PDA

View Full Version : Honda σε τιμες σοκ



tzeronymo
20/07/2011, 15:46
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=351049&cid=12

nikos_abel
20/07/2011, 15:58
Να τα μας και τα χοντάκια μετά τα σουζούκια....

Έχει πέσει πείναααααα...

Να δούμε τώρα, πόσο θα πάνε τα μεταχεί....

taisteal
20/07/2011, 16:01
μπα,στα μεταχειρω την εχουνε δει ολοι...

sovaros_user
20/07/2011, 16:02
ποσο να πανε, θα πουληθουν αμεσως αυτα κ το τροπαριο συνεχιζεται... χορνετ με 9.000 :bawl: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

DimChios
20/07/2011, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Να τα μας και τα χοντάκια μετά τα σουζούκια....

Έχει πέσει πείναααααα...

Να δούμε τώρα, πόσο θα πάνε τα μεταχεί....



CBR1000RR του 06 με 10.180€ πάντως, δεν το λες και φθηνό!

:rolleyes:


Όσο για τα μεταχείρω.... θα δείξει ο Σεπτέμβρης!
Κρατιέμαι ακόμα!

:a023:

catmaster
20/07/2011, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Να τα μας και τα χοντάκια μετά τα σουζούκια....

Έχει πέσει πείναααααα...

Να δούμε τώρα, πόσο θα πάνε τα μεταχεί....

δεν είναι και τεράστια τα νούμερα εκπτώσεων της Honda για να πεις ότι οι τιμές στα μεταχείρο θα καταποντιστούν ....

η suzuki άλλο πακέτο απλά ξεστοκάρισε σε ξεφτίλα τιμή κάποια μηχανάκια ...

PetranGR
20/07/2011, 16:15
6,810 HORNET ABS ? ΜΑΜΏ!

sovaros_user
20/07/2011, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από LordVeyron
6,810 HORNET ABS ? ΜΑΜΏ!

το 08 ? 500 ερω κατω ειναι μονο, μην τρελαινεσαι :beer:

PetranGR
20/07/2011, 17:24
ψιλο- παθαίνω γιατί .... απλά και αυτά τα 500 είναι 500 για κάποιους! :bigcry: :bigcry: :bigcry:

paramedic
20/07/2011, 18:03
Και μαμώ τις εκπτώσεις!! Ειδικά αν σκεφτείς οτι με το που τα πάρεις θέλεις μια 300άρα για λάστιχα στα πιο πολλά μοντέλα(καλά το γεγονός οτι αν κάποια στιγμή πας να το πουλήσεις το μηχανάκι σου είναι ήδη 3-4 χρόνια παλιό δεν πάιζεται βέβαια) είναι ευκαιριάρα λέμε!!
ΜΠΡΑΒΟ HONDA(ΣΑΡΑΚΑΚΗ) ΠΑΛΙ ΕΔΕΙΞΕΣ ΟΤΙ ΠΟΝΑΣ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΠΛΗΝ ΤΙΜΙΟ ΑΓΟΡΑΣΤΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗ!!

catmaster
20/07/2011, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
....
ΜΠΡΑΒΟ HONDA(ΣΑΡΑΚΑΚΗ) ΠΑΛΙ ΕΔΕΙΞΕΣ ΟΤΙ ΠΟΝΑΣ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΠΛΗΝ ΤΙΜΙΟ ΑΓΟΡΑΣΤΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗ!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


τι λες ρε μαν λέμε χαχχχχ


και εγώ είδα προχτές τους αδελφούς Σαρακάκη δίπλα μου στους αγανακτισμένους στην κάτω βουλή λέμε ... κρατούσαν και HRC πανό ....

Ζεύκας
20/07/2011, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


τι λες ρε μαν λέμε χαχχχχ


και εγώ είδα προχτές τους αδελφούς Σαρακάκη δίπλα μου στους αγανακτισμένους στην κάτω βουλή λέμε ... κρατούσαν και HRC πανό ....

μάστορα δεν θέλω να σε ξαφνιάσω...αλλά υπάρχει και μια έννοια που ονομάζεται ειρωνεία...

sovaros_user
20/07/2011, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
μάστορα δεν θέλω να σε ξαφνιάσω...αλλά υπάρχει και μια έννοια που ονομάζεται ειρωνεία...

κ εσυ μην ξαφνιαστεις αλλα καμια φορα η ειρωνεια δεν χρησιμοποιειται εναντιον του συνομιλητη :beer:

Ζεύκας
20/07/2011, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
κ εσυ μην ξαφνιαστεις αλλα καμια φορα η ειρωνεια δεν χρησιμοποιειται εναντιον του συνομιλητη :beer:

μάλιστα

devil's animal
20/07/2011, 20:36
απο την στιγμη που δεν εχει αλλαξει (ουσιαστικα) το cbr...και δινει το 600αρι 08 σε 8600€, ειναι καλα για καινουργιο μηχανακι...

εδω εχουμε δει αγγελιες εδω μεσα που τα δινουν μεταχειρο πιο πολλα λεφτα...
:lol: :lol: :lol:

toyar
20/07/2011, 22:09
η απορία μου είναι τι γίνεται σε μηχανες του 06, 07, 08 με λαστιχα και ζουμιά:rolleyes:

sovaros_user
20/07/2011, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyar
η απορία μου είναι τι γίνεται σε μηχανες του 06, 07, 08 με λαστιχα και ζουμιά:rolleyes:

Τα λαστιχα μπορει να θελουν αλλαγμα, τα ζουμια τι να παθουν

paramedic
21/07/2011, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
μάστορα δεν θέλω να σε ξαφνιάσω...αλλά υπάρχει και μια έννοια που ονομάζεται ειρωνεία...
Θαρρώ πως ο φίλος κατάλαβε οτι ειρωνικά το είπα και ειρωνικά το έγραψε και αυτός.
Αυτο που θα ήταν ΣΟΚ τεράστιο θα ηταν να βάλουν σε προσφορά και οτι στοκ έχει μείνει απο HONDA NR :D :D !!(ρε λές????) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

catmaster
21/07/2011, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Θαρρώ πως ο φίλος κατάλαβε οτι ειρωνικά το είπα και ειρωνικά το έγραψε και αυτός.


:winka:

εσύ μια χαρά το έπιασες ... ο άλλος ο Πυργιώτης ο καρπουζάς δεν πήρε χαμπάρι ... :lol: :lol:

toyar
21/07/2011, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
Τα λαστιχα μπορει να θελουν αλλαγμα, τα ζουμια τι να παθουν

ακίνητα μοτερ με λαδια 3-4 ετων μέσα;

και αντίστοιχης ηλικίας υγρά φρενων-συμπλέκτη;

τσιμούχες και o-ring δεν ξεραίνονται;

sovaros_user
21/07/2011, 11:58
τα υγρα φρενων υστερα απο καιρο θα εχουν γινει νερακι μαλλον, πιστευω οτι παιζει τον μεγαλυτερο ρολο η διατηρηση, αν το εχουν σε μια μαντρα στον ηλιο...

Αν ειναι να γλυτωσεις απο στοκ μηχανακι καμποσα χιλιαρικα αξιζει παντως. (εννοειται οτι απαιτεις να αλλαχτουν τα υγρα)

Lazio
21/07/2011, 14:26
Ουρες εξω απο το Σαρακακη......... φοβερες εκπτωσεις τι να λεμε τζαμπα :a5: :a5:

Hellspawn
21/07/2011, 16:49
Ποιά Honda ρε......πάτε καλά? πάτε πάρετε κανένα TDM!!Αυτά είναι σοβαρά μηχανάκια!!!!
(δεν έχει και ποπ κορμ γμτ...)

mixalakis
25/07/2011, 22:26
Από το ύφος και μόνο του άρθρου είναι φανερό ότι μιλάμε για σικέ καταχώρηση.

Δηλαδή πόσο έπρεπε να πουλάει τα μηχανάκια που είναι σε στοκ από το 2006;
Προφανώς βάλανε την τιμή που θα σου έκαναν αν πήγαινες επιτόπου και ζητούσες έκπτωση, επειδή είναι παλιό το μηχανάκι. Για λόγους μάρκετινγκ τις βαφτίσαν εκπτώσεις και τις ανακοινώσαν στον τύπο.

Η πλάκα είναι ότι αν πας για να πάρεις τώρα ένα από αυτά, δεν θα σου κάνουν επιπλέον έκπτωση, επειδή είναι ήδη σε προσφορά!!

idomeneas
25/07/2011, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyar
ακίνητα μοτερ με λαδια 3-4 ετων μέσα;

και αντίστοιχης ηλικίας υγρά φρενων-συμπλέκτη;

τσιμούχες και o-ring δεν ξεραίνονται;

τα καινούρια μηχανάκια δεν έχουν λάδια μέσα...
έχουν ένα ειδικό λιπαντικό από το εργοστάσιο,
σαν γράσο που μπαίνει στην συναρμολόγηση...
αν δεν είναι στον ήλιο ούτε οι τσιμούχες χαλάνε...
τα υγρά φρένων και συμπλέκτη κανονικά θέλουν αλλαγή...

epp1640
25/07/2011, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
Από το ύφος και μόνο του άρθρου είναι φανερό ότι μιλάμε για σικέ καταχώρηση.

Δηλαδή πόσο έπρεπε να πουλάει τα μηχανάκια που είναι σε στοκ από το 2006;
Προφανώς βάλανε την τιμή που θα σου έκαναν αν πήγαινες επιτόπου και ζητούσες έκπτωση, επειδή είναι παλιό το μηχανάκι. Για λόγους μάρκετινγκ τις βαφτίσαν εκπτώσεις και τις ανακοινώσαν στον τύπο.

Η πλάκα είναι ότι αν πας για να πάρεις τώρα ένα από αυτά, δεν θα σου κάνουν επιπλέον έκπτωση, επειδή είναι ήδη σε προσφορά!!

Περιμένωντας τον πωλητή να δεήσει να ρθει να κάνουμε την μεταβίβαση του bandit(έχω βρει ένα μετάχειρο) λέω και δεν πάω για πλάκα..

Είχαν ένα cbf600 του 05 μέσα στο κατάστημα.. το οποίο είναι εκεί μέσα μία τριετία και δεν φεύγει.. μπλε με ορισμένα θαμπά κομμάτια στη βαφή στο ντεπόζιτο.. πόσο? 6200 αν θυμάμαι καλά..

Του λέω ναι αλλά θέλει λάστιχα υγρά κτλπ.. τέλος πάντων επειδή με βολεύει σαν μηχανάκι 6000?(-200 τέλος πάντων) cash και το πήρα..

ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΧΙ.. :bigcry: :rotflmao:

κάνα δωράκι του λέω? και μου απαντάει ότι είναι ήδη κάτω του κόστους.. :bigcry: :lol:

με τη μαλακία που τους δέρνει έρχονται δύσκολες εποχές για αυτούς.. θα κυνηγάνε πελάτη με το δίκανο..

DimChios
26/07/2011, 08:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Περιμένωντας τον πωλητή να δεήσει να ρθει να κάνουμε την μεταβίβαση του bandit(έχω βρει ένα μετάχειρο) λέω και δεν πάω για πλάκα..

Είχαν ένα cbf600 του 05 μέσα στο κατάστημα.. το οποίο είναι εκεί μέσα μία τριετία και δεν φεύγει.. μπλε με ορισμένα θαμπά κομμάτια στη βαφή στο ντεπόζιτο.. πόσο? 6200 αν θυμάμαι καλά..

Του λέω ναι αλλά θέλει λάστιχα υγρά κτλπ.. τέλος πάντων επειδή με βολεύει σαν μηχανάκι 6000?(-200 τέλος πάντων) cash και το πήρα..

ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΧΙ.. :bigcry: :rotflmao:

κάνα δωράκι του λέω? και μου απαντάει ότι είναι ήδη κάτω του κόστους.. :bigcry: :lol:

με τη μαλακία που τους δέρνει έρχονται δύσκολες εποχές για αυτούς.. θα κυνηγάνε πελάτη με το δίκανο..



α, καλα!

:rolleyes:

epp1640
26/07/2011, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
α, καλα!

:rolleyes:

εκείνο το απόγευμα είχα βγει στη γύρα για χαβαλέ εν αναμονή.. και από σούζι πέρασα.. 6600.. ναι ξέρεις cash... οοο δεν κατεβαίνει.. καλά.. τα τέλη ταξινόμησης?

-από την τσέπη μου θα τα βάλω? :rotflmao: