PDA

View Full Version : Νοικιάρικα οχήματα και οι οδηγοί αυτών...



SVX
17/07/2011, 20:51
Αυτή την εποχή, έχετε παρατηρήσει όλοι εκτός από τους ιθαγενείς "οδηγούς" με αυτοκτονικές τάσεις (που πήραν δίπλωμα γιατί ήταν θέλημα Θεού)....

και τους "εποχικούς" κοκκινομούρηδες τουρίστες (ή κ όχι) με νοικιασμένα Ι.Χ. και μηχανάκια...



Πολλοί από τους τουρίστες παίρνουν το "νοικιάρικο" μηχανάκι χωρίς να χρειάζεται καν να αποδείξουν ικανότητα οδήγησης (δίπλωμα)


Αλλά αυτό που θέλω να τονίσω είναι οι ευκαιριακοί οδηγοί Ι.Χ. που ερχόμενοι από "πολιτισμένες" χώρες με οδηγική συνείδηση, ανθρώπινο οδικό δίκτυο , ολοκληρωμένη σήμανση κλπ....

μετατρέπονται σε σαστισμένους / ξαφνιασμένους "πελάτες" της κάθε Rent A Car εταιρειας παρά σε οδηγους ικανους να ανταπεξελθουν ....

αυτό πιστεύω είναι +1 επικινδυνος παραγοντας που προστιθεται στα αλλα... χωρις να ξερω ποιον να κατηγορησω.... :look:

7gibernau
17/07/2011, 21:58
Έξι Χρόνια εκΑνα αυτη τη δουλεια και δεν ξέρω Απο που να αρχσω....
Απο τους τύπους που νοικιαζαν πενηνταρι σκουτερ απ το τολο και μας επερναν τηλεφωνο Απο ολυμπια ότι δεν ΠερνΕι μπρος
Η Απο τον Άγγλο που ξέχασε ότι εινΑι Ελλάδα και οδήγησε στο αντίθετο ρεύμα μέχρι να βρεθεί κάτω Απο νταλίκα ευτυχώς χωρίς να πάθει τίποτα.....

Lioulios
18/07/2011, 00:21
Στην Κρήτη να δείτε τί γίνεται....

...Ήταν στραβό το κλίμα ...


Ειδικά σε περιοχές με έντονη τουριστικη ανάπτυξη όπως τα Μάλια και η Χερσόνησος οι γουρούνες είναι πιο πολλές από τους πεζούς ...Και είναι και οι περισσότεροι...ΠΙΤΑ !!!

ilias s.m.
18/07/2011, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
Έξι Χρόνια εκΑνα αυτη τη δουλεια και δεν ξέρω Απο που να αρχσω....
Απο τους τύπους που νοικιαζαν πενηνταρι σκουτερ απ το τολο και μας επερναν τηλεφωνο Απο ολυμπια ότι δεν ΠερνΕι μπρος
Η Απο τον Άγγλο που ξέχασε ότι εινΑι Ελλάδα και οδήγησε στο αντίθετο ρεύμα μέχρι να βρεθεί κάτω Απο νταλίκα ευτυχώς χωρίς να πάθει τίποτα.....


Αυτα ειναι!!!Πες και αλλα!! :beer:

sovaros_user
18/07/2011, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
Έξι Χρόνια εκΑνα αυτη τη δουλεια και δεν ξέρω Απο που να αρχσω....
Απο τους τύπους που νοικιαζαν πενηνταρι σκουτερ απ το τολο και μας επερναν τηλεφωνο Απο ολυμπια ότι δεν ΠερνΕι μπρος
Η Απο τον Άγγλο που ξέχασε ότι εινΑι Ελλάδα και οδήγησε στο αντίθετο ρεύμα μέχρι να βρεθεί κάτω Απο νταλίκα ευτυχώς χωρίς να πάθει τίποτα.....


σε αυτην την περιπτωση τι γινεται ? Αν δηλαδη κανεις τενεκεδες οχημα με δικη σου υπαιτιοτητα.

Allst@rf
18/07/2011, 01:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
σε αυτην την περιπτωση τι γινεται ? Αν δηλαδη κανεις τενεκεδες οχημα με δικη σου υπαιτιοτητα.



