PDA

View Full Version : πηγα για σερβις



charl
15/07/2011, 00:03
πριν ενα μηνα αγορασα το dandit μου ενα μοντελο του 2000 600cc και καθ`οτι νεος στο χωρο πηγα να του κανω σερβις σε καποιον επαγγελματια της καλαματας που δεν γνωριζω. ο οποιος μου γεμιζε το ματι για καλος.αλλαξε λαδια φιλτρο λαδιου φιλτρο βανζινης υγρα φρενων τρομπα πισω φρενου καθαρησε τα καρμπιρατερ και μου πηρε 100ευρο για εργασεια 50ευρο λαδια motul 10ευρο φιλτρο λαδιου και 30 ευρο τα υπολειπα συνολο 190. ειναι λογικο? ρωταω γιατι για το αμαξι μου δε θα εδινα 100 ευρο για την εργασεια του ασε που πιστευω οτι υπερκοστολογισε τα ανταλακτικα.τα φωτα σας παρακαλω!

tifoso4ever
15/07/2011, 16:42
Αν οντως σου καθαρισε τα καρμπυρατερ, ΛΙΓΑ σου πηρε...
Οι μηχανικοι χρεωνουν την ωρα και τη δυσκολια για καθε εργασια που προσφερουν...
Μην συγκρινεις οικονομικα τα σερβις αυτοκινητου με μοτο, γιατι ειναι σαν να συγκρινεις την αμοιβη νευροχειρουργου με μικροβιολογο...

Καλες βολτες και αγρατζουνιστοι και οι δυο!:beer:

nikos_abel
15/07/2011, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoso4ever
Αν οντως σου καθαρισε τα καρμπυρατερ, ΛΙΓΑ σου πηρε...
Οι μηχανικοι χρεωνουν την ωρα και τη δυσκολια για καθε εργασια που προσφερουν...
Μην συγκρινεις οικονομικα τα σερβις αυτοκινητου με μοτο, γιατι ειναι σαν να συγκρινεις την αμοιβη νευροχειρουργου με μικροβιολογο...

Καλες βολτες και αγρατζουνιστοι και οι δυο!:beer:

ΣΤΕΛΙΟ, ΠΡΟΣΒΟΛΗ!!!!!!

(Ή ο νευροχειρούργος θεωρείται υποδεέστερος; )

charl
15/07/2011, 22:51
ναι τα καθαρισε ημουν εκει και μαλιστα εβγαλαν πολυ βρωμα. νευροχειρουργος λοιπον οταν δεν ειμαι πανω της σκεφτομαι ποτε να τη καβαλισω ειμαι αρρωστος με αυτη τη μηχανη.ευχαριστω παιδες