PDA

View Full Version : Αυτοκίνητα Vs. Μηχανές



Σελίδες : [1] 2

duck456
23/08/2005, 12:10
ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ LINK ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ FORUM....
ANAZHTOYN KAI ΘΥΜΑΤΑ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΟΥΝΙΟ.....

http://www.tfrc.gr/forums/index.php?showtopic=961&st=0

idi
23/08/2005, 12:14
Δε χρειάζεται νομιζω να πεφτουμε στο επιπεδο αυτο

Ασ’ τους να ψάχνουν θυματα αυτοι...

Εμεις θα ψάχνουμε ημερομηνίες για track days στη πιστα να διασκεδασουμε και να μάθουμε να στρίβουμε με ασφάλεια...

duck456
23/08/2005, 12:16
ΣΩΣΤΑ ΜΙΛΑΣ ΑΛΛΑ Η ΑΛΑΖΩΝΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ....
ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.....
ΕΛΕΟΣ

Runner Ducati
23/08/2005, 12:28
και αρκετα ασχοληθηκαμε...
οτι μπορει να κανει καποιος καλος ιδιωτης αναβατης σε πιστα με ενα πχ Aprilia RS250 διχρονο αξιας μεταχειρα 4000 ευρω, θα χρειαστει καποιος ΙΧης με κουτι πανω απο 50.000 ευρω... ασε το τεραστιο κοστος αναλωσιμων........................................
για επιταχυνσεις ειδικα απο σταση δεν θα ασχοληθω γιατι ειναι εντελως γελοιο.........
γιαυτο και εχουν τετοιο κομπλεξ, ξοδευουν ολοκληρες περιουσιες για αγορες και βελτιωσεις, εχουν τρελα εξοδα σε αναλωσιμα, και ξαφνικα πεταγεται ενα ταπεινο SV650 η' ενα Μονστερακι, και ακομα και αυτα και τους παιρνει τα σωβρακα στην Βουτα... να μην πω για 1000ρια...........................

Συμφωνω με τον IDI...

δεν αξιζει καν....... the end.

Gandalf dr685sm
23/08/2005, 12:30
έβαλα post στο αρχικό thread που αφορά ακριβώς αυτά τα στοιχεία που αναφέρεις Παναγιώτη.

Gandalf

SAM46
23/08/2005, 12:42
αυτοι ειναι ικανοι να βλεπουν μοτο στο δρομο μετα απο αυτην την κουβεντα και να κανουν λες και βλεπουν κοκκινο πανι

DoctorS
23/08/2005, 12:48
ουδέν περαιτέρω σχόλιο..........τα άτομα είναι απλώς επικίνδυνα....και με ημερομηνία λήξης δυστυχώς...............:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

Tigas
23/08/2005, 12:56
ΤΟ ΠΟΣΤ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝΟΙΧΤΗΚΕ, ΤΙ ΘΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΚΟΤΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ:a31:

Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΜΑΜΑΩ ΚΑΙ ΔΕΡΝΩ ΚΑΙ ΠΑΩ ΜΕ 300.

ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΟΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΑΗΔΙΕΣ, ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΟΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ, ΠΑΟ ΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΗ ΤΗΣ ΤΟ ΝΤΥΣΙΜΟ ΤΟΥ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ.

ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ ΠΟΛΛΟΙ ΤΑ ΦΟΡΤΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝΟΥΣ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΟΥΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΗΜΕΝΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΤΡΙΒΕΙ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΤΙ ΡΙΧΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΣΑΣ ΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΧΙΛΙΑΡΙΑ ΣΑΣ Η ΤΑ 600αρια ΣΑΣ ΣΕ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΡΙΧΝΕΤΕ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΠΑΡΑΤΗΡΗΤΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 700hp KAI TA EXΩ ΔΕΙ ΠΩΣ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙ ΤΣΑΓΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΙ SS.

ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΟΔΗΓΟΥΝ ΚΑΠΟΥ ΕΙΝΑΙ :a31: ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΟΣΤ ΕΧΟΥΝ ΑΝΟΙΧΤΕΙ 1 ΣΩΡΟ

Stabak
23/08/2005, 13:14
Συμφωνώ με Tiga και προειδοποιώ κάποιους να μην κρύβονται πίσω από τους χρόνους και τις κόντρες διότι είναι μια τέχνη και αυτή. Προσωπικά δεν τη κατέχω και δεν μπορώ να λέω κάτι αν δεν είμαι σίγουρος ότι μπορώ να το κάνω

lospsi
23/08/2005, 13:31
εγω παρατηρω οτι ολοι λενε γαμαω και παταω τα παντα και οταν βγηκε ενα παιδι και εδωσε χρονους πραγματικους....
... το ριξανε στο " επ, παντρευεσαι? τι εγινε θα φαμε κουφετα? η γιαγια καλα?κτλ.."
:alien:

Tigas
23/08/2005, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από lospsi
εγω παρατηρω οτι ολοι λενε γαμαω και παταω τα παντα και οταν βγηκε ενα παιδι και εδωσε χρονους πραγματικους....
... το ριξανε στο " επ, παντρευεσαι? τι εγινε θα φαμε κουφετα? η γιαγια καλα?κτλ.."
:alien:

ΕΠΕΙΔΗ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑ ΚΑΝΤΟ ΜΑΣ ΛΙΑΝΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΤΙ ,ΠΟΥ ΠΟΤΕ:smokin:

lospsi
23/08/2005, 13:37
ακουσε κοσμε....

"Ναι, αλλά η απορία μου είναι η εξής: ΓΙΑΤΙ να συγκρίνουμε την Enzo με τη ΖΧ-10?
Τί κοινό έχουν ώστε να τα βάλουμε δίπλα δίπλα?
Γιατί στη θέση της μηχανής να μη βάζαμε μια ΖΧ-6 (ή όπως αλλιώς λέγεται) ή στη θέση του αυτοκινήτου ένα Edonis?
Τότε μπορεί το αποτέλεσμα να ήταν άλλο..."

ε...εγω λεω να βαλουμε το ΧR125 με το FOCUS WRC. ειναι πιο βολικο.

lospsi
23/08/2005, 13:40
εμ ρε τιγκα, διαβασε λιγο το συγκεκριμενο thread....
ολα ετοιμα τα θες??

:D :D

stokos
23/08/2005, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
και αρκετα ασχοληθηκαμε...
Συμφωνω με τον IDI...
δεν αξιζει καν....... the end.
+1

Pokermon
23/08/2005, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από duck456
ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ LINK ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ FORUM....
ANAZHTOYN KAI ΘΥΜΑΤΑ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΟΥΝΙΟ.....

http://www.tfrc.gr/forums/index.php?showtopic=961&st=0

Να κάνω μια άλλη ερώτηση. Όλα τα μηχανάκια που σπάνε καθρέπτες, τσακίζουν πόρτες και δεν σταματάνε ποτέ. Αυτοί που κάθονται μπροστά στα φανάρια και δεν με αφήνουν να καρφώσω 1η στις 6000 τι πρέπει να τους κάνουμε?
Εγώ έχω επιλέξει να παίρνω από κάτω κόσμο γιατί όταν δεν σέβεται κάποιος δεν τον σέβομαι κι εγώ. Κι ας καβαλάω μηχανάκι από τα 15 μου...
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

toyota
23/08/2005, 14:08
Όπως λένε,οι τύποι είναι ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ.

stefanos
23/08/2005, 14:08
εγώ πάλι δεν βλέπω τίποτα κακό.
Ενα φιλοσοφικό θεματάκι ανοίξαν τα παιδειά και αυτό είναι όλο.
Την πλάκα τους κάνουν οι περισσότεροι, οπως και εδώ άλλωστε.
Η διαδρομή πάντως έχει κίνηση συνέχεια και μόνο για κόντρα δεν κάνει.

Tigas
23/08/2005, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
Να κάνω μια άλλη ερώτηση. Όλα τα μηχανάκια που σπάνε καθρέπτες, τσακίζουν πόρτες και δεν σταματάνε ποτέ. Αυτοί που κάθονται μπροστά στα φανάρια και δεν με αφήνουν να καρφώσω 1η στις 6000 τι πρέπει να τους κάνουμε?
Εγώ έχω επιλέξει να παίρνω από κάτω κόσμο γιατί όταν δεν σέβεται κάποιος δεν τον σέβομαι κι εγώ. Κι ας καβαλάω μηχανάκι από τα 15 μου...
:confused: :confused: :

ΒΑΓΓΕΛΗ ΜΗΝ ΦΟΥΝΤΩΝΕΙΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΡΥΤΙΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΩΣ ΘΑ ΣΕ ΠΑΩ ΡΕ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ, ΘΑ ΘΕΛΕΙΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΛΗΦΤΙΝΓΚ ΣΤΟ ΦΟΥΣΤΑΝΟ :look: :lol:

Pokermon
23/08/2005, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΒΑΓΓΕΛΗ ΜΗΝ ΦΟΥΝΤΩΝΕΙΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΡΥΤΙΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΩΣ ΘΑ ΣΕ ΠΑΩ ΡΕ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ, ΘΑ ΘΕΛΕΙΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΛΗΦΤΙΝΓΚ ΣΤΟ ΦΟΥΣΤΑΝΟ :look: :lol:


ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝ ΠΕΤΥΧΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟ ΜΕ ΣΩΣΤΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΠΟΣΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΙΣΩ ΕΜΕΙΝΕ!!!!!!
ΟΥΣΤ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΒΓΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΓΛΩΣΣΑ ΚΙΟΛΑΣ!!!!!!
ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΤΥΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΜΩΣ, ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΛΥΚΑ ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΣΠΑΤΑΛΑΤΕ ΤΑ ΜΥΡΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΚΟΥΤΙΑ!!!!!!!
ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

gtsiros
23/08/2005, 14:45
Κοιτάξτε.

Ένα "σπορ" αμάξι της αγοράς δεν έχει ελπίδες, σε συνθήκες πίστας ή αλλιώς, να ακολουθήσει αντίστοιχη μηχανή "σπορ" της αγοράς.

Αν τώρα μιλήσουμε για open wheel οχήματα όπως caterham και τα συναφή, συγνώμη, αυτά είναι γενικώς πιό γρήγορα από μοτοσυκλέτες.

Τώρα, τις μαλακίες που λέει ο τίγκας για αυτοκίνητα με 700hp αρχικά δεν ήθελα να τις σχολιάσω, αλλά τσιμπάω... Τι νόημα έχει να πάρεις ένα αμάξι της αγοράς, να του βάλεις κινητήρα διπλάσιων κυβικών από τον κανονικό και υπερτροφοδοσία και να το κοντράρεις δίπλα σε ένα μαμά 600/1000ss; Βάλτο δίπλα σε ΑΥΤΟ (http://www.ghostridermovie.net/index.php?p=hayabusa) άμα θες να είσαι δίκαιος και βλέπουμε τι γίνεται τότε.

Μου θυμίζει ένα φίλο μου:
-Ρε συ!
-Έλα ρε...
-Είδα σε ένα περιοδικό, λέει, να συγκρίνουν μια μηχανή bmw με την καινούρια M5 που έχει V10 κινητήρα και λέει ότι στο άρθρο, που τα δύο αυτά μηχανήματα τα πήγαν σε στροφιλίκι, τους έκανε εντύπωση που η M5 μπορούσε να ακολουθήσει τη μοτοσυκλέτα!
-Για ποιά μοτοσυκλέτα μιλάμε;
-Δε ξέρω, την πιο γαμάτη της bmw
-r1150gs? k1200s?
-Δεν είμαι σίγουρος...
-Κοίτα, η πιό "σπορ" μηχανή της bmw...
-Λέει έχει μέσα τελευταία τεχνολογία και τέτοια...
-...ε, την 1200s θα λέει... καλά, δε σου φαίνεται αναμενόμενο ένα αμάξι σαν τη M5 με V10 κινητήρα (!!??!?!?!) να μπορεί να ακολουθήσει τους ρυθμούς μιας μοτοσυκλέτας που κάνει το 1/10 των χρημάτων; Και δε ξέρω και πόσο κάνει και μια M5 δηλαδή... Εμένα πάντως μου φαίνεται περίεργο που ένα αμάξι που κάνει όσο ένα σπίτι , ΔΕΝ μπορεί να πάει ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ πιό γρήγορα από μια οποιαδήποτε συνηθισμένη μηχανή...

η πλάκα είναι ότι ο φίλος μου χρησιμοποίησε αυτή την (χρειάζεται να το πω;) άνώμαλη κόντρα για να μου καταλήξει ότι τα αυτοκίνητα είναι πιο γρήγορα από τις μοτοσυκλέτες.

Ε ΛΕ ΟΣ:a31: :a31: :a31:

ας έκανε κανείς το λάθος να κοντράρει τη M5 με κανα "ταπεινό" husqvarna SM στη βόρεια εύβοια, να γελάγαμε λιγάκι

Tigas
23/08/2005, 15:01
ΤΣΙΡΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ .............. ............ ΜΑΘΕ ΟΤΙ
ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΥΠΑΡΧΕΙ BMW Ε30 M3 ΤΟΥΡΜΠΑΤΗ ΠΟΥ ΚΕΡΝΑΕΙ ΤΣΑΓΙΑ HAYABOUSA ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ

ΣΤΟ ΓΕΡΑΚΑ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ Ε36 ΚΑΜΠΡΙΟ ΤΟΥΡΜΠΑΤΟ ΠΟΥ ΤΑ ΕΣΤΕΙΝΕ ΜΕ R6 ΑΠΟ ΣΤΑΣΗ, ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΕ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΥΤΑΜΕ ΤΟ R6 ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΣΤΑ 260.

ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΣΧΕΤΟ, ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΜΑΜΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΡΝΟΥΝ ΣΕ ΚΟΝΤΡΕΣ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΣΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΝΕ ΕΠΑΝΩ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΊΝΤΕ ΜΠΡΑΒΟ.

ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΚΟΜΠΛΕΞ ΑΝ ΣΑΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΗΡΑΤΕ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΤΕ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΕ

DUKASII
23/08/2005, 15:16
άλλη αναρωτιέμαι αν ΣΑΣ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ...?????:a41: :a31:

Lupo
23/08/2005, 15:27
Μπράβο σας!
Σχολιάζαμε το δικό τους thread στις "Γενικές", και μάλιστα πάρα πολύ αρνητικά.

Και ήρθατε στις "Διαμάχες" και ανοίξατε ένα ίδιο!!!



Εύγε!


:nono: :nono: :nono:

hornet
23/08/2005, 15:47
Χαλαρωστε με αυτο το θεμα....επειδη οπως και να το κανουμε ειμαστε σε δεινη θεση για το οτιδηποτε στραβο ας μην μπαινουμε ουτε σε διαδικασιες σχολιασμου!!!
Εαν σε μια κοντρα τετοιου ειδους που περιγραφεται απο τη λυσσα σας περασουν απο πανω στα φρενα ας πουμε η σας στειλουν απο κατω απο τα βραχια τοτε τα πραγματα ειναι τραγικα!!

gtsiros
23/08/2005, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR

ΚΡΑΑΑ ΚΡΑΑ ΚΡΑΑΑ


καταλήγω ότι τσάμπα τα έγραφα αυτά που έγραφα.

adam_tsouk
23/08/2005, 17:18
Άλλη μία γαμάτη διαμάχη!



Εγώ πάντως πιστεύω π[ως πολλοί από δω μ'έσα με super-duper 1000ρια ss και μικρότερα τρώνε απίστευτα τσαγ'άκια από αυτά τα ρσαξοραλλα.... μαζί εμ αυτούς και εγώ! Ποτέ δεν κ΄'αθομαι να ασχοληθώ σοβαρά και είναι υπερβολικά επικίνδυνο να κ'άνεις κόντρες με ένα καβλωμένο αυτοκινητάκια που στη μανία του πάνω μπορεί και να σκάσει πάνω σου!
Εξάλλου, η λογική του έχω γρήγορη μηχανή δεν είναι να τα στήνω με αυτοκίνητα (ουτε καν με άλλες μηχανές εδώ που τα λέμε).

kinhsh
23/08/2005, 18:05
Η προσωπικη μου πειρα απο τον συναγωνισμο μηχανω αυτοκινητων λεει οτι με τις μηχανες τα αυτοκινητα δεν εχουν καμμια τυχη. Μερικα προσωπικα περιστατικα. Στις Σερρες οταν ειχαμε παει τον Μαιο στο τρακ ντει εβλεπα τα αυτοκινητα να γυριζουν σε χρονους 10-15 δευτερολεπτα πανω απο αυτους των μοτοσυκλετων συγκεκριμενα θυμαμαι γυρναγαν στο 1.50-1.55. Τελευταια ερχομενος στο γλιστερο δρομο της Παργας προς Πρεβεζα μας ειδε ενα χοντα s2000 και αρχισε να πιεζει και να ολισθαινει 5 ποντους τα λαστιχα,εγω επιτηδες κοθομουν πισω του να δω μεχρι που μπορει να πιεσει και οταν ειδα οτι εκει που αυτος γλιστραγε εγω ειχα προσφυση εφυγα μπροστα του με ντριφτ πλαγιασμενος.Μια απο τις φασεις που θα μπορουσα να πουλησω τη μηχανη οτι ενταξει το εκανα και αυτο. Η διαφορα ηταν οτι τα λαστιχα μου ηταν racetec και κρατανε 5500 χλμ και του αυτοκινητου κρατανε 25000 χλμ. Μονο μια φαση με αυτοκινητο 340 ιππων Μιτσουμπισι ΕVo φτιαγμενο πηγαινοντας Γιαννενα κοντραρισε αξιοθαυμαστα τις μηχανες (προσωπικα ειχα μεινει πισω δεν ηθελα να τρεχω ετσι),αλλα ο Συλβαν με gsxr1000 και ενα ζχ9 μου ειπαν μετα οτι τα βρηκαν σκουρα και αγχωθηκαν γιατι με δυσκολια κρατιοταν μπροστα απο το αυτοκινητο. Η διαφορα ειναι οτι ο Συλβαν τοτε ηταν σχετικα αργος οδηγος,ενω τωρα απο τις πολλες βολτες που εχουμε παει εχει γινει γρηγορος οποτε τα ακουω βερεσε.Στον δρομο γενικοτερα το αυτοκινητο υστερει εναντι της μηχανης-τελεια.

gtsiros
23/08/2005, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΤΣΙΡΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ .............. ............ ΜΑΘΕ ΟΤΙ (...) BMW Ε30 M3 ΤΟΥΡΜΠΑΤΗ (...)

ΣΤΟ ΓΕΡΑΚΑ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ Ε36 ΚΑΜΠΡΙΟ ΤΟΥΡΜΠΑΤΟ (...)

ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΝΕ ΕΠΑΝΩ, (...) ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΙΣΤΟΡΙΑ
(...)

"τσίρο αγόρι μου"... από το πως ξεκινάς και μόνο, καταλαβαίνω τι ποιότητα θα έχουν αυτά που πρόκειται να πεις.

χαίρω πολύ! ένα αμάξι που κάνει τα 10πλάσια (συν ό,τι βελτιώσεις έχει πάνω) από μια μοτοσυκλέτα (που είναι μαμά) πάει πιό γρήγορα! Δεν είναι δίκαιη η σύγκριση. Αυτό το είπα και στο προπροηγούμενο post μου, με διαφορετικά λόγια.

"στο γέρακα πριν 3 χρόνια"... και παππούς μου, στη στάνη... Δηλαδή τι μας δείχνεις εδώ; Γνώσεις ιστορίας στις κόντρες που έχουν γίνει στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια;

"πουλήσει τα πράματα που φοράνε"... Ααα... έτσι λοιπόν... να ένας λόγος για τον οποίο σε ενδιαφέρει να πάνε πιό γρήγορα: εσύ τους τα πουλάς, οπότε σε συμφέρει να αναφέρεις ότι αυτά τα φτιαγμένα πάνε πιό γρήγορα. Αν ήσουν πιό σωστός, δε θα ανέφερες ότι υπάρχει προσωπικό ενδιαφέρον, στην όλη κουβέντα.

"μην το παίζεις ιστορία"... δεν το παίζω ιστορία. Εσύ πας να δείξεις ότι είσαι ο παλιός, θυμάσαι ποιός, πριν από πόσα χρόνια, με τι αμάξι, έριξε σε ποιόν, με τι μηχανή και που... ε, σάλτα και γαμήσου λοιπόν, υποκριτή του ελέους... το παίζεις ιστορία ξεκάθαρα και πας να μου την πεις εμένα ότι εγώ το παίζω ιστορία.

bonepeeler
23/08/2005, 23:48
Θα γίνει χαμός τώρα.


:a014:


:a09: :a09:

rd350lc
23/08/2005, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Θα γίνει χαμός τώρα.


:a014:


:a09: :a09:

les??? perimeno na do...:look:

gcrook
24/08/2005, 00:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros


"μην το παίζεις ιστορία"... δεν το παίζω ιστορία. Εσύ πας να δείξεις ότι είσαι ο παλιός, θυμάσαι ποιός, πριν από πόσα χρόνια, με τι αμάξι, έριξε σε ποιόν, με τι μηχανή και που... ε, σάλτα και γαμήσου λοιπόν, υποκριτή του ελέους... το παίζεις ιστορία ξεκάθαρα και πας να μου την πεις εμένα ότι εγώ το παίζω ιστορία. [/B]

Μονο ενας βριζει πιο χυδαια απο σενα εδω μεσα και οπου να'ναι θα τον ξεπερασεις....
Και βασικα δεν εχει και αδικο ο Τιγκας, σε καποια απο αυτα που σου λεει.
Κα πραγματι υπαρχουν αμαξια πιο γρηγορα, απο μηχανες, και πολυ πιο διασκεδαστικα, απο πολλες αποψεις.
















Και φερτε μου και μενα ενα ποπκορν:a15: :a31: :a41:

gtsiros
24/08/2005, 00:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μονο ενας βριζει πιο χυδαια απο σενα εδω μεσα και οπου να'ναι θα τον ξεπερασεις....
Και βασικα δεν εχει και αδικο ο Τιγκας, σε καποια απο αυτα που σου λεει.
Κα πραγματι υπαρχουν αμαξια πιο γρηγορα, απο μηχανες, και πολυ πιο διασκεδαστικα, απο πολλες αποψεις.

Άλλος ένας που άλλα διαβάζει και άλλα καταλαβαίνει.

1. Δε σου άρεσε το "σάλτα και γαμήσου"; Βγαλ'το απ'τη μέση. Νόημα βγαίνει και χωρίς το βρισίδι.

2. Υπάρχουν αυτοκίνητα πιο γρήγορα από μηχανές, χαίρω πολύ. Είπα γω πουθενά ότι το αρνούμαι; Το έχω πει πολλές φορές: open wheel > motorbike > close wheel. Αλλού εστίαζα εγώ, αλλά εσείς φαίνεται αδυνατείτε να το εννοήσετε. 3η φορά, τα ίδια, ντρέπομαι να τα γράφω...

Alchimistis
24/08/2005, 01:45
ΠΑΣΑΤΕΜΠΟ,ΦΥΣΤΙΚΙ,ΠΑΤΑΤΑΚΙ,ΓΚΑΖΟΖΑ....Ο ΤΣΑΚΑΤΣΟΥΚΑΣ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑ [B]

Runner Ducati
24/08/2005, 02:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
............ ΜΑΘΕ ΟΤΙ
ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΥΠΑΡΧΕΙ BMW Ε30 M3 ΤΟΥΡΜΠΑΤΗ ΠΟΥ ΚΕΡΝΑΕΙ ΤΣΑΓΙΑ HAYABOUSA ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ


Ρε Σταυρο μπας και λες τον Καντινιερη στο Εμποριο? εχει ενα Μ με 700+ αλογα, ηταν να κλειστει μια κοντρα απο σταση 600 μετρα με ενα Busa ενος φιλου και ειχα παει παρεα, και μαλιστα θα επαιζαν αρκετα φραγκα εαν στηνοταν, δεν δεχοταν ομως να παει με Busa η' ΖΧ12 απο σταση, εβαζε ορους οπως: η' Busa ρεπριζατο (ψηλα... απο τα 250? εαν θυμαμαι καλα :eyepop: ... (δηλαδη να το παρει μονο στην τελικη, να τρεχουν ολη την εθνικη στην ευθεια οποτε καποια στιγμη θα το επερνε απο μεγαλυτερη τελικη ταχυτητα στα τελευταια 20 χλμ, και οχι απο δυναμη επιταχυνσης), η' αλλιως ειπε απο σταση μονο R1 αλλα και αυτο να ειναι δικαβαλλο.. :a31: .........

και μιλαμε για ενα απο τα δυνατοτερα Μ στην Ελλαδα, εαν οχι το δυνατοτερο, που κοντευει να κοστισει και οσο μια Enzo πια...

μαλιστα δοκιμαστηκε και απο περιοδικο και παρα τα 700+ αλογα, εκανε 12 και κατι το 400αρι...............................

:yuck:

Xlitos
24/08/2005, 02:12
Αν και ---> :a41: :a41: :a41: :a41: :a41: :a41: :a41: :a41: :a41: :a41:

απλα΄να υπενθυμήσω στον φίλο τίγκα ότι δεν φτιάχνονται μόνο τουτού τουρμπάτα αλλά και μοτό.Και 600-700 άλογα είναι λίγα για το παρακάτω εκτός κι αν τα ''φορτώσανε'' σε κανένα σεϊτσέντο οπότε πάσο. :lol:

(Αυτά και σταματάω να διαβάζω το thread γιατί δεν έχει νόημα...εκτός κι αν συνεχίσουν να πέφτουν μπινελίκια :D )


22173

Runner Ducati
24/08/2005, 02:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από HotDog
Αν και ---> :a41: :a41: :a41: :a41: :a41: :a41: :a41: :a41: :a41: :a41:

απλα΄να υπενθυμήσω στον φίλο τίγκα ότι δεν φτιάχνονται μόνο τουτού τουρμπάτα αλλά και μοτό.Και 600-700 άλογα είναι λίγα για το παρακάτω εκτός κι αν τα ''φορτώσανε'' σε κανένα σεϊτσέντο οπότε πάσο. :lol:

(Αυτά και σταματάω να διαβάζω το thread γιατί δεν έχει νόημα...εκτός κι αν συνεχίσουν να πέφτουν μπινελίκια :D )

Σωωωστος... τι να πει και ο GhostRider (3 ειναι βεβαια) που εχει ενα Busa me 500 αλογα και σουζαρει μονο με το γκαζι στα 300+ ................. εδω τα καλα βιντεο....

να μιλαμε παντα για εργοστασιακα οχηματα... γιατι απο φτιαξιμο ολα παιρνουν.............................................

Tigas
24/08/2005, 07:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Ρε Σταυρο μπας και λες τον Καντινιερη στο Εμποριο? εχει ενα Μ με 700+ αλογα, ηταν να κλειστει μια κοντρα απο σταση 600 μετρα με ενα Busa ενος φιλου και ειχα παει παρεα, και μαλιστα θα επαιζαν αρκετα φραγκα εαν στηνοταν, δεν δεχοταν ομως να παει με Busa η' ΖΧ12 απο σταση, εβαζε ορους οπως: η' Busa ρεπριζατο (ψηλα... απο τα 250? εαν θυμαμαι καλα :eyepop: ... (δηλαδη να το παρει μονο στην τελικη, να τρεχουν ολη την εθνικη στην ευθεια οποτε καποια στιγμη θα το επερνε απο μεγαλυτερη τελικη ταχυτητα στα τελευταια 20 χλμ, και οχι απο δυναμη επιταχυνσης), η' αλλιως ειπε απο σταση μονο R1 αλλα και αυτο να ειναι δικαβαλλο.. :a31: .........

και μιλαμε για ενα απο τα δυνατοτερα Μ στην Ελλαδα, εαν οχι το δυνατοτερο, που κοντευει να κοστισει και οσο μια Enzo πια...

μαλιστα δοκιμαστηκε και απο περιοδικο και παρα τα 700+ αλογα, εκανε 12 και κατι το 400αρι...............................

:yuck:

ΓΙΑ ΤΟΥ ΚΑΝΤΙΝΙΕΡΗ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΛΕΩ ΣΤΟ ΓΕΡΑΚΑ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΄΄ΔΥΝΑΤΟ΄΄ BMW ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ

Tigas
24/08/2005, 07:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από HotDog
Αν και ---> :a41: :a41: :a41: :a41: :a41: :a41: :a41: :a41: :a41: :a41:

απλα΄να υπενθυμήσω στον φίλο τίγκα ότι δεν φτιάχνονται μόνο τουτού τουρμπάτα αλλά και μοτό.Και 600-700 άλογα είναι λίγα για το παρακάτω εκτός κι αν τα ''φορτώσανε'' σε κανένα σεϊτσέντο οπότε πάσο. :lol:

(Αυτά και σταματάω να διαβάζω το thread γιατί δεν έχει νόημα...εκτός κι αν συνεχίσουν να πέφτουν μπινελίκια :D )

ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑ DRAGSTER ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΣΤΡΙΒΟΥΝ:D

Tigas
24/08/2005, 07:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
"τσίρο αγόρι μου"... από το πως ξεκινάς και μόνο, καταλαβαίνω τι ποιότητα θα έχουν αυτά που πρόκειται να πεις.

χαίρω πολύ! ένα αμάξι που κάνει τα 10πλάσια (συν ό,τι βελτιώσεις έχει πάνω) από μια μοτοσυκλέτα (που είναι μαμά) πάει πιό γρήγορα! Δεν είναι δίκαιη η σύγκριση. Αυτό το είπα και στο προπροηγούμενο post μου, με διαφορετικά λόγια.

"στο γέρακα πριν 3 χρόνια"... και παππούς μου, στη στάνη... Δηλαδή τι μας δείχνεις εδώ; Γνώσεις ιστορίας στις κόντρες που έχουν γίνει στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια;

"πουλήσει τα πράματα που φοράνε"... Ααα... έτσι λοιπόν... να ένας λόγος για τον οποίο σε ενδιαφέρει να πάνε πιό γρήγορα: εσύ τους τα πουλάς, οπότε σε συμφέρει να αναφέρεις ότι αυτά τα φτιαγμένα πάνε πιό γρήγορα. Αν ήσουν πιό σωστός, δε θα ανέφερες ότι υπάρχει προσωπικό ενδιαφέρον, στην όλη κουβέντα.

"μην το παίζεις ιστορία"... δεν το παίζω ιστορία. Εσύ πας να δείξεις ότι είσαι ο παλιός, θυμάσαι ποιός, πριν από πόσα χρόνια, με τι αμάξι, έριξε σε ποιόν, με τι μηχανή και που... ε, σάλτα και γαμήσου λοιπόν, υποκριτή του ελέους... το παίζεις ιστορία ξεκάθαρα και πας να μου την πεις εμένα ότι εγώ το παίζω ιστορία.

ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΣΤΥΛ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΣΥ,
GTSIROS, ΤΡΑΒΑ ΓΑΜΗΣΟΥ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΜΑΣ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΜΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΑΓΚΑΣ.

ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΠΟΣΟ ΧΑΖΟΣ ΕΙΣΑΙ, ΣΕ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΤΑ DRAGSTER ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΝΤΡΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ, ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΕΣΤΗΚΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΠΑΡΟΥΝ Η ΟΧΙ.
Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟΥΣ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟΙ, ΄΄ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ΄΄ , ΒΑΛΕ ΤΟ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟ ΜΥΑΛΟΥΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑΤΙ.

ΥΠΟΚΡΙΤΗΣ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ,ΕΧΩ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΣΕΝΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΕ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΕΙΑ ΕΙΠΑΜΕ, ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΝ ΝΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΩ.
ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΣΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΝΑ ΛΕΣ ,΄΄ΣΑΛΤΑ ΓΑΜΗΣΟΥ΄΄ ΄΄ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ΄΄ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΣΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.

ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ :wave2:

adam_tsouk
24/08/2005, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
ΠΑΣΑΤΕΜΠΟ,ΦΥΣΤΙΚΙ,ΠΑΤΑΤΑΚΙ,ΓΚΑΖΟΖΑ....Ο ΤΣΑΚΑΤΣΟΥΚΑΣ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑ [B]


δώσε και μένα μπάρμπα!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cityfly
24/08/2005, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
δώσε και μένα μπάρμπα!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

άσχετο αλλά τώρα το θυμήθηκα


πώς λένε στα βλάχικα

στάζει η βρύση θείε;

Lupo
24/08/2005, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
άσχετο αλλά τώρα το θυμήθηκα


πώς λένε στα βλάχικα

στάζει η βρύση θείε;

ΧΧΧΧΧΧ Βάνα Μπάρμπα.
:lol:

gdevelek
24/08/2005, 10:53
Επειδή το "σάλτα και γαμήσου" είναι σαφώς πιο εφετζίδικο από το "τράβα γαμήσου", δίνω στον Τσίρο το πλεονέκτημα προς το παρόν. Αναμένουμε τη συνέχεια.
:a18:











Ρε παιδιά, διαμάχη "μοτο εναντίον ΙΧ" μεταξύ ΜΗΧΑΝΟΒΙΩΝ και καταφέρατε και βρίζεστε; :a15:

DoctorS
24/08/2005, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
άσχετο αλλά τώρα το θυμήθηκα


πώς λένε στα βλάχικα

στάζει η βρύση θείε;

δεν ξέρω τι λες εσύ.........αλλά η Μπάρμπα είναι μαμ@ τα νιμ@@............................:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

DoctorS
24/08/2005, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
ΠΑΣΑΤΕΜΠΟ,ΦΥΣΤΙΚΙ,ΠΑΤΑΤΑΚΙ,ΓΚΑΖΟΖΑ....Ο ΤΣΑΚΑΤΣΟΥΚΑΣ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑ [B]

παστέλα έχομε.................???????

:a15: :a15: :a15: :a15: :a15:

DoctorS
24/08/2005, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
ΧΧΧΧΧΧ Βάνα Μπάρμπα.
:lol:

το ΧΧΧΧΧ είναι αντί για χύνει???????

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Lupo
24/08/2005, 11:00
Περιμέτε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε..........

Να ετοιμαστώ κι εγώ....
















ΟΚ.

Πάμε!
:a014: :a014:

adam_tsouk
24/08/2005, 11:04
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


άλλη μία σοβαρή διαμάχη!!!


:rotflmao: :rotflmao:

Tigas
24/08/2005, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctorS
δεν ξέρω τι λες εσύ.........αλλά η Μπάρμπα είναι μαμ@ τα νιμ@@............................:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΩΝΤΟΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ.

Tigas
24/08/2005, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


άλλη μία σοβαρή διαμάχη!!!


:rotflmao: :rotflmao:

ΑΔΑΜΑΝΤΙΕ ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ ΣΩΣΤΑ, ΤΩΡΑ ΘΑ ΔΕΙΣ΄

ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΓΡΑΣΣΟ Η ΟΧΙ :lol: :rotflmao: :lol: :wave2:

ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ:lol: :lol:

gtsiros
24/08/2005, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΣΤΥΛ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΣΥ,
GTSIROS, ΤΡΑΒΑ ΓΑΜΗΣΟΥ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΜΑΣ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΜΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΑΓΚΑΣ.

ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΠΟΣΟ ΧΑΖΟΣ ΕΙΣΑΙ, ΣΕ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΤΑ DRAGSTER ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΝΤΡΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ, ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΕΣΤΗΚΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΠΑΡΟΥΝ Η ΟΧΙ.
Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟΥΣ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟΙ, ΄΄ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ΄΄ , ΒΑΛΕ ΤΟ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟ ΜΥΑΛΟΥΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑΤΙ.

ΥΠΟΚΡΙΤΗΣ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ,ΕΧΩ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΣΕΝΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΕ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΕΙΑ ΕΙΠΑΜΕ, ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΝ ΝΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΩ.
ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΣΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΝΑ ΛΕΣ ,΄΄ΣΑΛΤΑ ΓΑΜΗΣΟΥ΄΄ ΄΄ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ΄΄ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΣΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.

ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ :wave2:

Φτύσ'τα πόδια σου, μωρή παλιοπελότα.

Τώρα που τελειώσαμε με τις καλημέρες, ας μπούμε στο ψητό.

Τους αιμοδότες, άλλοι θα τους λένε "χομπίστες". Το ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει, το ξέρεις και συ, γιατί και συ είσαι ένας και γω είμαι άλλος ένας. Καθένας που έχει κάποιο χόμπι είναι αιμοδότης, όπως το λες. Οπότε, δεν κατάφερες να μου δείξεις πόσο χαζός είμαι. Το οποίο κάτι μας λέει για την γκλάβα σου, αφού, αν είμαι τόσο χαζός(*) όπως λες, θα έπρεπε να είναι ιδιαίτερα εύκολο να με ξεσκεπάσεις.

Υποκριτής συ, ναι, και θα σου πω το λόγο. Γω αρχικά δεν σε κακοχαρακτήρισα. Έγραψα τι ξέρω και είπα τη γνώμη μου απέναντι στη δική σου. Παραθέτω αποδείξεις προς τέρψην του φιλοθεάμωνος κοινού:


Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Ένα "σπορ" αμάξι της αγοράς δεν έχει ελπίδες, σε συνθήκες πίστας ή αλλιώς, να ακολουθήσει αντίστοιχη μηχανή "σπορ" της αγοράς.

Αν τώρα μιλήσουμε για open wheel οχήματα όπως caterham και τα συναφή, συγνώμη, αυτά είναι γενικώς πιό γρήγορα από μοτοσυκλέτες.

Τώρα, τις μαλακίες που λέει ο τίγκας για αυτοκίνητα με 700hp αρχικά δεν ήθελα να τις σχολιάσω, αλλά τσιμπάω... Τι νόημα έχει να πάρεις ένα αμάξι της αγοράς, να του βάλεις κινητήρα διπλάσιων κυβικών από τον κανονικό και υπερτροφοδοσία και να το κοντράρεις δίπλα σε ένα μαμά 600/1000ss; Βάλτο δίπλα σε ΑΥΤΟ άμα θες να είσαι δίκαιος και βλέπουμε τι γίνεται τότε.

Εκτός από το "μαλακίες" που είπα και εξυπηρετέι περισσότερο στο να σας προετοιμάσει ότι διαφωνώ με σένα, παρά να σε πικάρει (γιατί μαλάκας δεν είπα ότι είσαι ακόμα, μόνο ότι αυτά που είπες ήταν μαλακίες.), τί είπα; Λοιπόν! :

[list=1]
Τα συνηθισμένα αμάξια που αγοράζει κάποιος δεν είναι πιό γρήγορα από τις συνηθισμένες μηχανές. Τα παλαβά με τα 700 άλογα ΔΕΝ είναι συνηθισμένα.
Υπάρχουν αυτοκίνητα που είναι πιό γρήγορα από μοτοσυκλέτες, και δε χρειάζεται να κοστίζουν μια περιουσία. ΔΕΝ αναφέρομαι στα αμάξια που βλέπεις να πάνε δίχως αύριο στα λιμανάκια κτλ κτλ.
Είναι άστοχο να συγκρίνεις ένα αυτοκίνητο, που έχει δεχθεί τόσες πολλές βελτιώσεις ώστε να βγάζει 700 άλογα, με μοτοσυκλέτα που έχει αλλάξει μόνο την εξάτμιση. Γιατί δε νομίζω ότι βάλεις φτιαγμένο rallye με 500 άλογα, έχει καμιά ελπίδα με ένα αντίστοιχα φτιαγμένο busa. Ας μη συγκρίνουμε αταίριαστα οχήματα!
[/list=1]

Εσύ, πως απάντησες; Ας δούμε!
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΤΣΙΡΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ .............. ............ ΜΑΘΕ ΟΤΙ
(...)BMW Ε30 M3 ΤΟΥΡΜΠΑΤΗ ΠΟΥ ΚΕΡΝΑΕΙ ΤΣΑΓΙΑ(...)

ΣΤΟ ΓΕΡΑΚΑ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ Ε36 ΚΑΜΠΡΙΟ ΤΟΥΡΜΠΑΤΟ ΠΟΥ ΤΑ ΕΣΤΕΙΝΕ ΜΕ R6 ΑΠΟ ΣΤΑΣΗ, ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΕ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΥΤΑΜΕ ΤΟ R6 ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΣΤΑ 260.

ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΣΧΕΤΟ, ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ
(...)
ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΊΝΤΕ ΜΠΡΑΒΟ.

ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΚΟΜΠΛΕΞ ΑΝ ΣΑΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ(...)

Άρχισες με προσωπική επίθεση.

Μετά, και ενώ έχω πει ότι είναι άδικο να συγκρίνεις ανόμοια οχήματα, μας λες ιστορίες (εδώ είναι που συ μας το πάιζεις ιστορία!) για Μ3 με turbo εναντίον hayabusa. Ε! Χαίρω πολύ! Και μένα το CB500 μου είναι πιό γρήγορο από το innova! Μετά μιλάς για κόντρα μεταξύ Μ3 και R6! Υπέροχα! Γιατί δε βάζεις κ μια Μ3 εναντίων του dna της nimbus; (γειά σου nimbus!) ΠΑΛΙ επαναλαμβάνομαι, μπας και δεις το νόημα! Δεν είπες πουθενά ότι διαφωνείς με τη σκέψη μου ότι είναι άδικες οι συγκρίσεις που κάνεις!

Δεν είπα πουθενά ότι είσαι άσχετος! Τι σε κάνει να σκέφτεσαι ότι νομίζω πως δεν ξέρεις; Μου είχες κάνει πολύ καλή εντύπωση. Όταν συναντηθήκαμε στην αθήνα ήμουν πολύ χαρούμενος που σε είδα από κοντά! Και προσπαθούσα να πάω καλά και γρήγορα για να με δεις. Ήθελα πολύ να με συμπαθήσεις.

Με κατηγορείς ότι το παίζω ιστορία... ΠΟΥ το έπαιξα ιστορία;!;! Συ ανέφερες για κόντρες πριν από 3 χρόνια κτλ!

Κόμπλεξ ότι με περνάει αυτοκίνητο; Μα Η δεύτερή μου πρόταση στο αρχικό post ήταν ότι τα αμάξια είναι πιό γρήγορα!

Μετά λοιπόν από αυτό το post σου, εγώ έκανα 2, ξαναέγραψα τις σκέψεις μου και σε έβρισα, γιατί με κακοχαρακτήρισες άδικα (αν το έκανες σωστά και με έπειθες ότι έχω άδικο, θα το δεχόμουν!)

Εσύ όμως πως απάντησες;

Αντί να στηρίξεις τη γνώμη σου στάθηκες σε μια βρισιά και με αφορμή αυτό, άρχισες να με βρίζεις και να λες πράματα που μικρή σχέση έχουν με τη συζήτηση.

gtsiros
24/08/2005, 12:55
(*): Το ότι χρησιμοποίησες αυτή τη λέξη, με βάζει σε σκέψεις, ότι θα προτιμούσες να μην ερχόμασταν σε κόντρα. Αλλιώς θα με έβριζες με άλλες λέξεις.

Tigas
24/08/2005, 13:06
ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΟΒΕΡΗ ΟΙΚΙΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ, ΕΔΩ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΥΡΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΜΑΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ.

ΤΕΤΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΜΕ ΒΡΙΣΙΕΣ ΚΑΙ ΑΗΔΙΕΣ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΕΝΙΚΩΣ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥ ΔΕΙΚΤΗ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ.
ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΟΤΑΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΕ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΕΓΩ.
ΤΟ ΔΟΥΛΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΜΑΓΚΕΣ ΤΥΠΟΥ ΤΡΑΒΑ ΓΑΜΗΣΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ , ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ.

StarSailor
24/08/2005, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
...ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥ ΔΕΙΚΤΗ...

:rolleyes:

gtsiros
24/08/2005, 13:23
Ξύπνα και κατάλαβε ότι το να σε βρίζει κάποιος είναι λιγότερο κακό από το να μη δίνει σημασία στα λεγόμενά σου. Γιατί αυτός που ίσως σε βρίσει μπορεί να σε ακούσει, να καταλάβει τι λες και να το διορθώσει μετά, αλλά αυτός που δε δίνει τη σημασία που πρέπει στα λόγια σου, δεν πρόκειται ποτέ ούτε να καταλάβει τι λες αλλά ούτε και να προσθέσει στην κουβέντα κάτι.

Εσύ, δεν έδωσες σημασία σε αυτά που έγραφα και ακόμα και ΤΩΡΑ μετά από τρελή ανάλυση ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ να μένεις εκτός τόπου και χρόνου. Πες ρε, τί έχεις να πεις για τα 3 αρχικά πράματα που είπα; Ε; έχεις να πεις κάτι; Ή θα αρχίσεις πάλι να κρέμεσαι στο ότι χρησιμοποιώ κακές λεξούλες;

όσο για οικειότητα με άτομα σαν εσένα, να μου λείπει.

Με ενόχλησε πολύ περισσότερο που αντί να απαντήσεις στα επιχειρήματά μου, άρχισες να σχολιάζεις εμένα, απ'ότι σε ενόχλησε που είπα ότι λες μαλακίες.

adam_tsouk
24/08/2005, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR

ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΓΡΑΣΣΟ Η ΟΧΙ :lol: :rotflmao: :lol: :wave2:

ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ:lol: :lol:


τσιιιιφουτηηηηηηηη!!!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
24/08/2005, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΟΒΕΡΗ ΟΙΚΙΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ, ΕΔΩ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΥΡΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΜΑΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ.

ΤΕΤΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΜΕ ΒΡΙΣΙΕΣ ΚΑΙ ΑΗΔΙΕΣ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΕΝΙΚΩΣ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥ ΔΕΙΚΤΗ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ.
ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΟΤΑΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΕ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΕΓΩ.
ΤΟ ΔΟΥΛΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΜΑΓΚΕΣ ΤΥΠΟΥ ΤΡΑΒΑ ΓΑΜΗΣΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ , ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ.



:a014: :a014: :a014:

Lupo
24/08/2005, 13:43
:D

:a014:

Tigas
24/08/2005, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:a014: :a014: :a014:

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ, ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙ ΑΥΤΟΝ, ΛΟΙΠΟΝ ΕΡΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΣΑΚΩΜΟ ΑΔΑΜΑΝΤΙΕ :lol: :lol:

Runner Ducati
24/08/2005, 13:47
Παλι εγω θα πεταχτω για μπυρες το κερατο μου... παπακι εχει γινει το Ντουκατι... :D

:ninja:

:a014:

:beer: :beer: :beer:

adam_tsouk
24/08/2005, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ, ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙ ΑΥΤΟΝ, ΛΟΙΠΟΝ ΕΡΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΣΑΚΩΜΟ ΑΔΑΜΑΝΤΙΕ :lol: :lol:

ΝΑΙ ΝΑΙ.. ΈΛΑ ΓΙΑ ΣΟΒΑΡΌ ΤΣΑΚΩΜΌ (αφού πάρω πίσω το σπρέι μου)


:rotflmao: :rotflmao:

Tigas
24/08/2005, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
ΝΑΙ ΝΑΙ.. ΈΛΑ ΓΙΑ ΣΟΒΑΡΌ ΤΣΑΚΩΜΌ (αφού πάρω πίσω το σπρέι μου)


:rotflmao: :rotflmao:


A ΩΣΤΕ ΘΕΣ ΤΟ ΛΑΔΩΜΑ ΣΟΥ :lol: ΠΡΟΧΩΡΑ ΣΤΟ ΤΕΡΕΝ:wave2:

adam_tsouk
24/08/2005, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
A ΩΣΤΕ ΘΕΣ ΤΟ ΛΑΔΩΜΑ ΣΟΥ :lol: ΠΡΟΧΩΡΑ ΣΤΟ ΤΕΡΕΝ:wave2:


Για να μην σε πονέσω βρε κουτό!


:lol: :lol: :lol:

Tigas
24/08/2005, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Για να μην σε πονέσω βρε κουτό!


:lol: :lol: :lol:

ΝΑΙ ΝΑΙ ΓΙΑ ΣΚΥΨΕ ΤΩΡΑ ΠΙΑΣΕ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΤΟ ΣΑΠΟΥΝΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΕΤΑ :lol: :rotflmao: :blush:

rd350lc
24/08/2005, 14:27
san mikra paidakia kanete!!!!













as sunexisoume emeis...
:a014: :a014: :a014: :a014:

adam_tsouk
24/08/2005, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από rd350lc
san mikra paidakia kanete!!!!

as sunexisoume emeis...
:a014: :a014: :a014: :a014:



:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

κεράσεις;;;


:lol: :lol:

gdevelek
24/08/2005, 14:39
Ο αγώνας ξεκίνησε με πολλές υποσχέσεις αλλά έσβησε γρήγορα και κατέληξε σε κωμωδία...

Παίρνω τους ξηρούς καρπούς μου και πάω να δω τι γίνεται στο διπλανό ρινγκ με τους ντουκάτους και τους σχιστομάτηδες... Αυτοί δεν παραιτούνται τόσο εύκολα...

adam_tsouk
24/08/2005, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Ο αγώνας ξεκίνησε με πολλές υποσχέσεις αλλά έσβησε γρήγορα και κατέληξε σε κωμωδία...

Παίρνω τους ξηρούς καρπούς μου και πάω να δω τι γίνεται στο διπλανό ρινγκ με τους ντουκάτους και τους σχιστομάτηδες... Αυτοί δεν παραιτούνται τόσο εύκολα...

Μα έπρεπε να το είχες καταλάβει από την αρχή..... φιάσκο! :lol:

DoctorS
24/08/2005, 18:59
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

γιατί σταματήσατε να βρίζεστεεεεεεεεεεεεεεεεεε...................:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Lupo
24/08/2005, 20:44
Τσάμπα τα κιλά που πήραμε από τα πατατάκια!


