PDA

View Full Version : Προβλημα στη τροφοδοσια σε Yamaha Xt660



tolisgti
14/07/2011, 22:56
καλησπερα,πριν λιγο πανω στη βολτα αρχισε η μηχανη να μου κλωτσαει λες και εχει λοξυγκα.μετα εσβηνε,εσκαγε και ολο προς το χειροτερο. πριν 4 μηνες ειχα αλλαξει τρομπα βενζινης γιατι η μηχανη ηταν παρατημενη και το ντεποζιτο ειχε πιασει μουργα.το καθαρισα τοτε,καθαρισα και το μπεκ,αλλαξα και τη τρομπα γιατι ηταν νεκρη,δεν δουλευε καθολου.στο συνεργειο μου ειπαν πως ειμαι παλι για τρομπα λογω νοθευμενων καυσιμων.(αυτο εχουν παρατηρησει τα τελευταια χρονια λενε)
καθισα το ελυσα μονος μου,εβγαλα παλι αρκετη σκουρια μεσα απ το ντεποζιτο,η τρομπα ειναι καθαρη με μια ματια,ξανακαθαρισα το ντεποζιτο και την αντλια.δουλευει κανονικα οταν ανοιγω το διακοπτη,οχι παντα ομως!
την ξαναεβαλα πανω αλλα παλι τα ιδια κανει,εχουν πεσει αρκετα και οι στροφες του κινητηρα.
τι να κανω τωρα?να αλλαξω παλι αντλια η να ειναι κατι αλλο?αν ειναι η αντλια καθε 4 μηνες θα πρεπει να την ξαναλλαζω?
κατι τελευταιο,γεμισα το ντεποζιτο με βενζινη πριν το συνδεσω πανω στη μηχανη και την εχυνε απ τη τρομπα,ειναι λογικο αυτο?