PDA

View Full Version : Μετα το Fazer τι.....



fazerelec
05/08/2011, 22:59
Ειμαι κατοχος ενος Fazer 600 εδω και 8 χρονια.Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος,το μηχανακι δεν μου εχει βγαλει την παραμικρη ζημια (το συντηρω σαν μανιακος βεβαια).Σκεφτομαι να κανω μια μεταβαση σε κατι μεγαλυτερο και ειμαι αναμεσα σε 2 μοντελα


FJR 1300 ή VFR 800

Εσεις τι θα προτιμουσατε και γιατι ?


Η χρηση ειναι κυριως μικρα ταξιδια εκτος Αθηνων (για την πολη υπαρχει το αθανατο Yamaha Crypton 110cc)


:rotflmao:

H.A.Balafoutre
05/08/2011, 23:38
Αγαπητέ, επειδή κι εγώ έχω ένα fazer600 εδώ και 6 χρόνια....μην διανοηθείς για το 800άρι...πάνε κατευθείαν στο 1300....λίγο πιο καινούριο....είναι η μέρα με τη νύχτα...έχω οδηγήσει ένα FJR1300, έβαλα και τη γυναίκα επάνω....με βαλίτσα από πίσω ξεχνάς να κατέβεις...άψογο.

biglebowski
06/08/2011, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Αγαπητέ, επειδή κι εγώ έχω ένα fazer600 εδώ και 6 χρόνια....μην διανοηθείς για το 800άρι...πάνε κατευθείαν στο 1300....λίγο πιο καινούριο....είναι η μέρα με τη νύχτα...έχω οδηγήσει ένα FJR1300, έβαλα και τη γυναίκα επάνω....με βαλίτσα από πίσω ξεχνάς να κατέβεις...άψογο.


Στηριξου πανω του-φημιζεται για τις αντικειμενικες του αποψεις!Ειδικα οταν το διλλημα περιεχει κ honda...τυφλη εμπιστοσυνη!!
DT200 '89 με VFR1200 για ταξιδιωτικη χρηση να τον ρωτουσες θα επιχειρηματο(μπουρδο)λογουσε με τις ωρες για το DT:lol:
Στο θεμα τωρα,και οι 2 ειναι φοβερες μοτοσυκλετες,αν μπορεις οδηγησε τις για να αποφασισεις, η αλλιως παρε οποια σου φαινεται πιο ομορφη.
Οποια κ να παρεις δεν θα το μετανιωσεις,η fjr υπερεχει σε τουρισμο μεγαλων αποστασεων,η vfr σε allround χρηση

H.A.Balafoutre
06/08/2011, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από biglebowski
Στηριξου πανω του-φημιζεται για τις αντικειμενικες του αποψεις!Ειδικα οταν το διλλημα περιεχει κ honda...τυφλη εμπιστοσυνη!!
DT200 '89 με VFR1200 για ταξιδιωτικη χρηση να τον ρωτουσες θα επιχειρηματο(μπουρδο)λογουσε με τις ωρες για το DT:lol:
Στο θεμα τωρα,και οι 2 ειναι φοβερες μοτοσυκλετες,αν μπορεις οδηγησε τις για να αποφασισεις, η αλλιως παρε οποια σου φαινεται πιο ομορφη.
Οποια κ να παρεις δεν θα το μετανιωσεις,η fjr υπερεχει σε τουρισμο μεγαλων αποστασεων,η vfr σε allround χρηση

Μέλι στάζει το πληκτρολόγιο σου....:lol:

Τι να κάνω, αφού γουστάρω DT...ψέματα να πω....αλλά έτσι είναι αν δεν γουστάρουμε χονδα και γουστάρουμε Yamaha ή όποια άλλη εταιρεία, είμαστε μπουρδολόγοι...εσείς κατέχετε την μόνη αλήθεια...είναι τουλάχιστον κουραστικό όσο φυσικά είναι κι η δική μου συμπεριφορά.

Και στο κάτω κάτω στα λόγια μου έρχεσαι...το FJR υπερέχει σε τουρισμό μεγάλων αποστάσεων...δεν έγραψα καμιά μπούρδα...άρα έχω δίκιο....

benny
06/08/2011, 12:33
ρε παιδια το fjr συγκρινεται με το vfr το 1200. αλλιως τι νοημα εχει?

500 κυβικα διαφορα και γυρω στα 5 χιλιαδες ευρω :cry: . τι να λεμε τωρα.




Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerelec


Η χρηση ειναι κυριως μικρα ταξιδια εκτος Αθηνων

:rotflmao:


μια χαρα ειναι το 800 :wave2:

biglebowski
06/08/2011, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Μέλι στάζει το πληκτρολόγιο σου....:lol:

Τι να κάνω, αφού γουστάρω DT...ψέματα να πω....αλλά έτσι είναι αν δεν γουστάρουμε χονδα και γουστάρουμε Yamaha ή όποια άλλη εταιρεία, είμαστε μπουρδολόγοι...εσείς κατέχετε την μόνη αλήθεια...είναι τουλάχιστον κουραστικό όσο φυσικά είναι κι η δική μου συμπεριφορά.

Και στο κάτω κάτω στα λόγια μου έρχεσαι...το FJR υπερέχει σε τουρισμό μεγάλων αποστάσεων...δεν έγραψα καμιά μπούρδα...άρα έχω δίκιο....


Ρε γουσταρε οτι θελεις,απλα δεν μπορεσα ποτε να καταλαβω το κολλημα σου με τα honda.
Απ'την αλλη,εχοντας γνωση της προκαταληψης σου,τι θες κ συμβουλευεις τον κοσμακη τι να παρει?Αμαν,για μοτοσυκλετα μιλαμε κ οχι για τον ολυμπιακο :yuck: :yuck:
Και εμεις...ποιοι εμεις....εμεις που γουσταρουμε συγκεκριμενα μοντελα ανεξαρτητου εταιρειας?
Οσο για το fjr,οντως υπερεχει σε GT καταστασεις,ομως ο φιλος που θελει μικρες εκδρομες νομιζω πως κ με τις ευλογιες σου θα παρει vfr (τα'χει κ προσφορα) :lol:

pavlaras1
06/08/2011, 16:00
Απλα FJR 1300 :)
Καλο Ταξιδο.

ziggΥ
06/08/2011, 16:27
μπούσα :alien:

nic mor
06/08/2011, 17:03
spam mode on
παρε ενα v-strom
:smokin: :smokin: :smokin:
spam mode off



απο τα δυο αν δεν υπαρχει το οικονομικο
στην μεση (οχι μονο αγορα,αλλα και συντηρηση,σηματακια κτλ)
θα ελεγα το VFR 800
αλλοιως δαγκωτο FJR 1300
:beer: :beer: :beer:





spam mode on again

v-strom εννοω το 650
το 1000 ειναι για "λιγους"
για τις "εκλεκτοι" και μονο:smokin:

spam mode off

SoulGR
06/08/2011, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
spam mode on
παρε ενα v-strom
:smokin: :smokin: :smokin:
spam mode off



απο τα δυο αν δεν υπαρχει το οικονομικο
στην μεση (οχι μονο αγορα,αλλα και συντηρηση,σηματακια κτλ)
θα ελεγα το VFR 800
αλλοιως δαγκωτο FJR 1300
:beer: :beer: :beer:





spam mode on again

v-strom εννοω το 650
το 1000 ειναι για "λιγους"
για τις "εκλεκτοι" και μονο:smokin:

spam mode off
+650 :smokin: :evil:

H.A.Balafoutre
06/08/2011, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από biglebowski
Ρε γουσταρε οτι θελεις,απλα δεν μπορεσα ποτε να καταλαβω το κολλημα σου με τα honda.
Απ'την αλλη,εχοντας γνωση της προκαταληψης σου,τι θες κ συμβουλευεις τον κοσμακη τι να παρει?Αμαν,για μοτοσυκλετα μιλαμε κ οχι για τον ολυμπιακο :yuck: :yuck:
Και εμεις...ποιοι εμεις....εμεις που γουσταρουμε συγκεκριμενα μοντελα ανεξαρτητου εταιρειας?
Οσο για το fjr,οντως υπερεχει σε GT καταστασεις,ομως ο φιλος που θελει μικρες εκδρομες νομιζω πως κ με τις ευλογιες σου θα παρει vfr (τα'χει κ προσφορα) :lol:

Καμία σχέση με ομάδες...αφού είδα τον ΘΕΟ ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ στον ΝΑΟ ΤΗΣ ΤΟΥΜΠΑΣ το 1988 και μετά το 1990 ήμουνα μέσα στον αγώνα Ιταλία-Αργεντινή στην Νάπολη....είδα και τον τελικό μετά στη Ρώμη...αλλά στην Νάπολη ήταν το κάτι άλλο, για μένα τέρμα το ποδόσφαιρο...

Από εκεί και πέρα, απλά μου την σπάει η συλλήβδην θεοποίησή της...φυσικά έχω και φιλαράκια με χόνδα και τα έχω καβαλήσει...ας πάρει ότι θέλει το παλικάρι, άλλωστε δεν είναι υποχρεομένος να με ακούσει....καλά να περνάς. Άντε έχει και ζέστην δεν μπορώ να πληκτρολογώ πολύ....υδρώνω....:lol:

:wave2:

BLACKGAS
06/08/2011, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerelec
Μετα το Fazer τι.....

Το χάος.:D





















Μάλλον τη βέφα θέλεις αλλά τα τεστάρεις και τα 2 και αποφασίζεις!:wave2:

panos1050
06/08/2011, 20:24
FJR 1300, γιατι ετσι:beer: :beer: