PDA

View Full Version : Δίλλημα....



mats8282
01/08/2011, 13:06
Αν έχετε δει εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=120034) μου <<δανείστηκαν>> πράγματα από το GSR...Και είμαι σε δίλλημα αλλά ας εξηγήσω λίγο αναλυτικά πως έχουν τα πράγματα...

Πριν ένα μήνα σκεφτόμουνα να το δώσω,αλλά τελικά αποφάσισα,ελέω κρίσης και προβληματισμού για το μέλλον,να το κρατήσω ένα χρόνο ακόμα οπότε τα έσκασα για λάστιχα και το σέρβις του...

Από την άλλη επειδή ο νόμος,του Μέρφι,εφαρμόστηκε στην περίπτωσή μου και έχω φρικάρει δεν πρόκειται να το αφήσω μαμά αν το κρατήσω...Το μαλλί για να το φτιάξω είναι στα 1200Ε,άνευ εργατικών να ναι καλά ο μηχανικός μου,και δεν μπορώ να το αποφύγω αφού αν το δώσω έτσι όπως είναι πιάνει γύρω στα 1500Ε...

Έχω λοιπόν 2 επιλογές

1) Το φτιάχνω όπως ήταν,το πουλάω γύρω στα 3.500Ε και κοιτάζω για αντικαταστάτη.Στα 5,000Ε βρίσκεις φοβερά μηχανάκια πλέον αλλά θέλει πολύ ψάξιμο και αρκετή τύχη να βρεις πραγματικά καλό μηχανάκι...

2) Ακουμπάω κάτι παραπάνω,για εμφάνιση μόνο,και το κρατάω όσο με βγάλει.Κάποια πράγματα,που δεν βρίσκω μεταχειρισμένα,after market κοστίζουν όσο τα μαμά καινούργια,όλα τα άλλα τα βρήκα από ένα κομμένο μπροστά.Του κουμπούνω και κάποια επιπλέον,ένα βαψιματάκι σε άσπρο κλπ...

Για πείτε..

ΥΓ Το μηχανάκι είναι άψογο μηχανικά,90.57 hp ρόδα δυναμομετρημένο και μια χαρά είναι...
ΥΓ2 Βλέπω Tuono στον ύπνο μου τελευταία....

Ζεύκας
01/08/2011, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
ΥΓ2 Βλέπω Tuono στον ύπνο μου τελευταία....


να τρώς ελαφρά τα βράδυα :wave2:

mats8282
01/08/2011, 16:14
Έλα πες την αλήθεια,θες να γαμήσεις το θέμα από την 1η απάντηση ε;

Ζεύκας
01/08/2011, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Έλα πες την αλήθεια,θες να γαμήσεις το θέμα από την 1η απάντηση ε;

:lol: :beer:

Tpap
01/08/2011, 20:55
Φτιάχτο και δώστο.
Και πάρε κάτι άλλο. :smokin:



Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
ΥΓ2 Βλέπω Tuono στον ύπνο μου τελευταία....

Βαλεριάνα. Δεν βλέπεις τπτ. Και έτσι είναι καθαρό το μυαλό σου από τέτοιου είδους ιδέες.

Αν έβλεπες τουλ κανά σοβαρό μηχανάκι, θα το συζητάγαμε.... :wave2: :beer:

mats8282
01/08/2011, 21:21
Δεν είμαι καλά γιατρέ μου :confused: :confused:


232886

mats8282
01/08/2011, 21:23
Αυτό γιατί με κοιτάει έτσι παραπονεμένα :blush:


232887

paramedic
02/08/2011, 08:32
Αφού σου έχει μπεί το μικρόβιο για το TUONO(εργαλείο για ονειρωξεις) τότε όσο και να φτιάξεις το GSR θα σκέφτεσαι γιατί δεν έχεις το είχες πάρει τότε που παρουσιάστηκε αυτη η "ευκαιρία" μιας και μιλάμε για άλλη κατηγορία μηχανής(πολύ ανώτερη κατ'εμέ).Αντε καλορίζικο λοιπόν...

panos1050
03/08/2011, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Δεν είμαι καλά γιατρέ μου :confused: :confused:


μωρη κωλαρα

ΜΗΝ ριξεις ουτε ενα ευρω στο gsr ειναι πεταμενα λεφτα
οτι και να του κανεις παλι gsr θα ειναι και εσυ καυλωμενος με το aprilia
σου μιλαει παθων

golis
03/08/2011, 08:39
+ στο να μην ρίξεις άλλα χρήματα στο gsr.

- στο tuono,έχουν ακουστεί πολλά για την αξιοπιστία του και δεν αξίζει τα λεφτά του. .:yuck:

+ - έχε υπ όψιν σου ότι ίσως χρειαστείς ένα παπι ή σκούτερ,αν επιλέξεις το ματρακά για καθημερινή μετακίνηση στην πόλη.


= ψάξε να βρείς κάποιο να το κάνεις βόλτα πριν απομακρυνθείς εκ του ταμεί0υ.

usabug
03/08/2011, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis

- στο tuono,έχουν ακουστεί πολλά για την αξιοπιστία του και δεν αξίζει τα λεφτά του.


Για πες και σε μας που δεν ξερουμε τι εχει παρουσιασει το tuono με την αξιοπιστια του ????

Γιατι απο οσο ξερουμε , εχει εναν κινητηρα αυθραστο (rotax) , περιφερειακα πολυ ανωτερα απο ολα τα τζαπαν , πλαισιο αψογο , κλπ
Αν αναφερεσαι στον ανορθωτη και στα πηνια η λυση τους ειναι παρα πολυ ευκολη και πολυ χαμηλη στο κοστος .


Αρχικά δημιουργήθηκε από golis

+ - έχε υπ όψιν σου ότι ίσως χρειαστείς ένα παπι ή σκούτερ,αν επιλέξεις το ματρακά για καθημερινή μετακίνηση στην πόλη.


Ματρακας το tuono ??????

Και εμπαση περιπτωση αφου δεν σου αρεσει το tuono και ειδικα το factory γιατι δεν το πουλας το δικο σου
:smokin: :wave2: :wave2: :rotflmao:

mats8282
03/08/2011, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
έχε υπ όψιν σου ότι ίσως χρειαστείς ένα παπι ή σκούτερ,αν επιλέξεις το ματρακά για καθημερινή μετακίνηση στην πόλη.


= ψάξε να βρείς κάποιο να το κάνεις βόλτα πριν απομακρυνθείς εκ του ταμεί0υ.


Έχω ένα μουλαράκι για μέσα στην πόλη και είναι ο λόγος που στα 5 χρόνια που έχω το GSR του έκανα 30,500 χλμ...

Δυστυχώς δεν έχει κανένας φίλος Τουόνο,μόνο αν ψήσω κανέναν υποψήφιο πωλητή/μαντρά να μου το δώσει...

Πάντως το δίλλημα δεν υπάρχει πλέον όσο αφορά το GSR,θα φτιαχτεί όπως ήταν και θα πουληθεί..