PDA

View Full Version : αμάξι της γκουγκλ ?



xristoforos
08/08/2011, 10:37
Κυκλοφορεί στην Ελλάδα το αμάξι της γκουγκλ ? Είδα το πρωί στη λεωφόρο ΝΑΤΟ ένα σκουρόχρωμο αμάξι με τρίποδο στην οροφή και ένα περίεργο κουτί – κάμερα κοτσαρισμένο πάνω …. Βάζω τώρα google auto εικόνες και μου βγάζει αυτό που του μοιάζει πάρα πολύ … περί τινός πρόκειται …. ?


233386

manhunter
08/08/2011, 10:40
Χαρτογράφηση Αθήνας για ενσωμάτωση σε χάρτες.
Το ζητούμενο εδώ είναι το street view.
Θα μπορείς να κάνεις περιήγηση online στην πόλη από την οπτική γωνία του αυτοκινήτου.

Αν πας στο Google Maps, και πατήσεις πχ Βαρκελώνη, και μετά street view, θα δείς τι εννοώ.


Ωραία φάση πάντως


:wave2:

giovani64
08/08/2011, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από xristoforos
Κυκλοφορεί στην Ελλάδα το αμάξι της γκουγκλ ? Είδα το πρωί στη λεωφόρο ΝΑΤΟ ένα σκουρόχρωμο αμάξι με τρίποδο στην οροφή και ένα περίεργο κουτί – κάμερα κοτσαρισμένο πάνω …. Βάζω τώρα google auto εικόνες και μου βγάζει αυτό που του μοιάζει πάρα πολύ … περί τινός πρόκειται …. ?

εμφανιστηκε και στις σερρες πριν απο περιπου ενα μηνα.οχι το ιδιο βεβαια. ηταν παλι ενα παρδαλο ASTRA

makis206
08/08/2011, 10:53
Eίπα κι εγώ.. είναι το νέο ψαχτήρι για όσους δεν έχουν ίντερνετ..:lol:

:smokin:

ego_o_idios
08/08/2011, 11:11
lipon epidi imoun e8elontis sto programa ke ksero

afto to oxima me sponsora to google exi analavi me ena idiko skaner ke vriski polites pou anikoun stin eklekti katigoria opos tin onomasan

prokimenou na sileksoun plirofories ariston andron ke ginekon gia tin dieonisi tou idous meta tin epikimeni katastrofi

to lipon gia na kserete
osi tin exete mikri se mege8os ke ogko garidakiou

osi exete xalaro sfiktira me anoxes peran tou 0,3 bar den milame na ton exete pari mia fora (tote iste akiroi ke safos sigkatalegeste stis lougres ke afiste ta 8ee mou sinxorame...)

osi exete adinama spermatozoaria
(diladis ama psilovariete to spermatozoario naoum tou tipou pou na trexo tora mia stigmi na telioso to tavli ke ala sinafi iste gia ton kiada...)

ke meta pame sta xaraktiristika
safos 8a protimi8oun i a8litikoi tipoi ke anixtoxromoi. osi exete xromatakia peran tou paradosiakou elinikou ksekiniste ta mpanakia me xlorini...

episis anixnevonte ke i arosties kati nefra kati splinantera kati sikotaries ka8os oksies spondila8ritides ine katadikastika xartia min eplizete...

ke meta erxomaste sto 8ema tis efioias
ke edo opos katalavete klini to 8ema giati gia na vris efiestato elina ine san na psaxnis tin klania pou afises prin 15 xronia na eorite sto simpan gia na 8imi8is ti efages tote mpas ke kerdisis se tilepexnidi erotiseon sxetika me to 8ema...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xristoforos
08/08/2011, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Χαρτογράφηση Αθήνας για ενσωμάτωση σε χάρτες.
Το ζητούμενο εδώ είναι το street view.
Θα μπορείς να κάνεις περιήγηση online στην πόλη από την οπτική γωνία του αυτοκινήτου.

Αν πας στο Google Maps, και πατήσεις πχ Βαρκελώνη, και μετά street view, θα δείς τι εννοώ.


Ωραία φάση πάντως


:wave2:



Απίστευτα έξυπνο …. Μερικές φορές είναι να αναρωτιόμαστε ως τι άλλο θα μας προσφέρει η τεχνολογία ….

:eyepop:

ego_o_idios
08/08/2011, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από xristoforos
Απίστευτα έξυπνο …. Μερικές φορές είναι να αναρωτιόμαστε ως τι άλλο θα μας προσφέρει η τεχνολογία ….

:eyepop:

koloxarto me anixnefti psevdous tis k@l@tripid@s?:rolleyes: :wacko:

xristoforos
08/08/2011, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
lipon epidi imoun e8elontis sto programa ke ksero

afto to oxima me sponsora to google exi analavi me ena idiko skaner ke vriski polites pou anikoun stin eklekti katigoria opos tin onomasan

prokimenou na sileksoun plirofories ariston andron ke ginekon gia tin dieonisi tou idous meta tin epikimeni katastrofi

to lipon gia na kserete
osi tin exete mikri se mege8os ke ogko garidakiou

osi exete xalaro sfiktira me anoxes peran tou 0,3 bar den milame na ton exete pari mia fora (tote iste akiroi ke safos sigkatalegeste stis lougres ke afiste ta 8ee mou sinxorame...)

osi exete adinama spermatozoaria
(diladis ama psilovariete to spermatozoario naoum tou tipou pou na trexo tora mia stigmi na telioso to tavli ke ala sinafi iste gia ton kiada...)

ke meta pame sta xaraktiristika
safos 8a protimi8oun i a8litikoi tipoi ke anixtoxromoi. osi exete xromatakia peran tou paradosiakou elinikou ksekiniste ta mpanakia me xlorini...

episis anixnevonte ke i arosties kati nefra kati splinantera kati sikotaries ka8os oksies spondila8ritides ine katadikastika xartia min eplizete...

ke meta erxomaste sto 8ema tis efioias
ke edo opos katalavete klini to 8ema giati gia na vris efiestato elina ine san na psaxnis tin klania pou afises prin 15 xronia na eorite sto simpan gia na 8imi8is ti efages tote mpas ke kerdisis se tilepexnidi erotiseon sxetika me to 8ema...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Εγώ σε πιστεύω ….. είμαι σίγουρος ότι μου έβγαλες ( γκουχ!) … άνοιξες τα μάτια με την παρέμβαση αυτή …. Τώρα ξέρω ποιος κρύβετε πίσω απ όλα αυτά …


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

xristoforos
08/08/2011, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
koloxarto me anixnefti psevdous tis k@l@tripid@s?:rolleyes: :wacko:







Ναι ναι ….. δως τους ιδέες τσάμπα … :nono: .

Τουλάχιστον να κατοχυρώσουμε την πατέντα .

ego_o_idios
08/08/2011, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από xristoforos
Εγώ σε πιστεύω ….. είμαι σίγουρος ότι μου έβγαλες ( γκουχ!) … άνοιξες τα μάτια με την παρέμβαση αυτή …. Τώρα ξέρω ποιος κρύβετε πίσω απ όλα αυτά …


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

etsi re xristofore na min nomizoun oti trome tin parami8a....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
08/08/2011, 12:24
Νομιζω οτι η Ελλαδα εχει ριξει πορτα στο αιτημα της Google για να χαρτο-φωτογραφησει την Αθηνα (και οχι μονο...)

Αυτο πριν 2 χρονια...βεβαια τωρα στην κατασταση που ειμαστε "Ξεπουλημα - τιμες Σοκ - το αφεντικο τρελαθηκε" μπορει να τη κανουν τη δουλεια με κανα 20ευρω :lol:

byron
08/08/2011, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Νομιζω οτι η Ελλαδα εχει ριξει πορτα στο αιτημα της Google για να χαρτο-φωτογραφησει την Αθηνα (και οχι μονο...)

Αυτο πριν 2 χρονια...βεβαια τωρα στην κατασταση που ειμαστε "Ξεπουλημα - τιμες Σοκ - το αφεντικο τρελαθηκε" μπορει να τη κανουν τη δουλεια με κανα 20ευρω :lol:

πριν 1 ώρα (!) κυκλοφορούσε ένα κόκκινο Astra με πολλά αυτοκόλλητα στο Ψυχικό. Το ματσαφλάρι το είχε κατεβασμένο μεν, αλλά κυκλοφορεί όντως. :wave2:

matmat
08/08/2011, 13:11
εγω το χαιρετούσα
:a36: :a36: :a36:

Εχετλαίος
08/08/2011, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
εγω το χαιρετούσα
:a36: :a36: :a36:

MOONING και μόνον!
:wave2:

tsompanis
08/08/2011, 13:23
έχει πάνω απο 10 μέρες που γυροφέρνουν δύο απο δαύτα στα γιάννενα.το ένα ήταν κοντά στα σύνορα με αλβανία.
ένα ανοιχτοπράσινο που είχε αυτοκόλητο της gogle και ένα μαύρο.

μάλλον μπήκαν δυναμικά!:wave2:

el_hymador
08/08/2011, 13:41
παντως δεν ειναι δα και τιποτα τραγικο αυτο που κανουν...

πατε στο google maps και οταν σας ανοιξει το περιβαλλον εργασιας πιαστε με αριστερο κλικ το προτοκαλι ανθρωπακι που υπαρχει πανω απο την καθετη κλιμακα (+/-) της μεγενθυσης - σμικρυνσης... επιλεξτε μια χωρα που εχει "σαρωθει" σε μεγαλο ποσοστο απο τη Google (H.Π.Α. ας πουμε) και αφηστε το ανθρωπακι σε ενα δρομο η μια πολη που "μπλεδιζει" (ειναι ενδειξη οτι ειναι ενεργη η εφαρμογη)...


...ξερετε τι ταξιδια εχω κανει ετσι; Μιλαμε Route 66, Monument Valley, Holywood, Portland, Υosemitee, ολη την Αμερικη εχω γυρισει! :lol: :lol: :lol:

makis206
08/08/2011, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
...ξερετε τι ταξιδια εχω κανει ετσι; Μιλαμε Route 66, Monument Valley, Holywood, Portland, Υosemitee, ολη την Αμερικη εχω γυρισει! :lol: :lol: :lol:
Μόλις αποκαλύφθηκε ο παλιοκουτάκιας :evil: :rotflmao:

el_hymador
08/08/2011, 13:49
Εδώ είμαι στη Β. Καλιφόρνια κοντά στις ακτές του Ειρηνικού και πάω για τον Εθνικό Δρυμό Redwood με τα πανύψηλα αιωνόβια δέντρα σεκόγια...

γαμάτος δρόμος, όμορφη ηλιόλουστη ημέρα...:lol: :lol: :lol:


233417

gmeles
08/08/2011, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Εδώ είμαι στη Β. Καλιφόρνια κοντά στις ακτές του Ειρηνικού και πάω για τον Εθνικό Δρυμό Redwood με τα πανύψηλα αιωνόβια δέντρα σεκόγια...

γαμάτος δρόμος, όμορφη ηλιόλουστη ημέρα...:lol: :lol: :lol:

οταν αρχισεις να γραφεις ταξιδιωτικα θα ανησυχησουμε
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

hidefnick
08/08/2011, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Εδώ είμαι στη Β. Καλιφόρνια κοντά στις ακτές του Ειρηνικού και πάω για τον Εθνικό Δρυμό Redwood με τα πανύψηλα αιωνόβια δέντρα σεκόγια...

γαμάτος δρόμος, όμορφη ηλιόλουστη ημέρα...:lol: :lol: :lol:

Το τζαμι καθάρισε. Θολούρα....:beer:

koulis25
08/08/2011, 17:50
Ήρθαν να καταγράψουν τα κεκτημένα τους. Σιγά μην πλήρωσαν κιόλας.

fantacid
08/08/2011, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
πριν 1 ώρα (!) κυκλοφορούσε ένα κόκκινο Astra με πολλά αυτοκόλλητα στο Ψυχικό. Το ματσαφλάρι το είχε κατεβασμένο μεν, αλλά κυκλοφορεί όντως. :wave2:

αυτα τα κοκκινακια τα εχω πετυχει αρκετες φορες στη σαλονικα
με τρεις μαντραχαλεους μεσα κ 5 λαπτοπ ανοιχτα, αλλες φορες με αλαρμ κ τη ροδα μετρησης εξω απο τη πορτα....
χωρις ματσαφλαρι για ιστιο...

xristoforos
08/08/2011, 18:44
Σαν σκέψη σαν προσπάθεια σαν προϊόν είναι καλό .

Τώρα αν οι υποχθόνιες σκοτεινές δυνάμεις που θέλουν να μας εξαθλιώσουν και να μας εξουσιάσουν ….
…..Μας πισουν ότι … η λακκούβα είναι , τελικά , σαμαράκι με αρνητικό ύψος …….

….Ναι
……….πρέπει να αντιδράσουμε …..


:wave2: