PDA

View Full Version : Hayabusa Bastard: το μαγικό ταξίδι από τα 180 άλογα στα …350!!



Tak-Attack
22/07/2011, 23:14
Καλησπέρα σας, είμαι ο Παναγιώτης. Υπερήφανος ιδιοκτήτης του Hayabusa Bastard. :-)

Σε αυτή την σελίδα http://www.facebook.com/pages/Hayabusa-Bastard/194461410609796?sk=wall
θα βρείτε όλες τις πληροφορίες και το ιστορικό για το Hayabusa Bastard. Καθώς και από εδώ και πέρα όλες οι νέες φωτογραφίες και όλα τα νέα video (προσεχώς έρχονται ΠΟΛΥ δυναμικά!!) θα τα δημοσιεύω μόνο εκεί. Εκεί θα είναι ο τόπος που θα μοιράζομαι μαζί σας ένα όνειρο που μετά από ΠΟΛΥ κόπο και θυσίες έγινε πραγματικότητα!

Δέχτηκα πολά θετικά σχόλια από φίλους της μοτοσυκλέτας, ανεξαρτήτου ηλικίας και χώρας προέλευσης. Αυτό με τιμά και μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω την τρέλα και το πάθος μου.

Το λιγότερο που μπορώ να κάνω για να ανταποδώσω το ενδιαφέρον και τη αγάπη σας, είναι μια σελίδα, όπου μέσα από αυτήν, θα μοιραστώ μαζί σας, την γνώση μου, την εμπειρία μου και την τρέλα που με δέρνει για το συγκεκριμένο μηχανάκι.

Θα δημοσιεύσω πληροφορίες και λεπτομέρειες, ώστε όποιος ενδιαφέρεται, να μπορέσει να κάνει το όνειρό του πραγματικότητα, χωρίς να ξεκινήσει έρευνα από το μηδέν στα τυφλά, όπως ξεκίνησα εγώ πριν 3 χρόνια. Να αρχίσει έχοντας την δική μου εμπειρία και γνώση ώστε να αποφύγει λάθη που κοστίζουν ΠΟΛΥ σε χρόνο και χρήμα.

Έτσι για να πολλαίνουν τα τουμπανιασμένα Hayabusa από τους Ελληνάρες και να κάνουμε τους εαυτούς μας και την Ελλαδάρα μας υπερήφανους!

Καλός ορίσατε λοιπών στον μαγικό κόσμο του Hayabusa Bastard! Κρατηθείτε καλά… το ταξίδι των 350 ίππων ξεκινάει...

P.S - Για όσους δεν γνωρίζεται με το μηχανάκι μου, να σας συστήσω…

http://www.youtube.com/watch?v=8TrqlZxCJt8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=lGL2L7xAnSI

http://www.youtube.com/watch?v=Lj0QMvPJejI

Tak-Attack
22/07/2011, 23:20
Μια γεύση από το νέο look... ακούω γνώμες.
Όλες δεκτές και θετικές και αρνητικές :-)


232013

Tak-Attack
22/07/2011, 23:21
2


232014

Tak-Attack
22/07/2011, 23:22
3


232015

Tak-Attack
22/07/2011, 23:23
4


232016

Tak-Attack
22/07/2011, 23:23
5


232017

Tak-Attack
22/07/2011, 23:24
6


232018

Allst@rf
22/07/2011, 23:25
πολυ ωραιο βαψιμο...

του παει με 1340...

:beer: :beer:

Tak-Attack
22/07/2011, 23:25
7


232019

nihristo
22/07/2011, 23:27
κουκλί! Μόνο που την λωρίδα στο μπροστινό φτερό θα την ήθελα με καμπυλωμένη άκρη για να δένει με το υπόλοιπο, αλλά απλά προσωπική άποψη!
:beer:

PetranGR
22/07/2011, 23:29
Πολύ ωραίο το εργαλείο σου και επειδή είδα και τα βίντεο σου και είδα και τα σχόλια μην ακούς κανέναν κάντο για τον εαυτό σου και μόνο ...

να προσέχεις μόνο μην χτυπιέσαι μόνο στα γυμναστήρια .Να προσέχεις και στον δρόμο με εξοπλισμό και το κεφαλί σου πάντα στην θέση του ,γιατί πολλές φορές θα θέλεις να βγείς εκτός ορίων με την μηχανή που έχεις ;)

Να'σε καλά :) :beer:

Allst@rf
22/07/2011, 23:31
εχεις κανει κατι με την αναρτηση μπροστα?

Tak-Attack
22/07/2011, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
κουκλί! Μόνο που την λωρίδα στο μπροστινό φτερό θα την ήθελα με καμπυλωμένη άκρη για να δένει με το υπόλοιπο, αλλά απλά προσωπική άποψη!
:beer:

Σε ευχαριστώ πολυ!!
Καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λές για το μπροστά φτερό. Ώμος οτιδήποτε συνδιασμό και αν δοκίμασα (με χαρτοταινία) για να το δω πως ήταν, δεν μου άρεσε! Αυτό μου έκατσε καλύτερα απ όλα. Στην αρχή δεν ήμουν σίγουρος, όμως όσο το βλέπω το αγαπώ!! :-)

PetranGR
22/07/2011, 23:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
εχεις κανει κατι με την αναρτηση μπροστα?

Θέλω να δώ που θα καταλήξεις γιατί μόλις είδα και σε νορμάλ φωτογραφία την μηχανή ,και την βλέπω ίδια.Απορώ που βλέπετε τις λεπτομέριες μέσω φωτογραφίας...ο άπειρος απο μακρυά μυρίζει ! :bigcry:

Tak-Attack
22/07/2011, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από LordVeyron
Πολύ ωραίο το εργαλείο σου και επειδή είδα και τα βίντεο σου και είδα και τα σχόλια μην ακούς κανέναν κάντο για τον εαυτό σου και μόνο ...

να προσέχεις μόνο μην χτυπιέσαι μόνο στα γυμναστήρια .Να προσέχεις και στον δρόμο με εξοπλισμό και το κεφαλί σου πάντα στην θέση του ,γιατί πολλές φορές θα θέλεις να βγείς εκτός ορίων με την μηχανή που έχεις ;)

Να'σε καλά :) :beer:

Να είσαι καλά για τα καλά σου λόγια και τις συμβουλές σου. Καλοδεχούμενα όλα! Πίστεψέ με, σου μαθαίνει τρόπους το μηχανάκι και σου κόβει τον τσαμπουκά κάθε φορά που ανοίγεις το γκάζι! Εγώ μετά απο 3 χρόνια και ακόμα το τρέμω!

dmf
22/07/2011, 23:36
Το βαψιμο ειναι γαματο. :eyepop:
Αυτη η διχρωμια στο ρεζερβουαρ ειναι απλα υπεροχη :eyepop:

Για τη μηχανη δεν θα πω τπτ, γιατι δεν εχω ιδεα απο μετατροπες.
Παντως με 350αλογα να φανταστω οτι καθε εβδομαδα αλλαζεις πισω λαστιχο ε; :wacko:
(ποσο καει στα 100km?? :uplate: )

Tak-Attack
22/07/2011, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
εχεις κανει κατι με την αναρτηση μπροστα?

Με την ανάρτηση μπροστά θα κάνω μόλις το χαμηλώσω. Θα βάλω πιο σκληρά ελατήρια για να μην σκάψω κανένα τούνελ όταν θα φρενάρω :-)

PetranGR
22/07/2011, 23:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tak-Attack
Να είσαι καλά για τα καλά σου λόγια και τις συμβουλές σου. Καλοδεχούμενα όλα! Πίστεψέ με, σου μαθαίνει τρόπους το μηχανάκι και σου κόβει τον τσαμπουκά κάθε φορά που ανοίγεις το γκάζι! Εγώ μετά απο 3 χρόνια και ακόμα το τρέμω!

Απολύτως λογικό μου φαίνετε... εξού και οτι απο κάτω έχει 350 άλογα,δεν είναι στραγάλια είναι 350 άλογα.Δηλαδή σε σκοτώνουν όποτε θέλουν ... μπράβο σου για το μεράκι σου και πάλι και μπράβο γιατί είναι κούκλα σκέτη ...

Αναμένω νεότερα βίντεο σου έκανα και Subscribe :D

Tak-Attack
22/07/2011, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
Το βαψιμο ειναι γαματο. :eyepop:
Αυτη η διχρωμια στο ρεζερβουαρ ειναι απλα υπεροχη :eyepop:

Για τη μηχανη δεν θα πω τπτ, γιατι δεν εχω ιδεα απο μετατροπες.
Παντως με 350αλογα να φανταστω οτι καθε εβδομαδα αλλαζεις πισω λαστιχο ε; :wacko:
(ποσο καει στα 100km?? :uplate: )

Σε ευχαριστώ πολύ!!
Δεν χρειάζεται να ξέρεις απο μετατροπές... το περιέγραψες τέλεια με τα λάστιχα! :-)
Στα 100χλμ δεν καίει πολύ.... περίπου 20 λίτρα!!! Σαν Τσερόκι! :-P

Allst@rf
22/07/2011, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tak-Attack
Με την ανάρτηση μπροστά θα κάνω μόλις το χαμηλώσω. Θα βάλω πιο σκληρά ελατήρια για να μην σκάψω κανένα τούνελ όταν θα φρενάρω :-)

οχι ,εννοω τωρα αν την εχεις πειραξει?

μαλλον οχι ...

μου φανηκε λιγο χαμηλο μπροστα γιαυτο...

PetranGR
22/07/2011, 23:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tak-Attack
Σε ευχαριστώ πολύ!!
Δεν χρειάζεται να ξέρεις απο μετατροπές... το περιέγραψες τέλεια με τα λάστιχα! :-)
Στα 100χλμ δεν καίει πολύ.... περίπου 20 λίτρα!!! Σαν Τσερόκι! :-P

ααα ντάξ σε ρίχνω για πλάκα... 25-30 λίτρα καίει μια bmw που έχουμε απαρχαιομένο 23 χρονών αυτοκίνητο με προβλήματα παντού οπότε 20 λίτρα καλά είσαι ! :rotflmao: :rotflmao:

IVX
23/07/2011, 00:06
πραγματικα πανεμορφο!

εβαλα και ειδα και τα βιντεακια.......

ΖΑΛΙΣΤΗΚΑ!!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:
καπως ετσι

http://www.youtube.com/watch?v=GKnYG4mKjUU&feature=related

:beer:

PetranGR
23/07/2011, 00:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από IVX
πραγματικα πανεμορφο!

εβαλα και ειδα και τα βιντεακια.......

ΖΑΛΙΣΤΗΚΑ!!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:
καπως ετσι

http://www.youtube.com/watch?v=GKnYG4mKjUU&feature=related

:beer:

[OFF-TOPIC/ON] ήρα μια ζωή στην άλλη και σε αυτή σε εσένα μόνο θα είμαστε πιστοί ... ηρακλάκι τρελό ! [OFF-TOPIC/OFF]

IVX
23/07/2011, 00:11
:beer: :beer: :beer:

Joyrider
23/07/2011, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tak-Attack
Έτσι για να πολλαίνουν τα τουμπανιασμένα Hayabusa από τους Ελληνάρες και να κάνουμε τους εαυτούς μας και την Ελλαδάρα μας υπερήφανους!

:lol: :lol:


Ωραίο το έχεις :a013:

Tak-Attack
23/07/2011, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
οχι ,εννοω τωρα αν την εχεις πειραξει?

μαλλον οχι ...

μου φανηκε λιγο χαμηλο μπροστα γιαυτο...

Όχι δεν έχω πειράξει ανάρτηση ακόμα... προσεχώς :-)

Tak-Attack
23/07/2011, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
:lol: :lol:


Ωραίο το έχεις :a013:

Να είσαι καλά φίλε Joyrider.
Καλά δεν τα λέω για την Ελλαδάρα μας? Από πολιτικούς και οικονομικά είμαστε για τα μπάζα... τουλάχιστον ας έχουμε άλογα! :-))

Joyrider
23/07/2011, 00:50
Δεν ξέρω αν οφείλεται στις φωτό αλλά βλέποντας τα λάστιχα φαντάζομαι θα είναι τρομερά δύσκολο να πετύχεις μεγάλες κλήσεις και να κουμαντάρεις τόσα άλογα. Όσο καλό έλεγχο γκαζιού και να έχεις αυτό το τέρας δεν θα κρατιέται.:eek:

Η ουρά το ελαφραίνει πάρα πολύ σε όγκο οπτικά πάντως και του πάει.

ziggΥ
23/07/2011, 00:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
θα είναι τρομερά δύσκολο να πετύχεις μεγάλες κλήσεις
όχι.. απο κλήσεις δόξα τον ύψιστο, εύκολο το 'χουμε όλοι.. :wacko:


:rotflmao: :wave2:

PetranGR
23/07/2011, 01:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
όχι.. απο κλήσεις δόξα τον ύψιστο, εύκολο το 'χουμε όλοι.. :wacko:


:rotflmao: :wave2:

αν πάρεις κλήση με αυτό ... και σου φύγει λίγο το grip του γκαζιού τι κάνεις ? σταυρούς η μετάνοιες ?

ziggΥ
23/07/2011, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από LordVeyron
αν πάρεις κλήση με αυτό ... και σου φύγει λίγο το grip του γκαζιού τι κάνεις ? σταυρούς η μετάνοιες ?
αστείο ήταν ρε :a24: :a24:

κλήσεις.. κλίση.. :alien:

τροχαία, κλήση, ροζ χαρτάκι.. :a22: :a22:

Tak-Attack
23/07/2011, 02:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
όχι.. απο κλήσεις δόξα τον ύψιστο, εύκολο το 'χουμε όλοι.. :wacko:


:rotflmao: :wave2:

χαχαχαχαχαχαχαχ σωστόοοοοοοοοςςς!! :-))))

Arxagelos
23/07/2011, 02:55
απίστευτο το νέο λοοκ! :beer:

Tak-Attack
23/07/2011, 03:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Arxagelos
απίστευτο το νέο λοοκ! :beer:

Να είσαι καλά φίλε Αρχάγγελε! Κι εγώ το έχω κάνει πολύ χαρά!
Ο βαφέας έχει κάνει πολύ καλή δουλειά!

Joyrider
23/07/2011, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
όχι.. απο κλήσεις δόξα τον ύψιστο, εύκολο το 'χουμε όλοι.. :wacko:


:rotflmao: :wave2:

:lol: , όντως αυτές είναι οι εύκολες, τις άλλες με το γιώτα εννοούσα....

vaska
23/07/2011, 10:50
Τάκη έχω δει πολλά δικά σου βίντεο στον σωλήνα, έχω παρακολουθήσει και αρκετή από την ιστορία σου με το μπούσα.
Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι έχεις πάθος, μεράκι αλλά και αγάπη για το κτήνος.
Εμφανισιακά μου αρέσει πολύ, το μηχανάκι έγινε πολύ "προσωπικό", κάτι που νομίζω το ήθελες. Επίσης ο κώλος είναι πολύ όμορφος και βεβαίως το καλύτερο το άφησα για το τέλος...... ρε φίλε εσύ δεν έχεις μερικά άλογα, έχεις μερικές κατοστάδες από δαύτα.

Τούμπανο είναι τα γ@μίδι, να το χαίρεσαι και πάντα όρθιος.

:beer: :beer: :beer: :wave2: :wave2: :wave2:

DimChios
23/07/2011, 11:59
Σιγουρα μοναδικο, σιγουρα ιδιαιτερο, σιγουρα το μηχανακι του Τακη!
ήταν ομορφο, ήταν γρηγορο...πλέον έχει γίνει πιό πολύ και από τα δύο!

Να το χαίρεσαι φιλε!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Tak-Attack
23/07/2011, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Τάκη έχω δει πολλά δικά σου βίντεο στον σωλήνα, έχω παρακολουθήσει και αρκετή από την ιστορία σου με το μπούσα.
Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι έχεις πάθος, μεράκι αλλά και αγάπη για το κτήνος.
Εμφανισιακά μου αρέσει πολύ, το μηχανάκι έγινε πολύ "προσωπικό", κάτι που νομίζω το ήθελες. Επίσης ο κώλος είναι πολύ όμορφος και βεβαίως το καλύτερο το άφησα για το τέλος...... ρε φίλε εσύ δεν έχεις μερικά άλογα, έχεις μερικές κατοστάδες από δαύτα.

Τούμπανο είναι τα γ@μίδι, να το χαίρεσαι και πάντα όρθιος.

:beer: :beer: :beer: :wave2: :wave2: :wave2:

Καλημέρα φίλε vaska!
Έχω τρέλα με το συγκεκριμένο μηχανάκι και με την μετατροπή.... και ιδού το αποτέλεσμα. Όπως πολύ σωστά είπες το μηχανάκι τώρα έγινε προσωπικό και μοναδικό. Δεν είναι πια ένα Hayabusa, είναι το Hayabusa Bastard. Αυτό με κάνει ένα ευτυχισμένο ιδιοκτήτη! :-) Τα άλογα είναι ωραία! μας αρέσουν τα άλογα. Όσα έχεις καλό είναι! :)
Αν δεν έχεις πάθος και τρέλα δεν μπορείς να φτιάξεις κάτι τέτοιο. Είναι πολύ απαιτιτικό σε χρήμα και χρόνο. Τόσο που πρέπει να θυσιάσεις άλλα πράγματα για να το πετύχεις.
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και χαίρομαι που αναγνωρίζεις τον κόπο και την δουλειά που έχει πέσει πάνω σε αυτό το μηχανάκι!
Πάντα όρθιος! :beer:

Tak-Attack
23/07/2011, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Σιγουρα μοναδικο, σιγουρα ιδιαιτερο, σιγουρα το μηχανακι του Τακη!
ήταν ομορφο, ήταν γρηγορο...πλέον έχει γίνει πιό πολύ και από τα δύο!

Να το χαίρεσαι φιλε!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Αδερφέ μου με κάλυψες απόλυτα με αυτές τις δυο γραμμές!!!!
Να είσαι καλά! :) :) :beer:

gixxerpap
23/07/2011, 17:00
δεν το πιστεύω ότι έχουν γραφτεί 3 σελίδες για το παρτάλι ....

:sad:

Lioulios
23/07/2011, 17:18
Φίλε Τάκη μράβο για την υπομονή ,επιμονή και το κουράγιο σου . ...Και εγώ τα έχω δει τα βιντεάκια σου ...νομίζω όλα ,αλλά εμένα όπως το είχες παλιά μου άρεσε πιο πολύ .

PetranGR
23/07/2011, 17:28
και απο ότι φαίνετε θα γραφτούν και άλλες σελίδες... όσο θα ομορφαίνει η μηχανή ;)

Tak-Attack
23/07/2011, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
δεν το πιστεύω ότι έχουν γραφτεί 3 σελίδες για το παρτάλι ....

:sad:

:eyepop: φτάσανε 3 σελίδες?? Ούτε κι εγώ το πιστεύω!! Τι να πεις... ο κόσμος δεν έχει γούστο! :) :)
:beer:

Tak-Attack
23/07/2011, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Φίλε Τάκη μράβο για την υπομονή ,επιμονή και το κουράγιο σου . ...Και εγώ τα έχω δει τα βιντεάκια σου ...νομίζω όλα ,αλλά εμένα όπως το είχες παλιά μου άρεσε πιο πολύ .

Να είσαι καλά φίλε μου!
Ηταν πολύ όμορφο και ολόλευκο αλλά μετά απο 3 χρονάκια ήθελε μια αλλαγή.
Σε ευχαριστώ που μοιράστηκες την γνώμη σου μαζί μου! Να είσαι καλα!

Tak-Attack
23/07/2011, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από LordVeyron
και απο ότι φαίνετε θα γραφτούν και άλλες σελίδες... όσο θα ομορφαίνει η μηχανή ;)

Αφού κουβαλάμε πολύ τρέλα και πώρωση για τα δίκυκλα! Και να μην θέλουμε είναι τυπωμένο μέσα στον κώδικα του DNA. Δεν έχουμε καμία ελπίδα! Η μούρλα θα επικρατήσει!! :a1:
Και το άλλο το μουρλό ο gixerpap, είναι το πιο μουρλό απ όλους μας!! :beer:

vaska
23/07/2011, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tak-Attack
Καλημέρα φίλε vaska!
Έχω τρέλα με το συγκεκριμένο μηχανάκι και με την μετατροπή.... και ιδού το αποτέλεσμα. Όπως πολύ σωστά είπες το μηχανάκι τώρα έγινε προσωπικό και μοναδικό. Δεν είναι πια ένα Hayabusa, είναι το Hayabusa Bastard. Αυτό με κάνει ένα ευτυχισμένο ιδιοκτήτη! :-) Τα άλογα είναι ωραία! μας αρέσουν τα άλογα. Όσα έχεις καλό είναι! :)
Αν δεν έχεις πάθος και τρέλα δεν μπορείς να φτιάξεις κάτι τέτοιο. Είναι πολύ απαιτιτικό σε χρήμα και χρόνο. Τόσο που πρέπει να θυσιάσεις άλλα πράγματα για να το πετύχεις.
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και χαίρομαι που αναγνωρίζεις τον κόπο και την δουλειά που έχει πέσει πάνω σε αυτό το μηχανάκι!
Πάντα όρθιος! :beer:


Όποτε περισσέψουν ευρά κι έχεις διάθεση για μια βόλτα από Πάτρα, έναν καφεδάκο θα τον πιούμε μαζί , έτσι να γουστάρουμε.

:wave2: :wave2:

devil's animal
23/07/2011, 19:44
ωραιο το νεο look Τακη...
ετσι οσο περνανε τα χρονια, καλο ειναι να αναεωνουμε τις καλες μας, ειτε με αλλα κοστουμακια, ειτε με αλλα χρωματα κλπ...
:beer: :beer: :beer:

πηρε αλλα 40 αλογα απ'οταν το ειχες πρωτοβγαλει? 310 ηταν στην αρχη τωρα πηγε 350??
:confused:

John Steed
23/07/2011, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
δεν το πιστεύω ότι έχουν γραφτεί 3 σελίδες για το παρτάλι ....

:sad:

:a22: :a22: :a22:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Tak-Attack
:eyepop: φτάσανε 3 σελίδες?? Ούτε κι εγώ το πιστεύω!! Τι να πεις... ο κόσμος δεν έχει γούστο! :)

:rotflmao: :rotflmao: :lol:




Πολύ όμορφο είναι! Έχω ξαναδεί τα βιντεάκια σου και μου έκοψαν την ανάσα!

Ο θόρυβος της τουρμπίνας πρέπει να είναι πολύ γκ@βλα ε?

Η ουρά από gixxer είναι? Πολύ όμορφη πάντως, το κάνει πιο ανάλαφρο οπτικά!

Συγχαρητήρια για το μεράκι σου! :wave2:

gixxerpap
23/07/2011, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ωραιο το νεο look Τακη...
ετσι οσο περνανε τα χρονια, καλο ειναι να αναεωνουμε τις καλες μας, ειτε με αλλα κοστουμακια, ειτε με αλλα χρωματα κλπ...
:beer: :beer: :beer:

πηρε αλλα 40 αλογα απ'οταν το ειχες πρωτοβγαλει? 310 ηταν στην αρχη τωρα πηγε 350??
:confused:

ναι, κάθε φορά που αλλάζει λάδια βρίσκει και 5-10 άλογα ακόμα...
βάλε και το βάψιμο, τουλάχιστον 20 άλογα ακόμα...

σας βρήκε θύματα και σας δουλεύει ψιλό γαζί ...

σκέψου ότι σε κόντρα απο στάση με gsxr 1000 K7, στα 400 μέτρα του ΄ριξα με το ζόρι 1 κολώνα ...
βέβαια ξεκίνησα με 2α, λες να έπαιξε καθόλου ρόλο???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tak-Attack
23/07/2011, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ναι, κάθε φορά που αλλάζει λάδια βρίσκει και 5-10 άλογα ακόμα...
βάλε και το βάψιμο, τουλάχιστον 20 άλογα ακόμα...

σας βρήκε θύματα και σας δουλεύει ψιλό γαζί ...

σκέψου ότι σε κόντρα απο στάση με gsxr 1000 K7, στα 400 μέτρα του ΄ριξα με το ζόρι 1 κολώνα ...
βέβαια ξεκίνησα με 2α, λες να έπαιξε καθόλου ρόλο???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

χαχαχαχαχαχα τρελέ μου Παπ!! :wave2: Πεθύμησα τα βολτάκια και τις συγκεντρώσεις στη μαύρη!
Πωωω τι έπαθε το παλικάρι... θυμάμαι την φάτσα του όταν κατέβηκε απο το μηχανάκι... ήταν λες και του είχαν πάρει το γλειφιτζούρι!! Γι αυτό δεν βάζω κόντρες... αλλά έτσι κι αλλιώς απο εκείνη τη μέρα και μετά... νομίζω πως δεν θα θέλουν και οι άλλοι να βάλουν μαζί μου! Τους άνοιξες τα μάτια... και τους έκλεισες τα στόματα! Με λίγα λόγια, μπήκαν τα πράματα στη θέση τους! :eyepop:

Μην τα λές για τα άλογα ρε!! Άσε να το χαρώ που τώρα που έχω βρει εδω θύματα που με πιστεύουν!! :rotflmao: :rotflmao:

Υ.Γ - απο το χρώμα πήρα 22 άλογα όχι 20. Δεν είναι απλό μαύρο, είναι μαύρο ΜΑΤ!

Έλα κι εσύ που την σελιδούλα στο fb... κρίμα δεν έιναι τώρα που έγινες καλά να σε γυψάρω πάλιι?? :lol: :lol:

Tak-Attack
23/07/2011, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
:a22: :a22: :a22:



:rotflmao: :rotflmao: :lol:




Πολύ όμορφο είναι! Έχω ξαναδεί τα βιντεάκια σου και μου έκοψαν την ανάσα!

Ο θόρυβος της τουρμπίνας πρέπει να είναι πολύ γκ@βλα ε?

Η ουρά από gixxer είναι? Πολύ όμορφη πάντως, το κάνει πιο ανάλαφρο οπτικά!

Συγχαρητήρια για το μεράκι σου! :wave2:

Φίλε John σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι τώρα με την ουρά δείχνει πιο spor! Και μου αρέσει η αντίθεση που κάνει η λεπτή ουρά με το μυώδες φουσκωτό μπροστινό! Το έκανα σαν εμένα που έχω λεπτά ποδαράκια και είμαι φουσκωτούλης πάνω! Τώρα είμαστε ένα με το Bastard μου! :lol: :lol:

gixxerpap
23/07/2011, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tak-Attack
χαχαχαχαχαχα τρελέ μου Παπ!! :wave2: Πεθύμησα τα βολτάκια και τις συγκεντρώσεις στη μαύρη!
Πωωω τι έπαθε το παλικάρι... θυμάμαι την φάτσα του όταν κατέβηκε απο το μηχανάκι... ήταν λες και του είχαν πάρει το γλειφιτζούρι!! Γι αυτό δεν βάζω κόντρες... αλλά έτσι κι αλλιώς απο εκείνη τη μέρα και μετά... νομίζω πως δεν θα θέλουν και οι άλλοι να βάλουν μαζί μου! Τους άνοιξες τα μάτια... και τους έκλεισες τα στόματα! Με λίγα λόγια, μπήκαν τα πράματα στη θέση τους! :eyepop:

Μην τα λές για τα άλογα ρε!! Άσε να το χαρώ που τώρα που έχω βρει εδω θύματα που με πιστεύουν!! :rotflmao: :rotflmao:

Υ.Γ - απο το χρώμα πήρα 22 άλογα όχι 20. Δεν είναι απλό μαύρο, είναι μαύρο ΜΑΤ!

Έλα κι εσύ που την σελιδούλα στο fb... κρίμα δεν έιναι τώρα που έγινες καλά να σε γυψάρω πάλιι?? :lol: :lol:

πάντα υπάρχουν ανοιχτοί σε προκλήσεις! χαμήλωσέ το εσύ και ξαναμιλάμε;)

ducpilot
23/07/2011, 20:59
Σαν κατοχος busa και εγω θα σου πω οτι ειναι κουκλι,τωρα ο ηχος στα βιντεακια ειναι απο αλλο πλανητη,να εισαι καλα να το χερεσαι το κουκλι σου φιλε μου.:beer:

Tak-Attack
23/07/2011, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
πάντα υπάρχουν ανοιχτοί σε προκλήσεις! χαμήλωσέ το εσύ και ξαναμιλάμε;)

Καλομελέτα κι έρχεται το χαμήλωμα....!!! :a8:

Tak-Attack
23/07/2011, 21:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από ducpilot
Σαν κατοχος busa και εγω θα σου πω οτι ειναι κουκλι,τωρα ο ηχος στα βιντεακια ειναι απο αλλο πλανητη,να εισαι καλα να το χερεσαι το κουκλι σου φιλε μου.:beer:

Γειά σου συνάδελφε Hayabusakia!! Φίλε έχουμε τα καλύτερα μηχανάκια στον κόσμο! απλά!! :)
Με τον Ήχο έπαθα ΠΑΝΙΚΟ απο την πρώτη στιγμή που τον άκουσα! Άλλαξε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ με τον κομπρέσορα!
Να είσαι καλά και να χαίρεσαι το εργαλείο σου αδερφέ. Σε περιμένω στην σελίδα στο fb.

dim_rac
23/07/2011, 21:28
Πολυ ομορφο με τα καινουργια χρωματα!!Σχεδον τελειο..
:beer: :beer: :beer:

Tak-Attack
24/07/2011, 01:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από dim_rac
Πολυ ομορφο με τα καινουργια χρωματα!!Σχεδον τελειο..
:beer: :beer: :beer:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Κι εγώ πιστεύω πως έγινε ακόμα πιο ξεχωριστό τωρα, ακόμα πιο δικό μου! :) :) :) :beer:

panos1050
24/07/2011, 06:22
το μονο που θα αλλαζα ειναι το λευκο χρωμα
η θα εβγαζα τελειως τα αυτοκολλητα
:beer: :beer: :beer:


232121

Joyrider
24/07/2011, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ναι, κάθε φορά που αλλάζει λάδια βρίσκει και 5-10 άλογα ακόμα...
βάλε και το βάψιμο, τουλάχιστον 20 άλογα ακόμα...

:bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

CIRUS
24/07/2011, 10:55
Μπράβο για το μεράκι και την καύλα σου, πολύ ωραίο είναι, αλλά επειδή συνάμα είναι και πολύ επικίνδυνο με τόσα άλογα να προσέχεις πολύ φίλε μου και να το χαίρεσαι:beer: :beer:

Tak-Attack
24/07/2011, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
το μονο που θα αλλαζα ειναι το λευκο χρωμα
η θα εβγαζα τελειως τα αυτοκολλητα
:beer: :beer: :beer:

Φιλαράκι μου καθόλου ...μα ΚΑΘΟΥΛΟΥ κακή ιδεα αυτή με τα αυτοκόλλητα!!!!!!!!!!!!
Το μόνο μου πρόβλημα είναι το αυτοκόλλητο στο ντεπόζιτο... δεν βγαίνει γιατί είναι περασμένο το βερνίκι απο πάνω... :(

Tak-Attack
24/07/2011, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
Μπράβο για το μεράκι και την καύλα σου, πολύ ωραίο είναι, αλλά επειδή συνάμα είναι και πολύ επικίνδυνο με τόσα άλογα να προσέχεις πολύ φίλε μου και να το χαίρεσαι:beer: :beer:

Να είσαι καλά φίλε μου. Προσέχω και το χαίρομαι πολύ :)
Καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιοι να είμαστε!

cosgili
24/07/2011, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tak-Attack
Φιλαράκι μου καθόλου ...μα ΚΑΘΟΥΛΟΥ κακή ιδεα αυτή με τα αυτοκόλλητα!!!!!!!!!!!!
Το μόνο μου πρόβλημα είναι το αυτοκόλλητο στο ντεπόζιτο... δεν βγαίνει γιατί είναι περασμένο το βερνίκι απο πάνω... :( Μην τολμησεις και βγαλεις τελειως τα αυτοκολλητα. Οι επιφανειες ειναι πολυ μεγαλες και θα δειχνει ασχημο...ασε που θα μοιαζει και με Ορκα!!!:beer:

Tak-Attack
24/07/2011, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ωραιο το νεο look Τακη...
ετσι οσο περνανε τα χρονια, καλο ειναι να αναεωνουμε τις καλες μας, ειτε με αλλα κοστουμακια, ειτε με αλλα χρωματα κλπ...
:beer: :beer: :beer:

πηρε αλλα 40 αλογα απ'οταν το ειχες πρωτοβγαλει? 310 ηταν στην αρχη τωρα πηγε 350??
:confused:

Να είσαι καλά φίλε! Το χρώμα είναι μεγάλη αλλαγή σε ένα όχημα. Σαν να βλέπεις άλλο μηχανάκι!

Δεν πήρε 40 άλογα.... πήρε 70!
Απο Αγγλία μου το δυναμομετρίσανε 310 τροχό (έχω και το video στο youtube). Αλλά πρίν μου το στείλει μου το "έπνιξε" με καύσιμο, για να είναι πιο ασφαλές στις υψηλές θερμοκρασίες της Ελλάδας... πράμα που εγώ το έμαθα μετά απο 1 χρόνο, όταν το δυναμομέτρισα πάλι εδω, πριν του βάλω σφυρήλατα κλπ και είδα ότι το μηχανάκι είναι 280 τροχό. Όλα τα video στο tube δηλαδή με τον κομπρεσορα δεν είναι με 310 άλογα που νόμιζα και έγραφα... είναι με 280!
Μετά, αφού ενισχύσαμε τον κινητήρα, ανεβάσαμε πίεση απο 0,6 σε 0,9 + καλύτερη διαχείριση καυσίμου με χάρτη φτιαγμένο απο την αρχή για Ελλάδα! Το μηχανάκι δυνάμωσε ΠΟΛΥ και το δούλεμά του έστρωσε! Η δυναμομέτριση έδειξε 340. Τώρα που το έβαλα μέσα πάλι, έγινε service στον κομπρέσορα, αλλάχθηκαν τα ρουλεμάν, λιγότερες τριβές = περισσότερα άλογα + βρήκαμε ρήγμα στο φιλτροκούτι!! Καινούρια ρουλεμάν λοιπών και σωστό φιλτροκούτι είναι ΣΙΓΟΥΡΑ 10 άλογα+ και πολύ συγκρατημένα... προσεχώς λοιπών μέχρι την επόμενη δυναμομέτριση...

Tak-Attack
24/07/2011, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ναι, κάθε φορά που αλλάζει λάδια βρίσκει και 5-10 άλογα ακόμα...
βάλε και το βάψιμο, τουλάχιστον 20 άλογα ακόμα...

σας βρήκε θύματα και σας δουλεύει ψιλό γαζί ...



Μας πήρανε χαμπάρι... πάω σε άλλο forum να το παίξω μούρη... :(

marios8
24/07/2011, 11:46
Ωραίο το μηχανάκι και σίγουρα για να πετύχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα χρειάζεται μεράκι, εκτός απο τα φράγκα .
Θα ήθελα να ρωτήσω πως είναι το μηχανάκι οδηγικά . Και τι εννοώ.
Μπορείς με αυτό το μηχανάκι να κινηθείς πραγματικά γρήγορα ?
Φυσικά σε μια ευθεία τύπου ντρακστερ θα φεύγει σφαίρα , αλλα απο εκεί και πέρα ??

Να το χαίρεσαι πάντα αγρατζούνιστο και το νου σου :beer:

Tak-Attack
24/07/2011, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Ωραίο το μηχανάκι και σίγουρα για να πετύχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα χρειάζεται μεράκι, εκτός απο τα φράγκα .
Θα ήθελα να ρωτήσω πως είναι το μηχανάκι οδηγικά . Και τι εννοώ.
Μπορείς με αυτό το μηχανάκι να κινηθείς πραγματικά γρήγορα ?
Φυσικά σε μια ευθεία τύπου ντρακστερ θα φεύγει σφαίρα , αλλα απο εκεί και πέρα ??

Να το χαίρεσαι πάντα αγρατζούνιστο και το νου σου :beer:

Φίλε Μάριε σε ευχαριστώ πολύ.

Το μηχανάκι έχει άψωγη οδική συμπεριφορά. Μπορείς να κάνεις τα ΠΑΝΤΑ! Είναι απίστευτα φιλικό λόγο κομπρεσορα και γραμμικής ιπποδύναμης. Δεν είναι σαν το turbo που έχει το lag και σε κάποιες στροφές περιμένεις την κλωτσιά... ο κομπρεσορας δεν έχει ξεσπάσματα. Σκέψου την συμπεριφορά μιας ατμοσφαιρικής μοτοσυκλέτας... 5000cc!! Αυτό είναι. Κάνει ότι ακριβώς του λές. Το μόνο που θέλει όπως έχω προαναφέρει, είναι πιο μικρές κινήσεις στο γκάζι και μια με δυο σχέσεις πάνω στην στροφή. Είναι μηχανάκι που τα κάνει όλα, πας την βόλτα σου, κατεβαίνεις dragster, μπαίνεις πίστα (για χαβαλέ όχι για χρόνο, όπως όλα τα busa), και ακολουθείς εύκολα την παρέα σου σε στριφτερά κομμάτια (εκτός αν η παρέα σου είναι ο Rossi, Stoner κλπ...)

Να είμαστε καλά και πάντα όρθιοι φίλε μου! :beer:

smooth criminal
24/07/2011, 12:20
God speed my friend,μολις τωρα ειδα τα βιντεακια,wow!Eμφανισιακα ειναι κουκλα,για επιδοσεις δεν μιλαω,τα ματια σου 1300:D ,και να το χαιρεσαι παντα!

T.R.E
24/07/2011, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tak-Attack
Μια γεύση από το νέο look... ακούω γνώμες.
Όλες δεκτές και θετικές και αρνητικές :-)


Πριν μου άρεσε περισσότερο,πολύ... :)

Spyrious
25/07/2011, 17:05
Η ουρά απο gixxer είναι πολύ ωραία.Ελαφρένει το look του busa.Το φτερό μπροστά είναι απαίσιο,σαν ραμφος.Απο gixxer θα ταιριάζει καλύτερα.

Tak-Attack
26/07/2011, 07:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Πριν μου άρεσε περισσότερο,πολύ... :)

Καλοδεχούμενη η γνώμη σου φίλε μου! :)

...και αυτό το look προσωρινό είναι! Το χειμώνα αν είμαστε καλά, ξεκινάει νέο project! :eyepop:

Tak-Attack
26/07/2011, 07:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από smooth criminal
God speed my friend,μολις τωρα ειδα τα βιντεακια,wow!Eμφανισιακα ειναι κουκλα,για επιδοσεις δεν μιλαω,τα ματια σου 1300:D ,και να το χαιρεσαι παντα!

Σε ευχαριστώ φίλε μου! Χαίρομαι που σου άρεσαν τα βίντεο! Σε περιμένω απο την σελίδα μου στο fb. Τα μάτια τα είχα 1300 με το προηγούμενο busa. Τώρα τα έχω 1340! :rotflmao:
:beer:

Tak-Attack
26/07/2011, 07:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spyrious
Η ουρά απο gixxer είναι πολύ ωραία.Ελαφρένει το look του busa.Το φτερό μπροστά είναι απαίσιο,σαν ραμφος.Απο gixxer θα ταιριάζει καλύτερα.

Η ουρά του έδωσε χαρακτήρα και μοναδικότητα! Το φτερό μπροστά εμένα μου αρέσει! Πάει με το υπόλοιπο μπροστινό που είναι ογκώδες και γυμνασμένο! :)
Σε ευχαριστώ για την γνώμη σου φίλε μου! Πάντα όρθιος! :beer:

sotos 8
26/07/2011, 08:47
Τακη φιλε το μηχανακι σου ειναι ενα ονειρο που εγεινε πραγματικοτητα και χιλια μπραβο σου δεν υπαρχει μεγαλυτερη ευχαριστιση.

Για το φτερο εχω κι εγω μια ενσταση αν το εσπαγες λιγο το ασπρο πιστευω οτι θα εδειχνε καλυτερο , κατα την γνωμη μου παντα γιατι οπως ελεγε και ο μπαρμπας μου '' παρτ' τα ματια μου και δεστει να''

αλλα για δεσ'το::beer:


232268

DimChios
26/07/2011, 09:20
ρε αφηστε τον ανθρωπο ρε! :lol: :lol: :lol:


Τακη, μην ακους κανεναν!

Ετσι καν το!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


232269

DimChios
26/07/2011, 09:21
ή ετσι...

:smokin:


232270

PetranGR
08/08/2011, 16:35
τις καινούργιες φώτος γιατί δεν τις βάζεις ??? :D

gixxerpap
08/08/2011, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από LordVeyron
τις καινούργιες φώτος γιατί δεν τις βάζεις ??? :D


περιμένει να πάμε τη βολτίτσα σήμερα ...
αν τον περάσω, θα ξαναλλάξει look για να μην τον γνωρίζουν, θα βάλει φωτό κατευθείαν το καινούριο

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tak-Attack
08/08/2011, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
περιμένει να πάμε τη βολτίτσα σήμερα ...
αν τον περάσω, θα ξαναλλάξει look για να μην τον γνωρίζουν, θα βάλει φωτό κατευθείαν το καινούριο

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Να ξέρεις φιλαράκι ότι αν με εκθέσεις θα πρέπει να με παντρευτείς!!

Tak-Attack
08/08/2011, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
το μονο που θα αλλαζα ειναι το λευκο χρωμα
η θα εβγαζα τελειως τα αυτοκολλητα
:beer: :beer: :beer:


Αδερφέ μου η ιδέα σου μου άρεσε τόσο πολύ, που....


233469

usabug
08/08/2011, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tak-Attack
Αδερφέ μου η ιδέα σου μου άρεσε τόσο πολύ, που....

Εγω παντως εκτος απο τα αυτοκολητα θα αλλαζα και οδηγο ... :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer:

panos1050
08/08/2011, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tak-Attack
Αδερφέ μου η ιδέα σου μου άρεσε τόσο πολύ, που....

χαιρομαι να βοηθαω
πραγματικα πολυ πιο ωραιο
οτι αλλο θες μιλα:lol:

αντε ρε μαγκα καλες βολτες:beer: :beer:

gixxerpap
08/08/2011, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tak-Attack
Να ξέρεις φιλαράκι ότι αν με εκθέσεις θα πρέπει να με παντρευτείς!!

καλά, θα έρθω με το brosaki ....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εννοείται ότι είναι πιο όμορφο χωρίς τα αυτοκόλλητα! ήταν δύο σχέδια που δεν ''έδεναν'' μεταξύ τους σε καμία περίπτωση

Κουκλί είναι;)

Tak-Attack
08/08/2011, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από usabug
Εγω παντως εκτος απο τα αυτοκολητα θα αλλαζα και οδηγο ... :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer:

+1340 :a18: :beer:

Tak-Attack
08/08/2011, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
χαιρομαι να βοηθαω
πραγματικα πολυ πιο ωραιο
οτι αλλο θες μιλα:lol:

αντε ρε μαγκα καλες βολτες:beer: :beer:

Φίλε μου βοήθησες πάρα πολύ!! Δεν είχα αποφασίσει τι θα έκανα με τα αυτοκόλλητα, όμως μόλις είδα την φωτό που έφτιαξες, τρελάθηκα! Μετά ήταν εύκολη απόφαση! :beer: :beer:

PetranGR
08/08/2011, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από usabug
Εγω παντως εκτος απο τα αυτοκολητα θα αλλαζα και οδηγο ... :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer:

αυτό ξαναπέστω μισό κομμάτι άνθρωπος ούτε 5 κιλά μάζας..μισό ριξια βρε αδερφέ!

panos1050
09/08/2011, 04:38
και κατι τελευταιο που θα αλλαζα ειναι τις ζαντες
εκει που υπαρχει λευκο θα το εκανα carbon η μαυρο ματ
και το νικελ κανονικα οπως ειναι :smokin: :smokin: