PDA

View Full Version : 14η Παγκρήτια Συνάντηση Μοτοσυκλετιστών



painterakis
01/08/2011, 20:33
Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος θα γίνει η Παγκρήτια συνάντηση μοτοσυκλετιστών. Η 14η συνεχόμενη! Για τους μη γνωρίζοντες, αυτός είναι ένας θεσμός που προσελκύει κάθε χρόνο πλήθος ατόμων μοτοσυκλετιστών και μη. Η συμπεριφορά όλων είναι σε γενικές γραμμές κόσμια χωρίς ιδιαίτερα έκτροπα και όλοι φεύγουν πλουσιότεροι σε εμπειρίες και φίλους. Κάθε χρόνο γίνετε σε διαφορετική τοποθεσία και συνήθως διοργανώνετε από διαφορετικό σύλλογο. Αυτή τη χρονιά θα γίνει στο Ηράκλειο από το Σύλλογο Μοτοσυκλετιστών Σκαλανίου. Η Παγκρήτια θα γίνει παραδοσιακά πλέον το τελευταίο Σαββατοκύριακο του Αυγούστου, δηλαδή 26,27 και 28 Αυγούστου.
Ο χώρος που θα γίνει είναι η παραλία της ΔΕΠΤΑΗ στον Καρτερό Ηρακλείου, πρώην bar ΑΚΤΗ. Θα έχει ποτά, σουβλάκια ζωντανή μουσική το βράδυ καθώς και διάφορα δρώμενα κατά τη διάρκεια της ημέρας. Ο χώρος ενδείκνυται για στήσιμο σκηνής και χαλάρωμα δίπλα στη θάλασσα θαυμάζοντας τις όμορφες παρουσίες. Όσοι όμως επιθυμούν να μείνουν σε ξενοδοχείο θα βρουν αρκετές επιλογές στη περιοχή του Καρτερού σε απόσταση περπατήματος από το χώρο της Παγκρήτιας.

Τιμή εισόδου 15 ευρώ με δώρο μπλουζάκι και κερασμένο το πρώτο ποτό.

more ... (http://www.symoska.gr/viewtopic.php?f=3&t=182&p=1261#p1261)

epp1640
01/08/2011, 20:41
Αυτά είναι.. :D είναι δεν είναι 7-8 χλμ από το σπίτι.. :lol: Λοιπά ρεμάλια ακούτε?

:beer:

Shaolin Monk
01/08/2011, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Αυτά είναι.. :D είναι δεν είναι 7-8 χλμ από το σπίτι.. :lol: Λοιπά ρεμάλια ακούτε?

:beer:


ΑΚΟΥΜΕ..................... και θα'μαστε εκει..... :beer:

Tropeas
02/08/2011, 15:21
:beer:

MikeG
07/08/2011, 11:17
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=120128

sv9cvk
26/08/2011, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Αυτά είναι.. :D είναι δεν είναι 7-8 χλμ από το σπίτι.. :lol: Λοιπά ρεμάλια ακούτε?

:beer:

Εσυ να ερθεις με το DAX το Σαββατο και την Κυριακη που θα ειμαι εκει...:beer:

epp1640
27/08/2011, 00:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
Εσυ να ερθεις με το DAX το Σαββατο και την Κυριακη που θα ειμαι εκει...:beer:

αύριο έχω ένα Γάμο αλλά Κυριακή θα έρθω :wacko: Λογικά με Αρχαίο και Λύκο αλλά δεν έχουμε μιλήσει ακόμα..

imitrelos
27/08/2011, 01:10
ελπιζω και εγω να ερθω τήν μια μέρα τουλάχιστον .....θέλω ρεποοοοοοοοοοοοοοο

Tzina
31/08/2011, 10:51
Sto logo sas auti itan i fetini organosi?! Na to vgalete se ena blog?!Sta 12 xronia ou erxomai exw dei la8i kai la8i alla auto itan eleino!!!Oute mia afisa mesa sto Irakleio?!

Africaptan
31/08/2011, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tzina
Sto logo sas auti itan i fetini organosi?! Na to vgalete se ena blog?!Sta 12 xronia ou erxomai exw dei la8i kai la8i alla auto itan eleino!!!Oute mia afisa mesa sto Irakleio?!

Στο θεμα της διαφημισης εχεις απολυτο δικιο, αλλα απο θεμα οργανωσης και διασκεδασης (λενε. Εγω ειμαι παρθενος στις Παγκρητιες και δεν μπορω να κρινω) ηταν πολυ καλο.

Lioulios
31/08/2011, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tzina
Sto logo sas auti itan i fetini organosi?! Na to vgalete se ena blog?!Sta 12 xronia ou erxomai exw dei la8i kai la8i alla auto itan eleino!!!Oute mia afisa mesa sto Irakleio?! Η παγκρήτιες δεν είναι μπιτΣ πάρτυ , να δει κανείς την αφίσα και να πάει ...Είναι θεσμός που όποιος θέλει να πάει ξέρει που και πως ...



Δυστηχώς φέτος εγώ με 2 δουλειές ...ούτε να πεταχτώ δεν πρόλαβα .

Τα λέμε στην επόμενη ... Τελευταίο ΠΣΚ Αυγύστου 2012 .Μάταλα νομίζω από Μινόταυρους ;

Africaptan
31/08/2011, 16:13
Σωστο.

sv9cvk
31/08/2011, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tzina
Sto logo sas auti itan i fetini organosi?! Na to vgalete se ena blog?!Sta 12 xronia ou erxomai exw dei la8i kai la8i alla auto itan eleino!!!Oute mia afisa mesa sto Irakleio?!

Εγω αν και δεν ειμαι απο τους διοργανωτες (ουτε καν απο Ηρακλειο) αλλα μου δημιουργησε το ποστ σου μια απορια :
Τι εννοεις ελεεινο :confused:
Προς τι τοσο θυμος? καλα ισως να μην εκαναν σωστη διαφημηση αλλα οχι οτι πρεπει να την καταδικασουμε για αυτον τον λογο σαν ελεεινη..

Εγω παντως περασα πολυ καλα ,το γκρουπακι φοβερο, και γενικα εφυγα με τις καλυτερες εντυπωσεις.
Αλλα εκτος απο αυτο δεν ξερω αν το καταλαβες εδω ειναι το www.moto.gr ουδεμια σχεση με τους διοργανωτες .Αν θελεις και εχεις παραπονα και θελεις ενγκυρες απαντησεις οπως το "γιατι το βγαλαΝΕ σε ενα blog "
μπες εδω που ειναι το forum του symoska (που εκανε την διοργανωση) και χωσε τους τα κανονικα.

http://www.symoska.gr/portal.php?sid=89876afdbd9076de3fae71aee060415e

η ακομα καλυτερα στο θρεντ της παγκρητιας..

http://www.symoska.gr/viewtopic.php?f=9&t=244&sid=89876afdbd9076de3fae71aee060415e

Γεια χαρα καλο απογευμα :wave2: :beer:

arxaios
31/08/2011, 22:08
Το οτι δεν έγινε όση προβολή χρειαζόταν ........ ας είναι το μόνο μεμπτό για τις συγκεντρώσεις μοτό !!!
ΟΛΟΙ γνωρίζουμε το το ότι να οργανωθεί ένα τέοιο γεγονός χρειάζεται ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ και ΤΡΕΞΙΜΟ !!!
Είναι λάθος να γκρινιάζουμε για τέτοια μικρά ζητήματα !!! Άλλωστε οι μοτοσυκλετιστές γνωριζόμαστε και ενημερωνόμαστε μεταξύ μας ....
Για μένα το βασικότερο ΟΛΩΝ είναι ότι τα τελευταία τουλάχιστον χρόνια που συμμετέχω στις Παγκρήτιες .... δεν έχω δει ΚΑΦΡΙΛΙΚΙΑ και ΚΑΓΚΟΥΡΙΛΙΚΙΑ που βλέπω αλλού και αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα !!!
Γενικά στην Κρητη όσες μοτο-εκδηλώσεις γίνονται χαρακτηρίζονται από κέφι και είναι ήρεμα τα πράγματα .....
Όπου και να έχουμε πάει τα τελευταία χρόνια .... μας χαιρετάνε με χαμόγελο όταν φεύγουμε και μας λένε να ξαναπάμε !!!
Αυτό και μόνο για μένα είναι τεράστια κατάκτηση !!! Η διαφύλαξή του δύσκολη .... και μόνο γι αυτό ότι συγχαρητήρια και να δώσεις στους διοργανωτές είναι λίγα !!!
Είναι βασικό το γεγονός ότι μπορούμε οι μεγαλύτεροι να φέρνουμε και τα παιδιά μας που τώρα μπαίνουν στο χώρο της μοτο ....

:wave2: :wave2: :wave2:

Tzina
01/09/2011, 11:16
8esmos einai sigoura alla den einai ka8e xrono tis idies meres!Kai den bgazoun mono a beach party afises! Perisi enta3i xanosoun ligo alla apo ena simio kai meta o topos itan gematos afises! Kai i persini sinantisi itan kai gamo! Ara sigkritika me tis sugkentroseis sto zaro,sta sougia,sto koutsounari,sta matala itan apotuximeni kai kaa sinepia mporw na to xaraktirisw eleiono!

MikeG
01/09/2011, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tzina
8esmos einai sigoura alla den einai ka8e xrono tis idies meres!Kai den bgazoun mono a beach party afises! Perisi enta3i xanosoun ligo alla apo ena simio kai meta o topos itan gematos afises! Kai i persini sinantisi itan kai gamo! Ara sigkritika me tis sugkentroseis sto zaro,sta sougia,sto koutsounari,sta matala itan apotuximeni kai kaa sinepia mporw na to xaraktirisw eleiono!


Άμα δε σου αρέσει μη ξαναπάς ή κάνε τη μόνη σου να μην είναι ελεεινή.

sniper
01/09/2011, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Άμα δε σου αρέσει μη ξαναπάς ή κάνε τη μόνη σου να μην είναι ελεεινή.

1η Παγκρήτια Συνάντηση Μη Ελεεινών Μοτοσυκλετιστών.

sv9cvk
01/09/2011, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
1η Παγκρήτια Συνάντηση Μη Ελεεινών Μοτοσυκλετιστών.

Αλητες τσαντακηδες μηχανοβιοι ....
Τωρα ΚΑΙ ελεεινοί !! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

arxaios
01/09/2011, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tzina
8esmos einai sigoura alla den einai ka8e xrono tis idies meres!Kai den bgazoun mono a beach party afises! Perisi enta3i xanosoun ligo alla apo ena simio kai meta o topos itan gematos afises! Kai i persini sinantisi itan kai gamo! Ara sigkritika me tis sugkentroseis sto zaro,sta sougia,sto koutsounari,sta matala itan apotuximeni kai kaa sinepia mporw na to xaraktirisw eleiono!

Είχε καθοριστεί ήδη από την περισυνή ότι θα είναι το τελευταίο ΠΣΚ του Αυγούστου !!!
Μόνο η τοποθεσία άλλαξε .....

Αλλά ρε κοπελιά ..... ήλθες και δεν πέρασες καλά ;;; Ή δεν ήλθες ;;;
:confused:

Lioulios
01/09/2011, 21:43
Tzina , είσαι μήπως η τύπησα με το ΣιΜπιΕφ και το τατού ;

epp1640
02/09/2011, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Tzina , είσαι μήπως η τύπησα με το ΣιΜπιΕφ και το τατού ;

Νομίζω ότι είδα το thread την κατάλληλη στιγμή.. :lol:

Africaptan
02/09/2011, 05:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Tzina , είσαι μήπως η τύπησα με το ΣιΜπιΕφ και το τατού ;


Μαλλον με το NX. Αλλα για πιο λογο τοσο ντορος; Δεν της αρεσε, ευχαριστουμε πολυ για την αποψη μας (διορθωνομαστε) και παμε παρακατω.
Αν θελουν, ας το παρουν σοβαρα υποψη τους οι Μινωταυροι για του χρονου...

Tzina
02/09/2011, 14:14
OMG oxi oute kan! Oute tattoo exw oute HONDA !!!Kai den ir8a gt den to ema8a profanos! Kai sti periptosi pou o epp einai o Nikos ta 8erma m sugxaritiria pou den tous eipes oti den exw tattoo kai honda!

sniper
02/09/2011, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tzina
OMG oxi oute kan! Oute tattoo exw oute HONDA !!!...

Μικρή είσαι, έχεις καιρό.

Tzina
02/09/2011, 14:23
Gia pio apo olo? Tatto nai 8a kanw! Honda den 8a parw pote kai as mou tin xarizan! Kai stin epomeni sugkentrosi 8a er8w ean to ma8w! K pou 3ereis esy an eimai 15 i 35?

sniper
02/09/2011, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tzina
... K pou 3ereis esy an eimai 15 i 35?


Επειδή ξέρω τα πάντα..

:smokin:

epp1640
02/09/2011, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tzina
OMG oxi oute kan! Oute tattoo exw oute HONDA !!!Kai den ir8a gt den to ema8a profanos! Kai sti periptosi pou o epp einai o Nikos ta 8erma m sugxaritiria pou den tous eipes oti den exw tattoo kai honda!

:alien: Νίκος εγώ όχι

epp1640
02/09/2011, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tzina
Gia pio apo olo? Tatto nai 8a kanw! Honda den 8a parw pote kai as mou tin xarizan! Kai stin epomeni sugkentrosi 8a er8w ean to ma8w! K pou 3ereis esy an eimai 15 i 35?


20 πάνω 20 κάτω δεν θα τα χαλάσουμε.. αρκεί να είσαι πριν τα δεύτερα άντα...
:rotflmao:

HelenKoR
02/09/2011, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tzina
K pou 3ereis esy an eimai 15 i 35?

15 οχι. 18 μπορει

sniper
02/09/2011, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από HelenKoR
15 οχι. 18 μπορει

Jolly good Helen.

:smokin:

Tzina
02/09/2011, 15:14
hahaha ok poioi eiste ,gt ontos eimai 18 opote mallon exw na kanw me gnwstous!

sniper
02/09/2011, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tzina
hahaha ok poioi eiste ,gt ontos eimai 18 opote mallon exw na kanw me gnwstous!

Ναι, ο Σναιπεράκης, ο Μαικτζιδάκης, η Χελενάκη κλπ κλπ.. Οι άλλοι παίζει να είναι Μανιάτες..

Tpap
02/09/2011, 15:18
:rotflmao: :rotflmao:


ε, όχι...! :lol:

sniper
02/09/2011, 15:21
:nono:

HelenKoR
02/09/2011, 15:24
:rolleyes:
δικαιο.

HelenKoR
02/09/2011, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tzina
mallon exw na kanw me gnwstous!

με πασιγνωστους!

taxydromos
02/09/2011, 15:45
φωτο δεν εχει?

Lioulios
02/09/2011, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tzina
hahaha ok poioi eiste ,gt ontos eimai 18 opote mallon exw na kanw me gnwstous!

http://www.moto.gr/forums/member.php?s=&action=getinfo&userid=40226


Πάντως ην τύπησα με το ΣιΜπιΕφ και το τατού στην προηγούμενη συγκέντρωση ...την χάζεψα κανα 2λεπτο όταν πήγε να παρκάρει .

Αν είναι εδώ μέσα ...Εύγε κοπελιά !!

Κρίμα που δεν είσαι εσύ

:sad:


:lol: :lol:

Africaptan
02/09/2011, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tzina
Sto logo sas auti itan i fetini organosi?! Na to vgalete se ena blog?!Sta 12 xronia ou erxomai exw dei la8i kai la8i alla auto itan eleino!!!Oute mia afisa mesa sto Irakleio?!


Εισαι 18 κι ερχεσαι 12 χρονια στις Παγκρητιες. Μαλιστα.
Αρα καπου εδω μεσα, θα υπαρχει και το nick name του μπαμπα σου που σε επαιρνε μαζι του απ τα 6 σου.

MG-KTiNoS
02/09/2011, 21:51
μια μέρα....



ΘΑ ΕΡΘΩ ΚΙ ΕΓΩ !
:beer:

Lioulios
03/09/2011, 00:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG-KTiNoS
μια μέρα....



ΘΑ ΕΡΘΩ ΚΙ ΕΓΩ !
:beer: Έλα του χρόνου στα Μάταλα.

:wave2:

MG-KTiNoS
03/09/2011, 10:16
Στα Μάταλα θα γίνει του χρόνου ?

Χαχαχαχαχαχαχχαχα!

:rotflmao:
Αυτό δε πρέπει να το χάσω !!!!
Άρε η εποχή των χίπις θα ξαναζήσει μισό αιώνα μετά !!!!
:lol:



Η αλήθεια είναι ότι η Κρήτη δεν μου έχει κάτσει ποτέ ως τώρα.
Δε μου κάθισε με το ΤΔμ Ελλάς, δε μου κάθισε με το 36ωρο, δε μου κάθισε, ούτε φέτο που με κάλεσαν.
Μπορώ να πω ότι είναι το μόνο μέρος στην Ελλάδα που δεν έχω πάει ακόμα…
(ελπίζοντας να έχουμε δουλειά ως του χρόνου)
:smokin:

arxaios
03/09/2011, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios


Πάντως ην τύπησα με το ΣιΜπιΕφ και το τατού στην προηγούμενη συγκέντρωση ...την χάζεψα κανα 2λεπτο όταν πήγε να παρκάρει .

Αν είναι εδώ μέσα ...Εύγε κοπελιά !!

Κρίμα που δεν είσαι εσύ

:sad:


:lol: :lol:

Tη χάζεψες ..... τη χάζεψες ...... αλλά νόημα δεν έκανες ........ ρε χαζεμένο !!! :mad: :lol: :lol: :lol:

Lioulios
03/09/2011, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Tη χάζεψες ..... τη χάζεψες ...... αλλά νόημα δεν έκανες ........ ρε χαζεμένο !!! :mad: :lol: :lol: :lol: Δεν ήσουν κοντά .


Αρχικά δημιουργήθηκε από MG-KTiNoS
Στα Μάταλα θα γίνει του χρόνου ?

Ναι και την διοργανώνουν οι Μινώταυροι (κάστουμ τύποι ).
Μάλλον που θα είναι όλα τα λ7

sv9cvk
03/09/2011, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Έλα του χρόνου στα Μάταλα.

:wave2:

Εγω ηδη αφηνω μαλλια μουσι αγοραζω παρδαλα λουλουδατα πουκαμισα και διαφορα χιπικα αξεσουαρ
ετοιμαζω το CB που ειναι της εποχης και του χρονου θα ειμαι ετοιμος.:p :cool:


235095