:bigcry:

7gibernau
18/07/2011, 03:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
σε αυτην την περιπτωση τι γινεται ? Αν δηλαδη κανεις τενεκεδες οχημα με δικη σου υπαιτιοτητα. Long story Αν δεν παίζει μικτή Ασφάλεια στο ενοικιαζόμενο

7gibernau
18/07/2011, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias s.m.
Αυτα ειναι!!!Πες και αλλα!! :beer:
ατακα ελληνοαμερικανου απο χωριο της περιοχης για λαθος τιμη


γιου φακιν γκρικ λαιερ......
εχω το γιακα του για ενθυμιο




τηλεφωνο απο τα διοδια σπαθοβουνιου......
το πουντο με αριθμο ΑΡΗ.... δικο σας ειναι??
ναι του γραφειου ειναι εγινε κατι......
ναι εχει ανεβει στη νησιδα των διοδιων....πηγε να περασει απο το αυτοματο και τελευταια στιγμη το εκοψε δεξια....




αμερικανα εκανε παραπονα οταν επεστρεψε το αμαξι μετα απο τριημερο(σιεσεντο)οτι το οτοματικ γκιαρ δε δουλευει σωστα........μονο το D και το R ειπε οτι επερνε....και το D δεν πηγαινε καθολου.........


σορρυ λαιντι μπατ δις καρ ις γουιθ αουτ αοτοματικ γκιαρ.....



:eyepop:

the who
18/07/2011, 11:45
Ιρλανδος στη Χερσονησσο.
-Ξερεις να οδηγας μηχανη?
-Ξερω,εχω και διπλωμα.
-Παρε ενα dr 125
-Οχι θελω το 250
-Οκ λοιπον το 250.

Καβαλαει,ξεκιναει με σουζα (αθελα του βεβαια) και αφου διασχιζει καθετα τον κεντρικο δρομο :a53: σκαει στην κολωνα απεναντι.:eyepop: Φτηνα την εβγαλε ο ηλιθιος με μια πατουσα σκισμενη μονο.

Αμερικανος νοικιαζει αυτοκινητο.Μετα απο 3 ωρες παιρνει τηλ.
-Το αυτοκινητο εμεινε.
Βεβαια μαστορα,αν το πας μεχρι τα Χανια με πρωτη καποια στιγμη θα κολησει.

STOYBI
18/07/2011, 14:03
Λαθος θεμα......

Μηπως να το γυριζατε σε......Νοικιάρικα οχήματα και οι ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ αυτών... :rolleyes:

Συντηρηση......???

Κοψια ικανοτητας πελατη (εαν μπορει να διαχειριστει το προιον που ενοικιαζει....?)

Κρανη και οχι κουβαδες .......??

Εχετε νοικιασει ποτε fiat panda στο οποιο φρεναρε μονο ο μπροστινος αριστερος τροχος απο τους τεσσερις...????

Εγω το πηρα χαμπαρι στα 500 μετρα ( και ζηταγε και τα ρεστα ο ιδιοκτητης το ζωον... )

Ο τουριστας...???

:rolleyes:

John Steed
18/07/2011, 14:12
Υπεύθυνη σταθμού: Ετοιμαστείτε, πάμε να εντοπίσουμε ένα mini bus στην εθνική οδό, η οδηγός λέει πως έχει χαλάσει και δεν πάει πάνω από 60 χαω :look:

Να ξέρατε και ποια είναι η οδηγός....

Ξεκινάμε με κατεύθυνση προς το Ηράκλειο, κάπου στα μισά του δρόμου μάλλον το προσπεράσαμε, αφού μας πληροφόρησε η οδηγός πως πλέον έφτασε Ρέθυμνο και κατευθύνεται προς Χανιά.

Τη φτάνουμε λίγο πιο έξω από το Ρέθυμνο, κατεβαίνουμε και τι να δούμε :eyepop:

Η Μαρινέλλα με τις φίλες της από τα καπη βολτούλα, ντυμένες σαν νεράιδες με μισό κοσμηματοπωλείο η καθεμία πάνω της! :bigcry:

-Ποιο είναι το πρόβλημα?

-Να, όπως σας είπα, έχει κολλήσει και πάει μόνο μέχρι 60 χιλιόμετρα

-Τις άλλες ταχύτητες τις βάλατε?

-Ποιες άλλες ταχύτητες?

- :hypnotize

Αφού της εξηγήσαμε τα καθέκαστα, μας είπε πως δεν είχε οδηγήσει ποτέ με ταχύτητες, αλλά πως δεν της φαίνεται ιδιαίτερα δύσκολο και έτσι, συνέχισε το δρόμο της....


Η μεγάλη μου απορία είναι πως κατάφερε να κουμπώσει τη δευτέρα και πως το ξεκίνησε χωρίς συμπλέκτη! :eyepop: :eyepop: :lol: :rotflmao:

vaska
18/07/2011, 14:26
Επικό θρεντ. Παρακαλώ συνεχίστε!!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

ilias s.m.
18/07/2011, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
ατακα ελληνοαμερικανου απο χωριο της περιοχης για λαθος τιμη


γιου φακιν γκρικ λαιερ......
εχω το γιακα του για ενθυμιο




τηλεφωνο απο τα διοδια σπαθοβουνιου......
το πουντο με αριθμο ΑΡΗ.... δικο σας ειναι??
ναι του γραφειου ειναι εγινε κατι......
ναι εχει ανεβει στη νησιδα των διοδιων....πηγε να περασει απο το αυτοματο και τελευταια στιγμη το εκοψε δεξια....




αμερικανα εκανε παραπονα οταν επεστρεψε το αμαξι μετα απο τριημερο(σιεσεντο)οτι το οτοματικ γκιαρ δε δουλευει σωστα........μονο το D και το R ειπε οτι επερνε....και το D δεν πηγαινε καθολου.........


σορρυ λαιντι μπατ δις καρ ις γουιθ αουτ αοτοματικ γκιαρ.....



:eyepop:




Ποπο!!! Πρωτη -δευτερα το πηγαινε το αμαξακι και χωρις συμπλεχτη:eek: :eek: :eek:

ERRIKA
18/07/2011, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Επικό θρεντ. Παρακαλώ συνεχίστε!!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

+650 :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: Θέλουμε κι άλλο!!

7gibernau
18/07/2011, 16:10
Εξκιουσμι σερ...
Γιες πλισς
Καν γου τέλμ με δε πραΐς φορ Οπελ κορσα του ντεις ανλιμιτεντ κιλομετερς...

Του λέω Τιμή....



Θενκς μου λέει.......




Μπαίνει μέσα βάζει μπρος και φεύγει.....


Ταααααακηηηηη μας έκλεψαν το κορσαααααα

ERRIKA
18/07/2011, 16:20
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol:

devil's animal
18/07/2011, 19:09
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SoulGR
18/07/2011, 21:50
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dmf
18/07/2011, 22:05
Εγω παντως τα λυπαμαι αυτα τα οχηματα. Μια φορα εχω νοικιασει οχημα, ενα scooter kymco 125 περυσι στη παργα, και το κακομοιρο ειχε αναμενο μονιμα την ενδειξη service. Το ειπα στον ιδιοκτητη οταν το επεστρεψα και γελασε. Ποιος ξερει ποσο καιρο ηταν ετσι :sad:

sovaros_user
19/07/2011, 03:21
σειτσεντο κ σμαρτ, ενα παρταλι κανονικο το πρωτο, το δευτερο ειχε πλακα

7gibernau
19/07/2011, 09:38
Ριβερς γκιαρ...
Πουλ δις απ Ράιτ αντ νταουν...


Α ναîs....

Πουλ δις απ ραιτ εντ νταουν....
Γγγγγγγγρρρρρρρρρ


Αμαξι vs τσιμεντένια βάση ταμπέλας γραφείου 0-1...

Εχετλαίος
19/07/2011, 09:53
Noικιάζω ένα Punto μια φορά που ξώμεινα από τετράτροχο και έπρεπε να πάω Αράχωβα.
Στον ανήφορο πριν ξεκορφίσω άναψε η ένδειξη της θερμοκρασίας του νερού, καπάκι των λαδιών. Σταματώ τηλεφωνώ στο γραφείο.
"Μην ανησυχείτε, έτσι κάνουν τα Punto"
:confused:
Βγαίνουμε Αράχωβα, πανα 'νοίξω το τζάμι και το παίρνω στο χέρι. ΟΛΟ!
Τηλέφωνο στο γραφείο
"Ε, Ιταλικά, τι περιμένετε..."
:confused:
Στην προσπάθειά μας να το ξαναβάλουμε στη θέση του ξεπετσώσανε όλες οι λαστιχένιες τσιμούχες και με τίποτε να γιαγύρουνε πίσω στη θέση τους.
Τηλέφωνο στο γραφείο.
"Δε μπορούμε να στείλουμε από Αθήνα άλλο, πορευτείτε όπως μπορείτε και θα τα βρούμε στο τέλος στην πληρωμή.
:confused:
Χειμώνας καιρός, κρύο! Ευτυχώς δεν έβρεχε. Βάλαμε ένα κομμάτι μουσαμά για τζάμι. Κάναμε τη βόλτα μας, πάμε να γυρίσουμε θωρώ λάδια από κάτω απ το αμάξι. Σκύβω, έσταζε το κάρτερ.
Τηλέφωνο στο γραφείο, καμία απάντηση...
:confused:
Βάζω μπρος, βγαίνουμε όπως-όπως στην Αθ-Λαμίας και πάνω σε μια επιτάχυνση μου πετάει την 4η ταχύτητα. Μετά δεν ξαναέμπαινε! Ούτε η 5η!
Τηλέφωνο στο γραφείο, γείωση κανονική.
Το γύρισα με 3η στο γραφείο στα Πατήσια και στην πόρτα είχε αφήσει ένα σημείωμα που έλεγε:
"Kε Λουτζάκη, αφήστε το κλειδί στο πατάκι στα πεντάλ και είμαστε ΟΚ. Δε χρωστάτε τίποτε και συγνώμη..."

:confused: :confused: :confused:

makis206
19/07/2011, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
-Στον ανήφορο πριν ξεκορφίσω άναψε η ένδειξη της θερμοκρασίας του νερού, καπάκι των λαδιών
-Βγαίνουμε Αράχωβα, πανα 'νοίξω το τζάμι και το παίρνω στο χέρι. ΟΛΟ!
-Στην προσπάθειά μας να το ξαναβάλουμε στη θέση του ξεπετσώσανε όλες οι λαστιχένιες τσιμούχες και με τίποτε να γιαγύρουνε πίσω στη θέση τους.
-...πάμε να γυρίσουμε θωρώ λάδια από κάτω απ το αμάξι. Σκύβω, έσταζε το κάρτερ.
-...και πάνω σε μια επιτάχυνση μου πετάει την 4η ταχύτητα. Μετά δεν ξαναέμπαινε! Ούτε η 5η!



Ε, Ιταλικά ρε Στέλιο, τι περιμένατε...:lol: :rotflmao:

vaska
19/07/2011, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Noικιάζω ένα Punto μια φορά που ξώμεινα από τετράτροχο και έπρεπε να πάω Αράχωβα.
Στον ανήφορο πριν ξεκορφίσω άναψε η ένδειξη της θερμοκρασίας του νερού, καπάκι των λαδιών. Σταματώ τηλεφωνώ στο γραφείο.
"Μην ανησυχείτε, έτσι κάνουν τα Punto"
:confused:
Βγαίνουμε Αράχωβα, πανα 'νοίξω το τζάμι και το παίρνω στο χέρι. ΟΛΟ!
Τηλέφωνο στο γραφείο
"Ε, Ιταλικά, τι περιμένετε..."
:confused:
Στην προσπάθειά μας να το ξαναβάλουμε στη θέση του ξεπετσώσανε όλες οι λαστιχένιες τσιμούχες και με τίποτε να γιαγύρουνε πίσω στη θέση τους.
Τηλέφωνο στο γραφείο.
"Δε μπορούμε να στείλουμε από Αθήνα άλλο, πορευτείτε όπως μπορείτε και θα τα βρούμε στο τέλος στην πληρωμή.
:confused:
Χειμώνας καιρός, κρύο! Ευτυχώς δεν έβρεχε. Βάλαμε ένα κομμάτι μουσαμά για τζάμι. Κάναμε τη βόλτα μας, πάμε να γυρίσουμε θωρώ λάδια από κάτω απ το αμάξι. Σκύβω, έσταζε το κάρτερ.
Τηλέφωνο στο γραφείο, καμία απάντηση...
:confused:
Βάζω μπρος, βγαίνουμε όπως-όπως στην Αθ-Λαμίας και πάνω σε μια επιτάχυνση μου πετάει την 4η ταχύτητα. Μετά δεν ξαναέμπαινε! Ούτε η 5η!
Τηλέφωνο στο γραφείο, γείωση κανονική.
Το γύρισα με 3η στο γραφείο στα Πατήσια και στην πόρτα είχε αφήσει ένα σημείωμα που έλεγε:
"Kε Λουτζάκη, αφήστε το κλειδί στο πατάκι στα πεντάλ και είμαστε ΟΚ. Δε χρωστάτε τίποτε και συγνώμη..."

:confused: :confused: :confused:





Θεός λέμε, Θεός


Στικυ ρε κιορατάδες στικυ.

:bawl: :bawl: :bawl:

STOYBI
19/07/2011, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Θεός λέμε, Θεός


Στικυ ρε κιορατάδες στικυ.

:bawl: :bawl: :bawl:


Στικυ και θεος επειδη εστειλαν ταξιδι τον ανθρωπο ( με οποιους ειχε μαζι του) με τον ταφο ταξιδι..??? :uplate:

Εχετλαίος
19/07/2011, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Στικυ και θεος επειδη εστειλαν ταξιδι τον ανθρωπο ( με οποιους ειχε μαζι του) με τον ταφο ταξιδι..??? :uplate:

Και δεν απαύτωσε κιόλας! Που διάθεση...
:mad:

STOYBI
19/07/2011, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Και δεν απαύτωσε κιόλας! Που διάθεση...
:mad:


Να λες καλα που δεν απαυτωσαν εσενα με αυτο που τους πηγες βολτα... :winka:

catmaster
19/07/2011, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Noικιάζω ένα Punto μια φορά που ξώμεινα από τετράτροχο και έπρεπε να πάω Αράχωβα.
Στον ανήφορο πριν ξεκορφίσω άναψε η ένδειξη της θερμοκρασίας του νερού, καπάκι των λαδιών. Σταματώ τηλεφωνώ στο γραφείο.
"Μην ανησυχείτε, έτσι κάνουν τα Punto"
:confused:
Βγαίνουμε Αράχωβα, πανα 'νοίξω το τζάμι και το παίρνω στο χέρι. ΟΛΟ!
Τηλέφωνο στο γραφείο
"Ε, Ιταλικά, τι περιμένετε..."
:confused:
Στην προσπάθειά μας να το ξαναβάλουμε στη θέση του ξεπετσώσανε όλες οι λαστιχένιες τσιμούχες και με τίποτε να γιαγύρουνε πίσω στη θέση τους.
Τηλέφωνο στο γραφείο.
"Δε μπορούμε να στείλουμε από Αθήνα άλλο, πορευτείτε όπως μπορείτε και θα τα βρούμε στο τέλος στην πληρωμή.
:confused:
Χειμώνας καιρός, κρύο! Ευτυχώς δεν έβρεχε. Βάλαμε ένα κομμάτι μουσαμά για τζάμι. Κάναμε τη βόλτα μας, πάμε να γυρίσουμε θωρώ λάδια από κάτω απ το αμάξι. Σκύβω, έσταζε το κάρτερ.
Τηλέφωνο στο γραφείο, καμία απάντηση...
:confused:
Βάζω μπρος, βγαίνουμε όπως-όπως στην Αθ-Λαμίας και πάνω σε μια επιτάχυνση μου πετάει την 4η ταχύτητα. Μετά δεν ξαναέμπαινε! Ούτε η 5η!
Τηλέφωνο στο γραφείο, γείωση κανονική.
Το γύρισα με 3η στο γραφείο στα Πατήσια και στην πόρτα είχε αφήσει ένα σημείωμα που έλεγε:
"Kε Λουτζάκη, αφήστε το κλειδί στο πατάκι στα πεντάλ και είμαστε ΟΚ. Δε χρωστάτε τίποτε και συγνώμη..."

:confused: :confused: :confused:

ίντα λες ;;;
ωρέ τσεκούρι και μπαίνω απα στο γραφείο και του κόβω τα δαχτύλια ένα ένα του γρόθου ... :dizzy:

DimChios
19/07/2011, 14:28
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Hellspawn
19/07/2011, 19:20
EPIC THREAD!!!!!!!!!!!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

glargkatzis
20/07/2011, 07:47
:lol: :lol: :lol:

άπειρα σενάρια ελληνικής καθημερινής τρέλας...γιατί δεν τα κάνουμε ταινίες ??

wendigo
21/07/2011, 22:48
Καλά αν αρχίσουμε τις ιστορίες με τα "βλήματα" που έρχονται απο τη χώρα τους να νοικιάσουν και οι περισότεροι δεν κάνει να οδηγούν ούτε στο playstation, δεν θα τελειώσουμε ποτέ...................
Πάντως ένα απο τα συνηθισμένα είναι να μας λένε ότι θέλο7υν να νοικιάσουν ένα συγκεκριμένο τύπο αυτοκινήτου - γιατί αυτό έχουν στη χώρα τους και μόνο αυτό ξέρουν να οδηγούν- και μετά να έρχονται και να λένε: μα έχει πρόβλημα και δεν πηγαίνει στις ανηφόρες............ κι όταν τους ρωτάμε αν κατεβάζουν ταχύτητα μας κοιτούν σαν χαμένοι και απαντούν: γιατί; χρειάζεται;
Χώρια που οι περισότεροι δεν ξέρουν να παρκάρουν ούτε στο περίπου επειδή όπως λένε: και στο σπίτι και στη δουλειά μου έχω πάρκινγκ και δεν παρκάρω ανάμεσα σε άλλα αυτοκίνητα :hypnotize και "άπειρα" ανεκδιήγητα ακούμε και βλέπουμε κάθε μέρα..........:eyepop: :wave2:

7gibernau
21/07/2011, 23:14
Μεγάλες στιγμές....

Τηλεφωνο....Σορρυ σερ γουι χαβ μπιγκ προμπλεμ γουιθ καρ....φλατ ταϊερ....
Κομε χελπ ας...
Οκ γουεαρ αρ γιου;;;






Καρνταμιλι μπιτς.....




Ακόμα θα με περίμεναν αν δεν τους το άλλαζε ενας 16χρονος που τα είπαμε στο τηλεφωνο Όταν με πήρε να μου πει να μην πάω χαχαχαχχαχαχ

SVX
22/07/2011, 07:56
:sick:


Τουρίστας πέφτει με «γουρούνα» πάνω σε καροτσάκι με μωρό! (http://www.trelokouneli.gr/2011/07/blog-post_5693.html)

ERRIKA
22/07/2011, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
Οκ γουεαρ αρ γιου;;;



Καρνταμιλι μπιτς.....




Θα μπορούσε να ήταν και Χαλκιδική... :bawl: :bawl: :bawl:

webassasin
22/07/2011, 12:45
τα αγγλικα με ελληνικους χαρακτηρες ειναι ακομα πιο σπαστικα απο τα ελληνικα με αγγλικους χαρακτηρες.

makis206
22/07/2011, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
τα αγγλικα με ελληνικους χαρακτηρες ειναι ακομα πιο σπαστικα απο τα ελληνικα με αγγλικους χαρακτηρες.

Το χειρότερό μου είναι τα Ελληνικά με τους Κινέζικους :lol:

DimChios
22/07/2011, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
τα αγγλικα με ελληνικους χαρακτηρες ειναι ακομα πιο σπαστικα απο τα ελληνικα με αγγλικους χαρακτηρες.



:rolleyes: :bawl:

Bowleno
22/07/2011, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
τα αγγλικα με ελληνικους χαρακτηρες ειναι ακομα πιο σπαστικα απο τα ελληνικα με αγγλικους χαρακτηρες.

υπάρχει ορισμός για αυτά;:look:

(κατά το greeklish )

προτείνω το Engreeklish :p


:bawl: :lol:

7gibernau
22/07/2011, 15:28
σκαω μυτη στο γραφειο πρωι πρωι(9),απο πισω μου ενα αμαξι δικο μας...

δε σταματαει...
μετα απο κανα τεταρτο περναει παλι απ εξω...


μετα απο κανα μισαωρο παλι


μετα απο καμια ωρα παλι απ εξω...


παλι


παλι


παλι


ε κατα τις μιαμιση σταματαει,παρκαρει και μπαινει μεσα...


hi..
hi....

εφερα το αμαξι..
ωραια...

ξερετε ειχα βαλει παραπανω βενζινη απ οτι το ειχα παρει και εκανα μερικες βολτες για να το επιστρεψω στο ιδιο επιπεδο......


:eyepop: :eyepop:

DimChios
22/07/2011, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
σκαω μυτη στο γραφειο πρωι πρωι(9),απο πισω μου ενα αμαξι δικο μας...

δε σταματαει...
μετα απο κανα τεταρτο περναει παλι απ εξω...


μετα απο κανα μισαωρο παλι


μετα απο καμια ωρα παλι απ εξω...


παλι


παλι


παλι


ε κατα τις μιαμιση σταματαει,παρκαρει και μπαινει μεσα...


hi..
hi....

εφερα το αμαξι..
ωραια...

ξερετε ειχα βαλει παραπανω βενζινη απ οτι το ειχα παρει και εκανα μερικες βολτες για να το επιστρεψω στο ιδιο επιπεδο......


:eyepop: :eyepop:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

webassasin
22/07/2011, 15:58
ειχα βαλει παραπανω,εκανα μερικες βολτες για να την καψω και τελικα εκαψα παραπανω,οποτε ξαναβαλα παραπανω.

John Steed
24/07/2011, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
ξερετε ειχα βαλει παραπανω βενζινη απ οτι το ειχα παρει και εκανα μερικες βολτες για να το επιστρεψω στο ιδιο επιπεδο......


:eyepop: :eyepop:

Ίδιο σκηνικό, αλλά ο "δικός" μας έκανε κύκλους στην κυκλική νησίδα του πάρκινγκ του ξενοδοχείου για μισή ώρα.

Μας ειδοποίησε η ρεσεψιόν και όταν μας είδε, σταμάτησε και πήραμε το καημένο το αμαξάκι πίσω.

:bigcry: :bigcry:


Υπερυψωμένη αυλή στο μαγαζί, έχουμε παρατάξει τα αυτοκίνητα βιτρίνα. 60 πόντους ύψος.

Του δίνουμε το κλειδί, του λέμε από εδώ, από τη ράμπα. Βούτηξε το αμάξι στο κενό ο τύπος.





Άλλος τύπος έχει σταματήσει δίπλα στο γκρεμό να βγάλει φωτογραφίες με την οικογένειά του.

Βγαίνουν όλοι έξω, στήνονται για τη φωτογραφία, χαμόγελα ιστορίες και τα λοιπά.

Πάνε να γυρίσουν στο αμάξι, πουθενά το αμάξι :eyepop:

Δεν είχε δέσει το χειρόφρενο και είχε κουτρουβαλήσει στο γκρεμό. :bawl: :bawl:




Τι να πρωτοθυμηθώ...

Θεία είχε ξεκινήσει με όπισθεν, πάει η βιτρίνα του μαγαζιού :hypnotize




Πως λέμε this ain't Jim Beam?
Ε, This aint Vitara

Μα είναι βιτάρα, το δίπορτο το κάμπριο.

No this aint Vitara, this is suzuki

Πήγα να φάω ξύλο λέμε, τα είχε πάρει άσχημα. Αυτός από τη χώρα του ήξερε το 5πορτο το κλειστό.

Μισή ώρα μου πήρε να τον πείσω :bigcry:

John Steed
24/07/2011, 01:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Λαθος θεμα......

Μηπως να το γυριζατε σε......Νοικιάρικα οχήματα και οι ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ αυτών... :rolleyes:

Συντηρηση......???

Κοψια ικανοτητας πελατη (εαν μπορει να διαχειριστει το προιον που ενοικιαζει....?)

Κρανη και οχι κουβαδες .......??

Εχετε νοικιασει ποτε fiat panda στο οποιο φρεναρε μονο ο μπροστινος αριστερος τροχος απο τους τεσσερις...????

Εγω το πηρα χαμπαρι στα 500 μετρα ( και ζηταγε και τα ρεστα ο ιδιοκτητης το ζωον... )

Ο τουριστας...???

:rolleyes:

Welcome to the other side..... :alien:


Σε όλα έχεις δίκιο. Οι περισσότεροι επαγγελματίες δεν έχουν ιδέα από μηχανολογικά και σέρβις.
Εγώ είχα την τύχη να εργάζομαι στο μαγαζί του θείου μου ο οποίος είναι μηχανικός και τα φρόντιζε πολύ τα αμαξάκια του.

Σε μεγάλη και αξιόπιστη αλυσίδα που πήγα μετά, αλλαγές λαδιών όποτε να'ναι, 1 λίτρο λάδι παραπάνω σε όλα τα αυτοκίνητα, γιατί μέχρι να γίνει η προβλεπόμενη αλλαγή θα το κάψουν μωρέ, τι αγχώνεσαι.... :sick:

Μετά τρέχαμε στη μέση του πουθενά με λάδια γιατί είχαν κολλήσει οι κινητήρες και άλλα διάφορα

Χαλασμένες τρόμπες φρένων τις οποίες παρά τις επισημάνσεις μας δεν τις άλλαζαν, τα τακάκια να ουρλιάζουν και να τα δίνουμε έτσι στον πελάτη και να πρέπει να τον καθησυχάσουμε κιόλας.

Αερόσακοι ανύπαρκτοι σε τρακαρισμένα, ακριβοί βλέπεις για να επανατοποθετηθούν, κλπ κλπ

Ωραίες εποχές :lol:

John Steed
24/07/2011, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios στις 16-07-2008 10:53
Αυθεντικός διάλογος με γερμανό τουρίστα πριν κάμποσα χρόνια σε γραφείο με ενοικιαζόμενα ......

- How much a day ???
Δείχνει ένα ZZR 1100 .......... ακούει τιμή και αποφασίζει ...........

- 3 days, me take, you better price ???

Τα συμφωνούνε στην τιμή ......... δίνει χαρτιά .............

- Me, in Germany, SACHS 50 !!! και δείχνει τον εαυτό του όλο καμάρι !!!

Ψύλλοι μπήκαν στα αυτιά του τύπου με το γραφείο ενοικιάσεων και ρωτά .........

-Do you know how to ride a bike like this ???
-Me ??? Ja !!! Very good biker !!!

Καβαλάει ............. του δείχνει ο ενοικιαστής τα φώτα κ.λ.π. ............... βάζει εμπρός ...............
Ζεσταίνει για ένα λεπτό ............ και ετοιμάζεται να ξεκινήσει και μάλιστα να κάνει αναστροφή στον κεντρικό δρόμο ..............

Μαρσάρει κουμπώνει πρώτη στο κιβώτιο και ανοίγει γκάζι .......... σχεδόν στον κόφτη θα έλεγα ......... μέχρι να καταλάβουμε τι πρόκειται να γίνει ............ αφήνει συμπλέκτη και απογειώνεται με το λάστιχο να αφήνει καπνούς ............ με προορισμό την ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΑΒΕΡΝΑ !!!

Τραπέζια, καρέκλες σαλάτες τουρίστες όλα ένα και με το που καταλαγιάζει ο κουρνιαχτός ............. το ZZR με τον γερμαναρά καρφομένα στην κυριολεξία στο ψυγείο με τα κρέατα και τα ψάρεια !!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ευτυχώς σαν από θαύμα .............. δεν τραυματίστηκε κανένας πέρα από τον .......... πιλότο !!!
Παιδιά άλλο να σας το λέω και άλλο να το βλέπετε !!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ SACHS 50 !!!

:eyepop: :bigcry: :bigcry: