PDA

View Full Version : Προστιμο



3r4ld
19/07/2011, 19:53
Εφαγα ενα προστιμο στο συνταγμα για παρανομο παρκινγκ αλλα στο προστιμο ειναι λαθος το τελευταιο γραμμα της πινακιδας και το χρωμα. Μπορουν να με βρουν? Το πληρωνω το προστιμο?

sovaros_user
19/07/2011, 19:55
Εισαι σιγουρος οτι ειναι λαθος το τελευταιο γραμμα ? Γιατι ο μπατσος τα δικα του γραμματα τα βγαζει :winka:

BLiTzER
19/07/2011, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
Γιατι ο μπατσος τα δικα του γραμματα τα βγαζει :winka:

Πιθανότατα έχει και δικές του λέξεις για τα χρώματα, οπότε την πάτησες.

Sapadak
19/07/2011, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από 3r4ld
Εφαγα ενα προστιμο στο συνταγμα για παρανομο παρκινγκ αλλα στο προστιμο ειναι λαθος το τελευταιο γραμμα της πινακιδας και το χρωμα. Μπορουν να με βρουν? Το πληρωνω το προστιμο?

αμα ειναι σιγουρα αλλο γραψτους κανονικα

ετσι και σε εμενα μια φορα την πεταξα και τελος

sovaros_user
19/07/2011, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Πιθανότατα έχει και δικές του λέξεις για τα χρώματα, οπότε την πάτησες.

πολλες φορες το φρυσαφι πχ το αναγραφουν σαν κιτρινο, το μωβ σαν κοκκινο, κ γενικως βαζουν τα βασικα χρωματα, οχι μπορδοροδοκαφε κλπ, επισης με λαθος χρωμα βρισκεται το οχημα...

Μη σου χαλασω τη χαρα ομως, με κατατροπωσες :beer:
:bigcry:

makis206
19/07/2011, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από 3r4ld
Εφαγα ενα προστιμο στο συνταγμα για παρανομο παρκινγκ αλλα στο προστιμο ειναι λαθος το τελευταιο γραμμα της πινακιδας και το χρωμα. Μπορουν να με βρουν? Το πληρωνω το προστιμο?
Δεν το πληρώνεις μπας ξεμπερδέψουμε επιτέλους κι απ'αυτό το ΔΝΤ...:lol:

sovaros_user
19/07/2011, 20:13
μην πληρωσεις φυσικα. :wave2:

(μου την σπανε τα πμ γιατι μετα πρεπει να τα σβηνω) :bigcry: :bigcry:

Joyrider
19/07/2011, 20:15
Αυτά τα κωλογράμματα στις κλήσεις μου έχουν στοιχίσει μια ώρα διαπραγματεύσεις στην δημοτική αστυνομία να προσπαθώ να αποδείξω ότι γράφει 20 ευρώ και όχι 80 όπως ήθελαν να με πείσουν. :evil:

Φυσικά όπως αποδείχθηκε οι δημοτόμπατσοι είχαν εντολές για χοντρό χαρτζιλίκι εκείνη τη μέρα και έτσι προκειμένου να γράψουν, έβαζαν πρόστιμα που δεν συμβάδιζαν με τις παραβάσεις.:rolleyes:

3r4ld
19/07/2011, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από 3r4ld
Εφαγα ενα προστιμο στο συνταγμα για παρανομο παρκινγκ αλλα στο προστιμο ειναι λαθος το τελευταιο γραμμα της πινακιδας και το χρωμα. Μπορουν να με βρουν? Το πληρωνω το προστιμο? Δεν το ανεφερα το ππροστιμο ηταν ηλεκτρονικο! Τα γραμματα φαινονται πεκτακαθαρα

BLiTzER
19/07/2011, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από 3r4ld
Δεν το ανεφερα το ππροστιμο ηταν ηλεκτρονικο! Τα γραμματα φαινονται πεκτακαθαρα

Αν δεν έχει παλέτα χρωμάτων δίπλα, τέλειωσε φίλος. Είναι οριστικό.

3r4ld
19/07/2011, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
μην πληρωσεις φυσικα. :wave2:

(μου την σπανε τα πμ γιατι μετα πρεπει να τα σβηνω) :bigcry: :bigcry:
Filos euxaristw! sorry gia to pm den iksera na stelnw me para8esi prwti fora se forum

3r4ld
19/07/2011, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Αν δεν έχει παλέτα χρωμάτων δίπλα, τέλειωσε φίλος. Είναι οριστικό.
me tin pinakida pou einai la8os den metraei?

BLiTzER
19/07/2011, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από 3r4ld
me tin pinakida pou einai la8os den metraei?

Σοβαρά τώρα, πέτα τη στα σκουπίδια και προσποιήσου ότι δεν την είδες ποτέ.

la_villa
19/07/2011, 20:35
και πως θα σε βρουν με λάθος πινακίδα???


ειναι η δικιά σου μηχανή ? όχι τελείωσε

Lupo
19/07/2011, 22:00
Ναι,
Μόνο να μην ταιριάζει το τελευταίο γράμμα και το χρώμα με την δικιά μου.

Θα στην φέρω να την κανονίσεις, να το ξέρεις.
:p

sovaros_user
19/07/2011, 22:12
σκεφτομαι το αλλο, αν τυχαινε κατι τετοιο στον καπτεν χουκ τι θα εκανε, απαιτουσε να διορθωσουν το λαθος. :lol: :lol: :lol: :rotflmao:


(οχι θα σε ξεχνουσα) :lol: :bawl: :lol: :bawl:

dmf
19/07/2011, 22:31
σκεφτομαι τον κακομοιρη που θα εχει την πινακιδα με αυτο το διαφορετικο γραμμα στο τελος οταν θα του ερθει το προστιμο κατακεφαλα :sick:

SVX
19/07/2011, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
σκεφτομαι τον κακομοιρη που θα εχει την πινακιδα με αυτο το διαφορετικο γραμμα στο τελος οταν θα του ερθει το προστιμο κατακεφαλα :sick:


θα τον δειτε στον Αυτια μαλλον... να καταγγελει την ανικανοτητα του κρατους ....:wacko:

la_villa
19/07/2011, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
σκεφτομαι τον κακομοιρη που θα εχει την πινακιδα με αυτο το διαφορετικο γραμμα στο τελος οταν θα του ερθει το προστιμο κατακεφαλα :sick:


λες να πέσει σε ίδια μάρκα σε ίδιο μοντέλο σε ίδιο χρώμα!!!

ε άμα κάτσει τέτοια περίπτωση ας την πληρώσει... θα είναι ο γκαντέμης της χιλιετίας

Lioulios
19/07/2011, 23:58
Μπορεί να είναι κανείς από εδώ μέσα ο άλλος ...

...Να έχει και τζόγο το σκηνικό :lol: :lol: :lol:

Arxagelos
20/07/2011, 00:32
Να πάρεις τηλέφωνο και να απαιτήσεις δίνοντας τον αριθμό κλήσης να σου πούνε τα στοιχεία που έχουν σημειώσει αυτοί στο καρμπονιζέ χαρτί, άμα είναι όντως λάθος τους το αναφέρεις(χωρίς να τους πεις τα σωστά στοιχεία) και βγαίνει η κλήση άκυρη και ησυχάζεις.

gs 500 f
20/07/2011, 00:44
αν σου εχουν γραψει λαθος το χρωμα και σωστα τα αλλα στοιχεια πινακιδα μαρκα καλο θαναι να πας απο το γραφειο τους.τωρα αν η πινακιδα ειναι λαθος ,τους λες οτι βρηκες την κληση κατω στην ροδα της μηχανης σου πιθανον να επεσε απο κανα μηχανακι γιατι εσυ εχεις διαφορετικο νουμερο πινακιδας.......αλλα καλου κακου πας απο εκει για να ξερεις το αποτελεσμα και να μην εχεις την αγωνια της κλησης!

cityfly
20/07/2011, 09:04
εμένα με λάθος χρώμα αλλά σωστά η πινακίδα αφού αδιαφόρησα ήρθε η κλήση σπίτι, αλλά τώρα με λάθος πινακίδα δε θα σε βρουν καν, μπορεί και να μην ανήκει σε κανέναν η πινακίδα που έχουν γράψει

:wave2: :wave2: :wave2:

koulis25
20/07/2011, 11:01
Παίζει ρόλο και αν το λάθος γράμμα είναι κοινό στο λατινικό και στο ελληνικό αλφάβητο ή αν είναι καθαρά ελληνικός χαρακτήρας, που δεν υπάρχει σε καμμία πινακίδα, οπότε είναι φανερό στους αστυνομικούς ότι έγινε λάθος και δεν ξέρω μετά με ποια διαδικασία σάρωσης στις δηλωμένες πινακίδες μπορούν να βρουν σε ποιον ανήκε πραγματικά η μοτοσυκλέτα σε συνδυασμό με την περιοχή που διαμένεις και κινείσαι συνήθως. Επίσης δεν είναι σίγουρο, ακόμη κι αν το λάθος γράμμα είναι κοινό στο λατινικό και στο ελληνικό αλφάβητο, ότι η πινακίδα αυτή υπάρχει! Μπορεί να μην έχει εκδοθεί ακόμη τέτοια πινακίδα, να είναι εκτός κυκλοφορίας... χίλια δυο σενάρια. Γενικά φίλε, προσωπικά δε θα έκοβα κανένα κομμάτι μου ότι δε θα σε βρουν στο τέλος. :rolleyes:

la_villa
20/07/2011, 11:09
καλά ακόμα το συζητάτε!!!!


λάθος αριθμός...στα @@ σου ΤΕΛΟΣ.... και να έρθουν π.χ να σε ψαρώσουν πλέον γιατι να βεβαιώσουν δεν γίνεται και δεν ευσταθεί σε κανένα δικαστήριο θα παίξεις τον κινέζο...


ασε που δεν πρόκειται και αυτοί να κάτσουν να μπλέξουν

THEOD
20/07/2011, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από 3r4ld
Εφαγα ενα προστιμο στο συνταγμα για παρανομο παρκινγκ αλλα στο προστιμο ειναι λαθος το τελευταιο γραμμα της πινακιδας και το χρωμα. Μπορουν να με βρουν? Το πληρωνω το προστιμο?

Κωλόφαρδε.... Με λάθος νούμερο πινακίδας δεν υπάρχει περίπτωση να σε βρει κανείς, ούτε και πρόκειται να ασχοληθεί παραπέρα...Μου είχε τύχει πριν μια δεκαετία όπου το νούμερο είχε γραφτεί με αναγραμματισμό (με λάθος σειρά).... Κάνε τον Κινέζο... :smokin:

DimChios
20/07/2011, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
καλά ακόμα το συζητάτε!!!!


εχεις κατι καλυτερο να κανεις?

:lol: :lol: :lol:

DimChios
20/07/2011, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Κωλόφαρδε.... Με λάθος νούμερο πινακίδας δεν υπάρχει περίπτωση να σε βρει κανείς...Μου είχε τύχει πριν μια δεκαετία όπου το νούμερο είχε γραφτεί με αναγραμματισμό (με λάθος σειρά).... Κάνε τον Κινέζο :smokin:


τι ωραια να πεφτεις σε δυσλεξικο μπατσο ε?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ξερω εναν τέτοιο και εδω μεσα! δεν ειναι μπατσος βεβαια αλλά τα ίδια σκ@τ@ γενικώς!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

THEOD
20/07/2011, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
τι ωραια να πεφτεις σε δυσλεξικο μπατσο ε?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Άλλο πράγμα σου λέω... :lol: Η πλάκα είναι ότι από κάτω είχε τα στοιχεία του... Μα την Παναγία μου ρχότανε να τον πάρω κανένα τηλέφωνο για να τον συγχαρώ... :rotflmao:

DimChios
20/07/2011, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Άλλο πράγμα σου λέω... :lol: Η πλάκα είναι ότι από κάτω είχε τα στοιχεία του... Μα την Παναγία μου ρχότανε να τον πάρω κανένα τηλέφωνο για να τον συγχαρώ... :rotflmao:


δυσλεκτικο ήθελα να γραψω ο μλκας! :bawl: :bawl:

Αυτο ειναι ρε!Ήθελε να γραψει 375 και εγραψε 357 :winka:

Εχετλαίος
20/07/2011, 11:30
Το ίδιο έχει συμβεί στον πατέρα μου και του ορίσανε δικάσιμη 2 χρόνια μετά. Λάθος το χρώμα στην κλήση και αναστροφή 2 ψηφίων της πινακίδας.
Στο δικαστήριο του είπε ο δικαστής αφού τον άκουσε να του λέει ότι "εγώ τέτοιο αυτοκίνητο (λαχανί ( ! ) αντί για κόκκινο) Datsun 120Y και τέτοια πινακίδα 6202 αντί για το ορθόν 6220 δεν έχω": "κοίτα, μάλλον εσύ είσαι, αλλά...μπορεί πάλι να μην είσαι...Αθώος"
:lol:
:wave2:

DimChios
20/07/2011, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Το ίδιο έχει συμβεί στον πατέρα μου και του ορίσανε δικάσιμη 2 χρόνια μετά. Λάθος το χρώμα στην κλήση και αναστροφή 2 ψηφίων της πινακίδας.
Στο δικαστήριο του είπε ο δικαστής αφού τον άκουσε να του λέει ότι "εγώ τέτοιο αυτοκίνητο (λαχανί ( ! ) αντί για κόκκινο) Datsun 120Y και τέτοια πινακίδα 6202 αντί για το ορθόν 6220 δεν έχω": "κοίτα, μάλλον εσύ είσαι, αλλά...μπορεί πάλι να μην είσαι...Αθώος"
:lol:
:wave2:


...και συμπληρωνει ο πατερας σου: Κι εσυ κυριε πρόεδρε είσαι σίγουρα μλκας! Χωρις "μαλλον" και αηδίες!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

chr1s_86
20/07/2011, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
"κοίτα, μάλλον εσύ είσαι, αλλά...μπορεί πάλι να μην είσαι...Αθώος"
:lol:
:wave2:

:lol: :lol:

cityfly
20/07/2011, 16:06
το θέμα είναι, κι ας το επιβεβαιώσουν ή απορίψουν οι δικηγόροι του φόρουμ (τι τους έχουμε; ), ότι από τη στιγμή που υπάρχει λάθος και φαίνεται ότι αυτό που γράφεται πχ 345 δεν είναι αυτό που ήταν παρκαρισμένο μπορείς και συ να πεις ότι δεν είναι το δικό σου που ήταν 346 αλλά κάποιο άλλο που ήταν 347


ουσιαστικά με το μπορεί να είσαι εσύ αλλά μπορεί και να μην εισαι αυτό σημαίνει ότι η λογική λέει ότι εσύ είσαι αλλά θα πρέπει και να αποδυκνείεται πέρα από κάθε αμφισβήτιση

άντε δικηγόροι δικό σας :D

3r4ld
20/07/2011, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Ναι,
Μόνο να μην ταιριάζει το τελευταίο γράμμα και το χρώμα με την δικιά μου.

Θα στην φέρω να την κανονίσεις, να το ξέρεις.
:p
haha ok min anisixeis! kai eyxaristw gia to kalosorisma

la_villa
20/07/2011, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
εχεις κατι καλυτερο να κανεις?

:lol: :lol: :lol:


όχι αλλά μην κανει καμιά μαλακία το παληκαρι και πάει και δοθεί μόνος τους και τα σκάσει στο γαμωκράτος
:lol: :lol: :lol: :beer:

menelaos46
20/07/2011, 20:23
Να πάρεις τηλέφωνο και να απαιτήσεις δίνοντας τον αριθμό κλήσης να σου πούνε τα στοιχεία που έχουν σημειώσει αυτοί στο καρμπονιζέ χαρτί, άμα είναι όντως λάθος τους το αναφέρεις(χωρίς να τους πεις τα σωστά στοιχεία) και βγαίνει η κλήση άκυρη και ησυχάζεις.

Και πως θα επιβεβαιώσουν ότι είναι λάθος αν δε πεις τα σωστά στοιχεία???



Θα πας ένα πρωί στην τροχαία και θα τους πεις ότι έχει γίνει λάθος και θα σου τη σβήσουν, θα βγει άκυρη.

usabug
20/07/2011, 20:47
Να κανω μια χαζη ερωτηση εγω ??

Μηπως καποιος στην γειτονια σου εχει μηχανη με την πινακιδα στην κληση και τυχαινει να εχει και το χρωμα που ειναι στην κληση ???

Μηπως κανενας φιλος σου ?????? :smokin: :smokin:

blackbusa
20/07/2011, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από 3r4ld
Εφαγα ενα προστιμο στο συνταγμα για παρανομο παρκινγκ αλλα στο προστιμο ειναι λαθος το τελευταιο γραμμα της πινακιδας και το χρωμα. Μπορουν να με βρουν? Το πληρωνω το προστιμο?

οταν λες λαθος το τελευταιο γραμμα εννοεις???τροχαια η δημοτικη αστυνομια???παντως με λαθος πινακιδα ΔΕΝ μπορουν να σε βρουν...

daz
20/07/2011, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gs 500 f
αν σου εχουν γραψει λαθος το χρωμα και σωστα τα αλλα στοιχεια πινακιδα μαρκα καλο θαναι να πας απο το γραφειο τους.τωρα αν η πινακιδα ειναι λαθος ,τους λες οτι βρηκες την κληση κατω στην ροδα της μηχανης σου πιθανον να επεσε απο κανα μηχανακι γιατι εσυ εχεις διαφορετικο νουμερο πινακιδας.......αλλα καλου κακου πας απο εκει για να ξερεις το αποτελεσμα και να μην εχεις την αγωνια της κλησης!

Μου κόβουν κλήση. Όλα τα στοιχεία είναι σωστά. Εγώ πάω και τους λέω ότι είπες και εσύ. Τι γίνεται? μου την σβήνουν?

3r4ld
20/07/2011, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Και πως θα επιβεβαιώσουν ότι είναι λάθος αν δε πεις τα σωστά στοιχεία???



Θα πας ένα πρωί στην τροχαία και θα τους πεις ότι έχει γίνει λάθος και θα σου τη σβήσουν, θα βγει άκυρη.
to 8ema einai oti to exei grapsei se upologisth, logika oti grafei panw sto diko m den 8a grafei kai
ston upologisth?

gs 500 f
20/07/2011, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Μου κόβουν κλήση. Όλα τα στοιχεία είναι σωστά. Εγώ πάω και τους λέω ότι είπες και εσύ. Τι γίνεται? μου την σβήνουν?

και βεβαιως οχι!!!!αφου οπως λες τα στοιχεια ειναι ολα σωστα!αλλα εδω μιλαμε οτι τα στοιχεια δεν ειναι ολα σωστα και το βασικο η πινακιδα!γιαυτο λεω οτι για να μην δωθεις απο μονο σου λες οτι την βρηκες πεσμενη και επαληθευουν τον αριθμο στο τριπλοτυπο αν ειναι ο δικο σου!καλο θα ειναι βεβαιως και παλι να μουτζουρωσεις σε αυτο που θα τους δωσεις [κληση] ενα αλλο στοιχειο που συμφωνει με τον αριθμο σου η το γραμμα ωστε να αναγκαστουν να σου πουν απο το τριπλοτυπο ολη την πινακιδα .και μονο τοτε εισαι σιγουρος οτι ειναι λαθος και δεν ασχολησε!

daz
20/07/2011, 21:20
Ναι αλλά η κλήση δεν σβήνεται. Θα πάει δικαστήριο κανονικά.

gs 500 f
20/07/2011, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Ναι αλλά η κλήση δεν σβήνεται. Θα πάει δικαστήριο κανονικά.

σβηνετε λογω οτι τα στοιχεια δεν θα ανταποκρινονται σε αντιστοιχη μοτο!
γιαυτο και εντος 3 ημερων αποτην επιδοση της κλησεως καταθετεις τα παραπονα σου και εφοσον ευσταθουν γινετε το αιτημα σου δεκτο!
και υποψιν δεν πηγαινουν δικαστηριο πλεον αλλα στην εφορια του ιδιοκτητη του οχηματος.μεσα σε 10 ημερες αν πληρωθει πληρωνεις τα μισα!μετα ολοκληρο το ποσον πηγαινει στο αφμ του ιδιοκτητη της μοτο!!!
ετσι τα ξερω εγω ,ισως και να κανω λαθος!!!!

blackbusa
20/07/2011, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Ναι αλλά η κλήση δεν σβήνεται. Θα πάει δικαστήριο κανονικά.

αν δεν κανω λαθος...ολες οι κλησεις πια ειναι διοικητικες...δεν εχει δικαστηρια...μονο ενσταση στο γραφειο παραπονων και μετα αν ειναι στον ιδιο τον διοικητη...αν δεν πληρωσεις μετα παει αυτοματα στην εφορια...

λεμε για απλες κλησεις του ΚΟΚ και οχι ποινικου ενδιαφεροντος (μεθη...κοκκινα...στοπ...υπερβολικη ταχυτητα)...εκει δεν εχει ενστασεις...

ξαναγραφω νομιζω...:wave2:

daz
20/07/2011, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gs 500 f
σβηνετε λογω οτι τα στοιχεια δεν θα ανταποκρινονται σε αντιστοιχη μοτο!
γιαυτο και εντος 3 ημερων αποτην επιδοση της κλησεως καταθετεις τα παραπονα σου και εφοσον ευσταθουν γινετε το αιτημα σου δεκτο!
και υποψιν δεν πηγαινουν δικαστηριο πλεον αλλα στην εφορια του ιδιοκτητη του οχηματος.μεσα σε 10 ημερες αν πληρωθει πληρωνεις τα μισα!μετα ολοκληρο το ποσον πηγαινει στο αφμ του ιδιοκτητη της μοτο!!!
ετσι τα ξερω εγω ,ισως και να κανω λαθος!!!!

Α! Εσύ λες να πάω και ρωτήσω μόνο αν τα γράμματα και οι αριθμοί δεν είναι ευανάγνωστα και δεν είμαι σίγουρος πως όντως είναι λάθος. Γιατί σε κάθε άλλη περίπτωση την πετάω κανονικά. Έτσι δεν είναι?

gs 500 f
20/07/2011, 21:51
πανο ,ακομα και ορισμενες κλησεις που ηταν πλημελιματικου χαραχτηρα εχουν γινει πταισματικες λογω φορτου εργασιας των δικαστηριων και πανε δημοσιο κατηγορο ,ειρηνοδικειο!
το τι γεινετε με τους νομους ενα να σου που πω, τσις πουτανας το καγκελο!!!!αυτα που ισχυαν χθες δεν ισχυουν σημερα και αυτα που ισχυουν σημερα σε[ κανα 5 μηνο ]δεν θα ισχυουν αυριο!!!νομο στον νομο και παραγραφο στο νομο και διαταξη στην παραγραφο!!!!!

gs 500 f
20/07/2011, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Α! Εσύ λες να πάω και ρωτήσω μόνο αν τα γράμματα και οι αριθμοί δεν είναι ευανάγνωστα και δεν είμαι σίγουρος πως όντως είναι λάθος. Γιατί σε κάθε άλλη περίπτωση την πετάω κανονικά. Έτσι δεν είναι?

αποστολε αυτο που λεω εγω ειναι η γνωμη μου που μπορει και να ειναι λαθος!!!οπωτε δεν την παιρνεις οτι ειναι και η σωστη![για να εξηγουμαστε]!
σε μια περιπτωση λεω οτι δεν ασχολησε με την κληση[και οχι σε καθε αλλη περιπτωση που αναφερεις]!οταν εισαι σιγουρος οτι δεν σε αφορα!!!!!

blackbusa
20/07/2011, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από gs 500 f
πανο ,ακομα και ορισμενες κλησεις που ηταν πλημελιματικου χαραχτηρα εχουν γινει πταισματικες λογω φορτου εργασιας των δικαστηριων και πανε δημοσιο κατηγορο ,ειρηνοδικειο!
το τι γινεται με τους νομους ενα να σου που πω, τσις πουτανας το καγκελο!!!!αυτα που ισχυαν χθες δεν ισχυουν σημερα και αυτα που ισχυουν σημερα σε[ κανα 5 μηνο ]δεν θα ισχυουν αυριο!!!νομο στον νομο και παραγραφο στο νομο και διαταξη στην παραγραφο!!!!!

δεν ειπα οτι γνωριζα με σιγουρια...παντως στο θεμα το τι γινεται με τις κλησεις ξερουμε τα ιδια...η μαλλον εγω εχω προσωπικη εμπειρια και το εγραψα...

Αποστολη...αν στην πινακιδα εχουν γραψει ΣΙΓΟΥΡΑ λαθος στοιχεια πινακιδας την πετας...λεμε για εμφανες λαθος ομως...αυτο μετραει για αυτους...ουτε το χρωμα ουτε η μαρκα απαραιτητα...και βεβαια εννοειται να μην εχεις παραλαβει/υπογραψει/σταυρωσει εσυ την κληση...:alien:

:wave2:

gs 500 f
20/07/2011, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
δεν ειπα οτι γνωριζα με σιγουρια...παντως στο θεμα το τι γινεται με τις κλησεις ξερουμε τα ιδια...η μαλλον εγω εχω προσωπικη εμπειρια και το εγραψα...

Αποστολη...αν στην πινακιδα εχουν γραψει ΣΙΓΟΥΡΑ λαθος στοιχεια πινακιδας την πετας...λεμε για εμφανες λαθος ομως...αυτο μετραει για αυτους...ουτε το χρωμα ουτε η μαρκα απαραιτητα...και βεβαια εννοειται να μην εχεις παραλαβει/υπογραψει/σταυρωσει εσυ την κληση...:alien:

:wave2:

πανο οπως τα ειπες τα ξερω και εγω!επιβεβαιωνω τα λεγομενα σου!!!το ιδιο λεμε!!!!!
συμφωνω και με αυτα που λες τωρα!!!!

daz
20/07/2011, 22:23
Ok το έπιασα.. Απλά δεν κατάλαβα ότι ο Θοδωρής εννοούσε πως πρέπει να πας και να ρωτήσεις μόνο αν δεν είσαι σίγουρος πως τα στοιχεία είναι λάθος, ώστε να βεβαιωθείς πριν την πετάξεις. :beer:

Θοδωρή για την διαδικασία δεν διαφωνώ αφού έτσι κι αλλιώς δεν την γνωρίζω. :wave2:

Arxagelos
21/07/2011, 02:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Και πως θα επιβεβαιώσουν ότι είναι λάθος αν δε πεις τα σωστά στοιχεία???

Θα πας ένα πρωί στην τροχαία και θα τους πεις ότι έχει γίνει λάθος και θα σου τη σβήσουν, θα βγει άκυρη.

Θα κοιτάξουν στο ηλεκτρονικό σύστημα(τετρα αν δεν κάνω λάθος) και θα δουν οτι τα στοιχεία της κλήσης δεν είναι σωστά μιας και εκτός απο τα στοιχεία του οχήματος δεν θα αντιστοιχεί και ο ιδιοκτήτης του.

DimChios
21/07/2011, 08:53
...κληση που δεν παρέλαβες ιδιοχείρως ποτε, δεν τη βρηκες βρε αδερφε ποτε στο παρπρίζ σου, της Δημοτικής αστυνομιας...
την πληρώνεις? :rolleyes:

makis206
21/07/2011, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
...κληση που δεν παρέλαβες ιδιοχείρως ποτε, δεν τη βρηκες βρε αδερφε ποτε στο παρπρίζ σου, της Δημοτικής αστυνομιας...
την πληρώνεις? :rolleyes:

Εδώ στα Χανιά το ψάχνουν πάντως Μήτσε, μόλις χτες το βράδυ μπήκε στο καράβι κλιμάκιο της δημοτικής για αναζήτηση λευκού 106 rallye στην Αθήνα που χρωστάει λένε κάτι περισυνά...:rotflmao:

DimChios
21/07/2011, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εδώ στα Χανιά το ψάχνουν πάντως Μήτσε, μόλις χτες το βράδυ μπήκε στο καράβι κλιμάκιο της δημοτικής για αναζήτηση λευκού 106 rallye στην Αθήνα που χρωστάει λένε κάτι περισυνά...:rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
βλαμενε...

Για άλλη μιλάω... εδώ, στην οδό...

:smokin:

gs 500 f
21/07/2011, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
...κληση που δεν παρέλαβες ιδιοχείρως ποτε, δεν τη βρηκες βρε αδερφε ποτε στο παρπρίζ σου, της Δημοτικής αστυνομιας...
την πληρώνεις? :rolleyes:

νομιζω μετα απο καποιο χρονικο διαστημα 3 μηνων απο το δημο παει δημοσιο ταμειο!εφορια.και οταν χρειασθεις φορολογικη δηλωση σου λενε εχετε και ενα προστιμο που πρεπει να πληρωθει!εχεις δικαιωμα να το εφεσηβαλεις μεσω δικηγορου αλλα επειδη τα εξοδα ειναι περισσοτερα για την διαδικασια το πληρωνεις για να ξεμπλεξεις!!!!

Egle
21/07/2011, 11:21
Ειχα παθει ακριβως το ιδιο σκηνικο στην μονεμβασια..Το τελευταιο γραμμα της πινακιδας ηταν καθαρα λαθος..Εγραφε σωστα την μαρκα και το χρωμα (πρασινο suzuki) αλλα η πινακιδα λαθος...Ψαχτηκα και βρηκα οτι η πινακιδα εβγαινε σε ενα κοκκινο fiat.....Οποτε πηγε σκουπιδια και δεν πληρωσε ποτε κανεις τιποτα.....Απλα τα πραγματα..

Και μονο στην υποψια οτι παιζουν δυο διαφορετικα οχηματα δεν υπαρχει ρισκο....Ακυρωνεται η κληση απ'ευθειας...

Εχουν να εισπραξουν απο αλλους..Δεν θα κατσουν να κουραστουν με εσενα...

:wave2: :wave2: :wave2: