μου υπόσχεσαι κάτι το οποίο δεν έχει καν μικρά γράμματα και δεν το τηρείς και δεν το αποσαφηνίζεις ξεκάθαρα,για μένα είσαι απατεώνας...


είναι άστα να πάνε πάντως
η μόνη φορά που θυμάμαι να χω ευχαριστηθεί ταξίδι με μινωικές (αλλά και με ανέκ) είναι όταν για ένα φεγγάρι ταξίδευαν και οι δύο χανιά (και μετά για την ανέκ όταν ηταν και η blue star) τότε ήταν καλά και από συμπεριφορά και από τιμές όταν ξανάγιναν μονωπόλιο άρχισαν τα δικά τους (και η ανέκ και οι μινωικές)

:beer:

Lioulios
13/07/2011, 01:02
Εγώ πάντως δεν βλέπω το λόγο να έχεις τα εισητήρια μαζί σου τόσο πολύ νωρίς . Πάντα τα έπαιρνα όπως σου είπαν λίγο πριν φύγω και νο πρόμπλεμ .

Για άλλα να ανυσηχείς .Όχι για αυτό . Περίμενα δηλ να διαβάσω κάτι πιο εξωφρενικό .

nio1981
13/07/2011, 20:14
2 φορες εχω παρει απο travelplanet και τις δυο μου εχουν ερθει μια χαρα.με κουριερ και 5 ευρω επιβαρυνση φυσικα:wave2:

Xrider
15/07/2011, 08:01
Δεν φταιει κανενας Γκριμαλντι,η Ελληνικηοργανωση γνωστη παγκοσμιως ως "ξυσ'τα @@ διασου" φταιει
Εγω ταξιδεψα με ΑΝΕΚ απο Ιταλια για Ελλαδα πριν 4 μερες και η κατασταση ειναι τριτοκοσμικη.
Καμπινες δεν υπηρχαν ουτε οι Λουξ,το πλοιο ηταν γεματο και δεν υπηρχε ουτε χωρος στο καταστρωμα η μεσα να ξαπλωσεις...4 το πρωι γυρναγαμε εγω και αλλοι 100-μπορει και περισσοτεροι- σαν τα φαντασματακια του PacMan μηπως και καποιος εχει σηκωθει απο καποιο διαδρομο,γωνια κλπ και μπορεσουμε να ξαπλωσουμε -κλεισουμε ματι για κανενα μισαωρο.

Ο Γκριμαλντι εχει παρει μονο το μερος Ιταλια-Ελλαδα κατι σαν επινοικιαση της συγκεκρημενης γραμμης οπως τα Σουπερφαστ με την ΑΝΕΚ ενωθηκαν μονο για την γραμμη Ανκονα -Πατρα -παρατηρηση:οπου μπαινει ο Βγενοπουλος φαληριζουν οι εταιριες...αυτοι οι αραβες δεν τον εχουν καταλαβει ακομα :confused: -

Απο ιταλια -Ανκονα- για Ελλαδα ειχε καθε μερα 2 Σουπερφαστ,1Μινοαν,1 ΑΝΕΚ και ειδικα τα καλοκαιρια προς το τελος Ιουλιου τα πλοια ηταν γεματα...τωρα με ΜΟΝΟ 2 την ημερα ο ορος Παρτουζα θα παρει αλλο νοημα.
Αν το ΚΡΗΤΗ 1 δεν εχει γινει ξυραφακια...μπορει να το ξαναδουμε στην Αδριατικη και οχι μονο

Εχετλαίος
15/07/2011, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Αν το ΚΡΗΤΗ 1 δεν εχει γινει ξυραφακια...μπορει να το ξαναδουμε στην Αδριατικη και οχι μονο

Που το θυμήθηκες!
Η χαρά του κλειστοφοβικού!
:a53: :a53:

sergiosm
15/07/2011, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Που το θυμήθηκες!
Η χαρά του κλειστοφοβικού!
:a53: :a53:

θηρίο όμως το άτιμο

sergiosm
15/07/2011, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Αν το ΚΡΗΤΗ 1 δεν εχει γινει ξυραφακια...μπορει να το ξαναδουμε στην Αδριατικη και οχι μονο

Σύμφωνα με αυτό:

http://www.marinetraffic.com/ais/gr/shipdetails.aspx?mmsi=237022000

υπάρχουν ακόμα ... ελπίδες ...

:lol: :lol:

sergiosm
15/07/2011, 12:26
:beer: :beer:


231512

Xrider
15/07/2011, 20:43
Το 'Απτερα" το θυμαται κανεις?

Εχετλαίος
15/07/2011, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Το 'Απτερα" το θυμαται κανεις?

Μεγάλος έρωτας! Ειδικά ο δεξιός διάδρομος που κατέληγε στην αποθήκη με τα κρομμύδια όξω από την κουζίνα! Όταν μας το είχαν πρωτοφέρει, όλοι τρέχαμε να δούμε τους καθρέπτες στο ταβάνι στα σκαλάκια πριν τη ρεσεψιόν...
Αξέχαστα ταξείδια...
Όπως και με το Κύδων...Φοβερό βαπόρι! Όλα τα λούκια πόσιμου νερού βουλωμένα απ τση μποντικούς αλλά παρόλαυτά φοβερό σκαρί...Έκανε απίστευτο ταξείδι!
:sad:

sergiosm
15/07/2011, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Το 'Απτερα" το θυμαται κανεις?

ω ναι


231607

Xrider
16/07/2011, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Μεγάλος έρωτας! Ειδικά ο δεξιός διάδρομος που κατέληγε στην αποθήκη με τα κρομμύδια όξω από την κουζίνα! Όταν μας το είχαν πρωτοφέρει, όλοι τρέχαμε να δούμε τους καθρέπτες στο ταβάνι στα σκαλάκια πριν τη ρεσεψιόν...
Αξέχαστα ταξείδια...
Όπως και με το Κύδων...Φοβερό βαπόρι! Όλα τα λούκια πόσιμου νερού βουλωμένα απ τση μποντικούς αλλά παρόλαυτά φοβερό σκαρί...Έκανε απίστευτο ταξείδι!
:sad:
:beer: Ολοι αυτους τους καθρευτες θυμουνται.
Σε αυτα τα πλοια αυτο που γουσταρα -πυ σημερα δεν υπαρχει- ηταν τα ξυλινα ντεκ,αυτα πρεπει να κοπηκαν την αρχη δεκαετιας του 90...τωρα βγαινεις στο καταστρωμα και ειναι σαν να μπηκες σε θερμοκηπιο.


@sergiosm αν βαλεις φωτο και το "Αρκαδι" θα με συγκηνησεις

Cpt. Haddock
16/07/2011, 09:09
Μπείτε εδώ http://www.nautilia.gr/forum/

Έχει τα πάντα :wave2:

cityfly
16/07/2011, 09:33
εμένα μου άρεσε πάρα πολύ αυτό



:) :)


231614

sergiosm
16/07/2011, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
@sergiosm αν βαλεις φωτο και το "Αρκαδι" θα με συγκηνησεις

Αυτό εννοείς;


231616

blackbusa
16/07/2011, 16:34
εδω ειναι το θρεντ για τα Busa???

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

mikes
16/07/2011, 17:30
http://www.adriaticandaegeanferries.com/register/register.html

εδω θα βρειτε το ιστορικο πολλων καραβιων της ακτοπλοϊας μας!

το αρκαδι ακουγεται οτι θα το ξανααγορασει η ρεθυμνιακη!

Xrider
17/07/2011, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Αυτό εννοείς;

:) Ναι.....αλλα με τα χρωματα της Ρεθυμνιακης πριν γινει συνγχωνευση με ΑΝΕΚ :beer:

sergiosm
17/07/2011, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
[url]http://www.adriaticandaegeanferries.com/register/register.html


:beer: :beer: