PDA

View Full Version : Τσαγακι του βουνου ο γιαπωνεζος



Σελίδες : 1 [2] 3 4

620
25/08/2005, 13:09
Siga re noela pou kseneroses.Ti ergaleio kabalas kai kseneroses me to 620 ?

illuminatios
25/08/2005, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Siga re noela pou kseneroses.Ti ergaleio kabalas kai kseneroses me to 620 ?



ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


ε ρε κεφια λέμε..... :a46: :a46: :a46: :a029: :a029: :a9:

Stabak
25/08/2005, 13:15
Αλήθεια Noela τι αργαλειό καβαλάς?
Ντρέπεσαι να το πεις?

DUKASII
25/08/2005, 13:16
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΔΟΥΚΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΟΣ??????

ΞΕΡΕΙΣ ΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΠΟΣΑ ΕΔΩΣΑ ΚΑΙ ΕΡΧΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ...ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΤΗΝΟΣ????


:a7: :a11: :a26: :a37: :a37:

ΑΜ Ο ΑΛΟΝΑΣ??Ο ΙΔΙΣ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΞΕΡΩ ΕΓΩ..ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΚΑΣΧΗΜΟ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΑΚΙ...ΕΙΝΑΙ ''ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ'' ΑΣΧΗΜΟ!!!
ΑΣΧΗΜΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΡΕ....

Ο ΔΟΥΚΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΑΣΧΗΜΟΣ...ΚΟΥΑΣΙΜΟΔΟΣ ΕΝΑ ΠΡΑΜΑ...
ΤΟ ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΟ ΕΠΙ ΓΗΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑ..!!!
ΑΚΟΥ ΚΕΙ ΠΑΣ ΝΑ ΜΕ ΞΕΠΕΣΕΙΣ ΣΤΑ ΑΠΛΑ ΑΣΧΗΜΑ!!!:a12: :a33: :a35: :a56:

Noela
25/08/2005, 13:20
Σου είπα, στη φάση που καβάλησα το 620 :ZZZ: , είχα TDM. Με το οποίο, όσο ακατάλληλο κι αν είναι, είχα διασκεδάσει πολύ περισσότερο σε προηγούμενη φάση στη πίστα.

Και... GST... το 800 το monster ήταν πολύ μεγάλη ζημιά για μένα. Love at first ride ρε παιδί μου. Aν δεν ήταν ducati... :rolleyes:

Moυ άνοιξε τα μάτια σε νέους ορίζοντες όμως, κι ευτυχώς, αντί με 600rr βρέθηκα με Tuono :) :) :)

620: περαστικά σου :lol: :look:
Stoke: Εσύ είσαι αγιάτρευτη περίπτωση, οπότε δε λεω περαστικά :p

620
25/08/2005, 13:22
DUCAII den kserw gia poso asxhmo einai to mhxanaki sou alla pantos oi strofaloi einai wraioi olo panw se kati pagkous tous blepw dipla apo tis mpieles kai ta pistonia ta xtyphmena :a016: :a016: :a66:

620
25/08/2005, 13:24
NOELA an diaskedazeis perisotero me to tdm apo ena multi pou tama sthn panagia thn soumela tha eprepe na kanei to tdm gia na exei thn odigiki symperifora tou multi tote den ksereis ti paei na pei diaskedasi.Pane paikse kamia monopoli na diaskedaseis kalytera.:wave2:

DUKASII
25/08/2005, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
DUCAII den kserw gia poso asxhmo einai to mhxanaki sou alla pantos oi strofaloi einai wraioi olo panw se kati pagkous tous blepw dipla apo tis mpieles kai ta pistonia ta xtyphmena :a016: :a016: :a66:

ΝΑ ΣΕ ΚΕΡΑΣΩ ΜΙΑ ΚΡΕΑΤΟΠΙΠΑ ΜΕ ΤΗ ΜΠΙΕΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΑΥΓΟΥΣΤΙΑΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ 620 ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ ΑΓΟΡΙΝΑ ΜΟΥ...:a5: :a9: :a38: :a44:

Runner Ducati
25/08/2005, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Noela
620 να σαι καλά. Μ’ έκανες και γέλασα.

Χτες με πέρασε ένας deliveras με κάπου +20. Λες να μπω καμιά μέρα και να δω να γράφει πως με πάτησε; :lol:

Μια φορά είχα την ατυχία να οδηγήσω το 620 στις Σέρρες και ξενέρωσα τόσο που το παράτησα στην άκρη και προτίμησα να μείνω εκτός πίστας μέχρι να μου δώσουν τίποτα άλλο. Πώς λες πως στρίβεις αφού με το παραμικρό βρίσκουν τα μαρσπιέ;
(Διαμάχες δεν είμαστε; ) :evil:

Δε θα το ξανακαβαλούσα με τίποτα :yuck:

Πρώην κάτοχος TDM :wave2:

Ενταξει, ειναι αληθεια οτι στα Μονστερς, εκτος του S2R και S4R, στα υπολοιπα στην πιστα βρισκουν ευκολα κατω μαρσπιε και εξατμισεις και ειναι μεγαλος ανασταλτικος παραγοντας για χρονομετρο..............................
ομως με λιγη αλλαγη του στυλ κατι γινεται...........................................

ασε που πετανε και ωραιες σπιθες...... και μαλιστα 2-3 μετρα πισω......

φωτο: καποιος μου ειχε βγαλει το δεξι δισκοφρενο και δεν το ειχα παρει χαμπαρι... :lol: :lol:


22255

620
25/08/2005, 13:28
DUKA Thes na pame kana taksidaki h tha me trexeis sta synergeia na sou kanw parea mexri na allaksoune ton strofalo :a43: :a54: :a48:

Tigas
25/08/2005, 13:28
ΝΑΙ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ

:a51: :a51: :lol: :rotflmao:

Runner Ducati
25/08/2005, 13:30
χεχεχε........

:lol:

:a014:

Stabak
25/08/2005, 13:32
Ραννερ η μόνη σου ξάπλα φωτό που δεν έχω δει είναι από το νοσοκομείο:nono:

Αλήθεια το πόδι τι κάνει? Μην το ζορίζεις πάντως γιατί μετά ποιός θα μας ξενερώνει με monster:beer: στα Μέγαρα?

Σοβαρά τώρα μην το ζορίζεις χωρίς λόγο

DUKASII
25/08/2005, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
DUKA Thes na pame kana taksidaki h tha me trexeis sta synergeia na sou kanw parea mexri na allaksoune ton strofalo :a43: :a54: :a48:
Από τι βλέπω ...τη λέξη συνεργείο την κοπανας ανα 2- 3 ποστ σου ....
ΞΑΠΛΩΣΕ ΠΙΣΩ..ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΠΕΣ..ΜΟΥ..


ΕΛΑ ΞΕΚΙΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΕΞΑΚΟΣΙΑ ΕΙΚΟΣΙ ΝΤΟΥΚΑΤΙ ΣΟΥ...

χαλαρωσε θα τη βρούμε την αιτία που σου χει κολλήσει το ''συνεργείο''...
πες μου για αρχη αν σε βαραγε ο πατερας σου μικρο..:a55:

Stabak
25/08/2005, 13:34
Νταξ, ήταν το παιδί καλλιρόης 16 και το πήρε από το μαγαζί και είπε να το πατήσει λιγάκι, βρέθηκε και ο θύμας και το έχετε κάνει σήριαλ!

Tigas
25/08/2005, 13:36
ΕΧΩ ΚΛΑΣΕΙ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ, ΠΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΡΑ:a25: :a30: :a014: :a029: :a46: :a46: :a54:

620
25/08/2005, 13:36
Ti na xalaroso pou peiga gia service kai mou leei tha sto kathisteriso gia na to parw.E bebaia me tosa lc4 640 660 dukes kai 990 pou eixe apaiksw einai dynaton na mhn to kathisterisi.
Ama theleis pame gia mia mpyritsa na mou peis ton pono sou kai ase me emena xalaros eimai :beer:

620
25/08/2005, 13:38
Re stabak exw ena filaraki me r1 kai exei allaksei pio polles kampanes kai apo thn mhtropoli :rotflmao: :rotflmao:

Stabak
25/08/2005, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Re stabak exw ena filaraki me r1 kai exei allaksei pio polles kampanes kai apo thn mhtropoli :rotflmao: :rotflmao:

... και γιατί δεν τους λες να σου δώσει μία να το κάνεις ξηροκάμπανο? Τσαμπα θα σου έρθει?

Tigas
25/08/2005, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Re stabak exw ena filaraki me r1 kai exei allaksei pio polles kampanes kai apo thn mhtropoli :rotflmao: :rotflmao:

ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΚΑΙ ΣΟΥΖΑΡΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ,
ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΣΥ ΚΑΘΕ ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΕΤΑΛΙΑ:evil:

620
25/08/2005, 13:42
Exw balei ta performance kai den exw problhma twra me mia petalia kai kolana ;)
Ela re sbcr1000 trabate twra pou diakopes den kana fetos sthn honda kathontousan kai psaxnane pws tha piasoun to K5 :smokin:

stokos
25/08/2005, 13:44
Τι να πω ρε Νουβέλα......
Κι εγώ είχα δύσκολα παιδικά χρόνια, αλλά Ιταλικό δεν πήρα.

Noela
25/08/2005, 13:44
ΤΣΙΙΙΙΠΣ, ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΑΑΑΔΕΣ, ΓΡΑΝΙΙΙΙΤΕΣ, ΠΟΠ ΚΟΟΟΟΟΡΝ

:beer:

OldMan
25/08/2005, 13:47
Διακρίνω μια διάθεση έλλειψης σοβαρότητας ή μου φαίνεται ???


Λείπει και ο "τρικυμία εν κρανίω", γ@μωτ.....

Tigas
25/08/2005, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Exw balei ta performance kai den exw problhma twra me mia petalia kai kolana ;)
Ela re sbcr1000 trabate twra pou diakopes den kana fetos sthn honda kathontousan kai psaxnane pws tha piasoun to K5 :smokin:

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ,ΕΝΩ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ, ΧΑΡΗΚΑΤΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΟΙ ΣΧΙΣΤΟΜΑΤΙΔΕΣ, ΤΩΡΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΕΣΑ ΠΑΛΙ:smokin:

danaos75
25/08/2005, 13:53
ΤΣΙΙΙΙΠΣ, ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΑΑΑΔΕΣ, ΓΡΑΝΙΙΙΙΤΕΣ, ΠΟΠ ΚΟΟΟΟΟΡΝ

NOELA ΠΙΑΣΕ 2 ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΠ ΚΟΡΝ,



Αργεί το διάλειμα ρε γαμωτο και θελω να πάω και προ νερού μου???

γιαυτο μου την σπάνε τα πολύωρα θεάματα.

:beer: :beer: :D

Tigas
25/08/2005, 13:58
125 ΠΟΣΤ ΣΕ 3,5 ΩΡΕΣ :look:
:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

GST
25/08/2005, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
125 ΠΟΣΤ ΣΕ 3,5 ΩΡΕΣ :look:
:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

μετρα τωρα ποσες απαντησεις ειναι απο ευρωπαικο εδαφος και ποσες απο ιαπωνια και θα δεις πιος τσιμπαει πιο ευκολα ......:winka:

ironbum2
25/08/2005, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
μετρα τωρα ποσες απαντησεις ειναι απο ευρωπαικο εδαφος και ποσες απο ιαπωνια και θα δεις πιος τσιμπαει πιο ευκολα ......:winka:


αφού είστε μετρημένοι στα δάκτυλα ρε gst:lol: :lol:

κι όσο για το ποιος τσιμπάει ποιο εύκολα...μέτρα τα ποστ του 620..είναι τα μισά:lol: :lo

επιστρέφω στην πολυθρόνα μου..τέλος το διάλλειμα:a014: :a014: :a014:

Runner Ducati
25/08/2005, 14:10
δικαιουμαστε τιποτα ποσοστα??? γιατι ειμαι και ανεργος και τραγματιας... :lol:

620
25/08/2005, 14:12
Pesta re GST giati den einai na milame katholou.Diladi epeidh eipa gia mia kontroula pesane na me fane les kai to TDM einai to yperergaleio.Enw ama eixa pei oti anoiksa me kana tiger kai h me kana aprillia den nomizw na eixe petaxtei na milisei kanenas.
:a55: :a56:

620
25/08/2005, 14:14
ironbum thelw na kanw rekor se post re ti problhma exeis :a014:

ironbum2
25/08/2005, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
ironbum thelw na kanw rekor se post re ti problhma exeis :a014:

Εγώ?????

Κανένα :lol: :lol: :lol:

Μια απορία του GST απάντησα...σε σένα δεν μίλησα:a026:

stokos
25/08/2005, 14:21
Ώπα, κάντε ησυχία τώρα.
Είδα τον Ζαν και θα μπει να γράψει πως τσάγιωνε ΒΜΧάδες με το Ντουκάτι του.

Zanzibar
25/08/2005, 14:25
Aντηλιακό PIZZ BUIN ALLERGY SF 15

τι να λέμε, χάλκινος έγινα ο πούστης!


Υ.Γ Τα TDM μην τα μπερδεύετε με τις μοτοσυκλέτες ρε ζωντόβολα...:wave2:


Ο Σταμπάκιος ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΛΙΜΝΑΖΕΙ και πειράζει 2κίλνδρους.....???

ΑΑαααχχχ τελ μι μπέμπυ τι πλη ρώ νεις, σε ντέρνει η γυναίκα σου ΑΚΟΜΑ..??? :lol:

620
25/08/2005, 14:27
Xerome pou kataxoris ta bmx mazi me ta tdm :a18:

Zanzibar
25/08/2005, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από stokos
Ώπα, κάντε ησυχία τώρα.
Είδα τον Ζαν και θα μπει να γράψει πως τσάγιωνε ΒΜΧάδες με το Ντουκάτι του.


Έλα χρυσό μου, οκ επέστρεψα θα σε δω αλλά μην το κάνουμε θέμα μπροστά σε όλον τον κόσμο...Και γίνουμε θέαμα...

Αχ κι εμένα μου έλειψες λουκουμά μου στραβοχυμένε και τριχωτέ Έρωτα :eyepop: :D

Με ένα 620ie κανείς πολλά παραπάνω από ένα Τζιντζινέζικο κουκουνάρι και μαθαίνεις αντί να ξεχνάς... Μιλάν και τα σαμουράγια που ανακάλυψαν τα φρένα το 1993, άντε κανταίφια που μου τα μάθατε ΟΛΑ σε μια 5ετία προφεσσόρ copy pasteRS

ironbum2
25/08/2005, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zanzibar
[
Με ένα 620ie κανείς πολλά παραπάνω από ένα Τζιντζινέζικο κουκουνάρι και μαθαίνεις αντί να ξεχνάς... Μιλάν και τα σαμουράγια που ανακάλυψαν τα φρένα το 1993, άντε κανταίφια που μου τα μάθατε ΟΛΑ σε μια 5ετία προφεσσόρ copy pasteRS [/B]


Το θέμα δεν είναι JAPAN vs ITALY

αλλά και έτσι να το θέσεις, εγώ δεχομαι όλα αυτά που λες

οτι ανακαλύψανε τα φρένα το 1993

οτι αντιγράφαν τους ευρωπαίους μέχρι πρόσφατα, ότι, ότι,ότι.....

Το αποτέλεσμα ποιο είναι????

Τα Japan ΣΗΜΕΡΑ (όχι πριν 10,20,30 χρόνια...πίσω δεν μπορούμε να παμε) είναι πιο ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ από τα ευρωπαικά, κοστίζουν ΛΙΓΟΤΕΡΟ, και από κινητήρες είναι έτη φωτός ΜΠΡΟΣΤΑ....

Ενα γιαπωνέζικο το παίρνεις και αν θες του βάζεις τα περιφερειακά ενός ιταλικού και σου κοστίζει το ίδιο,ίσως και φτηνότερα.

ένα ιταλικό με ένα κινητήρα 30 ετίας ότι και να του κάνεις....Π@παρια το αποτέλεσμα!!!!

όσο για το TDM μιλάει ο ειδικός τύπος, και οι πωλήσεις του.
Λογικό ένα τόσο δημοφιλές μηχανάκι που κοστίζει και -25% από το ανταγωνιστικό Ιταλικό και στο μόνο που υστερεί είναι η σπορ οδήγηση (5% της χρήσης) να έχει τόσους εχθρούς:D :D :D

wolfman13
25/08/2005, 14:41
καλα εχω παθει πλακα!!θα βγαλω απο την καταψυξη λιγο νερο να ξεδιψασω!!και μετα σας παω κοντρα με το σουπερντουπερ πεζο δυο μου!!!εβαλα και νιτρο προσφατα χαμηλωσα το αναρτωμενο βαρος του -8κιλα!!σε κανα μηνα ακομα θα το χαμηλωso κι αλλο και με αλογα 1.90 βαλτε αναλογια!!στη στροφες τωρα δεν ξερω πως θα πιγενω αλλα καλου κακου θα φορεσω τα NIKE μου!














υγ..πσ ποy εισαστε ducati rulez!!!!

Runner Ducati
25/08/2005, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2

ένα ιταλικό με ένα κινητήρα 30 ετίας ότι και να του κάνεις....Π@παρια το αποτέλεσμα!!!!



τι ειναι αποτελεσμα???

α) το δυναμομετρο ???

β) το στροφομετρο ???

γ) το χρονομετρο ???

δ) το αποτελεσματικομετρο ???

ε) το ευχαριστιομετρο ???

ζ) το παπαρομετρο ???

η) η το τσακοεναπαγιδομουνομετρο ???

:lol: :lol:

620
25/08/2005, 14:54
Ena exw na pw mia zwi (oso megali mporei na einai ayth 27 eimai) giapwnezika odigousa me to pou odhghsa italiko allaksa gnwmi 180moires oxi mono gnomi allaksa alla phga kai agorisa ena.Malon osoi milane milane xwris na kseroune trabate parte kanena bolta kai meta miliste.
Alla kai etsi kalytera einai ligoi kai kaloi.
Giati epikse to mati se phazer tdm kai vstrom aaa ksexasa kai tis ntoulapes me rodes ths honda ta varadero.

stokos
25/08/2005, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zanzibar
Με ένα 620ie κανείς πολλά παραπάνω από ένα Τζιντζινέζικο κουκουνάρι και μαθαίνεις αντί να ξεχνάς...
Το μόνο που έμαθες, μπασμένε, τόσα χρόνια με τις λαδιέρες που καβαλάς, είναι οι τιμοκατάλογοι των ανταλλακτικών σου και η συνηθέστερη εκδρομή σου είναι το σπίτι-συνεργείο-σπίτι.

stokos
25/08/2005, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
τι ειναι αποτελεσμα???

α) το δυναμομετρο ???

β) το στροφομετρο ???

γ) το χρονομετρο ???

δ) το αποτελεσματικομετρο ???

ε) το ευχαριστιομετρο ???

ζ) το παπαρομετρο ???

η) η το τσακοεναπαγιδομουνομετρο ???

:lol: :lol:

θ) το χαρχαλόμετρο

ι) το ανταλλακτικόμετρο

κ) το βαψτομπλεκαιπετατόμετρο

620
25/08/2005, 15:15
Pia synergeia ?Diladi to R1 pou trexoun synergeia (gia pion xtypaei h kampana? malon gia kana r1) den leme tipota giati einai yamaha etsi.An kana ducati ekane ta idia tha legane oloi "nai re afou einai italika gi ayto xalane" Alla otan ta giapwnezika bgazoun blabes den trexei tipota.
Otan to xt660 eixe problhma me thn ecu kai esbhne kai retarize gyrisane oloi kai ypane ela more entaksei tha to diorthosei h yamaha se ligo kairo.An to ekane kana ducati tha petagosastan oloi kai tha legate "afou einai italiko re mpourdelo".
Bgalte tis paropides re.

sas
25/08/2005, 15:16
Τι λέτε βρε παρταλόμαγκες σχιστομάτηδες!!!!!!:eyepop:
Αλλά δε φταίει κανάς άλλος :nono:...οι μαλάκες οι αμερικάνοι φταίνε :mad: που πετάξαν τα σκουπίδια τους σε χιροσιμες και ναγκασάκια και κάψαν τα εγκεφαλικά κύτταρα στα καημένα τα γιαπωνεζάκια.:(
Και αυτά από τότε δε μπορούν να δημιουργήσουν με φαντασία και αίσθημα:hypnotize

Zanzibar
25/08/2005, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
Το θέμα δεν είναι JAPAN vs ITALY

αλλά και έτσι να το θέσεις, εγώ δεχομαι όλα αυτά που λες

οτι ανακαλύψανε τα φρένα το 1993

οτι αντιγράφαν τους ευρωπαίους μέχρι πρόσφατα, ότι, ότι,ότι.....

Το αποτέλεσμα ποιο είναι????

Τα Japan ΣΗΜΕΡΑ (όχι πριν 10,20,30 χρόνια...πίσω δεν μπορούμε να παμε) είναι πιο ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ από τα ευρωπαικά, κοστίζουν ΛΙΓΟΤΕΡΟ, και από κινητήρες είναι έτη φωτός ΜΠΡΟΣΤΑ....

Ενα γιαπωνέζικο το παίρνεις και αν θες του βάζεις τα περιφερειακά ενός ιταλικού και σου κοστίζει το ίδιο,ίσως και φτηνότερα.

ένα ιταλικό με ένα κινητήρα 30 ετίας ότι και να του κάνεις....Π@παρια το αποτέλεσμα!!!!

όσο για το TDM μιλάει ο ειδικός τύπος, και οι πωλήσεις του.
Λογικό ένα τόσο δημοφιλές μηχανάκι που κοστίζει και -25% από το ανταγωνιστικό Ιταλικό και στο μόνο που υστερεί είναι η σπορ οδήγηση (5% της χρήσης) να έχει τόσους εχθρούς:D :D :D



Ποιά Japon όμως ρε φίλε, όχι τα Τιντιμε και τα λοιπά εμπορικά παρτάλια, μόνο τα 1000 κι από τις 4 εταιρίες και τα 600/750 και φυσικά μιλάω μόνο για SS, καθώς δεν αναγνωρίζω άλλη κατηγορία μοτό.

Το τι κοστίζουν είναι πολύ σχετικό μιας και λέγοντας Ευρώπη δεν εννοούμε μόνο την Ducati (αν και πρωτοπόρος σε αγώνες ότνα οι Σχιστομάτηδες έπαιζαν με γκέισσες ακόμα)) αξιΟπιστία my ass δεν το σχολιάζω καν, τι να σου πω για 636 από καινούρια να καίνε λάδια 100%, για CBR600RR με διάφορα κλπ κλπ που βαριέμαι να αναλύω (μην πιάσω τα Suzuki μόνο...) ε και χαλάρωσε λίγο με τα έτη φωτός... Δεν φτάνει μόνο ένας κινητήρας για να πας τόσο μακριά!

Αν πάρεις γιαπωΝ και βάλεις περειφερειακά Ιταλικού συμβαίνουν τα εξής:

Γίνεσαι Ιtaly wannabe και τρως τρελό κράξιμο

Πας φυλακή γιατί δεν είναι καθόλου φτηνά

Δεν διορθώνεις και πολλά πράματα, εκτός αν σκάσει κανά CBR1000 με πλάισιο χωροδικτύωμα, αυτό να το δω και να σβήσω επί τόπου, θα τα έχω δει ΟΛΑ...

Ταλαιπωρείσαι άδικα και δεν έχεις πληρώσει τίποτε φτηνότερο καθώς οι μηχανικοί σε ξεζουμίζουνε – πολλά παραδείγματα και με Busa!

Για το Tdm που φαγώθηκες πια, δεν έχω να σου πω τίποτα απολύτως...
Καλό για ταξί πόλης και ως εκεί...Δεν το θεωρώ άξιο λόγου ούτε καν μοτοσυκλέτα δρόμου.

Το γιατί οι ευρωπαίοι είναι πιο ακριβοί οφείλεται καθαρά στις γραμμές παραγωγής αλλά και στην οικονομία 2 διαφορετικών Ηπείρων. Και σαφώς υπερτερούν οι σοράγιες σε αυτόν τον τομέα, αλλά υπάρχουν τύποι που δεν γουστάρουν την μοτοσυκλετιστική κουλτούρα των Εξ ανατολάς κατασκευαστών και αγοράζουν Ευρώπη αναλαμβάνοντας όλο το ρίσκο περι ιπποδυνάμεων, μεταπώλησης, ακριβότερου και συχνότερου service. Μην θεωρήσεις ποτέ ότι δεν υπήρξαν κάτοχοι ιαπωνικών τσουβαλιών, τέσσερις τον αριθμό πέρασαν κι από τα δικά μου χέρια χωρίς να με ενθουσιάσουν όσο αυτές που καβαλάω τα τελευταία χρόνια.

Για το περί πωλήσεων ας μην το συζητήσουμε γιατί και λόγω επαγγέλματος θα γραφουμε ως αύριο.
:dizzy:


22268

620
25/08/2005, 15:21
OPA OPA katse h honda ebgale ton FMX.Ti ergaleio einai ayto? ti alogata trela einai ayta pou bgazei? Ti texnologia tromeri einai ayth pou exei?(eida to konter kai epesa kato apo ta gelia).
Kai to lene kai fun moto to partali.
Tetoia ftiaxnoun oi giapwnezoi tetoies tromeres dhmiourgies.

stokos
25/08/2005, 15:25
Παρακάμπτοντας την φαλακρόψειρα, που θα γράφει μέχρι αύριο για τις θαυμάσιες Ιταλικές μπαχατέλες, να θυμήσω ότι τα ΧΤ και οι Πήγασοι, φορούν Ιταλικούς κινητήρες (Minarelli).
Περαστικά τους.

Φεύγω. Πάω να φάω γύρους.





Α. Μη το ξεχάσω: Άμα πιάσω κανένα βαρβάτο Joker, τότε θα πάρω και ένα Ιταλικό, να το δίνω στην κόρη μου να παίζει.
Σπέρες.

Zanzibar
25/08/2005, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
OPA OPA katse h honda ebgale ton FMX.Ti ergaleio einai ayto? ti alogata trela einai ayta pou bgazei? Ti texnologia tromeri einai ayth pou exei?(eida to konter kai epesa kato apo ta gelia).
Kai to lene kai fun moto to partali.
Tetoia ftiaxnoun oi giapwnezoi tetoies tromeres dhmiourgies.

Χαλάρωσε ρε μπαγλαμά κι εσύ, για να κάνεις τέτοιου είδους σχόλια πρέπει να ξέρεις και λίγο marketing, δεν είναι φιλόπτωχα ταμία οι κατασκευάστριες εταιρίες...

Υ.Γ Μπας και περνάς και τα APRILIA στο δρόμο...?? Ρωτάω για να αποφεύγω την Καλλιρόης :smokin: :lol:

620
25/08/2005, 15:27
Tha synexisw ayrio to kraksimo kalo apogeyma na exete oloi ;)
Pali pethana sthn douleia kai shmera :ZZZ:
Elpizw na mhn me eide kana afentiko :look:
Ta leme ayrio paidia :wave2:

StarSailor
25/08/2005, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zanzibar
... αξιΟπιστία my ass δεν το σχολιάζω καν, τι να σου πω για 636 από καινούρια να καίνε λάδια 100%, για CBR600RR με διάφορα κλπ κλπ που βαριέμαι να αναλύω (μην πιάσω τα Suzuki μόνο...)

Tελικά τι να πάρω ρε Ζαν δεν μου είπες :eyepop:

DUKASII
25/08/2005, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zanzibar
Χαλάρωσε ρε μπαγλαμά κι εσύ, για να κάνεις τέτοιου είδους σχόλια πρέπει να ξέρεις και λίγο marketing, δεν είναι φιλόπτωχα ταμία οι κατασκευάστριες εταιρίες...

Υ.Γ Μπας και περνάς και τα APRILIA στο δρόμο...?? Ρωτάω για να αποφεύγω την Καλλιρόης :smokin: :lol:

εγω την διεγραψα τη Καλλιροης λεμε σημερα μολις ειδα το ποστ...

adam_tsouk
25/08/2005, 15:59
καλά, μιλάμε η καλύτερη διαμάχη μακράν!


Αλλά μόλις διαβάζω αυτά που λέει ο 620 με πιάνουν τα γέλια!:lol:

Ρε φίλε πες μου ότι το ποστ δεν βρίσκεται τυχαία στις διαμάχες γιατί δεν με βλέπω καλά!


:lol: :lol:

ΟΚ, είσια γρήγορος και το εργαλείο σου βγάζει 583 άλογα αλλά άαααααραξε!!!!


:lol: :lol:


(σε καλό μας δεν έχω όρεξη να την πω στον τίγκα τώρα):lol: :lol:

idi
25/08/2005, 18:03
μαπα τα ιταλικα..... KAWASAKI ruleZZZZZZZZ




(πως σκατα γουσταρω το πουτανακι κατω εν ξερω ακομα....):a28:


22272

Stabak
25/08/2005, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zanzibar

Το γιατί οι ευρωπαίοι είναι πιο ακριβοί οφείλεται καθαρά στις γραμμές παραγωγής αλλά και στην οικονομία 2 διαφορετικών Ηπείρων. Και σαφώς υπερτερούν οι σοράγιες σε αυτόν τον τομέα, αλλά υπάρχουν τύποι που δεν γουστάρουν την μοτοσυκλετιστική κουλτούρα των Εξ ανατολάς κατασκευαστών και αγοράζουν Ευρώπη αναλαμβάνοντας όλο το ρίσκο περι ιπποδυνάμεων, μεταπώλησης, ακριβότερου και συχνότερου service. Μην θεωρήσεις ποτέ ότι δεν υπήρξαν κάτοχοι ιαπωνικών τσουβαλιών, τέσσερις τον αριθμό πέρασαν κι από τα δικά μου χέρια χωρίς να με ενθουσιάσουν όσο αυτές που καβαλάω τα τελευταία χρόνια.


Εμ εσένα περίμενα .... κου μου'ρθες να προτάξεις με ηλιοκαμμένο αλαβάστρινο στήθος την τράτα σου μικρέ μου ψαρα?

και γω που ήθελα να σε μάθω να στρίβεις........ κρίμα

Κρυφοαμερικανάκια είστε πάρτε το χαμπάρι ΟΙ ΧΑΡΛΕΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
μας ζαλ^$##ίσατε τα αρχίδια ένα προιόν του μαρκετινγ της ιταλικής φινέτσας είσαστε. χαρακτήρα? ποιο χαρακτήρα? μήπως και το 6βολτο παπί δεν είχε χαρακτήρα? Τα Ζούνταπ? ΤΑ ΒΜβε? Τα ΜΖ? Άλλο ευρώπη άλλο Ιταλία.....σας πασάρουν το κόκκινο μπας και φουντώσετε, μπας και πάρει κανα άλογο παραπάνω... το προτελευταίο 636 είναι το καλύτερο στημένο 636ρι φίλε ζανέ μουσαι και ΣΣάκιας.... και τουλάχιστον τα λάδια τα καίει δεν τα πετάει όξω... όπως όλα τα μοτέρ που σέβονται τον εαυτό τους. Ασε που σας σκίζει το λοκώ το ΖΧ....

Με τα μανόμετρα στο μονοπόστο είστε


στις γραμμές παραγωγής? ενθουσιασμένε μου καβαλάρη....

ρε 620 και ο ΖΑν με πάτησε με το ΝΧ αλλά δεν το λέει (πότε έγινε αυτό ούτε και γω ξέρω) με σούζα λέει....

ρεινμαστερ που σας χρειάζεται, κουλάδια ...

και που να βρίσκεις καμπάνα νυχτιάτικα

Stabak
25/08/2005, 20:09
Άντε μην πάω και τουμπανιάσω κανα Τ-μαξ και σας πιάσω αδιάβαστους

Zanzibar
25/08/2005, 20:45
MΙκρό μου Τουλου(στα)μπάκι σε "σιάχνω" εντός ολίγων ωρών, με τα στολιδάκια σου, τα λαμπάκια σου και όλα τα αξεσόριζ σου...


Με μένα πας να τα βάλεις :nono:

...τον Αλαβάστρινο :D

Xlitos
25/08/2005, 21:01
Ζαν εγώ είμαι μαζί σου γιατί και στην κόντρα και στις σφαλιάρες την έχεις την sτάμπα άνετα. :smokin: Και επειδή σήκωσε κεφάλι,σήκωσε κι εσύ το κάτω να τρομάξει και πες της:''Το βλέπεις;.....(το κουνάς επιδεικτικά)...Το βλέπεις;....Made in Italia ρε''
:lol:

Stabak
25/08/2005, 21:06
Μπα, ηρθαν και τα γιουσουφ?

Τουμπεκί μικρέ, περιμένω τον άντρα πρώτα!:nono:

Σακούλα?

... καλά μην το δέσετε, μπορεί και να πάω και για υπνο:wave2:

SGrouts
25/08/2005, 21:07
Για το αν είναι τα ιταλικά ή τα νιπονέζικα καλύτερα...




Hestika!!!!!





Μην ξαναδώ κανέναν να πουλάει ξηροκάρπια οn- line μόνο!!! (ακούς Noelia?) γιατί θα φωνάξω τον Odd!!!!!

:mad:












Συνεχίστε...



:smokin:

Stabak
25/08/2005, 21:10
... είναι και βουτο-νύχτα σήμερα, πρέπει να είμαστε φρεσκαδούρες....

πόσο θα ήθελα ένα καλοφτιαγμένο longisland τώρα

Stabak
25/08/2005, 21:15
Παίδες από δω και πέρα θα κερνάω μπορς εγώ, τσαγια και μαλακίες...
...я1...

Runner Ducati
25/08/2005, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Άντε μην πάω και τουμπανιάσω κανα Τ-μαξ και σας πιάσω αδιάβαστους

οοοαααχαχα... σιγα το sedan... εχε χαρη που εδωσα το θρυλικο Ιταλακι Gilera Runner, το ειχα τουμπανο, φτιαγμενο εκει που προετοιμαζαν το ρανερ του Συνιωρη για το Gilera Trophy, ελαφρυ στα 100 κιλα (με φωτα-οργανα κλπ), μοτερακι διχρονο απο 125cc σε 172 νικασιλ (το κιτ της Malossi για το πρωταθληματακι), αλλα μπιελα τιτανιου Garillo, πιστονι Wesenco, καρπυρατερ 28αρι, εξατμιση racing Leovince, 28 αλογακια... 0-100km under 6sec... 170km (κοντερ) top speed...
αναρτησεις φουλ ρυθμιζομενες αγωνιστηκες Paioli, φρενα Malossi 280mm με υψηλης και τετραπιστονη Brembo... ελαστικα semi-slick SAVA γομες... soft εμπρος και medium πισω...

τα ιδια περιπου αλλα με τους περιορισμους της κατηγοριας τους, εβγαζαν 25-26 αλογα και γυρναγαν Μεγαρα στο 1:13 !!!

πιθανον το δικου μου να μπορουσε στο 1:12.......... δεν προλαβε να μπει ποτε και το ειχα καημο....... μπηκα μονο Κιουρκα που ηταν σφιχτη, ειδικα για την μακρια ρυθμιση της μεταδοσης... ακολουθουσα (βεβαια εχανα σε χρονο αλλα πολυ αργα) τα πολιτικα ktm620 τοτε που ηταν μεσα....

................................................

τι να κανει το Γιαγιαχα, για βαριδι θα το φερεις??? :p :) :beer:

Stabak
25/08/2005, 21:20
καημένε ρανεράκο, σε όλα αυτά ξέχασες το βασικό. ΙΜΑΝΤΑ. δεν άλλαξες? τι να το κάνω το wiseco kai thn garillo..... και τώρα 1.12 γυρνάς οπότε? Πως τον πίνεις μέτριο? Βάλε και κανα παγάκι γιατί θα κάνει ζέστη την Κυριακή,,,:beer: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Stabak
25/08/2005, 21:24
... και που'σαι Ρανερ? Σύστησε μου τον μηχανικό σου! Αν δεν είναι μύκονο θα κάνει κάτι pool party στο εξοχικό μούρλια...:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Runner Ducati
25/08/2005, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
καημένε ρανεράκο, σε όλα αυτά ξέχασες το βασικό. ΙΜΑΝΤΑ. δεν άλλαξες? τι να το κάνω το wiseco kai thn garillo..... και τώρα 1.12 γυρνάς οπότε? Πως τον πίνεις μέτριο? Βάλε και κανα παγάκι γιατί θα κάνει ζέστη την Κυριακή,,,:beer: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τους ιμαντες τους μαμουσε το ατιμο οντως... ειχε φαει και 2 ολοκληρα συστηματα μεταδοσης :lol: :lol: σε 38.000 χλμ (300 ευρα)... πολυ δυναμη για πραπρα... μοιραζε τσαγακια και ητες στους ΙΧδες........ αλλα δεν κολλησε ρε με τιποτα οτι και να του εκανα, ταξιδι νταλα καλοκαιρι με 40 βαθμους, Αθηνα-Τριπολη-Επιδαυρο-Αθηνα και κατι ψηλα... με την μια, μονο τους καφεδες στον δρομο (λεγε με Stork).................

αμα κανει πανω απο 30-32 βαθμους τον εχουμε πιει κανονικα την Κυριακη... και με το ποδαρι... μεσημερι ισως να μην μπω... εαν ξυπνησω πρωι-πρωι... και ισως απογευμα... θα εχουμε και τους λαλακες τους ΙΧδες να γυρνανε νομιζω το βραδυ...

Runner Ducati
25/08/2005, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati

που θα παει ομως, θα κανω και 1:10 με το πραπα και τα 73 αλογακια ... :a029:

Stabak
25/08/2005, 21:32
Σου προτείνω να πάρεις ένα μίλε

1ον για το ξεκάρφωμα
και 2ον να δεις και λίγιο γκαζάκι βρε παιδι μου... κρίμα είναι έφτασες τα 37:wave2:


είδες δεν έφυγα από ιταλία

Runner Ducati
25/08/2005, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Σου προτείνω να πάρεις ένα μίλε

1ον για το ξεκάρφωμα
και 2ον να δεις και λίγιο γκαζάκι βρε παιδι μου... κρίμα είναι έφτασες τα 37:wave2:


είδες δεν έφυγα από ιταλία

Πρωτον... ωραιοτατο το Μιλε... δεν διαφωνω, αλλα αλλο πραμα τα Ντουκατι βρε αδερφε... και δεν λεω σε ικανοτητες... εχομεν και μια ιστορια, μια κουλτουρα, μια μονιμη διαμαχη με ολο τον κοσμο... ενα τσακωμο, ολο μεστην τρελη χαρα πως το λενε.........

οσο για τα γκαζια του Μιλε, μαρεσει να ανεβαινω σταδιακα, περσι πηρα την πρωτη μου μοτοσυκλετα, το μικρο Μονστερ με τα 50 αλογα, το βολταρησα μονο 7-8 μηνες γιατι λογο επαγγελματος ταξιδευω, ναυτικος, (το 2001 τον Οκτωβρη εβγαλα το διπλωμα και καβαλησα το σουτερ)... τωρα τον Απριλη 2005 πηρα αυτο το 800, αλλα μετα 2000 χλμ και οτι αρχιζα να το συνηθηζω στο γκαζι εφαγα το γονατο και εμεινα 2 μηνες στο κρεβατι... θα το μαθω και θα το κρατησω μεχρι να εξαντησω για τον εαυτο μου τις δυνατοτητες του... μετα βλεπουμε... μαρεσει πολυ κιολας.... το χρωσταω ολοκληρο ετσι και αλλιως.................

:(

gcrook
25/08/2005, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Noela
620 να σαι καλά. Μ’ έκανες και γέλασα.

Χτες με πέρασε ένας deliveras με κάπου +20. Λες να μπω καμιά μέρα και να δω να γράφει πως με πάτησε; :lol:



Α εσυ ησουνα με το K5 με 150+ χλμ στην κλειστη στο Οn the rocks:lol:

Και σου φναζα κανε στην ακρη κρυωνουν τα σκορδοψωμα, αλλα εσυ εκει το γονατο κατω.
Ε..εβαλα και μια δευτερα μετα...τα'θελες και τα'παθες:lol: :beer:

Zanzibar
25/08/2005, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Σου προτείνω να πάρεις ένα μίλε

1ον για το ξεκάρφωμα
και 2ον να δεις και λίγιο γκαζάκι βρε παιδι μου... κρίμα είναι έφτασες τα 37:wave2:


είδες δεν έφυγα από ιταλία


AΘΤΟ ΔΙΑΛΟ... :hypnotize Λίγο Βινσαντο ήπια ότι θέλω βλέπω...:look: :beer:

620
26/08/2005, 10:10
Entometaksi den mporw na katalabw giati toso stravoma sthn olh istoria.Den eipa oti anoiksa me kana r1 h k5 me to tdm anoiksa to opoio einai kai barka sto gyalo.0-100 sta xartia exei nomizw 3,5 h 3,8 gia to ducati kserw stadara exei 3,88 diladi einai toso apisteyto na fygame sta mpam mazi ??? H toso apisteyto pou epesa stis strofes pio grhgora apo aytwn.
Pou ALIMONO an mou sygkrinei kapoios to tdm me to multistrada se symperifora sto dromo kai stisimo.
To exw kabalisei apeires fores ayto to mhxanaki kai anarwtieme stis strofes pou skata na einai h mprostini roda.

620
26/08/2005, 10:11
ksexasa kalimeres kiolas :wave2:

Gandalf dr685sm
26/08/2005, 10:11
http://www.ducatitech.com/info/buyers_faq.html


Απτές αποδείξεις και έγγραφα για τον κόκκινο-κίτρινο-μάυρο ματρακά.

Gandalf

Dexter
26/08/2005, 10:46
...αμα πω οτι εχω περασει με το freewind , ενα ΖΧ 12 στην εθνικη , πανω σε στροφη ΚΑΙ απο την εσωτερικη θα ηταν λαθος ε??..

:a014:

Runner Ducati
26/08/2005, 10:49
δανεικα και αγυριστα κανεις???

ΤΙ ???

ΚΑΝΕΙΣ ειπατε??? :bawl: .......

:a4: :a55:


22284

DUKASII
26/08/2005, 11:14
εγώ πιστεύω το φίλο ΜΑΣ με το ντουκάτι και απλά ειπα να του κάνω λιγο πλακίτσα!
το tdm είναι για το φούτσο..εντελώς και πολύ ευκολα του ρίχνουνε μικρότερου κυβισμου μηχανές και σε μικρή αποσταση!

εγω με το μικρο το Δούκα..εριχνα σε tdm σε απόσταση 800 μ 2 μηχανάκια αλλα ολο και με εφτανε απο τα 600 μ και μετα..μεχρι και τα 1000 μ οπου με πλευριζε και πιο κάτω με περναγε.

το tdm το έχει φίλος μου ε..και ΑΝΟΙΓΑΜΕ..δε καναμε βολτα ουτε χαζευε κτλ.
το γεγονος οτι απο φανάρι του έριξε ο φιλος με το ντουκάτι..δεν μου κάνει εντύπωση καμία!

τωρα ολη η πλακιτσα..εγινε για να περνάει η ωρα..

lospsi
26/08/2005, 11:28
εγω δεν το πιστευω
πειραζει?

μηπως ο TDMακιας ηταν και λιγο ΤΟΦΑΛΟΣ
το'χουμε αυτο το κουσουρι εμεις οι καλοπερασακηδες on-offαδες...

ironbum2
26/08/2005, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
εγώ πιστεύω το φίλο ΜΑΣ με το ντουκάτι και απλά ειπα να του κάνω λιγο πλακίτσα!
το tdm είναι για το φούτσο..εντελώς και πολύ ευκολα του ρίχνουνε μικρότερου κυβισμου μηχανές και σε μικρή αποσταση!

εγω με το μικρο το Δούκα..εριχνα σε tdm σε απόσταση 800 μ 2 μηχανάκια αλλα ολο και με εφτανε απο τα 600 μ και μετα..μεχρι και τα 1000 μ οπου με πλευριζε και πιο κάτω με περναγε.

το tdm το έχει φίλος μου ε..και ΑΝΟΙΓΑΜΕ..δε καναμε βολτα ουτε χαζευε κτλ.
το γεγονος οτι απο φανάρι του έριξε ο φιλος με το ντουκάτι..δεν μου κάνει εντύπωση καμία!

τωρα ολη η πλακιτσα..εγινε για να περνάει η ωρα..


επειδή το 800άρι δεν είναι και τόσο μικρή απόσταση, ο ειδικός τύπος δίνει στο tdm 400 άρι 11,15 sec. ή 11,50 sec. (δεν θυμάμαι).

Για κοίτα τα αντίστοιχα νούμερα σε multi kai duka μικρό......

Θα το ξαναπώ ακόμα μία φορά...Η μηχανές δεν πάνε μόνες τους. Παίζει και ο οδηγός ρόλο, αλλιώς στα dragster π.χ. δεν θα κάνανε ποτέ το 400 άρι...ο νικητής θα έβγαινε με ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ

DUKASII
26/08/2005, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
επειδή το 800άρι δεν είναι και τόσο μικρή απόσταση, ο ειδικός τύπος δίνει στο tdm 400 άρι 11,15 sec. ή 11,50 sec. (δεν θυμάμαι).

Για κοίτα τα αντίστοιχα νούμερα σε multi kai duka μικρό......

Θα το ξαναπώ ακόμα μία φορά...Η μηχανές δεν πάνε μόνες τους. Παίζει και ο οδηγός ρόλο, αλλιώς στα dragster π.χ. δεν θα κάνανε ποτέ το 400 άρι...ο νικητής θα έβγαινε με ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ
ΚΟΙΤΑ ΦΙΛΕ..ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!
Ο ΔΟΥΚΑΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΑΜΑ ..ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΥΧΗ..
ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΝΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΟΥΔΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΑ 61 ΑΛΟΓΑ ΡΟΔΑ .
πραγματικά νουμερα!

το tdm είχε..και έχει ακομα δηλαδή..2 τελικά MIG.
AYTA.

φυσικα και παίζει ρολο ο οδηγός..αλλα εμεις ανοίξαμε απο 2 ες.....απο το φανάρι της βόυτας μεχρι κάτω.
μεχρι τη δευτερη γεφυρα ...εφαγε...και αμεσως εκει με πλευριζε και με περναγε....ΓΙΑ ΛΙΓΟ..καθως ολη την ώρα ''έκοβε'' αερα..και μολις περναγε ετρωγε και αυτος το χαστουκι του ..και του κοβε τη φόρα και απλα καθοταν 1 μηχανακι μπροστα απο μένα που απλα ειχα ''τελειώσει'' και αρκετα νωρίτερα.

lospsi
26/08/2005, 11:50
φιλε DUKAS δεν θελω σε στεναχωρησω αλλα και η δικη σου περιπτωση ειναι λιγο τραβηγενη.
Μιλαμε για TDM900 ετσι? Με τελικα κιολας?
ΚΑι στην βουτα δεν σε μαζεψε απο το φαναρι μεχρι την δευτερη γεφυρα?
Οκ, το ΚΤΜ σου ηταν και φτιαγμενο και ισως να ειναι δυνατον αλλα και παλι...
Ξερεις οτι το ΤDM φευγει απο εκκινησεις σχεδον σε ολα τα μεγαλα onoff.
Εγω εχω ανοιξει με μαμα TDM (εχω Capo) και μου εφυγε κατεχακη. Ψηλα τον μαζεψα.

DUKASII
26/08/2005, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από lospsi
φιλε DUKAS δεν θελω σε στεναχωρησω αλλα και η δικη σου περιπτωση ειναι λιγο τραβηγενη.
Μιλαμε για TDM900 ετσι? Με τελικα κιολας?
ΚΑι στην βουτα δεν σε μαζεψε απο το φαναρι μεχρι την δευτερη γεφυρα?
Οκ, το ΚΤΜ σου ηταν και φτιαγμενο και ισως να ειναι δυνατον αλλα και παλι...
Ξερεις οτι το ΤDM φευγει απο εκκινησεις σχεδον σε ολα τα μεγαλα onoff.
Εγω εχω ανοιξει με μαμα TDM (εχω Capo) και μου εφυγε κατεχακη. Ψηλα τον μαζεψα.

μιλάμε για tdm 850 με τελικά...[σορυ δε ξέρω οτι το 900 ειναι τοσο πιο δυνατο..].
τωρα το να με στεναχωρήσεις δεν παιζει.
τραβηγμένο η οτι αλλο το βλέπεις εσυ...δικαιωμά σου φιλε μου.

να κάτσω τώρα να σου γράφω παπαριές...ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ?

ironbum2
26/08/2005, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από lospsi
φιλε DUKAS δεν θελω σε στεναχωρησω αλλα και η δικη σου περιπτωση ειναι λιγο τραβηγενη.
Μιλαμε για TDM900 ετσι? Με τελικα κιολας?
ΚΑι στην βουτα δεν σε μαζεψε απο το φαναρι μεχρι την δευτερη γεφυρα?
Οκ, το ΚΤΜ σου ηταν και φτιαγμενο και ισως να ειναι δυνατον αλλα και παλι...
Ξερεις οτι το ΤDM φευγει απο εκκινησεις σχεδον σε ολα τα μεγαλα onoff.
Εγω εχω ανοιξει με μαμα TDM (εχω Capo) και μου εφυγε κατεχακη. Ψηλα τον μαζεψα.


ΙΕΡΟΣΥΛΕ, ΒΑΝΔΑΛΕ, ΑΣΕΒΗ, ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ ΝΑ ΚΑΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ
ΚΟΛΑΣΗ ΝΑ ΠΑΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΑΙ ΟΤΙ Ο ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΣ ΕΥΓΕΝΗΣ ΣΟΥ ΤΑ "ΤΡΩΕΙ" ΣΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ ΤΟ TDM...

NA ΠΑΣ ΝΑ ΣΕ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΣ ΚΑΛΑ.

:lol: :lol: :lol:

lospsi
26/08/2005, 11:59
ρε συ, μην αρπαζεσαι
κουβεντα κανουμε

Η πλακα ειναι οτι το 850 πολλες φορες ειναι γρηγοροτερο απο το 900....απο εκκινησεις παντα

lospsi
26/08/2005, 12:01
αμ εγω τι λες να επαθα???
τρεις μερες με λεξοτανιλ ημουν.

Να μην σου πω τι επαθα και απο ενα TDM 850


Ρε μηπως να αρχισω διαιτα??

ironbum2
26/08/2005, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
μιλάμε για tdm 850 με τελικά...[σορυ δε ξέρω οτι το 900 ειναι τοσο πιο δυνατο..].


http://www.geocities.com/scottytdm900/tdm900new.htm

Πήγαινε εδώ και διάβασε στα τεστ την πρωτη παρουσίαση στην ελλάδα (από μοτο) κάπου λέει οτι στις 5000 σ/λ το 900 βγάζει 10 ίππους παραπάνω από το 850......μην κοιτάτε μόνο απόλυτες ιποδυνάμεις.....

GST
26/08/2005, 12:07
και εγω λεω να παψετε να διαβαζετε περιοδικα γιατι τα τεστ μοιαζουν με τον ταρατατα που διαβαζα μικρος:lol:

idi
26/08/2005, 12:10
ΕΓΩ ΣΑΣ ΕΧΩ ΟΛΟΥΣ!!!! :a25: :a01: :a09: :a021: :a022: :a48: :a39: :a36: :a44: :a3:

ironbum2
26/08/2005, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
και εγω λεω να παψετε να διαβαζετε περιοδικα γιατι τα τεστ μοιαζουν με τον ταρατατα που διαβαζα μικρος:lol:


Μάλιστα...Εσύ δηλαδή από που ενημερώνεσαι???/Κάνεις όλα τα μηχανάκια test drive, τα βάζεις δυναμόμετρο, και αποκτάς γνώση και έχεις άποψη???

620
26/08/2005, 12:15
Ti kolima einai ayto pou exoun merikoi me ta test?PIGENE DIABASE TO TEST PIGENE DIABASE to test.Diladi an sto test grafoun oti an tha balw se ena scooteraki ohlins kai turbo tha gyrnaw sta megara 1.10 kai tha rixnw se DUCATI999:evil:
egw tha prepei na to pistepsw giati to egrafe sto test:a21:

lospsi
26/08/2005, 12:16
620
μην λες πολλα λογια
σε περιμενω

ειμαι και φορτσατος

620
26/08/2005, 12:17
lopsi pes mou ti kabalas kai ta leme :smokin:

lospsi
26/08/2005, 12:20
κατι που εφαγε πιπα απο TDM

Θα κλεψεις εκκλησιες λεμε

620
26/08/2005, 12:22
Den milas swsta mou thn spane oi mistikismoi pes ti exeis na telionoume.Kana rsvmil... gkoux ghoux.Sygnvmh me epiase bhxas
:yuck:
H kana tdm850 turbo pou kyklofori argyroupoli glyfada (an den exei spasei akoma):D

GST
26/08/2005, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
Μάλιστα...Εσύ δηλαδή από που ενημερώνεσαι???/Κάνεις όλα τα μηχανάκια test drive, τα βάζεις δυναμόμετρο, και αποκτάς γνώση και έχεις άποψη???

αλλο φιλε μου η γνωση και αλλο η αποψη.....την γνωση σε πολυ γενικα νουμερα ισως να μπορεις να την αποκτησεις απο περιοδικα , αποψη σωστη μονο αν το οδηγησεις μπορεις να εχεις και βεβαια να εχεις οδηγησει και 5 10 μηχανακια της κατηγοριας για να υπαρχει μετρο συγκρισης ..

τωρα για τον τυπο αστα βραστα ....15νθημερα περιοδικα που δεν μπορουν να πουν την απολυτη αληθεια και για να βγει το τευχος οι ανθρωποι τρεχουν σαν τρελοι....ε δεν τα εχεις και ευαγγελιο κιολας...

προσωπικα δεν με απασχολουσαν τα απολυτα νουμερα απλα αμα μου αρεσει ενα μηχανακι παω το δοκιμαζω και αν μου κανει το περνω.....δεν χρειαζεται να ξερω και τον υπολοιπο ανταγωνισμο ...δεν με απασχολει η κοντρα στο επιπεδο αυτο....οταν εφαγα τα μουτρα μου μικρος το πηρα το μαθημα....με πιανεις

ironbum2
26/08/2005, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
αλλο φιλε μου η γνωση και αλλο η αποψη.....την γνωση σε πολυ γενικα νουμερα ισως να μπορεις να την αποκτησεις απο περιοδικα , αποψη σωστη μονο αν το οδηγησεις μπορεις να εχεις και βεβαια να εχεις οδηγησει και 5 10 μηχανακια της κατηγοριας για να υπαρχει μετρο συγκρισης ..

τωρα για τον τυπο αστα βραστα ....15νθημερα περιοδικα που δεν μπορουν να πουν την απολυτη αληθεια και για να βγει το τευχος οι ανθρωποι τρεχουν σαν τρελοι....ε δεν τα εχεις και ευαγγελιο κιολας...

προσωπικα δεν με απασχολουσαν τα απολυτα νουμερα απλα αμα μου αρεσει ενα μηχανακι παω το δοκιμαζω και αν μου κανει το περνω.....δεν χρειαζεται να ξερω και τον υπολοιπο ανταγωνισμο ...δεν με απασχολει η κοντρα στο επιπεδο αυτο....οταν εφαγα τα μουτρα μου μικρος το πηρα το μαθημα....με πιανεις

ΑΠΟΛΥΤΑ...άλλωστε ούτε κι εμένα με ενδιαφέρουν (για αυτό πήρα TDM) αλλά επειδή η συγκεκριμένη συζήτηση ξεκίνησε πάνω σε νούμερα και κόντρες..για αυτό αναφέρομαι σε αυτά
εσύ με πιάνεις???:)

lospsi
26/08/2005, 12:30
μην αγχωνεσαι
ενα ταπεινο Caponord εχω
Ψωμοτυρι για σενα

620
26/08/2005, 12:34
Lopsi eisai iron kai tha timorithis gi ayto.An oxi apo mena tha pas spiti sou klegontas:bigcry: apo ena 660 pou tha erthei mazi mou etsi gia na matheis :wave2: esu kai merikoi alloi edv mesa na peirazoun ta mikrotera kybika

lospsi
26/08/2005, 12:35
ασε τα γαμησια με αλλονων αρχιδια

620
26/08/2005, 12:39
Pame mia opote goustareis se sfikta strofilikia na doume ti tha kaneis me thn ntoulapa ths aprillia.Ta mpagkazia mhn ksexaseis panw kai xasoume thn proika sou ston dromo:lol: :lol: :beer: meta kernaw kai mpyres kai tsigaraki:smokin:
Akousame omws 660 kai plisoklasame mentes etsi ???:uplate: