PDA

View Full Version : Kαμια προταση για Ζαγοροχωρια?!!!



camen
10/08/2011, 18:51
Σκεφτομαι την ερχομενη Κυριακη μαζι με την γυναικα να την κοπανησω για μια βολτιτσα προς Ζαγοροχορια... Η διαδρομη θα ειναι απο Ηγουμενιτσα-Εγνατια-Ιωαννινα και απο εκει κ μετα δεν εχω ιδεα... Υπαρχει κανενα ωραιο χωριουδακι να παμε να αραξουμε να πιουμε καφεδακι να τσιμπησουμε κ τιποτα και να την κανουμε για πισω?! Για πειτε οι γνωστες γτ εχω πολλαααα χρονια να παω προς τα εκει...


ΦΥΣΙΚΑ,αν καποιος βολευεται και θελει να ακολουθησει κανενα προβλημα.Εγω απο Λευκαδα θα ξεκινησω αρκετα πρωι, γτ νωρις το απογευμα πρεπει να ειμαι πισω.Σημειωση οτι περιπου 6-6.30 πρεπει να ειμαι πισω...

Φχαριστωωω...:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

BLiTzER
10/08/2011, 19:00
99% θα ανέβω προς τα κει πριν το ΣΚ και θα μείνω μερικές μέρες. Θα είμαι κοντά στις πηγές του Αχέροντα (από την άλλη μεριά του βουνού αλλά εινωραία). Έχει και ταβερνούλες και καφετέριες και κλαμπ (!!) και απ'όλα. Ψήσου ;)

camen
10/08/2011, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
99% θα ανέβω προς τα κει πριν το ΣΚ και θα μείνω μερικές μέρες. Θα είμαι κοντά στις πηγές του Αχέροντα (από την άλλη μεριά του βουνού αλλά εινωραία). Έχει και ταβερνούλες και καφετέριες και κλαμπ (!!) και απ'όλα. Ψήσου ;)

Μαστορα ειμαι αγεωγραφητος... Πες ονομα να δω χαρτη....:D :D :D :D :D

BLiTzER
10/08/2011, 19:07
Το κοντινότερο χωριό στις πηγές λέγεται Γλυκή.

Τσέκαρε: http://st3.hotelsandrooms.net/maps/hellas/Gr/n19.png

camen
10/08/2011, 19:08
Επειδη πρωτα ποσταρα και μετα ανοιξα τους χαρτες και βλεπω χωρια, Παπιγκο λεει τιποτα?
Κονιτσα?
Ελαφοτοπος,Ζιτσα?

Για πειτε...Δεν θα εχω περιθωριο για πολλα μονο σε ενα θα αραξω να δω λιγο πρασινο και γρηγορα πισω...:winka:

camen
10/08/2011, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Το κοντινότερο χωριό στις πηγές λέγεται Γλυκή.

Τσέκαρε: http://st3.hotelsandrooms.net/maps/hellas/Gr/n19.png



Με κατεβασες πολυ χαμηλα τωρα ρε...Θα ειδοποιησω αν ειναι ,αν και λεω για πιο βορεια.Θελω να περασω και απο Ηγουμενιτσα να μαζεψω εναν φιλο μαλλον...:winka:

el_hymador
10/08/2011, 19:28
Βίκος (το χωριό, όχι η περιοχή). Απίστευτα γραφικό, με ένα καφενέ, μια ταβέρνα και αυτό ήταν όλο... αν έχετε όρεξη από εκεί ξεκινά και μονοπάτι για τις πηγές του Βοϊδομάτη (yo έκανα και ρίμα) απλά έχει ζόρι στο ανέβασμα, υπολογίστε καμιά ώρα. :wave2:

matmat
10/08/2011, 20:00
κοιτα ... για μια μερα , (μιση στην ουσία ) δεν λέει θα σε θλιψει που δεν καταφερες να μεινεις παραπάνω . Διάλεξε τα χαμηλά , Αρίστη , Ελαφότοπο , Τσεπέλοβο Μονοδενδρι ... Εχει τόσα πολλά να σου δωσει το μέρος που ειναι αδυνατο να τα χορτασεις ετσι κι αλλιώς .
Αν μιλάς για αυτη την Κυριακή , παραμονή της Παναγίας , προτείνω να αφησεις τα Ζαγόρια και να κανεις μια επίσκεψη στο Μοναστηρι της Μολυβδοσκέπαστης πανω ακριβως στα σύνορα και στην επιστροφή κατσε για φαγακι στο Μπουραζανι στην γεφυρα του ΒΟΪΔΟΜΑΤΗ η εναλακτικά ανεβα στο χωριό Μολυβδοσκέπαστη και κατσε στο αποστακτηριο για τσιπουρα ;) . λιγο πιο πανω ειναι και το φυλάκιο οπου μπορούν να σε ξεναγησουν και να σου δειξουν το ποσο κοντα στην Αλβανια εισαι καθως και ποια χωριά ειναι αυτα που διακρινονται στο βαθος ...


Καλά να περάσεις
:wave2: :beer: :beer: :beer: :wave2:

npat
10/08/2011, 20:30
Από Γιάννενα πας Μέτσοβο (συνεχίζεις στην Εγνατία). Από Μέτσοβο την κόβεις για λίμνη πηγών Αώου (απίστευτη ομορφιά) και από εκεί έχεις δύο επιλογές:

α. Βόρεια προς Βοβούσα: η διαδρομή περιέχει καμιά 10χιλιόμετρα άσχημο σπαστήρι (και καλά "άσφαλτος"), το οποίο είναι όμως από τα ομορφότερα κομμάτια που έχω κάνει. Μετά την Βοβούσα συνεχίζεις προς Περιβόλι και Ζιάκα (απίστευτο πιστάκι) και πέφτεις Γρεβενά απ' όπου πιάνεις την Εγνατία για επιστροφή.

β. Νότιοανατολικά προς τα χωριά του Ανατολικού Ζαγορίου (υπέροχα όλα τους): Γρεβενίτι, Τρίστενο, Δολιανη, Λεπτοκαρυά, Φραγκάδες. Διαλέγεις και παίρνεις. Επιστρέφεις στην Εγνατία πηγαίνοντας νότια από Μιλιωτάδες.

Δες και εδώ (τζάμπα τις κάνουμε τις ΠΣΚ):

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=117524

(Υ.Γ: Βγάλε χιλιόμετρα να δεις πως σου βγαίνουν στο πρόγραμμα)

npat
10/08/2011, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Επειδη πρωτα ποσταρα και μετα ανοιξα τους χαρτες και βλεπω χωρια, Παπιγκο λεει τιποτα?
Κονιτσα?
Ελαφοτοπος,Ζιτσα?


Πάπιγκο: Λέει.

Κόνιτσα: Δεν είναι χωριό

Ζίτσα: Δεν είναι ζαγοροχώρι.

tsompanis
10/08/2011, 22:05
απο ηγουμενίτσα,φεύγεις απο την παλαιά εθνική και όχι απο εγνατία και περνάς τα πάσα της πλακωτής προς ιωάννινα.
αναλυτικά


ηγουμενίτσα,νεράιδα,βροσύνα,βουτσαράς στρίβεις για σουλόπουλο και...
φωτεινό (θεογέφυρο-τρως κοκομπλόκο απο την φύση) και συνεχίζεις σε ένα απο τα καλύτερα δάση βελανιδιάς της ηπείρου
κουκλιούς,παρακάλαμο,καλπάκι,μονοδένδρι,ζαγόρια
παρκάρεις μηχανή και περπατάς για 10 λεπτά μέχρι την χαράδρα του Βίκου.
τρως το χάσιμο σου και επιστροφή για φαγητό στο "κανέλα και γαρύφαλο" επίσης στο μονοδένδρι.

επιστροφή απο γιάννενα,αβγό,φιλιπιάδα,πρέβεζα ή αν δεν υπάρχει χρόνος
ιωάννινα-εγνατία-καρτέρι-καναλάκι;)

καλά να περάσεις:beer:

camen
11/08/2011, 01:07
Eυχαριστω παιδια να ειστε καλα...Θα τα σεκαρω αυριο με την ησυχια μου και καπου θα καταληξω...
Δεν θελω να κανω καμια ιδιαιτερη περιηγηση μιας και ετσι κι αλλιως θα ειναι κατι πολυ γρηγορο ισα ισα να αλλαξω παραστασεις,να χαλαρωσουμε λιγακι και να προλαβω να γυρισω κιολας γτ δουλευω...

Κ παλι σας ευχαριστω...:beer:

camen
11/08/2011, 01:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Πάπιγκο: Λέει.



Προς τα εκει κλινω η αληθεια ειναι...:D
Αλλα στον χαρτη εχω δει το Μικρο.Το Μεγαλο που σκατα ειναι?!:rolleyes: :blush:

npat
11/08/2011, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Προς τα εκει κλινω η αληθεια ειναι...:D
Αλλα στον χαρτη εχω δει το Μικρο.Το Μεγαλο που σκατα ειναι?!:rolleyes: :blush:

Που θες να 'ναι ρε? Στην Πελοπόννησο? Κανά δυο χιλιόμετρα πριν το μικρό είναι, όπως πάει ο δρόμος...

http://maps.google.com/maps?q=%CE%A0%CE%AC%CF%80%CE%B9%CE%B3%CE%BA%CE%BF&hl=en&ie=UTF8&ll=39.968701,20.718155&spn=0.019668,0.033731&sll=39.965938,20.727425&sspn=0.039338,0.067463&vpsrc=6&t=h&z=15

npat
11/08/2011, 01:21
Επίσης ετοιμάσου για κλειστό-ανηφορικό μούρλια...

http://maps.google.com/maps?q=%CE%A0%CE%AC%CF%80%CE%B9%CE%B3%CE%BA%CE%BF&hl=en&ie=UTF8&ll=39.948339,20.689681&spn=0.009837,0.016866&sll=39.965938,20.727425&sspn=0.039338,0.067463&vpsrc=6&t=h&z=16

DrBig
11/08/2011, 01:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Προς τα εκει κλινω η αληθεια ειναι...:D
Αλλα στον χαρτη εχω δει το Μικρο.Το Μεγαλο που σκατα ειναι?!:rolleyes: :blush:

Καμια 40ρια κμ απο Γιαννενα στο δρομο προς Κοζανη στριβεις δεξια για Αριστη-Παπιγκο. Συναντας πρωτα ενα χωριο που δε θυμαμαι πως λεγεται, μετα ειναι η Αριστη, ο δρομος συνεχιζει προς Βοιδοματη. Εκει πριν το γεφυρακι, σταματας σε μια υπεροχη εκταση απο πλατανια διπλα στο ποταμι. Ξεπεζευεις και περπατας το ποταμι προς τα αριστερα (με τη φορα του) μεχρι να βρεις ενα μικρο εκκλησακι, ουτε μιση ωρα δε θα'ναι.
Ανεβαινοντας, συναντας το μεγαλο Παπιγκο και ο δρομος τελειωνει στο μικρο, στα 1300 μετρα. Αν εχεις κεφι για περπατημα, σε 2-3 ωρες φτανεις στο καταφυγιο της Αστρακας και σε αλλη μιαμιση ωρα στη Δρακολιμνη. Θα παθεις πλακα.

:wave2:

bulmont
11/08/2011, 01:28
Αρχηγέ μ' αυτοκίνητο θα πάς;;;;;;;

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

camen
11/08/2011, 01:30
Με μια γρηγορη ματια και για να μην μπλεξω και αγχωθω λεω για Παπιγκο.

Απο Λευκαδα μεσω Φιλιπιαδας-Ιωαννινων ειναι 192χλμ με εκτιμωμενο χρονο τις 3 ωρες απο το google.
Μεσω Ηγουμενιτσας-εγνατιας-Ιωαννινα ειναι 250χλμ με εκτιμωμενο χρονο 3.46

Αν προκειται να κινηθω με σβελτους ρυθμους τι να επιλεξω?Εγω λεω για Ηγουμενιτσα-Εγνατια ωστε να κερδισω οσο το δυνατον περισσοτερο χρονο...:look:
Η αναχωρηση θα γινει αρκετα πρωι ,το αργοτερο στις 7...


:beer: :beer: :beer: :beer:

camen
11/08/2011, 01:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont
Αρχηγέ μ' αυτοκίνητο θα πάς;;;;;;;

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Σε εχει βαρεσει η ζεστα εκει στα ξενα ρε?!!!!:cry: :cry: :cry: :cry:

camen
11/08/2011, 01:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Καμια 40ρια κμ απο Γιαννενα στο δρομο προς Κοζανη στριβεις δεξια για Αριστη-Παπιγκο. Συναντας πρωτα ενα χωριο που δε θυμαμαι πως λεγεται, μετα ειναι η Αριστη, ο δρομος συνεχιζει προς Βοιδοματη. Εκει πριν το γεφυρακι, σταματας σε μια υπεροχη εκταση απο πλατανια διπλα στο ποταμι. Ξεπεζευεις και περπατας το ποταμι προς τα αριστερα (με τη φορα του) μεχρι να βρεις ενα μικρο εκκλησακι, ουτε μιση ωρα δε θα'ναι.
Ανεβαινοντας, συναντας το μεγαλο Παπιγκο και ο δρομος τελειωνει στο μικρο, στα 1300 μετρα. Αν εχεις κεφι για περπατημα, σε 2-3 ωρες φτανεις στο καταφυγιο της Αστρακας και σε αλλη μιαμιση ωρα στη Δρακολιμνη. Θα παθεις πλακα.

:wave2:

Ναι οκ το επιασα,σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες...:beer: :beer: :beer: :beer:

camen
11/08/2011, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Επίσης ετοιμάσου για κλειστό-ανηφορικό μούρλια...

http://maps.google.com/maps?q=%CE%A0%CE%AC%CF%80%CE%B9%CE%B3%CE%BA%CE%BF&hl=en&ie=UTF8&ll=39.948339,20.689681&spn=0.009837,0.016866&sll=39.965938,20.727425&sspn=0.039338,0.067463&vpsrc=6&t=h&z=16


Αυταααααααα ειναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

npat
11/08/2011, 01:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Αυταααααααα ειναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Εγώ όταν το είχα κάνει αυτό:

α. Είχα κάνει απ' το πρωί καμιά 650 χιλιόμετρα στροφιλίκι.
β. Έβρεχε.
γ. Ήταν νύχτα.
δ. Έπρεπε να κάνω άλλα καμιά 200 μέχρι την Πάργα.
ε. Είχα μαζί έναν Τρούπερ ατάιστο, ατσίγαρο... μες την καλή χαρά!

Ειδυλλιακά πράγματα!

:lol: :lol:

camen
11/08/2011, 01:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Εγώ όταν το είχα κάνει αυτό:

α. Είχα κάνει απ' το πρωί καμιά 650 χιλιόμετρα στροφιλίκι.
β. Έβρεχε.
γ. Ήταν νύχτα.
δ. Έπρεπε να κάνω άλλα καμιά 200 μέχρι την Πάργα.
ε. Είχα μαζί έναν Τρούπερ ατάιστο, ατσίγαρο... μες την καλή χαρά!

Ειδυλλιακά πράγματα!

:lol: :lol:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Για πες τωρα...Ιωαννινα μεσω Ηγουμενιτσας(κ "καρυδωμα" στην Εγνατια) ή Φιλιπιαδας(καμια 50αρια++ λιγοτερα χλμ)?!

npat
11/08/2011, 01:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Για πες τωρα...Ιωαννινα μεσω Ηγουμενιτσας(κ "καρυδωμα" στην Εγνατια) ή Φιλιπιαδας(καμια 50αρια++ λιγοτερα χλμ)?!

Από Φιλιππιάδα ΜΑΛΛΟΝ είναι συντομότερα (σε χρόνο). Ας πει καλύτερα όμως κάποιος από εκείνα τα μέρη, που το έχει κάνει πιο πρόσφατα.

bulmont
11/08/2011, 02:27
Από Φιλλιπιάδα κατευθείαν Γιάννενα , ειναι και όμορφη η διαδρομή. Πρίν τα
Γιάννενα ακολούθησε την περιμετρική (προς αεροδρόμιο) γιά να αποφύγεις την
κίνηση της πόλης και βράσει η κατσαρόλα σου, (εκτος και αν θες να διασχίσεις
την πόλη μιάς και Κυριακή πρωί δεν θα έχει πολλή κίνηση).
Τώρα το πόσο πρωί θα εισαι στα Γιάννενα ειναι ααααααλλο θέμα!!!!!!!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tsompanis
11/08/2011, 06:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Από Φιλιππιάδα ΜΑΛΛΟΝ είναι συντομότερα (σε χρόνο). Ας πει καλύτερα όμως κάποιος από εκείνα τα μέρη, που το έχει κάνει πιο πρόσφατα.

απο εγνατία είναι πιο σύντομα,αλλά να μπεις απο καρτέρι που βρίσκεται στην ηγουμενίτσας/πρέβεζας.σίγουρα είσαι μισή ώρα μπροστά.


αν διαλέξεις να πας πάπιγκο και όχι βίκο,πρόσθεσε άλλη μια ώρα+ να πας και άλλη μια + για να έρθεις

μετά το καλπάκι στα 12 χλμ. ταμπέλα δεξιά για αρίστη
:beer:

vaska
11/08/2011, 07:01
Ρε Θωμά κάτσε στ' αυγά σου ρε πουλάκι μου που θες και βόλτα με το τριμπούρδελο. Να ξέρεις αν ξεμείνεις μην πάρεις τηλ. να έρθω να σε μαζέψω.

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Καλά να περάσεις φιλαράκι αλλά καλού κακού κάνε και μια οδική.

:beer: :beer:

irinia
11/08/2011, 07:04
ΑΠΟ ΛΕΥΚΑΔΑ............




Άνεβαίνοντας,καλύτερα ό δρόμος τής Πάργας.
Άχέρωντας στή διαδρομή,Παραμυθιά καί Έγνατία.
Άπό Φιλιππιάδα είναι πιό δύσκολα,όμορφα στό ποτάμι
άλλά καί μπάτσοι καί όριο 50 γιά μεγάλο κομμάτι..!!
Μετά Γιάννενα,άεροδρόμιο καί Δυτικό Ζαγόρι ή καλύτερη πρόσβαση
νά άνεβείς.....
Καί φυσικά τό καλύτερο κομμάτι
Άρίστη,Πάπιγκο,Μικρό Πάπιγκο,ό Βίκος άπέναντι
καί ό φανταστικός Βοιδομάτης άπό κάτω...
Όποιος καταφέρει καί κολυμπήσει νά τό γράψει.
Είναι πολύ κρύο τό νερό.....
Ένημερωτικά στήν Άρίστη τό βράδυ,στήνεται μιά
ύπαίθρια ψησταριά....ΦΟΒΕΡΗ..!!
ΓΑΜΩ ΤΑ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ...!!
Στό Μικρό Πάπιγκο άκριβώς κάτω άπό τίς τεράστιες πέτρες
τού βουνού.
ό ξενώνας τού Κεντέρη...
Πολύ καλός άλλά ............οί τιμές 120+
Άπό κεί ξεκινάνε καί οί πεζοπορίες γιά πάνω...!!




:wave2:

Cpt. Haddock
11/08/2011, 07:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Για πες τωρα...Ιωαννινα μεσω Ηγουμενιτσας(κ "καρυδωμα" στην Εγνατια) ή Φιλιπιαδας(καμια 50αρια++ λιγοτερα χλμ)?!

Φιλιππιάδα

(με δύο "π" απο το "Φιλιππος" :smokin: )

Το παραλιακό κομματι προς Ηγουμενίτσα δε λεει και πολλα. Αστο για την επιστροφή :beer:

Gallos
11/08/2011, 08:04
Από όλα τα παραπάνω, προτείνω προς Παπιγκο και εγώ. Αξίζει φοβερά να πας στο χωρίο του Βίκου να δεις το φαράγγι από εκεί... Σοκ και δέος... Αυτό θα πω μόνο... Τα χωριά Μικρο παπιγκο και Μεγάλο είναι πανέμορφα με τρομερή θέα προς το όρος γκαμήλα. Επίσης και το χωρίο Μονοδενδρι αξίζει καθώς έχει ένα μονοπάτι που σε βάζει στο φαράγγι μέσα και δεν θέλει πάνω από 2 ώρες για να το κάνεις(πήγαινε έλα)... Γενικά το μέρος είναι σοκ.. Αν πας, εννοείται ότι θα έχεις μαγιό μαζί σου για μια βουτιά στον βοιδοματι ...

irinia
11/08/2011, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gallos
Από όλα τα παραπάνω, προτείνω προς Παπιγκο και εγώ. Αξίζει φοβερά να πας στο χωρίο του Βίκου να δεις το φαράγγι από εκεί... Σοκ και δέος... Αυτό θα πω μόνο... Τα χωριά Μικρο παπιγκο και Μεγάλο είναι πανέμορφα με τρομερή θέα προς το όρος γκαμήλα. Επίσης και το χωρίο Μονοδενδρι αξίζει καθώς έχει ένα μονοπάτι που σε βάζει στο φαράγγι μέσα και δεν θέλει πάνω από 2 ώρες για να το κάνεις(πήγαινε έλα)... Γενικά το μέρος είναι σοκ.. Αν πας, εννοείται ότι θα έχεις μαγιό μαζί σου για μια βουτιά στον βοιδοματι ...






ΒΟΥΤΗΞΕΣ...??




Ή μόνο λόγια......
Γιατί έγώ έχασα τ'άρχ........μου όταν έπεσα μετά τό γεφυράκι
πρός τά κάτω στό πλάτωμα...!!














:wave2:

makis206
11/08/2011, 09:26
Πήγα τον Δεκέμβρη, ΚΑΡΑ-γούσταρα Αρίστη, Πάπιγκο μικρό και μεγάλο (οπωσδήποτε να επισκεπτείτε τις φυσικές "πισίνες" ανάμεσα στα Πάπιγκα:lol: ), Τσεπέλοβο, Μονοδένδρι.. χωριό που λάτρεψα οι Κήποι, όλα τα λεφτά! Είναι κι αυτό που θα πρότεινα για μονοήμερη αν και στην Αρίστη θα έχεις την ευκαιρία να δεις και λίγο από Πάπιγκο/γκα..:lol:

Στον Βοιδομάτη κύριοι κολύμπησα Δεκέμβρη μήνα, τι κολύμπησα δηλαδή, απ'τη βάρκα έπεσα και για πρώτη φορά στη ζωή μου περπάτησα πάνω στο νερό!:rotflmao:

camen
11/08/2011, 09:50
Ευχαριστω ολους παιδιαααα:beer: :beer: :beer: :beer:
Ξεκιναω για Παπιγκο και αναλογως διαθεσιμου χρονου προσαρμοζω...:winka:
Μαλλον θα κινηθω μεσω Ηγουμενιτσας που ο δρομος ειναι πιο ανοιχτος και επιτρεπει μεγαλυτερη ταχυτητα,γτ φοβαμαι οτι θα μπλεξω μεσα απο τα χωρια στο Θεσπρωτικο...:rolleyes:


Αν καποιος επιθυμει να ακολουθησει πολυ ευχαριστως... Ενα καφεδακι στα Γιαννενα στο Διεθνες θα το πιουμε και μετα καρφι για πανω οπου και θα αραξουμε οσο μας το επιτρεπει ο χρονος μας...:D

el_hymador
11/08/2011, 09:51
Μπάνιο στον Βοϊδομάτη...:lol: :lol: :lol: :lol: :bawl:

Εκτός από το μαγίο, άκρως απαραίτητα αξεσουάρ είναι αυτά τα δύο:


233634

faraway
11/08/2011, 10:50
Καλά να περάσεις ....αλλά πρόσεχε λίγο τη ταχύτητα που λες γιατί είναι καλοκαίρι και μέχρι να μπεις στην Εγνατία θέλει πολύ προσοχή .

Παραθαλάσσια χωριά που και η κουτσή Μαρία καβαλάει κάτι που έχει ρόδες από κάτω και βγαίνει στους δρόμους .

:beer:

camen
11/08/2011, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway
Καλά να περάσεις ....αλλά πρόσεχε λίγο τη ταχύτητα που λες γιατί είναι καλοκαίρι και μέχρι να μπεις στην Εγνατία θέλει πολύ προσοχή .

Παραθαλάσσια χωριά που και η κουτσή Μαρία καβαλάει κάτι που έχει ρόδες από κάτω και βγαίνει στους δρόμους .

:beer:

Aσε τα ξερω αυτα τα παρατραγουδα,ειχα ανεβει Παργα την προηγουμενη Κυριακη...:mad: :mad:

faraway
11/08/2011, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Aσε τα ξερω αυτα τα παρατραγουδα,ειχα ανεβει Παργα την προηγουμενη Κυριακη...:mad: :mad:

Για υτο σου λέω το νου σου !!!:winka:


Εγώ αν και από τα μέρη αυτά , Ιούλιο - Αύγουστο δεν πατάω από εκεί .:wave2:

camen
11/08/2011, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway
Για υτο σου λέω το νου σου !!!:winka:


Εγώ αν και από τα μέρη αυτά , Ιούλιο - Αύγουστο δεν πατάω από εκεί .:wave2:

Το καλο ειναι οτι δεν θα κινηθω σε ωρες αιχμης...:winka: Ισως λιιιιγο στον γυρισμο...

Gallos
11/08/2011, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΒΟΥΤΗΞΕΣ...??




Ή μόνο λόγια......
Γιατί έγώ έχασα τ'άρχ........μου όταν έπεσα μετά τό γεφυράκι
πρός τά κάτω στό πλάτωμα...!!
















:wave2:

Εγώ του είπα να πάρει μαγιό, δεν του είπα το πόσο θα πονέσει....

Άντε καλά να περάσεις :) Πάλι καλά που δεν θα μείνεις για βράδυ, έχει κάτι υγρασίες εκεί:rotflmao::rotflmao:

:beer: :beer:


233638

flickbat
11/08/2011, 13:33
http://www.motoepirus.gr/forum.php

camen
11/08/2011, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gallos


Άντε καλά να περάσεις :) Πάλι καλά που δεν θα μείνεις για βράδυ, έχει κάτι υγρασίες εκεί:rotflmao::rotflmao:

:beer: :beer:

Σε ευχαριστω αγορινα...Μακαρι να μπορουσα να καθησω και 1 και 2 και περισσοτερα βραδυα αλλα στην παρουσα φαση αδυνατον...

nikos_abel
11/08/2011, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Βίκος (το χωριό, όχι η περιοχή). Απίστευτα γραφικό, με ένα καφενέ, μια ταβέρνα και αυτό ήταν όλο... αν έχετε όρεξη από εκεί ξεκινά και μονοπάτι για τις πηγές του Βοϊδομάτη (yo έκανα και ρίμα) απλά έχει ζόρι στο ανέβασμα, υπολογίστε καμιά ώρα. :wave2:

Μίλησε και ο μελλισοκόμος στιχουργός :rotflmao:

Λοιπόν, Δίστομο (ή Διπόταμος) και να πεις του παπά να σε κεράσει "δάκρυ τσι Παναγιάς" στο μοναδικό παντοπωλείο-τσιπουράδιο της πλατείας. Και να ανάψεις και ένα κεράκι για τη μανούλα μου στην εκκλησία.

Και πάρε και καμμιά κουβέτα χοντρή για το βράδυ.


233641

camen
15/08/2011, 10:39
Aποστολη εξετελεσθη...Αν και ημασταν πιεσμενοι στον χρονο οχι λογω της διαδρομης αλλα λογω του οτι προσπαθησαμε να καθησουμε οσο περισσοτερο μπορουσαμε ολα κυλισαν υπεροχα...
Ευχαριστω ολους οσοι βοηθησαν:beer: :beer: :beer:


ΥΓ:Ελπιζω κατι καμερες ταχυτητας στην Εγνατια και σε καποια αλλα κομματια να μην λειτουργουν...:uplate:

gregogti
15/08/2011, 11:35
πιστευω να περασες απο το χωριο μου την αριστη και να εφαγες τυροπιτα;)

camen
15/08/2011, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregogti
πιστευω να περασες απο το χωριο μου την αριστη και να εφαγες τυροπιτα;) εφαγα αλλα στο παπιγκο...και αλευροπιτα και χορτοπιτα και μοσχαρι κατσαρολας...Αστααααα...:-):-):-)

tsompanis
15/08/2011, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen

ΥΓ:Ελπιζω κατι καμερες ταχυτητας στην Εγνατια και σε καποια αλλα κομματια να μην λειτουργουν...:uplate:

απο γιάννενα μέχρι καρτέρι που ξέρω,σίγουρα δεν δουλεύουν.(μένω εδώ-τσεκαρισμένο)
απο σεπτέμβρη μαζί με τα διόδια:uplate:
:lol:

καλές βόλτες:beer:

TOMASKTM
16/08/2011, 09:55
γκρί ντουκάτι ωραία βαμμένο, διπλός ήσουν;

camen
16/08/2011, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOMASKTM
γκρί ντουκάτι ωραία βαμμένο, διπλός ήσουν;

Ναι ακριβως...Που ησουν ρε? Χαιρετησα αρκετους στην διαδρομη...:rolleyes:

TOMASKTM
16/08/2011, 12:28
παπιγγο μείναμε και κυριακη πρωί φυγαμε για αγραφα.στην αριστη πειναμε καφε και περάσατε.

camen
16/08/2011, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOMASKTM
παπιγγο μείναμε και κυριακη πρωί φυγαμε για αγραφα.στην αριστη πειναμε καφε και περάσατε.


A ναι,θυμαμαι...ΜΟλις ξεμπαρκαρατε... ΕΙδα ενα vstrom ενα GS αλλα το ΚΤΜ δεν το δα...
Ειχα και το νου μου στο πλακοστρωτο μην βρει η καρινα κατω γτ ειχε κατι αυλακια...
Κ εμεις για καφε ανεβηκαμε και το μεσημερακι την καναμε για πισω γτ δουλευα...
Ωραια ηταν ομως...:winka: