PDA

View Full Version : Λαμπες τυπου xenon



Xrated
22/07/2011, 12:53
Δεν καταλαβα ακριβως γιατι κλειδωθηκε το πρoηγουμενο οποτε θα συνεχισω εδω..Θα βαλω λαμπες τυπου xenon τελικα.Σκεφτομουν να βαλω τις philips diamond vision η τις osram night breaker plus.Μετα διαβασα για τις PIAA οι οποιες ειναι καλυτερες αλλα και πιο ακριβες.Tι παραπανω θα εχω με αυτες συγκριτικα με τις 2 προηγουμενες πχ?

THEOD
22/07/2011, 13:35
Κάπου τα έχεις μπερδέψει...Δεν είναι xenon όλες οι λάμπες που αναφέρεις... :rolleyes:

Xrated
22/07/2011, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Κάπου τα έχεις μπερδέψει...Δεν είναι xenon όλες οι λάμπες που αναφέρεις... :rolleyes:
Οι πρωτες ειναι σιγουρα,οι δευτερες δε ξερω ισως μπερδευω το ονομα.Οι Piaa βγαζουν παντως αλλα δε ξερω την ονομασια του μοντελου.

billk
22/07/2011, 13:58
Κι όμως καμμιά από αυτές δεν είναι κιτ HID. Στον κατάλογο της philips αναφέρει για 5.000 k αλλά λέει ξεκάθαρα πως προσεγγίζουν το φώς ενός κιτ xenon. Για μένα παντως από τις απλές λάμπες που δίνουν λίγο πιο άσπρο φως και έχουν και καλή τιμή είναι οι OSRAM cool blue στα 4.000κ αλλά και πάλι τονίζω πως δεν έχουν καμμιά σχέση με ένα κιτ xenon

Xrated
22/07/2011, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από billk
Κι όμως καμμιά από αυτές δεν είναι κιτ HID. Στον κατάλογο της philips αναφέρει για 5.000 k αλλά λέει ξεκάθαρα πως προσεγγίζουν το φώς ενός κιτ xenon. Για μένα παντως από τις απλές λάμπες που δίνουν λίγο πιο άσπρο φως και έχουν και καλή τιμή είναι οι OSRAM cool blue στα 4.000κ αλλά και πάλι τονίζω πως δεν έχουν καμμιά σχέση με ένα κιτ xenon
Δεν ειπα οτι ειναι xenon.Ειναι τυπου xenon και ειναι στα 5000Κ.Ειχα την philips blue vision που ειναι στα 4000 και μου αρεσε αρκετα.Με καποια απο τις παραπανω θα ειμαι οκ πιστευω.Οι piaa τι παραπανω εχουν ειναι το θεμα?