PDA

View Full Version : Εβίβα



epp1640
04/08/2011, 00:29
Χρόνια παρωνυχία (μία βελτιωνόταν μία υποτροπίαζε και πάντα έλεγα έλα μωρέ.. ματώνει λίγο πονάω αλλά ποιος τρέχει) σήμερα οξεία με ανυπόφορο πόνο και τρελλή φλεγμονή και παρασκευή πάμε μάλλον για αφαίρεση νυχιού.. :rolleyes:

Ακούω προτάσεις από παθόντες για το πως θα οδηγάμε τώρα τον Ληστή.. Δεν λέει να χάσω το υπόλοιπο καλοκαίρι.. Δηλαδή έλεος.. τώρα τον πήρα..

Και είναι και το μεγάλο δάχτυλο του αριστερού ποδιού.. :rolleyes:

SoulGR
04/08/2011, 00:33
πω ρε φιλε νιλα καλοκαιριατικα, περαστικα ρε αντρεα!

epp1640
04/08/2011, 00:42
Ευχαριστώ ρε Γιώργο.. είμαι να σκάσω.. :(

SoulGR
04/08/2011, 00:55
καταλαβαινω,καλοκαιρι και με καινουριο μηχανακι....αστα να πανε:(

ziggΥ
04/08/2011, 02:52
:sick: περαστικά σου ρε..

nikos_abel
04/08/2011, 06:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Χρόνια παρωνυχία (μία βελτιωνόταν μία υποτροπίαζε και πάντα έλεγα έλα μωρέ.. ματώνει λίγο πονάω αλλά ποιος τρέχει) σήμερα οξεία με ανυπόφορο πόνο και τρελλή φλεγμονή και παρασκευή πάμε μάλλον για αφαίρεση νυχιού.. :rolleyes:

Ακούω προτάσεις από παθόντες για το πως θα οδηγάμε τώρα τον Ληστή.. Δεν λέει να χάσω το υπόλοιπο καλοκαίρι.. Δηλαδή έλεος.. τώρα τον πήρα..

Και είναι και το μεγάλο δάχτυλο του αριστερού ποδιού.. :rolleyes:

Να σου δώσω τι δικό μου για το καλοκαίρι, και το χειμώνα ξαναλλάζουμε :)


Περαστικά ρε!

Ζεύκας
04/08/2011, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Και είναι και το μεγάλο δάχτυλο του αριστερού ποδιού.. :rolleyes:

με το κουτουπιέ. αλλά για πόσο? :rolleyes:

περαστικά

trelf
04/08/2011, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Χρόνια παρωνυχία (μία βελτιωνόταν μία υποτροπίαζε και πάντα έλεγα έλα μωρέ.. ματώνει λίγο πονάω αλλά ποιος τρέχει) σήμερα οξεία με ανυπόφορο πόνο και τρελλή φλεγμονή και παρασκευή πάμε μάλλον για αφαίρεση νυχιού.. :rolleyes:

Ακούω προτάσεις από παθόντες για το πως θα οδηγάμε τώρα τον Ληστή.. Δεν λέει να χάσω το υπόλοιπο καλοκαίρι.. Δηλαδή έλεος.. τώρα τον πήρα..

Και είναι και το μεγάλο δάχτυλο του αριστερού ποδιού.. :rolleyes:

τωρα θα δεις ποσο πολυ εισαι διατεθιμενος να πονας μπροστα στην ευχαριστηση μιας βολτας!!!

:lol: :lol:

υ.γ.:γρηγορα περαστικα

BILLY FILTH
04/08/2011, 09:01
εγώ όταν είχα βγάλει το νύχι δεν είχα κανένα πρόβλημα. πιο πολύ με δυσκόλευε το να βάλω την μπότα παρά η οδήγηση. αν φοράς μπότες ή μποτάκια μηχανής, πιστεύω δε θα έχεις θέμα...εγώ δεν είχα.

Περαστικά :beer:

manhunter
04/08/2011, 09:12
Περαστικά αντρίκο

Πάρε κάτι τέτοιο αν δεν φοράς συνεχώς μπότα/μποτάκι

http://www.toofast.gr/showprod.php?id=392

Απλά βάλτο λίγο πιο μπροστά.

Αλλιώς, δέσε για λίγο καιρό, μπαμπάκι στον λεβιέ εκει που ακουμπάς, και τύλιξε το με μαυρη μονωτικη.

Οπως και να χει, την δουλειά σου θα την κάνεις, για αυτό μην ξενερώνεις


:beer: :beer: :beer:

Joyrider
04/08/2011, 09:27
Ότι είπαν οι προηγούμενοι. Βάλε το πόδι λίγο πιο μπροστά. Το έκανα όταν είχα βγάλει κάλο στο μεγάλο δάχτυλο.

Αλλιώς ξεκίνα τις καρφωτές με το χέρι όπως στα παπιά :lol:

Περαστικά όπως και να'χει. :beer:

nikos_abel
04/08/2011, 10:10
Ρε μη του δίνετε λύσεις, σταματήστε να τον ψήσω να πάριε το σκούτερ!!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εχετλαίος
04/08/2011, 10:20
Αντρέα, μποτάκι ασφαλείας (αυτό που φοράμε στις οικοδομικές εργασίες). Σϊδερο κάτω, σίδερο πάνω, δεν λυγίζει το κουτουπιέ να σου πιέζει το δάκτυλο, αντιολισθητικό, αδιάβροχο, δερμάτινο, αναπνέων, υποδειγματικό στήριγμα σε αστράγαλο, κουτουπιέ και ποδική καμάρα.
Από 40€ στους συνεταιρισμούς οικοδόμων.
:wave2:

epp1640
04/08/2011, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLY FILTH
εγώ όταν είχα βγάλει το νύχι δεν είχα κανένα πρόβλημα. πιο πολύ με δυσκόλευε το να βάλω την μπότα παρά η οδήγηση. αν φοράς μπότες ή μποτάκια μηχανής, πιστεύω δε θα έχεις θέμα...εγώ δεν είχα.

Περαστικά :beer:

Επίπονο το βγάλσιμο? :sick: Μετά δεν επιβάλουν ανοιχτά παντοφλέ και τέτοια.. η γυναίκα θα με κρεμάσει αν πλησιάσω μηχανή.. :sad:

Εχετλαίος
04/08/2011, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Επίπονο το βγάλσιμο?

Δε θα καταλάβεις πράμα
:wave2:

epp1640
04/08/2011, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Δε θα καταλάβεις πράμα
:wave2:

άντε να δούμε γιατί ούτε να κοιμηθώ δεν μπορώ ρε Στέλιο.. κάτι lonarid παίρνω και δεν κάνουν πράμα..

nikos_abel
04/08/2011, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Αντρέα, μποτάκι ασφαλείας (αυτό που φοράμε στις οικοδομικές εργασίες). Σϊδερο κάτω, σίδερο πάνω, δεν λυγίζει το κουτουπιέ να σου πιέζει το δάκτυλο, αντιολισθητικό, αδιάβροχο, δερμάτινο, αναπνέων, υποδειγματικό στήριγμα σε αστράγαλο, κουτουπιέ και ποδική καμάρα.
Από 40€ στους συνεταιρισμούς οικοδόμων.
:wave2:

Αυτά φοράω και γω. Μας τα χορηγούνε στη δουλειά και τα φοράω αντί για μπότες.
Απλά έχουν αδυναμία στις πλαϊνές συγκρούσεις (μακρυα από δω μπρρρρρ.).

Θα τα λατρέψεις (όχι από εμφάνιση αλλά από άνεση)

Εχετλαίος
04/08/2011, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
άντε να δούμε γιατί ούτε να κοιμηθώ δεν μπορώ ρε Στέλιο.. κάτι lonarid παίρνω και δεν κάνουν πράμα..

Αν ηρεμήσεις το μυαλό, το σώμα θα ακολουθήσει και θα σε πιάνει και το Tic-Tac από το περίπτερο.
Μην το σκέφτεσαι εμπλοκή. Χαλάρωσε. Είναι ακόμη κάτι που συμβαίνει στους (περισσοτερους) ανθρώπους.
Χαλαραααααα
:wave2:

Εχετλαίος
04/08/2011, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Αυτά φοράω και γω. Μας τα χορηγούνε στη δουλειά

Μπετατζής;

:confused:

Mα την αλήθεια! Μπετατζή με Ντεουβίλ πρώτη φορά!
:lol:

Bowleno
04/08/2011, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Αν ηρεμήσεις το μυαλό, το σώμα θα ακολουθήσει και θα σε πιάνει και το Tic-Tac από το περίπτερο.
Μην το σκέφτεσαι εμπλοκή. Χαλάρωσε. Είναι ακόμη κάτι που συμβαίνει στους (περισσοτερους) ανθρώπους.
Χαλαραααααα
:wave2:



την έχεις σπουδάσει την δουλειά στο θιβέτ εσυ ε; :rolleyes: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:




@Epp, περαστικά σου και μέχρι να γίνεις καλά πάρε enfield...:p

Εχετλαίος
04/08/2011, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
την έχεις σπουδάσει την δουλειά στο θιβέτ εσυ ε; :rolleyes: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

Kοίτα, αν πιάνει μετά από εγχείρηση αιμορροοίδων (φρίκη μιλάμε !!! ) σίγουρα θα πιάνει και για ένα νυχάκι
:wave2:

epp1640
04/08/2011, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Kοίτα, αν πιάνει μετά από εγχείρηση αιμορροοίδων (φρίκη μιλάμε !!! ) σίγουρα θα πιάνει και για ένα νυχάκι
:wave2:

ποιο νυχάκι.. :cry: το μισό κρέας έχει βγει πάνω από το νύχι.. :cry: καλιά να είχα ξανασπάσει το καρπό μου.. αυτό τουλάχιστον είναι μια κι όξω.. το δένεις, νάρθηκα και καθάρισες..

Εχετλαίος
04/08/2011, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
ποιο νυχάκι.. :cry: το μισό κρέας έχει βγει πάνω από το νύχι.. :cry: καλιά να είχα ξανασπάσει το καρπό μου.. αυτό τουλάχιστον είναι μια κι όξω.. το δένεις, νάρθηκα και καθάρισες..

Ηρέμησεεεεεε
Θα το βγάλεις και μετά όλα θα ξαναγίνουν ένας καλά στρωμένος δρόμος που διέρχεται μέσα από απέραντους αμπελώνες με ανθισμένες αμυγδαλιές κατά μήκος του και κυπαρίσια στο βάθος του ορίζοντα.
Η βύθιση του δακτύλου σε μίγμα με άλατα βοηθάει στην ανακούφιση (όπως και η ψηλάφιση με τα μεγάλα δάκτυλα του χεριού πέριξ του γονάτου και 3 δάκτυλα από τον καρπό προς τον άγκωνα)
:wave2:

epp1640
04/08/2011, 11:59
Τοπική αναισθησία στο δημόσιο κάνουν?:look: Αλλιώς να αρχίσω να ψάχνω ιδιωτική ή να πάρω μια τανάλια να τελειώνουμε.. :lol:

makis206
04/08/2011, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Τοπική αναισθησία στο δημόσιο κάνουν?

Τοπική μόνο; Ολικότατη! Δεν έχεις ακούσει που λένε ότι το κράτος επαράλησε;:rotflmao:

Εχετλαίος
04/08/2011, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Τοπική αναισθησία στο δημόσιο κάνουν?:look: Αλλιώς να αρχίσω να ψάχνω ιδιωτική ή να πάρω μια τανάλια να τελειώνουμε.. :lol:

Βρε ένα ζόρε!
Ναι ρε, κάνουν! Εγώ βέβαια, και τση δυο φορές που το έπαθα τα έβγαλα τα νύχια μόνος μου μετά από κάμποση τσικουδιά αλλά ναι, στα εξωτερικά ιατρεία που θα πας θα σου κάνουν μια τοπική και θα είσαι ΟΚ.
Α, βοηθάει εκείνη τη στιγμή είτε να κοιτάς και να σκέφτεσαι "όλα καλά, όλα ήρεμα, δεν πονάω, είμαι καλά"
είτε να μην κοιτάς και να σκέφτεσαι κάτι όμορφο και πολύ αγαπημένο.
Ηρέμησε, είναι μια τοπική επέμβαση ρουτίνας.
Αν δε σε πειράζει (αλλεργία, στομάχι κτλ), κοπάνα κάμια ασπιρίνη πριν πας και πες τους το. Θα έχει μπλοκάρει (κάπως) από πριν τους υποδοχείς του πόνου και μετά θα είσαι πιο άνετος.
:wave2:

Και οπωσδήποτε Breathe in, Breathe out βαθιά και εμπλοκή. (wax on, wax off ή sand the floor, sand the floor μη υποχρεωτικό)

epp1640
04/08/2011, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Τοπική μόνο; Ολικότατη! Δεν έχεις ακούσει που λένε ότι το κράτος επαράλησε;:rotflmao:

:cry: εντάξει.. καλά κρασιά..

makis206
04/08/2011, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
:cry: εντάξει.. καλά κρασιά..

Χαλάρωσε μωρέ!:cry:

Αυτό προσπαθώ!:lol:

nikos_abel
04/08/2011, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
:cry: εντάξει.. καλά κρασιά..

Έλα ρε λούλη, ένα τακ θα σου κάνει και θα είσαι μια χαρούλα


233158

makis206
04/08/2011, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Βρε ένα ζόρε!
Ναι ρε, κάνουν! Εγώ βέβαια, και τση δυο φορές που το έπαθα τα έβγαλα τα νύχια μόνος μου μετά από κάμποση τσικουδιά αλλά ναι, στα εξωτερικά ιατρεία που θα πας θα σου κάνουν μια τοπική και θα είσαι ΟΚ.
Α, βοηθάει εκείνη τη στιγμή είτε να κοιτάς και να σκέφτεσαι "όλα καλά, όλα ήρεμα, δεν πονάω, είμαι καλά"
είτε να μην κοιτάς και να σκέφτεσαι κάτι όμορφο και πολύ αγαπημένο.


Εναλλακτικά περιμένεις λίγες μέρες την αποποινικοποίηση...:lol:

epp1640
04/08/2011, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εναλλακτικά περιμένεις λίγες μέρες την αποποινικοποίηση...:lol:

:rotflmao: :lol: αυτό μάλιστα..

Volo
04/08/2011, 14:39
Περαστικά σου!
Εγώ έχω βγάλει νύχι 2 φορές στο χονδρό δάχτυλο του ποδιού.
Αμα σου πω η ένεση ήταν που με πόνεσε και όχι το βγάλσιμο:hypnotize
Την έκανε ανάμεσα στα δάχτυλα ο άνθρωπΑς και με πέθανε. Μετά δεν νιώθεις
τίποτα είναι σαν να ξεφλουδίζεις ένα πορτοκάλι :dizzy:

jimmis5
04/08/2011, 18:21
Μου την σπαει οταν λενε δεν ειναι τιποτα,
ισχυουν ολες η συμβουλες του Εχετλαίος και σιγουρα για κανα μηνα μην φορεσεις παπουτσι γιατι θα εχεις τα ιδια προβληματα,με τσοκαρια(ειμαι Old fasion) και πεδιλο θα γυρνας τα μπανια ή το ποδολουτρο με αλατονερο ή και με πενταντιν κανουν καλο.
Δεν ξερω αν δοκιμασες βαμβακι απο κατω μπας και γλυτωσεις το βγαλσιμο.

Καλη δυναμη το πρωτο βραδυ εγω την χρειαστηκα :wave2:

epp1640
04/08/2011, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Μου την σπαει οταν λενε δεν ειναι τιποτα,
ισχυουν ολες η συμβουλες του Εχετλαίος και σιγουρα για κανα μηνα μην φορεσεις παπουτσι γιατι θα εχεις τα ιδια προβληματα,με τσοκαρια(ειμαι Old fasion) και πεδιλο θα γυρνας τα μπανια ή το ποδολουτρο με αλατονερο ή και με πενταντιν κανουν καλο.
Δεν ξερω αν δοκιμασες βαμβακι απο κατω μπας και γλυτωσεις το βγαλσιμο.

Καλη δυναμη το πρωτο βραδυ εγω την χρειαστηκα :wave2:

με αποτελείωσες.. :lol: αλλά δεν πειράζει.. καλύτερα να ξέρω τι περιμένω.. έχω ένα θέμα με τα νυστέρια από μικρός..

epp1640
04/08/2011, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
Περαστικά σου!
Εγώ έχω βγάλει νύχι 2 φορές στο χονδρό δάχτυλο του ποδιού.
Αμα σου πω η ένεση ήταν που με πόνεσε και όχι το βγάλσιμο:hypnotize
Την έκανε ανάμεσα στα δάχτυλα ο άνθρωπΑς και με πέθανε. Μετά δεν νιώθεις
τίποτα είναι σαν να ξεφλουδίζεις ένα πορτοκάλι :dizzy:

Την ένεση την τρέμω και εγώ γιατί στον φρονιμήτη αυτή με πόνεσε πιο πολύ.. μετά απλά ένιωθα πίεση..

kostas777
04/08/2011, 18:37
πάρε ένα ζευγάρι μπότες wehrmacht και θα είσαι μια χαρά :smokin:

http://94.246.113.66/images/images/33/3371064091.jpg

SoulGR
04/08/2011, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Μου την σπαει οταν λενε δεν ειναι τιποτα,
ισχυουν ολες η συμβουλες του Εχετλαίος και σιγουρα για κανα μηνα μην φορεσεις παπουτσι γιατι θα εχεις τα ιδια προβληματα,με τσοκαρια(ειμαι Old fasion) και πεδιλο θα γυρνας τα μπανια ή το ποδολουτρο με αλατονερο ή και με πενταντιν κανουν καλο.
Δεν ξερω αν δοκιμασες βαμβακι απο κατω μπας και γλυτωσεις το βγαλσιμο.

Καλη δυναμη το πρωτο βραδυ εγω την χρειαστηκα :wave2:
μα και τι να πουμε? θα σε ξεσκισουν, θα φας καλα και αλλα τετοια ομορφα?:D

DrBig
04/08/2011, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Χρόνια παρωνυχία (μία βελτιωνόταν μία υποτροπίαζε και πάντα έλεγα έλα μωρέ.. ματώνει λίγο πονάω αλλά ποιος τρέχει) σήμερα οξεία με ανυπόφορο πόνο και τρελλή φλεγμονή και παρασκευή πάμε μάλλον για αφαίρεση νυχιού.. :rolleyes:

Ακούω προτάσεις από παθόντες για το πως θα οδηγάμε τώρα τον Ληστή.. Δεν λέει να χάσω το υπόλοιπο καλοκαίρι.. Δηλαδή έλεος.. τώρα τον πήρα..

Και είναι και το μεγάλο δάχτυλο του αριστερού ποδιού.. :rolleyes:


Παιρνεις ενα κοφτερο μαχαιρι (χωρις δοντια) και ξυνεις το νυχι απο την ριζα προς τα πανω (κατα μηκος στο κεντρο του) σε μια επιφανεια περιπου μισο με ενα εκατοστο πλατος και περιπου στο μισο παχος του. Ετσι το νυχι αδυνατιζει κεντρικα και καθως μεγαλωνει κλεινει απο τα πλαγια προς τα μεσα. Υπομονη καμια βδομαδα και problem solved.

jimmis5
04/08/2011, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
μα και τι να πουμε? θα σε ξεσκισουν, θα φας καλα και αλλα τετοια ομορφα?:D

Οχι φιλος δεν ειπα κατι τετοιο αλλα μετα παει εκει και τον ακουω στην πατρα...
http://www.youtube.com/watch?v=vfthzU3V4zo&feature=related
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:

granazi
04/08/2011, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Παιρνεις ενα κοφτερο μαχαιρι (χωρις δοντια) και ξυνεις το νυχι απο την ριζα προς τα πανω (κατα μηκος στο κεντρο του) σε μια επιφανεια περιπου μισο με ενα εκατοστο πλατος και περιπου στο μισο παχος του. Ετσι το νυχι αδυνατιζει κεντρικα και καθως μεγαλωνει κλεινει απο τα πλαγια προς τα μεσα. Υπομονη καμια βδομαδα και problem solved.


παλια πρακτικη μεθοδος και απο οσο εχω ακουσει αποτελεσματικη.
παλια το εκαναν με ενα κομματι γυαλι αυτο.
θελει μεγαλη προσοχη μην γινει πληγη και μην υπαρχει μολυνση.

epp1640
05/08/2011, 13:11
+ανεμοβλογιά στα 25.. πω πω δεν αντεχεται.. :cry: Για άλλο πήγα στο νοσοκομείο άλλα έκαμα.. ααααργκ.. μόνο με ζεν και διαλογισμό μπορείς να μην ξυθείς..

Εχετλαίος
05/08/2011, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
+ανεμοβλογιά στα 25.. πω πω δεν αντεχεται.. :cry: Για άλλο πήγα στο νοσοκομείο άλλα έκαμα.. ααααργκ.. μόνο με ζεν και διαλογισμό μπορείς να μην ξυθείς..

Περαστικά ρε Ανδρέα! Καλιά εδά παρά στα 50 σου και να σου γίνουνε τα @@ σαν καρπούζια (και πολύ επικίνδυνο για τη ζωή).
Απαγορεύεται το ξύσιμο αλλά επιτρέπεται η πίεση επάνω σατο σημείο. Ανακουφίζει με τον ίδιο τρόπο ("χαλάει" η τοπική συγκέντρωση βλακωδών ουσιών στους υποδοχείς)


:wave2:

nikos_abel
05/08/2011, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
+ανεμοβλογιά στα 25.. πω πω δεν αντεχεται.. :cry: Για άλλο πήγα στο νοσοκομείο άλλα έκαμα.. ααααργκ.. μόνο με ζεν και διαλογισμό μπορείς να μην ξυθείς..

Στο πα εγώ, έλα να ανταλλάξουμε, θα σε φάει το μάτι μου


Άντε ρε περαστικά, φτου σου φτου σου!!!

nikos_abel
05/08/2011, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Περαστικά ρε Ανδρέα! Καλιά εδά παρά στα 50 σου και να σου γίνουνε τα @@ σαν καρπούζια (και πολύ επικίνδυνο για τη ζωή).


Ρε, για τις μαγουλάδες δεν είναι αυτό; Τόσο λάθος κάνω;

:confused: :confused: :confused:

SoulGR
05/08/2011, 13:20
γεμιζε την μπανιερα με νερο και κατσε μεσα μπας και την παλεψεις,καλη δυναμη ρε!

Operater
05/08/2011, 13:22
ποιος μας μάτιασε, συνουσι@ζω την εταίρ@ν μου, συνουσι@ζω??? :mad:

sober
05/08/2011, 13:32
Περαστικα και αγυριστα!

:beer:

epp1640
05/08/2011, 13:35
Και άργησα πολύ να το πάρω πρέφα και να πάω νοσοκομείο γιατί είμαι αλλεργικός και τα πρώτα σημάδια τα εξέλαβα ως αλλεργία στην αντιβίωση..

Αυτό με τη μπανιέρα το κάνω ήδη.. βέβαια το δευτερόλεπτο που βγαίνω.. πρέπει να βρω κανένα μαξιλάρι θαλλάσης.. να βάλω νερό φάρμακα φαί δίπλα να κοιμηθώ καμιά βδομάδα..

Το άλλο για το ξύσιμο (100 ευρώ τα πλήρωσα :cry: ) κάνουν τίποτα ή placebo?

Εχετλαίος
05/08/2011, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Ρε, για τις μαγουλάδες δεν είναι αυτό; Τόσο λάθος κάνω;

:confused: :confused: :confused:

Ούλα, σε μεγάλη ηλικία, εκειά χτυπάνε! Στ' @@!
Κάποιος θα έλεγε "φυσική επιλογή", με το σκεπτικό ότι πια δεν χρειάζεσαι άρα δεν υπάρχει λόγος να διαιωνιστείς!!!
:alien:
Εγώ απλά το λέγω μ@λακία της υπόφυσης και της σκωταριάς! Α, και των νεφρών λίγο.

:mad:

OldMan
05/08/2011, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
όλα θα ξαναγίνουν ένας καλά στρωμένος δρόμος που διέρχεται μέσα από απέραντους αμπελώνες με ανθισμένες αμυγδαλιές κατά μήκος του και κυπαρίσια στο βάθος του ορίζοντα.

Δυνατό το φετινό ..!!! :a44:

Εχετλαίος
05/08/2011, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Δυνατό το φετινό ..!!! :a44:

Οφέτος δεν έχει
http://www.protothema.gr/environment/article/?aid=137582
:sad:

odt
05/08/2011, 17:58
Αν είναι χρόνια η κατάσταση και το σημείο που έχει μπει το νύχι, έχει παραμορφωθεί πολύ, τοτέ μπορεί να μην ξεμπλέξεις μόνο με την αφαίρεση του νυχιού.

Πάντως μην το φοβάσαι, δεν πονάει σχεδόν καθόλου και σε δυο τρεις μέρες θα μπορείς να οδηγήσεις...:winka:


Από εκεί και πέρα έχει υπόψει σου ότι μπορεί να χρειαστεί εγχείρηση σε περίπτωση που το πρόβλημα συνεχιστεί. Με την εγχείρηση αφαιρείται ο παραμορφωμένος ιστός, ενώ δεν αφαιρείται όλο το νύχι, απλά εκεί μεγαλώνει αρκετά ο χρόνος που θα χρειαστεί να φοράς παντόφλα...:sick:

Allst@rf
05/08/2011, 18:17
λύσαμε την απεργία.

Πάρε ταξακι και δεν θα έχεις να ανησυχείς για το πόδι σου...


:smokin:

DrBig
05/08/2011, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640

Το άλλο για το ξύσιμο (100 ευρώ τα πλήρωσα :cry: ) κάνουν τίποτα ή placebo?

Μικρος ειχα συχνα παρομοιο προβλημα. Την πρωτη μου το αφαιρεσανε, μετα μου σφυριξε καποιος το κολπο και το εκανα καμποσες φορες (με ξυραφακι ξυστρας μολυβιων), με 100% επιτυχια.

epp1640
05/08/2011, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Μικρος ειχα συχνα παρομοιο προβλημα. Την πρωτη μου το αφαιρεσανε, μετα μου σφυριξε καποιος το κολπο και το εκανα καμποσες φορες (με ξυραφακι ξυστρας μολυβιων), με 100% επιτυχια.

Τα 100 ήταν για το ξύσιμο φαγούρα της ανεμοβλογιάς.. που μάλλον αυτή προκάλεσε τη φλεγμονή ή έστω τη διόγκωσε.. :cry:

Το νύχι αφού ηρεμήσει λίγο η ανεμοβλογιά.. τα πρωϊνά μέχρι το μεσημέρι το δάχτυλο δεν πονάει σχεδόν καθόλου.. μόλις αρχίζει να νυχτώνει.. δυο δυο τα λοναρίντ και @@ :cry: