PDA

View Full Version : Enduro βόλτες???



panosko
12/07/2011, 17:23
Είμαστε 3-4 άτομα όπου ψοφάμε για βόλτες στυλ Λάδωνα (οπως είχε κάνει ο Χελιώτης πέρυσι) αλλά δεν βρίσκουμε τίποτα πια με αποτέλεσμα να αναγκαζόμαστε να πηγαίνουμε σε πανελλήνια πρωταθλήματα και παρεμφερείς αγώνες. Τα enduro sites σπάνια βγάζουν πια ανακοινώσεις για enduro events (το xtx για παράδειγμα ανεβάζει στο site του μόνο events που έχουν ήδη γίνει και ποτέ κανένα που πρόκειται να γίνει!).
Ελπίζω να αφυπνιστούν κάποιοι και να δουν οτι πολύ κόσμος ψάχνει για τέτοιου είδους εξορμήσεις και roadbook στυλ φιλικού πνεύματος αγώνες και να ξεκινήσουν αυτοί που ξέρουν τις διοργανώσεις.

KaTaNaS
12/07/2011, 17:45
περασα σημερα απο Χελιωτη, και μου ειπε πως φετος δεν...

Vstrommer71
12/07/2011, 17:50
Που και που παντως-για σους δεν ειναι αυστηρα ερωτευμενοι με τα roadbooks-γινονται χωματινες εξορμησεις με σκηνες και λοιπα ομορφα.
Να δουμε και φετος αν θα προκυψει καποια χωματινη μαζωξη των μελων του παροντος forum σε κανα ωραιο ορεινο προορισμο...

OldMan
12/07/2011, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από panosko
ψοφάμε για βόλτες στυλ Λάδωνα ....πηγαίνουμε σε πανελλήνια πρωταθλήματα και παρεμφερείς αγώνες.
Το να μπερδεύεται το σώβρακο με την γραβάτα, δεν πειράζει ..

Το να πιάνεται η γραβάτα στο άνοιγμα του σώβρακου, μπορεί και να ενοχλεί .. :winka:

KaTaNaS
12/07/2011, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Το να μπερδεύεται το σώβρακο με την γραβάτα, δεν πειράζει ..

Το να πιάνεται η γραβάτα στο άνοιγμα του σώβρακου, μπορεί και να ενοχλεί .. :winka:


χαχαχαχχαχα μάλλον για σκούπα στα πανελληνια μιλάει ο φίλος...

άλλωστε και το ποστακι στην ουσια εχει θέμα "Ζητείτε πλοηγός για βολτες στο βουνό! " :lol:

panosko
12/07/2011, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Το να μπερδεύεται το σώβρακο με την γραβάτα, δεν πειράζει ..

Το να πιάνεται η γραβάτα στο άνοιγμα του σώβρακου, μπορεί και να ενοχλεί .. :winka:

Ακυρο φιλοσοφικό στην προκειμένη περίπτωση, εσύ το λες εσύ το καταλαβαίνεις όμως , οκ.

Κι ομως φιλαράκο έτσι είναι , αφου πήγαμε Καλάβρυτα Trail Ride, προσφάτως γυρίσαμε κι από Εύβοια ράλλυ. Τώρα αν είμασταν σκούπες η οχι ποσώς μας ενδιαφέρει καθώς το χαβαλέ μας τον κάναμε και με το παραπάνω!!
Κι αμα γουστάρεις κι εσύ και μπορείς, έλα μαζί μας και θα δεις οτι είναι καλύτερο απ το τίποτα.

Αυτό που μας ταίριαζε πάντως ήταν σίγουρα το "που πας ξυπόλητος στ'αγκάθια" αφού χωρίς χιλιομετρητή ακριβείας και roadbook holder δεν τερματίζεις στους χρόνους με τίποτα, αλλά αυτό το ξέραμε...

Α ρε Χελιώτη να μην κάνεις Λάδωνα φέτος!!!!!!!!!!!!

panosko
12/07/2011, 23:37
Και μιας και το εφερε και η συζήτηση...


231322

KaTaNaS
13/07/2011, 00:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από panosko
αφού χωρίς χιλιομετρητή ακριβείας και roadbook holder δεν τερματίζεις στους χρόνους με τίποτα, αλλά αυτό το ξέραμε...

Ακριβώς όπως το γραψες, να περνάμε καλά με ότι έχουμε και να γουσταρουμε!

Γιατί εκει που ξεκινά το άγχος της διάκρισης τελειώνει η διασκέδαση!


:beer: :beer: :beer:


Το ροαντ μπουκ του Χελμαν υπάρχει , σε περιπτώση που θελετε να πατε πριβέ μονοι σας! :wave2:

matmat
13/07/2011, 06:41
Τελικά αυτο με τα δρομοβιβλία και τις καθορισμενες διαδρομες ποτε δεν το καταλαβα
το βουνο και η μηχανη ειναι ελευθερία
παιρνεις χαρτη διαλεγεις μονοπατι κι αν χαθεις ολο και καπου θα βγεις :p

:smokin:

KaTaNaS
13/07/2011, 08:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Τελικά αυτο με τα δρομοβιβλία και τις καθορισμενες διαδρομες ποτε δεν το καταλαβα
το βουνο και η μηχανη ειναι ελευθερία
παιρνεις χαρτη διαλεγεις μονοπατι κι αν χαθεις ολο και καπου θα βγεις :p

:smokin:

εχεις δικιο Ματθαίε, ειναι τόσο απλό!!!

Ο καθένας βέβαια διανυει την προσωπικη του διαδρομή για να φθασει σε αυτο το σημείο, άλλος βουταει κατευθειαν στα βαθειά μονος, άλλος καλομαθαίνει να τον πηγαίνουν και νοιωθει ανασφαλής μονος του, άλλος μαθαινει στα δρομοβιβλία και δεν εχει συνηθισει την χρηση χαρτων, όλοι στο τελος ομως θα καταληξουν σε αυτη την αισθηση της ελευθεριας που λές, άλλος πιο αργα αλλος πιο γρηγορα!

Vstrommer71
13/07/2011, 09:53
Εαν καποιος θελει να εξασκηθει στο roadbook ειναι πολυ απλο.Ας ερθει να του δωσω καμποσα που εχω καβατζα,να τα περασει στο holder κι ωρα καλη:smokin:
Εαν τωρα οι φιλοι θελουν απλα να μπουνε στο τριπακι του χωματινου ταξιδιου,κι αυτο γινεται οποτε κανονισουμε απο εδω μεσα μπορουν να συμμετασχουν
Μονο παιδια μην μου ερθετε με κοντομανικα οπως στην φωτογραφια,λυπηθειτε τα χερακια σας που θα τσακιστουν στην πρωτη τουμπα.Φιλικα!:beer:

nassosxlvbros
13/07/2011, 10:01
Υπάρχει πάντα και το (λυσσασμένο) παρεάκι της Σαλαμίνας,μη το ξεχνάμε αυτό...

OldMan
13/07/2011, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από panosko
Ακυρο φιλοσοφικό στην προκειμένη περίπτωση, εσύ το λες εσύ το καταλαβαίνεις όμως , οκ.
Προφανέστατα, γιατί μάλλον είμαι εγώ που έχω μπερδεψει την βόλτα με τους Πανελλήνιους αγώνες και τα Trail rides με το αμάνικο σκούπισμα... :wave2:

ktmakis
13/07/2011, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Προφανέστατα, γιατί μάλλον είμαι εγώ που έχω μπερδεψει την βόλτα με τους Πανελλήνιους αγώνες και τα Trail rides με το αμάνικο σκούπισμα... :wave2:

Nαι αλλά τα παιδιά σε προσκάλεσαν να δείς και θα σου αρέσει :rotflmao:

OldMan
13/07/2011, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis
Nαι αλλά τα παιδιά σε προσκάλεσαν να δείς και θα σου αρέσει :rotflmao:
Αυτό ακριβώς φοβάμαι... :look:


(μου έχουν πει ότι το "μικρόβιο" του χώματος είναι κολλητικό..) :winka:

STOYBI
13/07/2011, 13:07
Ρε Αντωνη τι τα ηθελες τα με τις γραβατες και τα στριγκακια...??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Οτι να ναι λεμε...... :bigcry: :bigcry:

ktmakis
13/07/2011, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αυτό ακριβώς φοβάμαι... :look:


(μου έχουν πει ότι το "μικρόβιο" του χώματος είναι κολλητικό..) :winka:

Οπου να 'ναι λήγει το εμβόλιο ε ?? :p
Ασε τώρα μεγάλος άνθρωπος να τρέχεις στα κατσάβραχα :lol: