PDA

View Full Version : ###Gilera Nexus 500 A1###



hummel155dkw
13/07/2011, 18:30
Geia sas, exw tin ekshs aporia enas gnwstos m evgale prin apo 3 mhnes peripou to diplwma A1 dhladh mexri 34ps/25kw H 0,16kw/kg.Mporei me to diplwma auto na odhgsei to NEXUS 500??
Etsi to exoume logargiasei emeis: (28kw/216kg=0,129)swsta den einai h exw kanei tipota lathos?

georgio
15/07/2011, 14:37
Όχι, καλά τα λες. Αλλά έχε υπόψη σου ότι θα πρέπει να εξηγεί σε τυχόν έλεγχο τι και πως γιατί οι μπατ* εεε, εννοώ οι αστυνομικοί είναι μπουρτζόβλαχοι και νομίζουν ακόμα ότι ο περιορισμός είναι με τα κυβικά, δηλαδή μέχρι 250.


Για τα προηγούμενα που -καλώς- σβήστηκαν, τα greeklish όχι δεν απαγορεύονται αλλά μας διευκολύνεις αν γράφεις ελληνικά. Γιατί, γίνεται μια παρανόηση, το φόρουμ δεν είναι μαγαζί, μπαίνεις ρωτάς κάτι και κάποιος πρέπει να σου απαντήσει. Αν δεις το ποστ σου το διάβασαν 222 άτομα, σίγουρα κάποιος από αυτούς θα ήξερε να σου πει, αλλά μπαίνοντας και βλέποντας τα greeklish δεν έκατσε καν να το διαβάσει. Φιλικά. :wave2:


Υ.Γ.: 216 κιλά το Nexus;; :hypnotize

SoulGR
16/07/2011, 14:01
φιλε μου το εψαχνα 1 μηνα σχεδον,πηγα στο συγκοινωνιων,ρωτησα τροχαιους,ασφαλιστες κλπ,δεν βγαζεις ακρη....παντως στην σελιδα του υπουργειου το αναφερει ξεκαθαρα για τα 25 kw ή 0.16 kw/kg
εγω τελικα βαρεθηκα και το πηρα χτες το μηχανακι...

hummel155dkw
16/07/2011, 18:29
@georgio τοσο δυσκολο ειναι να διαβασει κανεις greeklish?
@soulGR πηγα ρωτησα κ εγω....ο καθενας τους ελεγε κ την δικια τ εκδοση.Διοικητης Αστ.Τμημ.Το διπλωμα ισχυει μεχρι 125cc.
Μπατος της "ΔΙΑΣ" ισχυει μεχρι 34ps/25kw......κ τελικα την πιο τεκμηριωμενη απαντηση μ την εδωσε το μηχανολογικο που λεει οτι ισχυει κ το 0,16kw....Μου ειπε πως οταν πας να κανεις την μεταβιβαση της μοτο σου δινει κ επιπλεων ενα σφραγισμενο απο το μηχανολογικο χαρτι το οποιο αποδεικνυει οτι η μοτο δεν ξεπερναει τα 0,16kw/kg......
Ελπιζω τωρα να μπορειται να το διαβασεται....Φιλικα....:D