Φούσκα η υπόθεση!

Κρίμα! Και είχε προοπτικές!

adam_tsouk
24/08/2005, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Τσάμπα τα κιλά που πήραμε από τα πατατάκια!


Φούσκα η υπόθεση!

Κρίμα! Και είχε προοπτικές!

Mπαααααα.... από την αρχή βρωμαγε η δουλειά!:lol: :lol:

ktm640lc4
31/08/2005, 09:06
Καλημερα

Γιατι δεν πανε ολοι οι γρηγοροι αμαξαδες προς αγιο μερια, βορεια ευβοια.

Να τα στησουν εκει, αν μπορουν και μετα βλεπουμε αν ειναι πιο γρηγορο το αμαξι σε κλειστες διαδρομες.


Για οσους ξερουν απο εκει πανω θα ξερουν και τι παιδια κυκλοφορουν εκει. Για τους αλλους θα μαθουν οταν πανε.

Μονο προσοχη γιατι εκει οι μηχανες πετανε δεν πατανε.

Φιλικα.

Συγκρινω τα ασυγκριτα.!!!!!!!!

wrenchfzr
01/09/2005, 06:13
γιατι παρεξηγεισται;το εχεται δει το video; ειναι νυχτα σε δρομο ευθεια και ειναι μια porche μια μικρη ferreri και ενα r1(νιμιζω και ξεκινανε και λεει ο αφηγητης(το παληκαρι αντεγραφε το τροπο που τα καναλια βγαζουν τις ειδησειςκανουν την τριχα τριχια)ξεκινα η μηχανη και τσαι κευλανης(λες και θα μπορουσε να ειναι και διαγορετικα)και δειχει το αυτοκινητο να κανει ενα μικρο μπαμ και μετα ερχεται το τσαι.στη συνεχεια ενω τα χλμ ανεβαινουν στα 220 η μηχανη κοβει μαι να σου το του-του. και λεει ο παπαρας το πορσε αποδεικνιεται δυνατο.τα του καισαρος τω καισαρι,τα ευτοκινητα τα δυνατα ειναι ελαχιστα αλλα οι οδηγοι των μοτο επειδη ειναι πιο πολλοι και πιο νεοι υπαρχει και αφθονος συναγωνισμος αναδεικνυη και βελτειωνει τις ικανοτητες του οδηγου .επι του προκειμενου με την προσφιλη μεθοδο των υπαληλων εκδοσεων (δεν ειναι δημοσιογραφος ουτε συντακτης βιντεομηχανη ειναι του πατανε το κουμπι και γραφει οτι του πουν)μπορει να ριξει το ποδηλατο σε κ5 σε πυραυλο και γενικα σε οτι κινηται

gtsiros
01/09/2005, 09:40
Μα την παναγία, δεν κατάλαβα τίποτα, wrench...

ktm640lc4
01/09/2005, 09:51
Πλακα πλακα εγω οδηγησα ενα evo 6 μακκινεν εντισιονε και επαθα κομπλαν.

Λεω να τα πουλησω ολα και να παρω ενα.

Αστειευομαι οφκορς. (αλλα οτι το οδηγησα το οδηγησα).

:beer:

Tigas
01/09/2005, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Πλακα πλακα εγω οδηγησα ενα evo 6 μακκινεν εντισιονε και επαθα κομπλαν.

Λεω να τα πουλησω ολα και να παρω ενα.

Αστειευομαι οφκορς. (αλλα οτι το οδηγησα το οδηγησα).

:beer:

ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ VII ΕΧΤREME ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΑ ΔΙΑΦΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 80hp + ΑΠΟ ΤΗ ΝΟΡΜΑΛ ΕΚΔΟΣΗ:D .

Alexander
01/09/2005, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από wrenchfzr
γιατι παρεξηγεισται;το εχεται δει το video; ειναι νυχτα σε δρομο ευθεια και ειναι μια porche μια μικρη ferreri και ενα r1(νιμιζω και ξεκινανε και λεει ο αφηγητης(το παληκαρι αντεγραφε το τροπο που τα καναλια βγαζουν τις ειδησειςκανουν την τριχα τριχια)ξεκινα η μηχανη και τσαι κευλανης(λες και θα μπορουσε να ειναι και διαγορετικα)και δειχει το αυτοκινητο να κανει ενα μικρο μπαμ και μετα ερχεται το τσαι.στη συνεχεια ενω τα χλμ ανεβαινουν στα 220 η μηχανη κοβει μαι να σου το του-του. και λεει ο παπαρας το πορσε αποδεικνιεται δυνατο.τα του καισαρος τω καισαρι,τα ευτοκινητα τα δυνατα ειναι ελαχιστα αλλα οι οδηγοι των μοτο επειδη ειναι πιο πολλοι και πιο νεοι υπαρχει και αφθονος συναγωνισμος αναδεικνυη και βελτειωνει τις ικανοτητες του οδηγου .επι του προκειμενου με την προσφιλη μεθοδο των υπαληλων εκδοσεων (δεν ειναι δημοσιογραφος ουτε συντακτης βιντεομηχανη ειναι του πατανε το κουμπι και γραφει οτι του πουν)μπορει να ριξει το ποδηλατο σε κ5 σε πυραυλο και γενικα σε οτι κινηται
Την έχω δει την κόντρα.
Η μηχανή ήταν μπροστά μέχρι που κάποια στιγμή φάνηκε να πατάει φρένο και τα κάρα την πέρασαν. Παρατρίχα να γίνει και ατύχημα με τους καραγκιόζηδες γιατί έκοψε απότομα.

ktm640lc4
01/09/2005, 14:13
Καταρχην το βιντεο αυτο ειναι ενα βιντεο απο το powerbikes νομιζω και μαλιστα προσφατο και μαλλον ειναι στην αττικη οδο βραδυ, αν κανω λαθος πασο.

Οσο για το evo VI ειχε 330 αλογα, διοτι ο ιδιοκτητης του ειναι μηχανικος της mitsumishi. :)[COLOR=orangered]

(Σαν ασχετος που ειμαι φαντασου δηλαδη πως ανοιγει ενα Κ5.( ετσι για συγκριση)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)[SIZE=1]



Α και για να απαντησω και εγω στο μεγαλο θεμα νομιζω οτι δεν γινεται να κερδιζεις παντα, πουθενα, ακομα και με τα μηχανακια και τα αμαξια. Αλλου κερδιζουν αλλου χανουν.
Εγω υποστηριζω μηχανες εννοειται...γνωμη και αποψη...

gtsiros
01/09/2005, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ VII ΕΧΤREME ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΑ ΔΙΑΦΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 80hp + ΑΠΟ ΤΗ ΝΟΡΜΑΛ ΕΚΔΟΣΗ:D .
Η μηχανή του GR, busa turbo, βγάζει 500HP. Μέχρι να βγει αυτοκίνητο που θα βγάζει 2000+ άλογα (αλλά όχι dragster, έτσι; ),το δίκυκλο κερδίζει.

Εδή η gallardo έφαγε χώμα από 999 απλή.

Άσε ρε με τα αμαξάκια.

Το μόνο που αξίζει από τετράτροχα είναι τα openwheel που στρίβουν με 2g

stako
01/09/2005, 15:37
Αν είναι να δώσω 100.000 ? για να γουστάρω με ένα αμάξι, άσε καλύτερα........

Με τόσα παίρνω, χμμμμ................ένα Suzuki GSXR750, 1 GSXR 1000K5, 1 Aprilia MilleR Factory, 1 Ducati 999RRRRRR, 1 BMW το τουριστικό με τον τοίχο από μπροστά, 1 Vertemati για το βουνό, ένα δίχρονο 250 για το χώμα γενικά, ένα 400άρι τετράχρονο για το χώμα επίσης......................

Ε και ίσως περισσέψει και κανά ψιλό να τα ντύσω με ανθρακονήματα και να τους φορέσω και Ohlins πχ (αυτά που δεν έχουν ήδη ;) )

Και τα λέμε μετά ποιανού τα λεφτά έπιασαν τόπο και γουστάρει περισσότερο...............

Αι σιχτίρ με τα κουτάκια τους..............

PS. Φαντάζομαι προσέξατε ότι θέλω ΟΛΗ τη σειρά από GSXR ε? :) :) :) Το μικρούλι το έχω βλέπετε και είναι κ@@@@@βλ@@@@@@@@@@@@@.................................:)

Runner Ducati
01/09/2005, 15:40
Παιδια... σοβαρευτειτε και να τρεχετε σε πιστες στα τρακντεις μοτοσυκλετων και αυτοκινητων.........................................

ενα MItsumbishi EVO των 50000 ευρω με ολη την τεχνολογια και με συντακτες που εχουν και εμπλοκη στους αγωνες αυτοκινητων, γυρναει στα Μεγαρα, εντελως μαμα οπως βγαινει απο το εργοστασιο, στο 1:11,65 ...
με αλλα 20.000 ευρω παει στο 1:10 ........

οσο εγω δηλαδη με το εγεροψυκτο Μονστερ με 70 αλογακια εντελως μηχανικα ολα............

πληροφοριες εντος .......
http://library.techlink.gr/4t/article.asp?mag=1&issue=350&article=10600
-----------------------------------------
EVO εναντίον ΕVO
Η ισχύς δεν κρύβεται και το βελτιωμένο 8άρι κάνει τη διαφορά μέσα στην πίστα των Μεγάρων, εκμεταλλευόμενο με τον καλύτερο τρόπο τη δύναμή του, αλλά και την ικανότητα να την περνά στο δρόμο. Το 1:10.35 του ταχύτερου γύρου του απέναντι στο 1:11.65 που είχε καταφέρει πριν από τη βελτίωση, όπως μπορούμε να δούμε και στο συγκριτικό διάγραμμα της ταχύτητας, οφείλεται σε μεγάλο ποσοστό στη σαφώς εντυπωσιακή διαφορά που υπάρχει στη φάση της επιτάχυνσης ύστερα από κάθε στροφή. Χαρακτηριστική είναι η διαφορά στη μέγιστη ταχύτητα, που επιτυγχάνεται στο τέλος της μεγάλης ευθείας, όπου το βελτιωμένο ΕVO φτάνει με 178 χλμ./ώρα, όταν το νορμάλ δεν ξεπερνά τα 165 χλμ./ώρα. Αντίστοιχα, αξίζει να σημειώσουμε ότι η μέγιστη διαμήκης επιτάχυνση του βελτιωμένου EVO άγγιξε τα 0,55 g, όντας σαφώς μεγαλύτερη από τα 0,4 g της απλής έκδοσης. Επιπλέον, τα αποτελεσματικότερα και ανθεκτικότερα φρένα επιτρέπουν στον οδηγό, παρά τη μεγαλύτερη ταχύτητα του βελτιωμένου ΕVO, να φρενάρει στα ίδια σημεία όπου φρενάρει και με το πιο αργό, νορμάλ αυτοκίνητο, ενώ και η μέγιστη επιβράδυνση, που φτάνει τα 1,12 g, είναι οριακά μεγαλύτερη από τα 1,04 g της απλής έκδοσης. Τέλος, βλέπουμε ότι το βελτιωμένο EVO είναι οριακά ταχύτερο και στις γρήγορες αριστερές, εκμεταλλευόμενο την πολύ καλή πλευρική πρόσφυση και τη βελτιωμένη κατευθυντικότητα που προσφέρει το λιγότερο ανήσυχο πίσω μέρος.
--------------------------------------------------


σε αντιστοιχης ικανοτητας και εμπειριας οδηγου του αυτοκινητου, στο μηχανακι δηλαδη, το Μονστερακι γυρναει 1:06 ανετα...................................................
επισης 911 GT2 με 500 αλογα γυρναει στα 1:10 με καλους συντακτες.........

ενα GSXR1000-R1-CBR1000R-999S(R)-Mille Factory κλπ... τα γαμανε πατοκορφα σε πιστα....................................................
μονο κατι Ferrari Enzo και λοιπες κατηγοριες με 600 αλογα και τρελα περιφεριακα, στησιμο, με κοστος 200.000-300.000 ευρω πανε τα ιδια, η πιο γρηγορα... μιλαμε παντα για παραγωγης........

επισης και εδω............


Mε Ferrari Challenge Stradale και Ducati 999R στην πίστα της Adria

http://library.techlink.gr/4t/article.asp?mag=1&issue=328&article=9372
----------------------------------------------

TI EIΔE TO V-BOX II...

TAXYTEPOΣ ΓYPOΣ
STRADALE 1:32.95 > 104,6 χλμ./ώρα
999R 1:30.08 > 107,9 χλμ./ώρα

--------------------------------------------------
γενικως σε ολα τα τεστ, και βιντεο που εχω, τα Ντουκατακια απο τα απλα μεχρι τα R... σε στριφτερες πιστες εχουν μαμησει ολα τα Φερραρι-Πορσε-Μ3 κλπ....
----------------------------------------------
εδω γυρναω εγω ρε χωρις λαστιχα και σε ανναρωση, και να βρισκει κατω, μεσα στο 1:11... οσο εμπειροι με αγωνιστικη εμπλοκη συντακες με EVO 300+ ιπποι... τετρακινηση-διαφορικα-κομπιουτερς κλπ....
και στο "χωραφι" των Μεγαρων που εχει πλεονεκτημα προσφυσης το σουπερΕΒΟ με την τετρακινηση.....................

και θα εχουν ελπιδα με GSXR???
επισης τα μαθατε??? ο Συνιωρης (ο δημοσιογραφος νομιζω) εγραψε με το εντελως μαμα... σε δοκιμη ελαστικων στις Σερρες, τα καινουρια Supercorsa Pro... 1:23",85............... που να πανε τα παρταλια...............

gtsiros
01/09/2005, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Αν είναι να δώσω 100.000 ? για να γουστάρω με ένα αμάξι, άσε καλύτερα........

Ε, όχι και έτσι! Το Ariel Atom 2 πάει μαμιόντας! και κάνει γύρω στα 50000 :wacko:

Runner Ducati
01/09/2005, 16:32
To Atom2 ναι... ειναι απο τα ταχυτερα αυτοκινητα πιστας (και οχι δρομου) μαζι με τα Radical SR3, Ferrari ENZO, και Maserati MC12... παρολα αυτα αναλογα με την πιστα μια 999S η καλυτερα 999R τα συναγωνιζεται, αλλου χανει αλλου κερδιζει... αναλογα με την πιστα... εχω βιντεο με το ταχυτατο και ειδικα για πιστα Mosler MT900 Photon (τιμη 220.000 δολλαρια παρακαλω) της 5htGear (απο αυτη και με τους ιδιους οδηγους που γυρισαν τα βιντεο εναντιων της απλης 999, οπως το βιντεο με την Gallardo), απο το μοναδικο αυτοκινητο που εχασε για μισο δευτερο η ΑΠΛΗ 999 η μαυρη, σε μια πολυ σφιχτη πιστα για μοτοσυκλετα... με 999S δεν ειχε ελπιδα... δεν αναφερομαι σε R που σιγουρα γυρναει 2 sec πιο γρηγορα... και μιλαμε εχασε η ΑΠΛΗ 999 για μισο δευτερο, απο ενα "καρτ" ολο carbon με V8 6000cc, 435 αλογα και 220.000 δολλαρια τιμη............. ;)

ομως αντικειμενικα το Atom2 και Radical SR3 ειναι οτι καλυτερα σε 4 τροχους και χρηση πιστας για χρονομετρο, και μαλιστα σε τιμες των 50-60.000 ευρω... που για αυτοκινητα που γυρνανε απιστευτα γρηγορα σε πιστα δεν ειναι "πολλα" τα λεφτα..........





:lol: :lol: :) :beer:


22862

gtsiros
01/09/2005, 17:03
:blush: :a8: :a07: :a09: :a021: :a54: :a46: :a25: :a23: :a20:

wrenchfzr
01/09/2005, 22:13
εχεις δικιο τα εγραψα σαν δε ξερω και γω.ηθελα να πω οτι βραδυ ενα r1 μια porsche και μια ferrari εκαναν κοντρα και αφου ξεκινισε πρωτη η porsche μετα μερικα μετρα την περνα η r1και αναφωνει ο εκφωνητης
τσαι κευλανης
γυρω στα 220 και ενω η μηχανη προηγειται το κοντερ φυσικα ανεβαινει σαν τρελο και στα 220 κοβει τα χλμ δεν ανεβαινουν κανει μια μικρη μειωση ταχυτητας και την στιγμη που περνα η porsche λεει ο εκφωνητης
και πηρε κεφαλι η porsche.ολα φτιαχτα.πως λοιπον να μην λενε καποιοι πως τα αυτοκινητα ειναι πιο γρηγορα.

gtsiros
01/09/2005, 22:47
Ρε συ runner, δεν είναι κουκλί το γαμ@#$%^ το Atom2 ?

katsai
01/09/2005, 23:23
καλα πλακα μου κανετε
διαβασα ολο το ποστ
και τελικα ειχε αυτην την
καταληξη.

ντροπησας :nono: :nono: :nono:


κρατατε ξαγρυπνο ενα εργαζομενο πολιτη
αλητες μηχανοβιοι τσαντακηδες...


:a6: :a3: :a026: :a41: :a56:

Runner Ducati
02/09/2005, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Ρε συ runner, δεν είναι κουκλί το γαμ@#$%^ το Atom2 ?

καλο ειναι δεν λεω... ΑΛΛΑ...

Εχει 3 πολυ ασχημα πραγματα επανω του...

1) εχει επιπλεον 2 ροδες τσαμπα και βερεσε, εξοδα για λαστιχα...

2) Δεν πλαγιαζει στις στροφες σαν F-16 που κανει turn 180...

3) εχει μοτερ Ι4, και μαλιστα Χο(υ)ντα :yuck: ........................

οποτε........................

Μοτοσυκλετα και τα μυαλα στα καγκελα... και ακομα κυριωτερα... FORZA DUCATI...
:lol: :lol: :) :beer:

ktm640lc4
02/09/2005, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από wrenchfzr
εχεις δικιο τα εγραψα σαν δε ξερω και γω.ηθελα να πω οτι βραδυ ενα r1 μια porsche και μια ferrari εκαναν κοντρα και αφου ξεκινισε πρωτη η porsche μετα μερικα μετρα την περνα η r1και αναφωνει ο εκφωνητης
τσαι κευλανης
γυρω στα 220 και ενω η μηχανη προηγειται το κοντερ φυσικα ανεβαινει σαν τρελο και στα 220 κοβει τα χλμ δεν ανεβαινουν κανει μια μικρη μειωση ταχυτητας και την στιγμη που περνα η porsche λεει ο εκφωνητης
και πηρε κεφαλι η porsche.ολα φτιαχτα.πως λοιπον να μην λενε καποιοι πως τα αυτοκινητα ειναι πιο γρηγορα.


Οντως καπως ετσι εγινε. Βεβαια η πορσε ειναι ενα πολυ γρηγορο αμαξι αλλα η μηχανη το ειχε για πλακα και φαινεται αλλωστε.

Οτι και να πουν η να γραψουν οι γνωστες το βλεπουν. Απο κει και περα το χαος......

Ξεχασα και ξαναγραφω, υπαρχει ενα βιντεο με εναν αγγλο δημοσιογραφο που στηνει μια πορσε και ενα R1 παλιο, πριν κατι χρονια σε μια πιστα στην αγγλια. Περαν οτι μεταξυ σοβαρου και αστειου ειπε ομοφυλοφιλους ολους οσους οδηγουν μηχανες, εβαλε μεσα και τα 2 οχηματα ταυτοχρονα στην πιστα.!!!

Το αποτελεσμα εχει ως εξης: η πορσε '΄'νικησε΄' με διαφορα κατω απο ενα σεκ αλλα γιατι... γιατι ο ανθρωπος φοβοταν να το πλαγιασει η να χρησιμοποιησει ολο το πλατος γιατι θα χτυπουσαν και αντε γεια... η πορσε πηγαινε οπου ηθελε η μηχανη εμπαινε κλειστα και εβγαινε κλειστα.

Αν ηταν το καθενα μονο του στην πιστα τοτε ξαναμιλαγαμε....

Στο τελος τα λογια του ακριβως: so riders everywhere, can shut up

:confused: :nono:

Tigas
02/09/2005, 08:59
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ
ΠΟΡΣΕ vs ZX10
ΟΧΙ ΑΠΟ ΣΤΑΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ 100km ΝΟΜΙΖΩ ΠΕΡΙΠΟΥ.
ΜΕΧΡΙ ΤΑ 260+ ΤΟ ZX ΗΤΑΝ ΕΜΠΡΟΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΚΟΛΩΝΑ , ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ Η ΠΟΡΣΕ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΤΑ ΛΕΜΕ.

gtsiros
02/09/2005, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
so riders everywhere, can shut up

"bikers" είπε. Ο δημοσιογράφος είναι όντως ένας άγγλος, ονόματι Clarckson ήταν μορφή στην βρετανική εκπομπή top gear (τώρα λέγεται fifth gear... λάθος αλλαγή, αλλά με τα ταξιά που έχουν...)

τιγκα, και γω έχω ένα βιντεάκι, αμάξι και μηχανή, από στάση. Το αμάξι ποτέ δεν πλησίασε τη μηχανή.

Polifer
02/09/2005, 16:31
οτι μλκιες θες ακουστικαν...
ΤΟ ΟΝΟΜΑ HAYABUSA Δε το ειπε κανενας ομως για ευνόητους λόγους! Μην ακουω λοιπον η porse πηρε το ZX-10 που τερματιζει στα 300 γιατι το busa παει 320 βάλε.

Η Μονη συγκριση που μπορει να γινει ειναι ΜΟΤΟ GP με F1. Δηλαδη τα κορυφαια...

Το μονο ονομα λοιπον που μπορουν να επιδείξουν τα αυτοκινητα ειναι οι F1 που παιρνουν τις μοτο σε πολύ κλειστές πιστες λόγο κρατήματος 4 λαστιχων.

Μην ακουω τωρα Σουνια και Διονυσους και μλκιες αντε με τα κακομοιρικα τα EVA και τα IMPRESA!

Κανανε κοντρα με τη κουλομαρια και νομιζουν οτι σκιζουν!


BYEEE

Polifer
02/09/2005, 16:39
βασικα μλκια τοπικ και τσαμπα τσακωνεστε για μλκιες

Χαλαρωστε

:beer: :beer: :beer: :beer:

gtsiros
02/09/2005, 17:42
Για να κλείσει μια κι όξω η όλη κουβέντα.

Και η οδήγηση της μηχανής και του αυτοκινήτου θέλει μεράκι και είναι τέχνη.

Το ποιό είναι πιό γρήγορο λίγη (ως καθόλου) σημασία έχει. Όσοι τρώγονται με αυτό το ερώτημα δείχνουν ότι η οδήγηση δεν είναι προς προσωπική τέρψη, αλλά μια ακόμα ευκαιρία να αποδείξουν ότι είναι καλύτεροι από τους άλλους. Γι'αυτό θα δεις τον McGyver με το varaderίδιον με τα 125 κυβικούλια του και ο άνθρωπος το γλεντάει πολύ περισσότερο απ'ότι ο συνηθισμένος γκαζόκαβλος με τα 1000cc SS που καταπιάνεται σε κόντρες, συζητησεις για κόντρες και παρεμφερή. Γιατί ο McGyver είναι υγιής, σε αντίθεση με όποιον στο ερώτημα "ποιό είναι πιό γρήγορο" δεν απαντά, απλούστατα, με "ε;"._

Η μηχανή (αντίστοιχα, το αυτοκίνητο) χάνει την αξία της όταν κάθεσαι και το αναρωτιέσαι πόσο πιό κάτω από το αμάξι κάνει το 400άρι. Γιατί το κάθε όχημα δεν έχει σκοπό τα νούμερα (ούτε τη νίκη), αλλά τη χαρά.

Όσοι κάθονται και ασχολούνται με κόντρες κτλ κτλ έχουν χάσει αυτή τη χαρά.
Γι'αυτό και στην ορθοδοξία, σου λέει, ότι οποιουδήποτε είδους ανταγωνισμός είναι λάθος. (όχι "αμαρτία". δε χρησιμοποιώ ηλίθιες λέξεις με τελείως ασαφές νόημα). Ο λόγος είναι ότι όλοι οι άνθρωποι είναι ίσοι._ Οποιαδήποτε αντιπαράθεση και μετέπειτα νίκη/ήττα δίνει λάθος εντύπωση στον άνθρωπο ότι είναι "καλύτερος"...

ktm640lc4
05/09/2005, 09:30
Οπως παντα η αληθεια βρισκεται καπου στην μεση.

Over n out απο μενα.(στο θεμα).

Tigas
05/09/2005, 09:42
EΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΠΟΥ ΒΛΑΠΤΕΙ
ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ .
ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΠΑΙΔΙΑ ,ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ ΜΗΝ ΜΠΟΥΚΩΝΕΣΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ
:smokin: :lol:

Tigas
05/09/2005, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Polifer
οτι μλκιες θες ακουστικαν...
ΤΟ ΟΝΟΜΑ HAYABUSA Δε το ειπε κανενας ομως για ευνόητους λόγους! Μην ακουω λοιπον η porse πηρε το ZX-10 που τερματιζει στα 300 γιατι το busa παει 320 βάλε.

Η Μονη συγκριση που μπορει να γινει ειναι ΜΟΤΟ GP με F1. Δηλαδη τα κορυφαια...

Το μονο ονομα λοιπον που μπορουν να επιδείξουν τα αυτοκινητα ειναι οι F1 που παιρνουν τις μοτο σε πολύ κλειστές πιστες λόγο κρατήματος 4 λαστιχων.

Μην ακουω τωρα Σουνια και Διονυσους και μλκιες αντε με τα κακομοιρικα τα EVA και τα IMPRESA!

Κανανε κοντρα με τη κουλομαρια και νομιζουν οτι σκιζουν!


BYEEE

ΔΗΛΑΔΗ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΟΙ F1 ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΡΓΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΤΩΝ MOTOGP, ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΠΙΤΑΧΥΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ MOTOGP, ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟ TA ΜΟΤΟGP ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΠΛΑΙΝΑ g ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ ΟΙ ΠΙΛΟΤΟΙ ΤΩΝ F1 ΔΕΝ ΤΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΒΑΤΕΣ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ.

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΚΟΝΤΡΑ ΠΟΡΣΕ ΖΧ10, ΟΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ CDακι ΑΠΟ ΤΟ POWERBIKES ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

Polifer
05/09/2005, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΔΗΛΑΔΗ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΟΙ F1 ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΡΓΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΤΩΝ MOTOGP, ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΠΙΤΑΧΥΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ MOTOGP, ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟ TA ΜΟΤΟGP ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΠΛΑΙΝΑ g ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ ΟΙ ΠΙΛΟΤΟΙ ΤΩΝ F1 ΔΕΝ ΤΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΒΑΤΕΣ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ.

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΚΟΝΤΡΑ ΠΟΡΣΕ ΖΧ10, ΟΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ CDακι ΑΠΟ ΤΟ POWERBIKES ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.


ΟΧΙ!! ΕΣΥ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΠΙΤΑΝΧΥΝΟΥΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΤΕΛΙΚΗ!

ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ ΜΑΣ ΛΕΣ

ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΗΞΕΡΕΣ ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΔΕ ΘΑ ΕΛΕΓΕΣ ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ!

ΚΑΙ ΑΜΑ ΘΕΣ ΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ CD TOY PB NA ΔΕΙΣ TI ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΙΝΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΡΣΑΚΙ!! ΒΑΛΕ ΚΙ ΕΝΑ ΗΑΥΑΒUSA - ΤURBO ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΖΧ0-10 ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΤΕΛΙΚΗ! ΚΑΙ TA ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ -=BUSA-TURBO-ΚΟΜΠΡΕΣΟΡΕΣ-ΝΙΤΡΑ-ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΑΠΟ F-16=- ΕΙΝΑΙ ΤΟ 1/10 ΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΠΟΡΣΕ ΜΑΜΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟ A/C!

ΚΑΙ ΜΗ ΓΡΑΦΕΙΣ CAPS ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ CAPS ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ Χ Ρ Ω Μ Α Τ Α ΑΜΑ ΛΑΧΕΙ!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tigas
05/09/2005, 11:03
ΑΜΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΤΑ CAPS ΜΗΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ , ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.
ΕΙΔΕΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙΣ

ΕΣΥ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΓΝΩΣΤΗΣ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟTOGP ΑΠΟ ΤΙΣ F1 ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΤΕΛΙΚΗ ΕΧΟΥΝ, ΠΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΦΡΕΝΑΡΟΥΝ, ΠΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΡΙΒΟΥΝ.

ΠΙΕΣ ΕΝΑ :a55: ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΑΣ ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ MOTOGP ΑΠΟ ΤΙΣ F1 .

Polifer
05/09/2005, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΑΜΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΤΑ CAPS ΜΗΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ , ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.
ΕΙΔΕΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙΣ

ΕΣΥ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΓΝΩΣΤΗΣ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟTOGP ΑΠΟ ΤΙΣ F1 ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΤΕΛΙΚΗ ΕΧΟΥΝ, ΠΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΦΡΕΝΑΡΟΥΝ, ΠΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΡΙΒΟΥΝ.

ΠΙΕΣ ΕΝΑ :a55: ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΑΣ ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ MOTOGP ΑΠΟ ΤΙΣ F1 .

Αμα εσυ διαβαζες αυτα που εγραψα δε θα ελεγες αυτα που ειπες τωρα!!

Το ξαναλέω αυτό που είπα:
Οι F1 ειναι πιο γρήγορες απο τα motogp γιατι μπορουν να εχουν μεγαλύτερη ταχύτητα στη στροφή !
ΠΙΕΣ ΕΝΑ :smokin: και απαντησε μας τωρα τι εχεις να πεις!


23131