PDA

View Full Version : Γ@μημενο 2011



Cpt. Haddock
25/07/2011, 10:37
Έφυγε (http://www.skai.gr/news/culture/article/175790/apeviose-o-m-kakogiannis/)

:sick:

vangelis 64
25/07/2011, 10:42
Κι έχει 5 μήνους ακόμα.:sad:

DimChios
25/07/2011, 11:27
...μαλιστα....

:sad:

mikros boudas
25/07/2011, 11:45
:(

menos
25/07/2011, 11:51
Ήρθε, στιγμάτισε γενεές.... έφυγε..
(Ήταν και 89 ετών....)
Καλό ταξίδι να έχει..

7gibernau
25/07/2011, 12:10
Σιγά σιγά όλοι οι μεγάλοι....

Let's go........πάμε.....

ziggΥ
25/07/2011, 12:36
καλό του ταξίδι..
ας φεύγαν όλοι σ'αυτή την ηλικία.. καλά θα ταν..

SoulGR
25/07/2011, 12:43
:(

faraway
25/07/2011, 12:54
Ένας μεγάλος ακόμα που έφυγε . Η ζωή του γεμάτη όπως και το έργο του επίσης .

Αδειάζει σιγά σιγά το απόθεμα των σπουδαίων και σε λίγο θα έχουμε απομείνει μόνο εμείς οι Μ@λ@κες οι Νεοέλληνες .:rolleyes:

the who
25/07/2011, 13:55
Περασε πολλα,εκανε πολλα,αφησε κληρονομια το εργο του κι εφυγε πληρης ημερων.Τι αλλο να θελει ενας ανθρωπος?

sniper
25/07/2011, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Περασε πολλα,εκανε πολλα,αφησε κληρονομια το εργο του κι εφυγε πληρης ημερων.Τι αλλο να θελει ενας ανθρωπος?

Φαντάζεσαι να έφευγε στα 27 του; :rolleyes:

the who
25/07/2011, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Φαντάζεσαι να έφευγε στα 27 του; :rolleyes:

Αν σκεφτεις πως τοτε περιπου ξεκινησε σαν ηθοποιος θα ειχε χαθει προωρα ενα μεγαλο ταλεντο.

sniper
25/07/2011, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Αν σκεφτεις πως τοτε περιπου ξεκινησε σαν ηθοποιος θα ειχε χαθει προωρα ενα μεγαλο ταλεντο.

Αυτό σκεφτόμουν για την Amy..

devil's animal
25/07/2011, 15:09
ας αναπαυθει (και αυτος) εν ειρηνη...
μεγαλο εργο απο εναν μεγαλο Ανθρωπο...


μου αρεσε πολυ αυτο:
«Στη ζωή δεν είμαι καταπιεστικός, στη δουλειά όμως γίνομαι. Στον κινηματογράφο πρέπει να είσαι δικτάτορας. Διοικείς πλήθος ανθρώπων, γίνεσαι Θεός κατά κάποιο τρόπο, αφού πλάθεις ζωή. Κι αυτή η ζωή αποκτά την οντότητα της πραγματικής. Επίσης, γίνεσαι απόλυτα ειλικρινής. Δεν έχεις καιρό για κολακείες ή ψέμματα. Το πλάνο εργασίας πρέπει να ολοκληρώνεται στον τακτό χρόνο. Αν κατακρίνω για κάτι σήμερα τους νέους σκηνοθέτες, είναι γιατί δεν υπακούουν στους νόμους του κινηματογράφου και ξαφνικά μένουν χωρίς λεφτά. Εγώ γύριζα τις ταινίες σε επτά με οκτώ εβδομάδες. Δεν έβγαινα ποτέ από τον προϋπολογισμό. Αλλά βέβαια πρέπει να ξέρεις τι θέλεις, όταν αρχίζεις να δουλεύεις. Κι όσο για τις αποφάσεις, πρέπει να ξέρεις να τις παίρνεις στο δευτερόλεπτο»


οποιος εχει ασχοληθει με τον χωρο, μπορει να καταλαβει πολλα...
αντιο...
:wave2:

marios8
25/07/2011, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Περασε πολλα,εκανε πολλα,αφησε κληρονομια το εργο του κι εφυγε πληρης ημερων.Τι αλλο να θελει ενας ανθρωπος?

Σωστά . Καλό ταξίδι να έχει.

gcrook
27/07/2011, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal


μου αρεσε πολυ αυτο:
«Στη ζωή δεν είμαι καταπιεστικός, στη δουλειά όμως γίνομαι. Στον κινηματογράφο πρέπει να είσαι δικτάτορας. Διοικείς πλήθος ανθρώπων, γίνεσαι Θεός κατά κάποιο τρόπο, αφού πλάθεις ζωή. Κι αυτή η ζωή αποκτά την οντότητα της πραγματικής. Επίσης, γίνεσαι απόλυτα ειλικρινής. Δεν έχεις καιρό για κολακείες ή ψέμματα. Το πλάνο εργασίας πρέπει να ολοκληρώνεται στον τακτό χρόνο. Αν κατακρίνω για κάτι σήμερα τους νέους σκηνοθέτες, είναι γιατί δεν υπακούουν στους νόμους του κινηματογράφου και ξαφνικά μένουν χωρίς λεφτά. Εγώ γύριζα τις ταινίες σε επτά με οκτώ εβδομάδες. Δεν έβγαινα ποτέ από τον προϋπολογισμό. Αλλά βέβαια πρέπει να ξέρεις τι θέλεις, όταν αρχίζεις να δουλεύεις. Κι όσο για τις αποφάσεις, πρέπει να ξέρεις να τις παίρνεις στο δευτερόλεπτο»


οποιος εχει ασχοληθει με τον χωρο, μπορει να καταλαβει πολλα...
αντιο...
:wave2:

Το προβλημα με αυτη την δηλωση ειναι οτι περα για περα υποκειμενικη και σηκωνει τρελη αναλυση αλλα δεν παιζει να γινει εδω, απλα να πω 2 λογια, -προφανως εμπεριεχει αληθειες και στην περιπτωση του Κακογιαννη μπορεις να πεις οτι δουλεψε αυτο το mindset και με το παραπανω- βεβαια ακομα και σημερα κατι τετοια γουσταρουν να ακουνε οι παραγωγοι και να ξεροχυνουν,καποια λαμογια που ονομαζονται Ελληνες σκηνοθετες το γνωριζουν καλα,βεβαια μιλαμε παντα για ενα συστημα οπου τα λεφτα τα εχεις παρει απο την αρχη για να κανεις ταινια που σημαινει οτι παιζει να στα εχει δωσει και το Κεντρο Κιν/φου με οτι συνεπαγεται αυτο,(hint:συνεπαγεται πολλα κακα πραγματακια) ,και εντελει για να ξεμεινεις απο λεφτα που ουτως η αλλως λιγα ειναι μαλλον δεν σε ενδιεφερε εξ'αρχης να κανεις κινηματογραφο,και αν αυτα δεν βγαζουν νοημα στο μπουτσο μου.