PDA

View Full Version : Διποδα γαιδουρια



mankam
31/07/2011, 11:12
Ας πω και εγω την ατυχια μου αν και προκειται για αυτοκινητο...
Εχω ενα 2λιτρο γκολφ στο οποιο ειχα μερακι και σκορπισα αρκετα χρηματα.
Μεχρι το 2009 τα τελη κυκλοφοριας ηταν περιπου 400 το 2010 το ελληνικο κρατος αποφασισε να τα αυξησει στα 800 ευρω καταστρεφοντας ετσι την περισουσια χιλιαδων ελληνων που ειχαν αυτοκινητα αυτου του κυβισμου.
Αναγκαστηκα να καταθεσω πινακιδες μια και το ποσο ηταν εξωφρενικο και ας το κατεβασαν το 2010 στα 600 ευρω.
Το εβαλα στην αντιπροσωπια ενος φιλου μπροστα στον δρομο για πωληση σημερα με πηραν τηλεφωνο γιατι το αυτοκινητο ειχε χτυπηθει και ειχε κλεισει την πυλωτη ενος γειτονα,το ειχαν χτυπησει πισω στον αξονα πανω στην ζαντα και το ειχαν πεταξει 5 μετρα μακρια απο τη σημειο που ηταν,πανω υπηρχε σημειωμα της τροχαιας οτι πρεπει να παω να γινει καταγραφη του συμβαντος,ο τυπος αφαντος το χτυπησε ξημερωματα και εφυγε,απορω βεβαια γιατι πρεπει να επαθε μεγαλη ζημια.
Το παραπονο μου ηταν οτι οσες φορες χτυπησα καποιον αφηνα σημειωμα επανω στο αυτοκινητο του και αναλαμβανα την ευθυνη,αλλα δεν ειναι ολοι ετσι!
Τελωσπαντων το αυτοκινητο θα παει για οριστικη διαγραφη αλλα εχει επανω πολλα πραγματα θα δω αν μπορεσω να δωσω ανταλλακτικα.
η αγγελια που το εχω ειναι αυτη σε περιπτωση που καποιος ενδιαφερεται

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1349149/

mankam
31/07/2011, 11:33
Τυχερος μεσα στην ατυχια μου μολις μιλησα με τροχαια,τον βρηκαν τον τυπο,νεωτερα αυριο που θα παω απο εκει.

CBF- stratis
31/07/2011, 11:51
οτι καλυτερο ευχομαι......το καλο ειναι οτι τον βρηκε η τροχαια, οποτε δεν θα τρεχεις να αποδείξεις οτι ηταν αυτος.....τυχερος μεσ την ατυχια σου...!!!!!!

sovaros_user
31/07/2011, 12:28
για ολικη θα παει η θα στο φτιαξουν ?

gianhs8
31/07/2011, 15:45
οπως το ειπες ΖΩΑ

mankam
01/08/2011, 15:20
Τα νεωτερα απο τη τροχαια ειναι τα εξης:

για να ξεκινησει η διαδικασια της αποζημιωσης απο την ασφαλιστικη χρειαζεται καταγραφη του συμβαντος,για να γινει αυτο μου βεβαιωθηκε κληση 500 ευρω για σταθμευση οχηματος σε δημοσιο χωρο και δικασιμος (λογω οτι ειχα καταθεσει πινακιδες στην εφορια)
αν το οχημα ηταν σε ιδιωτικο χωρο δεν θα ετρωγα την κληση αλλα δεν θα αναλαμβανε η ασφαλιστικη την ζημια (αν θα βγαλω ακρη μαζι τους)
διαλεγετε και παιρνετε.

granazi
01/08/2011, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από mankam
Τα νεωτερα απο τη τροχαια ειναι τα εξης:

για να ξεκινησει η διαδικασια της αποζημιωσης απο την ασφαλιστικη χρειαζεται καταγραφη του συμβαντος,για να γινει αυτο μου βεβαιωθηκε κληση 500 ευρω για σταθμευση οχηματος σε δημοσιο χωρο και δικασιμος (λογω οτι ειχα καταθεσει πινακιδες στην εφορια)
αν το οχημα ηταν σε ιδιωτικο χωρο δεν θα ετρωγα την κληση αλλα δεν θα αναλαμβανε η ασφαλιστικη την ζημια (αν θα βγαλω ακρη μαζι τους)
διαλεγετε και παιρνετε.

τουλαχιστον βρεθηκε, θα μπορουσε να ειναι χειροτερα..:mad:

mankam
01/08/2011, 16:04
εχεις δικιο φιλε μου αλλα εχω κακη εμπειρια απο τις ασφαλιστικες

CIRUS
01/08/2011, 16:15
πάλι καλά που βρέθηκε ο τσόγλανος, εύχομαι να πάνε όλα καλά και να αποζημιωθείς φίλε μου από την ασφαλιστική του:wave2: