PDA

View Full Version : Ωραίο πρωινό ....περιπετειούλα



Gandalf dr685sm
25/08/2005, 13:59
χθες λοιπόν έγινε τελικά η μετακόμιση στο καινούριο και ιδιόκτητο σπίτι πλέον , το οποίο είναι ας πούμε εκτός Αττικής. Λίγο μετά την Σταμάτα για την ακρίβεια , για αυτούς που γνωρίζουν.
Ταλαιπωρία αρκετή , κούραση αν και στην τελική , λες το κάνω μόνο μια φορά ακόμα και τέρμα.

Πραγματικά είναι απομακρυσμένο σημείο , όπου για να φανταστείτε κομάτι του δρόμου μέχρι εκεί , ακόμα δεν έχει στρωθεί με άσφαλτο. Τώρα έφερε το φορτηγό 3Α να ρίξει , απο Σεπτέμβρη. Μάλιστα μπροστά απο το σπίτι , λίγο πιο πέρα έχει ενα μονοπάτι που περνάνε και παιδιά για enduro.Δεν λέω μαλακίες, στην πρώτη ευκαιρία όταν οργανωθώ θα κεράσω καφεδάκι σε όποιον θέλει,....καλά καλά και μπύρα!!!

Λοιπόν σήμερα το πρωί , καβαλώ την μηχανή και ξεκινώ να φύγω ..Ανοίγω την πόρτα και μιας και η μηχανή πλέον δεν φέρει τρακτερωτά αλλά street s/m ελαστικά, πήγαινα σιγά σιγά , μιας και το οικόπεδο ήδη το είχαμε στην περιοχή και δεν ήθελα άλλο.
Αποφεύγωντας τεχνικά κροκάλες και χώματαλακκούβες (μπου ρε , ανίκανε!!!) ξαφνικά μετά ,απο κλειστή στροφή χωμάτινη , μπροστά κοντινό κοπάδι αιγοπροβάτων που είχε βγεί για πρωινό κολατσιό.

Αμέσως στο μυαλό μου , ήρθε η ιστοράι του Λύκου και αποφάσισα να έχω τον νού μου σε κανένα τράγο που θα θέλει να δοκιμάσει και το δικό μου goat resistance. Έλα όμως που δεν ήρθε απο εκεί.
Κορνάρωντας και ψιλο-μαρσάρωντας , ο θόρυβος απο την εξάτμιση ήταν αρκετά για να τρομάξουν το κοπάδι και να φύγει μπροστά...ΑΛΛΑ...
Ακριβώς απο πίσω Ελληνικός ποιμενικός (που θα έπρεπε να λέγεται αλλιώς Ελληνική ΄΄Αρκτος κατά το με΄γεθος του) αποφάσισε οτι η κόρνα μου ήταν καμπανάκι φαγητού και η εξάτμιση τον "ερέθιζε" στα αυτιά του.
Έτσι ενώ είμαι πάνω στην μηχανή και είμαι με χαμηλή ταχύτητα με την άκρη του ματιού βλέπω σκοτεινό όγκο που ερχόταν με φόρα απο αριστερά.
Ενστικτωδώς ανοίγω το γκάζι λίγο ακόμα και παίρνω χαμπάρι οτι έχω γίνει το παιχνίδι του μαντρόσκυλου που με μια γλώσσα έξω , τρίχες μακριές και σκούρες να ανεβοκατεβαίνουν απο το τρέξιμο, που είχε πάρει το βλέμα του Ben Johnson , όταν είχε πάρει αναβολικά και ήθελε να πάρει το παγκόσμιο ρεκόρ. Τρέξιμο εγώ , τρέξιμο και αυτό...

Ρε ξουτ.... και δωστου να απλώνω το άρβυλο... εκείνο να το παίρνει σαν κλαρί ή σαν κόκκαλο (δεν ξέρω τι ακριβώς) και να προσπαθεί να το πιάσει...Γαβ,γουβ,γκρρρ..και αφού δεν μπορεί να πιάσει το άρβυλο , θα σκέφτηκε καλύτερα να πιάσει το πίσω ελαστικό που κάνει και καλό στα δόντια του για μασούλημα..

Τι να πω ρε παιδιά... Αλαφιασμένος εγώ αλά Joe Bar να προσπαθώ να ξεφύγω με μηχανή S/M πάνω σε κροκάλες, σκόνες , χώμα, πίσω μου η "μαύρη αρκούδα" ..ουγκ!!!.... και το μυαλό μου να πηγαίνει σε ιστορίες του παλιού ΜΟΤΟ , όπου ο γνωστός Stukerman προσπαθούσε να αποφύγει παρόμοιες καταστάσεις.

Φυσικά για να σας γράφω τώρα, σημαίνει οτι την γλύτωσα με μερικές άσπρες τρίχες ακόμα και την αίσθηση οτι ο μπάσταρδος θα μου την παραφυλάει την επόμενη φορά...

Υ.Γ. Απο εβδομάδα που θα είμαι στημένος μέσα στο σπίτι θα σας έχω και φωτογραφίες για το αληθές του λόγου , καθώς δεν έχω τώρα δυνατότητα να πάρω τις φωτό απο την κάμερα που δείχνουν την περιοχή.


Gandalf

bugsbunny
25/08/2005, 14:23
Καλό :lol: :lol: :lol:

Κοίτα να τον καλοπιάσεις με τίποτα κόκαλα ή μπριζολίδια, και να γίνετε φίλοι γιατί δεν σε βλέπω καλά…..


:a15:

Gandalf dr685sm
25/08/2005, 14:26
Τι μπριζολίδια με τον μπάσταρδο....

Αυτή η αρκούδα για να χορτάσει θέλει μια αγελάδα στην καθισιά του... χώρια που θα πρέπει πρώτα να κατορθώσω να τον πλησιάσω, χωρίς να με περάσει στο μενού διατροφής του...

Άστα σου λέω... μακριά απο τσοπανόσκυλα που είναι και Ελληνικοί ποιμενικοί στην ράτσα...

Gandalf

Xlitos
25/08/2005, 14:36
Όταν βλέπουμε σκυλάκι/σκύλο/σκύλαρο/αρκούδα με άγριες ή παιχνιδιάρικες διαθέσεις ΠΑΝΤΑ σταματάμε και περιμένουμε.Αν δεν φεύγει τότε του πιάνεις κουβέντα μέχρι να ξενερώσει. :wave2:
Μιλάει η εμπειρία εδώ. :winka:

Noela
25/08/2005, 14:39
Δε μου λες, κάθε μέρα από κει θα περνάς για να φύγεις από το σπίτι σου; :eyepop:


Τσέκαρε τι ώρα βγαίνει το κοπάδι για βοσκή ;)

Εναλλακτικά δανείζεται/χαρίζεται γάτος χρώματος ποντικί για ημιαπασχόληση του σκύλου.

danaos75
25/08/2005, 14:43
:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

Καλού κακου έχε μαζι σου μερικές κοκάλες την επομενη φορά που θα βγεις απο το σπίτι.

Προφανώς σου έδειξε ποιος είναι το αφεντικό.

:lol:

Πάντως συμφώνω με τον φίλο HOTDOG.
:wave2:

ironbum2
25/08/2005, 14:47
:lol: :lol: :lol:

Ο hotdog σου έδωσε τη σωστή συμβουλή....

Άλλωστε είναι γνωστό οτι ένα από τα αγαπημένα παιχνίδια των σκύλων είναι να τρέχουν πίσω από αυτοκίνητα μηχανές κλπ.

περιμένουμε ΟΛΟΙ να μάθουμε την συνέχεια...

rand
25/08/2005, 14:48
Μαλλον μεχρι να στρωθει η νεα ασφαλτος πρεπει να αλλαξεις ελαστικα!

Τουλαχιστον να απολαμβανεις κ την πρωινη endurαδα σου με 1
παραπανω κινητρο :lol:

Gandalf dr685sm
25/08/2005, 15:09
καλά ρε παιδιά να σταματήσω... Τι γίνεται όμως αν αυτό το τσοπανόσκυλο (επαναλαμβάνω ΤΣΟΠΑΝΌΣΚΥΛΟ και οχι μούργος του δρόμου) θεωρήσει οτι είναι ευκαιρία τώρα να καταρρίψει τον μύθο του "κάτσε και περίμενε να ηρεμήσει;"....

άστο ..

του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ...

καλύτερα...

Κια ναι , δυστυχώς κάθε μέρα απο εκεί με την μηχανή , μέχρι τα μέσα του Σεπτέμβρη που θα στρωθεί η πίσσα, θα κάνω "ειδικές διαδρομές"...

Gandalf

div400
25/08/2005, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από HotDog
Όταν βλέπουμε σκυλάκι/σκύλο/σκύλαρο/αρκούδα με άγριες ή παιχνιδιάρικες διαθέσεις ΠΑΝΤΑ σταματάμε και περιμένουμε.Αν δεν φεύγει τότε του πιάνεις κουβέντα μέχρι να ξενερώσει. :wave2:
Μιλάει η εμπειρία εδώ. :winka:

η εμπειρία μπορεί να μιλάει ....αλλά το ένστικτο επιβίωσης φωνάζει πιο δυνατά....:rotflmao: :rotflmao: :lol:

rand
25/08/2005, 15:23
Eισαι πολυ τυχερος αν δεν το εχεις καταλαβει!!!

Αλλοι κανουν τα απειρα χιλιομετρα για μια ειδικη, εσυ θα την κανεις
καθε μερα εξω απο το σπιτι σου! :rotflmao:

Gandalf dr685sm
25/08/2005, 15:32
Δεν λέω καλά είναι . Ειδικά χθες όταν πρωτοπήγα την μηχανή στο νέο σπίτι που δεν είδα τον "Μαύρο άρκτο" , ήταν φανταστικά.

Αλλά

Ειδικά το σημερινό , χωρίς να έχω πιεί ακόμα καφέ και με το μάτι μισόκλειστο , να εκτελώ χρέη θηράματος για το προστατευόμενο είδος της Ελληνικής υπάιθρου ήταν κομματάκι επικίνδυνο...

Θα δούμε απο Δευτέρα πρωί , καθότι αύριο έχουν μείνει κάτι "ψιλά" για την μετακόμιση και θα είμαι με το τουτού.
Μπορεί και να τον πετύχω με το σαραβαλάκι και να του ρίξω καμιά μαλακή στην βοιδοκεφάλα του , μπας και έρθει στα συγκαλά του. Αν και εκεί δεν νομίζω να κάνει το λάθος να με πάρει στο κυνήγι , γιατί οι ρόλοι θα αντιστραφούν.:evil: :smokin:

Gandalf

idi
25/08/2005, 15:34
σιγα.....

καθε Δευτερα για να φυγω απο Δελεαρ με το σουπερ 2Τ παπι μου κανω δριφταρισματα με αφιονισμενες οδοντιστοιχιες ετοιμες να με κατασπαραξουν στα 12,1 εκατοστα απο τα ποδια μου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Runner Ducati
25/08/2005, 15:38
εμενα με δαγκασε ενας εργαζομενος (δεν θελω να πω κοπριτης απο σεβασμο) 3 την νυχτα και ετρεχα στο νοσοκομειο για ορους και τα σχετικα, και χαπια μια βδομαδα, που να φορεσει μασελα ο κερατας........ :p :lol:

Gandalf dr685sm
25/08/2005, 15:39
Ναι ... αλλά πάνω σε άσφαλτο (ο Θεός να την κάνει) και οχι σε τερραίν ιδανικό για αγροκαλιέργειες....:D

Για να μην συγκρίνω μεγέθη (που πήγε το μυαλό σου ρε διεστραμένε;...) των ζώων αυτών αλλά και των οδοντοστοιχιών τους με την "άρκτο" που περιγράφω.

Ρε σου λέω την μπότα μου , θα την είχε για οδοντογλυφίδα μετά ,για να βγάλει τα υπολοίματα απο τα δόντια του...:eek:

Gandalf

div400
25/08/2005, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


Ρε σου λέω την μπότα μου , θα την είχε για οδοντογλυφίδα μετά ,για να βγάλει τα υπολοίματα απο τα δόντια του...:eek:

Gandalf

και το ονομα αυτου.....ΙΗΣΟΥΣ(απο το ανεκδοτο)
ή ΡΟΥΛΗΣ,ΜΠΟΥΛΗΣ κτλ:eyepop:

:lol:

stako
25/08/2005, 16:01
Πάντως όντως παιδιά οι Ελληνικοί ποιμενικοί είναι τέρατα, πρόσφατα ήμουν Ζαγοροχώρια και πέτυχα έναν στο βουνό, είχε μάλιστα και ένα περιλάιμιο με τεράστια καρφιά (όχι τα παιδικά στα pet-shop, ιδιοκατασεκυή με ΚΑΡΦΑΡΕΣ κανονικές) γύρω γύρω για να μην τον αρπάζουν οι αρκούδες από το λαιμό.........:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Αν αστοχούσε το στόμα του δεν την γλύτωνες από τα καρφιά, κάτι θα έπαιρναν.........:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ευτυχώς ήμουν με το αυτοκίνητο...........χεχεχεχεχε..........:)

danaos75
25/08/2005, 16:35
είχε μάλιστα και ένα περιλάιμιο με τεράστια καρφιά (όχι τα παιδικά στα pet-shop, ιδιοκατασεκυή με ΚΑΡΦΑΡΕΣ κανονικές) γύρω γύρω για να μην τον αρπάζουν οι αρκούδες από το λαιμό

Ρε Gandalf δεν του παίρνεις και εσύ ένα τέτοιο περιλάιμιο για δώρο γνωριμίας, μπας και γλυτώσεις απο τα κυνηγητα κάθε πρωί!
;)

Απλά κοιτα να είναι στο χρώμα του.

:lol: :lol: :lol:

Gandalf dr685sm
25/08/2005, 16:43
Μωρέ εγώ το παίρνω.... εσύ θα το τοποθετήσεις;....

:a9: :a21:

Gandalf

gcrook
25/08/2005, 23:04
Ιδιο σκηνικο τον περασμενο Μαρτη.
Παιζει και να αλλαξε πιατσα ο μαγκας:p

apolon10
30/08/2005, 12:15
εχω ενα γερμανικο ποιμενικο (κοινως λυκοσκυλο) και ενα γειτονα ελληνικο ποιμενικο (κοινως τσοπανοσκυλο). Το λυκοσκυλο ειναι προβατο μπροστα στο ελληνικο ασε που το ελληνικο τρωει κοκαλο απο χοιρινη σε 3 μπουκιες σαν μπισκοτο (το λυκοσκυλο το γλειφει απο δω το δαγκωνει λιγο απο εκει θελει μιση ωρα να το φαει). Εχουμε και ενα βελγικο γειτονα (μαυρο λυκοσκυλο) που οταν μας βλεπει σε βολτα με το λυκοσκυλο θελει να μας φαει ζωντανους καθως και τα καγκελα που μας χωριζουν.
Λοιπον μια φορα τσακωθηκε το γερμανικο με το ελληνικο και μαντεψτε ποιος κερδισε. Βεβαια επεσε πολυ ξυλο και ειχαμε και αιματα. Κουβας νερο ηταν η λυση για να χωρισουνε.
Το ελληνικο οσο δεν με ηξερε ηθελε να με φαει και μενα. Καθε φορα που πηγαινα κοντα χτυπαγε το εδαφος με τα 2 ποδια και γαβγιζε με μισος. Μεχρι που μια φορα του βγαζω ξαφνικα ενα μεγαλο κοματι απο κοτοπουλο. Απο κεινη τη μερα γιναμε φιλοι. Με μερικα κοκαλα ακομη γιναμε και αγαπημενοι φιλοι. Μαλιστα ειναι και ευγενικο. Αφηνει κατω το κοκαλο που του δινω να το χαιδεψω πρωτα και μετα το τρωει. Τα σκυλια θελουν τροπο. Δεν πρεπει να καταλαβουν οτι τα φοβασαι. Μυριζουν την αδρεναλινη που εκκρινεται αναμεσα στα μπουτια (για αυτο τα σκυλια βαζουν την ουρα αναμεσα στα ποδια για να μην εξαπλωνεται η μυρωδια και για αυτο μας μυριζουν αναμεσα στα ποδια). Αν καταλαβουν οτι φοβασαι παιρνουν θαρρος και αγριευουν περισσοτερο. Οσο πηγαινεις προς τα πισω η το βαζεις στα ποδια τοσο σε πλησιαζουν. Κατι που σημαινει οτι πρεπει να τους δειξεις οτι δεν φοβασαι και για αυτο λενε οτι αν εχεις μπουφαν και αναπτυξεις πληρως το μπουφαν πιανοντας το απο τα ακρα και ανασηκωνοντας το, μεγαλωνοντας την επιφανεια σου, τοτε πολυ πιθανο το σκυλι να φοβηθει.
Τα σκυλια να ξερετε δεν ειναι χαζα και επισης φοβουνται και αυτα. Μαλιστα συνηθως για αυτο γαυγιζουν γιατι φοβουνται. Ετσι οταν δουν κατι μεγαλοσωμο να τα απειλει τοτε συνηθως θα το βαλουν στα ποδια. (Ετσι εδιωξα ενα μεγαλοσωμο κοπρο οταν μας επιτεθηκε σε βολτα με το λυκοσκυλο ριχοντας του πετρες και κουνωντας τα χερια ενω μας πλησιαζε απο μακρια).
βεβαια το ελληνικα ποιμενικα ειναι ατρομητα και δεν μασανε ευκολα.
Ανακεφαλαιωνοντας.
- η του πετας νερο
- η του πετας πετρες (πολλες και μεγαλες) χωρις να δειχνεις οτι φοβασαι
- η του πετας κοτοπουλα και μπριζολες και γινεστε φιλοι
- η παιρνεις ενα πιτμπουλ (παρομοιως ατρομητα και δεν μασανε και δεν το βαζουν κατω παρα μονο νεκρα) και σε προστατευει
- η πας μονο με αμαξι
- η πας απο αλλο δρομο

cityfly
30/08/2005, 14:37
ή όπως έγραψε ο rand βάζεις εντουρολάστιχα και κάνεις την πρωινή σου προπόνηση με τον σκύλο - προπονητή να σε παροτρύνει να πας πιο γρήγορα.


Επίσης παίζει και το εξής, όπως θα τρέχεις με την καθοδήγηση του προπονητή ασφαλώς, σταμάτα μια στιγμή και πέτα του κάνα κοκκαλάκι, ή αν έχεις μεγάλο μπάτζεκ κάνα μπριζολικό ενισχυμένο.

Θα σε προσέξει στην επόμενη προπόνηση


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
30/08/2005, 14:51
ο συγκεκριμένος ποιμενικός φίλε μου , απλά προφανώς θύμωσε ή επικράτησε το ένστικτο φύλακα που έχει , μιας και η πορεία της μηχανής μου , ήταν ίδια με εκείνη των αιγοπροβάτων.

Σήμερα το πρωί που πέρασα απο εκείνο το σημείο πάλι, ήταν πάνω σε ενα λοφίσκο καταξαπλωμένος και απλα΄με κοίταγε χωρίς άλλη κίνηση.

Τώρα είτε βαριόταν... που να τρέχει μέσα στην ζέστη με αυτό το τρίχωμα

Είτε απλά δεν ήταν εκεί οι γίδες ,για να νομίζει οτι τις κυνηγώ.

Θα δούμε μάλλον στο κοντινό μέλλον τι θα γίνει με το αρκουδόσκυλο.

Σημειωτέων οτι στο σπίτι μου έχω 6 σκυλιά πλέον σε κήπο και μέσα. Οπότε γνωρίζω τις συμπεριφορές τους. Απλά στον συγκεκριμένο κάτι πήγε στραβά...


και μια εικόνα απο το σπίτι για να έχετε μια ιδέα.


http://securitylair.purple-hat.net/hidden/small-front.jpg


Gandalf

rand
30/08/2005, 18:30
1oν OMFG !!!
2oν nice url :smokin:
3oν μπορεις να πας στη δουλεια κ με παρα-πεντε :cool:

cityfly
31/08/2005, 11:12
χλιδή μες την εξοχή είσαι

σου εύχομαι να διατηρηθεί έτσι για πολλά χρόνια ακόμα

danaos75
31/08/2005, 12:14
Φίλε Gandalf, καταπληκτική περιοχή, καλορίζικο,
:wave2:

και για το Σαββατο είμαστε όλο το forum μεσα για μασα, :D

εμείς θα φέρουμε τα μπριζολίδια εσυ βάζεις τα κάρβουνα
:beer:

ευχαριστούμε για την προσκληση
:evil: :evil:

$py
31/08/2005, 15:51
Re sy apolon10 se pia geitonia meneis na tin apofeugoume? :p

Gandalf dr685sm
31/08/2005, 16:09
θα παίξει και μάσα, αλλα΄οχι τώρα κοντινά , ένεκα επαγγελματικού ταξιδιού...


Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.


Gandalf

Volo
06/09/2010, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από apolon10
για αυτο λενε οτι αν εχεις μπουφαν και αναπτυξεις πληρως το μπουφαν πιανοντας το απο τα ακρα και ανασηκωνοντας το, μεγαλωνοντας την επιφανεια σου, τοτε πολυ πιθανο το σκυλι να φοβηθει.

Εδώ τι ακριβώς εννοείς γιατί μπερδεύτηκα :sick: Να σηκώσω το χέρια ψηλά?

Ωραίο post πάντως αν και για να κάνω όλα αυτά που λες θέλει πολύ θάρρος εκείνη τη στιγμή. Μου την έχει πέσει σκύλος και μου έφυγε η ψυχή. Το σκυλί όντως με μύρισε ανάμεσα στα πόδια τότε και έφυγε άρον άρον γιατί δεν έτρεχε αδρεναλίνη εκείνη τη στιγμή ανάμεσα στα πόδια μου :lol:

Volo
06/09/2010, 22:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

και μια εικόνα απο το σπίτι για να έχετε μια ιδέα.

http://securitylair.purple-hat.net/hidden/small-front.jpg

Gandalf

καλορίζικο Gandalf:beer:

webassasin
07/09/2010, 06:37
Με ενα δικανο σπασμενο στον ωμο βγαινεις ποδαρατος και.. το συζητατε..

McGyver
07/09/2010, 07:56
:eyepop:

:a018:

:lol:

Shaolin Monk
07/09/2010, 07:59
Παρε ενα Β-στρομ.
Θα διακτινιζεσαι απο το σπιτι μεχρι την ασφαλτο και μετα ολα μια χαρα...:lol:

McGyver
07/09/2010, 08:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
:eyepop:

:a018:

:lol:


208558

Shaolin Monk
07/09/2010, 08:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver



ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ!!!! Εχει παει 2010 και ακομα να τον δαγκωσει το κωλοσκυλο; :a018: :a31: :a21: :a02:

powerphot
07/09/2010, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

daz
07/09/2010, 18:07
Τελικά Gandalf τι έγινε με το σκύλο δεν μας είπες!

Κατ' αρχήν για πες, ζει ακόμα? :lol:

daz
07/09/2010, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ!!!! Εχει παει 2010 και ακομα να τον δαγκωσει το κωλοσκυλο; :a018: :a31: :a21: :a02:


:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :beer:

loz
07/09/2010, 19:35
για σου γειτονα
Λοιπον κατι ψιλα ακομα για την περιοχη
Κοπαδια με τσοπανοσκυλα θα συναντας οχι μονο το πρωι αλλα και το απογευμα
πολλες φορες διασχιζουν απλα τους εκει δρομους για να πανε στο επομενο χωραφι
για να μην σε εχουν στη μπουκα μολις πλησιαζεις το κοπαδι σβηνεις μηχανη και περιμενεις
κοπαδι ειναι θα περασει
Ακομα το βραδυ πρεπει να εχεις στο νου σου και διαφορες αλεπουδες που
βολταρουν εκει και ειναι ιδιαιτερα απροσεχτες.
Καλως ηρθες:beer:

John Steed
09/09/2010, 10:43
Εντάξει μωρέ.... Η αλήθεια είναι ότι υπερέβαλλε λιγάκι....:look:

















Και ντρέπεται και λίγο...:blush:













Αλλά εμένα μου το εκμυστηρεύτηκε..........:winka:















:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:


208867

Gandalf dr685sm
09/09/2010, 11:19
Έχω αλλάξει πλέον σπίτι καθότι μένω λίγο παρακάτω. Εκείνο πουλήθηκε καθώς η συντήρηση ήταν τρομερά ασύμφορη.

Οι ποιμενικοί ακόμα γυρνοβολάνε στην περιοχή καθώς ακόμα υπάρχουν κοπάδια (κακώς βέβαια καθώς δεν μπορεί να γίνει αναδάσωση μετά την πυρκαγιά του 2009 στην περιοχή).

Το σκυλί τελικά προσπάθησε να δαγκώσει την πόρτα του Tigra μια μέρα προκαλώντας μάλιστα μια γρατζουνιά που έβγαλε χρώμα!!!!! Μιλάμε για κτήνος έτσι;... οχι αρκούδα... Γιέτι κανονικό ήταν.. .και οχι Jack Russel βρε Steed... αιγοπρόβατα φυλάνε .. οχι σκίουρους!!! :rotflmao: :rotflmao:


Gandalf

John Steed
09/09/2010, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Γιέτι κανονικό ήταν.. .και οχι Jack Russel βρε Steed... αιγοπρόβατα φυλάνε .. οχι σκίουρους!!! :rotflmao: :rotflmao:


Gandalf

Υπερβολικέ:mad:



:rotflmao: :lol:

:wave2:

maron
09/09/2010, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver



χαχαχαχαχαχαχαχα
wraio thread ......parayta :)