PDA

View Full Version : Μάζωξη Cbf :)



p_sapelas
25/07/2011, 18:32
Καλησπέρα στην παρέα. Το συγκεκριμένο session είναι λίγο υποτονικό στο Forum.. ίσως λίγο το γεγονός ότι είμαστε ωραίοι.. ίσως ότι τα μηχανάκια μας δε βγάζουν προβλήματα οπότε δεν έχουμε τί να συζητήσουμε.. ίσως το γεγονός ότι δεν μας καλούνε σε διαδρομές που κάνουνε αυτοί με τα SuperSport για να μην τραβάμε τα βλέματα.. Γεγονός είναι ότι είμαστε λίγοι και δεν μας βλέπουνε ιδιαίτερα. Προχθές που γύρναγα από Χίο και ήμουνα αραγμένος στο λιμάνι, 3 τύποι με ρωτήσανε ποιό μηχανάκι είναι αυτό. Μήπως λέω να αρχίσουμε να κυκλοφορούμε κατά ομάδες μήπως και μας μάθουν? Γέμισε ο κόσμος από αυτά τα stromata και τα Fazer, μάθανε κάποιοι και τα Diversion και αυτά τα kawasakia ta ER-6 (που όταν μεγαλώσουν θα γίνουν Κawasia..) τα CBF που είναι ΟΕΟ??? Κυκλοφορείτε φίλοι μου μπας και πάρουνε και άλλοι το μηχανάκι μας (μπορεί να βγάλουν και aftermarket αλουμινίου μανέτες και για εμάς και να ψωνίζουμε καλούδια από ebay όπως κάνουν και οι άλλοι). Κανονίστε και καμιά βόλτα εσείς οι Αθηναίοι που σας πετυχαίνω αρεά και πού στους μουντούς δρόμους της πρωτεύουσας.

CBF- stratis
30/07/2011, 23:24
Παναγιώτη δίκιο εχεις......πρεπει να το κανονισουμε αυτο....
Για αρχη λεω να κανονισουμε μια καφεδοσυναντηση για γνωριμια και βλεπουμε...
Προτεινω την ημερα Παρασκευη για καφεδακι........εγω τουλαχιστον τοτε μπορω σιγουρα....
οποιος αλλος εχει προταση να την ριξει εδω και το συζητάμε...

ziggΥ
30/07/2011, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από CBF- stratis
Παναγιώτη δίκιο εχεις......πρεπει να το κανονισουμε αυτο....
Για αρχη λεω να κανονισουμε μια καφεδοσυναντηση για γνωριμια και βλεπουμε...
Προτεινω την ημερα Παρασκευη για καφεδακι........εγω τουλαχιστον τοτε μπορω σιγουρα....
οποιος αλλος εχει προταση να την ριξει εδω και το συζητάμε...
ότι γράφεται δημόσια είναι ανοιχτό σε όλους, για κλειστές συναντήσεις συννενοείστε με πμ..

p_sapelas
30/07/2011, 23:54
Μα δεν μιλάμε για κλειστή συνάντηση! Φυσικά όταν κανονίσουμε θα μεταφερθεί στο Συναντήσεις -Βόλτες δεδομένου ότι θα υπάρχει πρόταση έτοιμη. Βέβαια για να μαζευτούμε και μερικά CBF θα χρειαστούμε μερικούς μήνες :D το θέμα είναι ότι το session CBF's δέν έχει κόσμο εδώ και καιρό.. Τα δώσαν όλοι :rotflmao:

tzeronymo
31/07/2011, 07:38
Παιδια εχει πολλα απλα ειναι μια μηχανη που ειναι παραξηγημενη και ο αλλος την εχει δει καπως
το οτι δεν κυκλοφορανε δεν σημαινει οτι τα εδωσαν ολοι π.χ. εγω το εχω μονο για ταξιδια το λυπαμε να το βαλω στη κινηση και να ακουω το βεντιλατερ να μη σταματαει η να καιγομαι απο τις θερμοκρασιες εχω σε 2 χρονια 21.000 μονο εθνικη, για μεσα στη πολη εχω παπακι παντως οποτε θελετε και αφου βρουμε μια ημερομινια παμε καπου για καφε αλλα και μασαμπουκα ειμαι μεσα !!!

CBF- stratis
31/07/2011, 07:59
Αυτο θα κανουμε.......θα γινει μια ανοιχτη συζητηση εδω και αφου μπορεσουμε να συνενοηθουμε, θα αναρτησουμε την συναντηση εκει που πρεπει.....αλλα να βγαλουμε πρωτα ακρη.....ειναι και οι διακοπες στην μεση!!!!!!!!

timman
31/07/2011, 10:07
Πεδες ψήνομαι και γω για μια τέτοια συνάντηση. Καθημερινή όμως δε βολεύει λόγω δουλείας όπως και τους περισσότερους…πιστεύω. Αν κανονιστεί κάτι σε Σαββατοκύριακο είμαι μέσα. Να προλάβω να έρθω και από Πάτρα

CBF- stratis
31/07/2011, 10:09
οκ...+1

everest
31/07/2011, 18:39
Μεσα ειμαι εγω φτανει να μη δουλευω για να δουμε ποτε λετε κοντα

p_sapelas
02/08/2011, 16:08
Θέλετε να πούμε το Σ/Κ που έρχεται? εγώ με εξαίρεση το 15αυγουστο θα λιώνω στην Αθήνα. Επειδή ενδιαφέρον υπάρχει και από Πάτρα, (έστω και με μία συμμετοχή :D ) μπορούμε να τραβηχτούμε προς τα εκεί να μοιράσουμε και αποστάσεις να κάνουμε και την βόλτα μας. Μεριές ώρες ημ/νίες ας αρχίσουν να πεφτουν στο τραπέζι και αν βρούμε κάτι κοινό το βάζουμε μετά και στο υπόλοιπο φόρουμ προκειμένου να κάνουμε μια όμορφη παρέα.

timman
03/08/2011, 17:31
Μπορεί να είναι και ένας δεύτερος από Πάτρα. Για το ΣΚ πάντως ψήνομαι. Ναύπλιο, Λιβαδειά, Λουτράκι????

p_sapelas
03/08/2011, 17:53
καλές όλες οι προτάσεις σου. Να δούμε κίνηση και κανονίζουμε!

Mike.CBF
21/10/2011, 09:18
Κανενα Σουνιο για καφε?(ειναι κανεις εδω??)

tzeronymo
21/10/2011, 09:50
kαμμια Παχη παιδια τι λετε Σαββατο η Κυριακη εαν ο καιρος ειναι καλος

panathas
12/11/2011, 21:37
παιδιά πάντως αν δεν κανονήσατε ακόμα κάποια συνάντηση,όταν με το καλό κανονηστεί είμαι και γώ μέσα!:beer:

p_sapelas
12/11/2011, 22:09
Αν και έχει μείνει λίγο πίσω το thread θα στείλω μερικά pm μόλις επιτύχουμε κάποια συννενόηση... Οι εμπλεκόμενοι στην συζήτηση θα ενημερωθούν... Ααα και αφού έχουμε και ενδιαφέρον από Πάτρα γτ όχι η βόλτα να είναι προς ξυλόκαστρο να μοιράσουμε και τα χλμ.

ΚωσταςΤ
06/08/2012, 00:46
Καλησπέρα στην παρέα. Το συγκεκριμένο session είναι λίγο υποτονικό στο Forum.. ίσως λίγο το γεγονός ότι είμαστε ωραίοι.. ίσως ότι τα μηχανάκια μας δε βγάζουν προβλήματα οπότε δεν έχουμε τί να συζητήσουμε.. ίσως το γεγονός ότι δεν μας καλούνε σε διαδρομές που κάνουνε αυτοί με τα SuperSport για να μην τραβάμε τα βλέματα.. Γεγονός είναι ότι είμαστε λίγοι και δεν μας βλέπουνε ιδιαίτερα. Προχθές που γύρναγα από Χίο και ήμουνα αραγμένος στο λιμάνι, 3 τύποι με ρωτήσανε ποιό μηχανάκι είναι αυτό. Μήπως λέω να αρχίσουμε να κυκλοφορούμε κατά ομάδες μήπως και μας μάθουν? Γέμισε ο κόσμος από αυτά τα stromata και τα Fazer, μάθανε κάποιοι και τα Diversion και αυτά τα kawasakia ta ER-6 (που όταν μεγαλώσουν θα γίνουν Κawasia..) τα CBF που είναι ΟΕΟ??? Κυκλοφορείτε φίλοι μου μπας και πάρουνε και άλλοι το μηχανάκι μας (μπορεί να βγάλουν και aftermarket αλουμινίου μανέτες και για εμάς και να ψωνίζουμε καλούδια από ebay όπως κάνουν και οι άλλοι). Κανονίστε και καμιά βόλτα εσείς οι Αθηναίοι που σας πετυχαίνω αρεά και πού στους μουντούς δρόμους της πρωτεύουσας.


Εχεις απολυτο δικιο σε ολα.Το συγκεκριμενο μοντελο που πριν απο 2 μηνες πηρα εχει πωλησεις στην Ελλαδα περι τις 23 (μαζι με το δικο μου).Αυτο απο επισημη αντιπροσωπεια της Αθηνας.Κι εμενα με κοιτανε περιεργα για να πω την αληθεια.Την τελευταια φορα πριν καμια εβδομαδα περιπου ειχα παει με την κοπελια Ν.Μακρη για καφε και ηταν 3 τυποι με μηχανες εντουρο και ον-οφ και μολις παρκαρα γυρισανε και με κοιτουσαν λες και ειδαν κατι εξωγηινο (με την καλη εννοια).
Τωρα οσο για την Αθηνα το κεντρο εκει πραγματι σκεφτεσαι να την βαλεις γιατι την λυπασαι να ακους τα βεντιλατερια της συνεχεια αναμμενα.

Εν πασει περιπτωσει θα χαρω να κανονισουμε καποια συναντηση-εκδρομη για καφεδακι,μασαμπουκα σε κανενα Σουνιο η εκτος λεκανοπεδιου!

ΨΑΡΑΚΑΣ
06/08/2012, 19:05
Μιας και ειμαι πλεον κατοικος Ατικης εδω και κανα μηνα θα χαρω πολυ να σας γνωρισω και να παρκαρουμε ολοι μαζι τα cbfakia μας να πιουμε κανα καφε! αντε και συντομα!

harris_x
07/08/2012, 13:20
Δείτε αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=23059) και κανονίστε τη βολτούλα στη σωστή ενότητα.

Thanks :wave2:

ΚωσταςΤ
07/08/2012, 15:21
Δείτε αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=23059) και κανονίστε τη βολτούλα στη σωστή ενότητα.

Thanks :wave2:

Συγνωμη εαν εγραψα σε λαθος ενοτητα αλλα ας μου διευκρηνησει καποιος μοντ κατι.Εγω εγραψα στην ενοτητα "Μαζωξη CBF's" που καποιος ο οποιος βλεπει τον τιτλο θα πει οτι ειναι μαζωηξη με για τους CBFακιδες.Εαν αυτο δεν ισχυει τοτε καταλαβα λαθος ζητω συγνωμη και θα προτεινω μια γενικη βολτα στην ενοτητα που υπεδειξες.Προς θεου δεν ειναι με μεμονομενα ατομα η συναντηση!

chris_cbf1000
02/05/2013, 18:08
Η συναντηση δεν εγινε ποτε να φανταστω???

Billymuse
02/05/2013, 20:04
Η συναντηση δεν εγινε ποτε να φανταστω???

όντως ελα μου ντε αλλά ας τη κάνουμε τώρα ωρε cbfαδες :beer:

valadisb
02/05/2013, 20:11
τοπος συναντησης????

Billymuse
02/05/2013, 20:13
τοπος συναντησης????

αθήνα αλλά μπορούμε να πάμε κανα ταξιδάκι μονοήμερο ,έτσι και αλλιώς τα δικά μας πάνε παντού δε χαλάνε :D

valadisb
02/05/2013, 20:17
χαχαχαχα! ναι μεσα εγω!:D

chris_cbf1000
02/05/2013, 22:34
λοιπον παλικαρια καθοτι μικροτερος ετων 21 λεω να παμε το επομενο Σαββατοκυριακο προς τον Αϊ Γιάννη τον Ρωσσο τρομερη διαδρομη ο δρομος τρομερο σχολειο και μετα καφεδακι στον Αλεξιου

ΚωσταςΤ
02/05/2013, 22:49
λοιπον παλικαρια καθοτι μικροτερος ετων 21 λεω να παμε το επομενο Σαββατοκυριακο προς τον Αϊ Γιάννη τον Ρωσσο τρομερη διαδρομη ο δρομος τρομερο σχολειο και μετα καφεδακι στον Αλεξιου

Γεια σας μαγκες.
Ειχα στο μυαλο μου το Σαββατο 11/05 να παω Ρωσσο.Εαν γουσταρετε την κανουμε την βολτα!Τι λετε;Εγω ειμαι μεσα!

chris_cbf1000
02/05/2013, 22:59
Για να δουμε συμετοχες.
Αν το μεταφεραμε Κυριακη μηπως ηταν καλυτερα?

ΚωσταςΤ
02/05/2013, 23:01
Για να δουμε συμετοχες.
Αν το μεταφεραμε Κυριακη μηπως ηταν καλυτερα?


Κυριακη πλακωνουνε ολοι οι SSαδες.Δεν θα το προτεινα.Την εχω κανει και Κυριακη και σπαστηκα κομματι.Δεν την ευχαριστηθηκα.Αφ ετερου Κυριακη του Θωμα επιστρεφουν ολοι και θα γινεται χαμος!Αποψη μου βεβαια!

harris_x
03/05/2013, 11:17
Παιδιά όπως αναφέρεται και παρακάτω, από εδω... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=23059&p=383206&viewfull=1#post383206)


Το moto.gr δεν ασπάζεται την ιδέα των "κλειστών" συναντήσεων. Π.χ. ας μαζευτούμε όλα τα Honda CB400 Super Four και κανείς άλλος. Όπως εννοείται από τα παραπάνω, μια δημόσια πρόσκληση ή πρόταση... είναι δημόσια! Οτιδήποτε άλλο ρυθμίζεται με ΠΜ και email.
Παρακαλώ ανοίξτε ένα νέο θέμα στην ενότητα Συναντήσεις & βόλτες (http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?f=5).

Το παρόν κλειδώνεται :a3: