PDA

View Full Version : Οταν ο εξοπλισμος σωζει τις διακοπες..



jimmis5
11/08/2011, 17:41
Πριν λιγες μερες ειχα μια συζητηση με φιλο μοτοσυκλετιστη με ειδε μεσημεριατικο με το μουλαρι μου (Το παπακι ντε)να φορω το κρανος το μπουφανακι(Καλοκαιρινο) και τα γαντια.Εντυπωσιακο θεαμα εδω στην Πατρα ενεκα που η λευκη μασκα γυαλι το μαλλι καρφακι(Δεν εχω να το κανω το ρημαδι) και το σορτς με σαγιοναρα ειναι must στα καλλιστια των αναβατων.Αν και με επιβραβευσε ο ιδιος διαφωνουσε ή τελος παντων δεν εφαρμοζε αυτο που συζητουσαμε,η γενικη αποψη οτι ειναι μιας παλιοτερης γενειας και δεν εχει μαθει ετσι για εντος πολης.

Σημερα λοιπον σαλπαρα πουρνο πουρνο κατα τις 8 για την κλασσικη διαδρομη προς την δουλεια μου ντυμενος σενιαρισμενος καβαλαω τον παπιο και φευγω.Πηγαινοντας σιγα σιγα περνω την πρωτη διασταυρωση και στην δευτερη ειμαι δεξια και θελοντας στριψω δεξια,ενα αστραποβροντο εσκασε αξαφνα και νατος ο jimmakos να κανει κολοτουμπες μαζι με τον παπιο ενα beverly και εναν γραβατομενο.Αφου σηκωθηκαμε τσεκαραμε ολα τα αξεσουαρ του σωματος στην θεση τους τσεκαρα το μουλαρι το οποιο εγινε ..ωλος και συνεχισαμε για τις διαδικασιες.

Το στορυ το γραφω για τους συναδερφους που βλεπω καθημερινα ξεκρανωτους και γυμνους,φορεστε οτι περισσσοτερο μπορειτε δεν ξερετε πραγματικα απο που θα σας ερθει, αν σας ερθει ας ειστε οσο πιο καλα προστατευμενοι γινεται.

υγ.Ηταν αστειο πραγματικα η αντιδραση αυτου που με χτυπησε που ειπε..Φιλε δεν εχω ξαναδει κανεναν με παπακι ετσι ντημενο..
Την γλυτωσα μονο με στουμπηγμα οποτε ολα καλα

:beer: :beer: :beer: :beer:

John Steed
11/08/2011, 18:13
Έτσι είναι...

Δεν υπάρχει καλύτερο συναίσθημα από αυτό που νιώθεις μετά την πτώση, όταν σηκώνεσαι και βλέπεις ότι δεν έπαθες Τ Ι Π Ο Τ Α!

Αξίζει να φοράς τον εξοπλισμό το κατακαλόκαιρο!

Πριν ένα μήνα πήγαμε εκδρομούλα στον Πλακιά με τις πάπιες, σε μία στροφή από τις καλές πάνω από τον πλακιά, το πάτησα λίγο παραπάνω και μου έφυγε το μπροστινό....

Σηκώνομαι και..... Συνεχίζουμε την εκδρομή μας σαν να μην έγινε τίποτα!


Και κέρδισα και τον τίτλο του βρόντακα! :rotflmao: :lol:



Ποτέ δεν ξέρεις πότε θα σου τύχει. Αλλά όταν σου τύχει και σηκωθείς, θα αισθάνεσαι ο πιο τυχερός άνθρωπος του κόσμου!

(σίγουρα πιο τυχερός από αυτόν με τη σαγιονάρα και τη βερμούδα :a01: :a01: )


233651

chr1s_86
11/08/2011, 19:00
Τώρα αυτή η φωτο είναι υπόδειγμα εξοπλισμού ; :rolleyes:

John Steed
11/08/2011, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Τώρα αυτή η φωτο είναι υπόδειγμα εξοπλισμού ; :rolleyes:
Σε σχέση με τη σαγιονάρα-βερμουδίτσα-καρφάκι μαλλί ναι.

Αυτά είναι τα απαραίτητα και αυτά που διαθέτουμε προς το παρών...

επόμενο στη λίστα είναι οι επιγονατίδες.


:wave2: :wave2:

nihristo
11/08/2011, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Σε σχέση με τη σαγιονάρα-βερμουδίτσα-καρφάκι μαλλί ναι.

Αυτά είναι τα απαραίτητα και αυτά που διαθέτουμε προς το παρών...

επόμενο στη λίστα είναι οι επιγονατίδες.


:wave2: :wave2: \


καλύτερα βάλε κ στην λίστα ένα γαντάκι. Η πληγή στην παλάμη επουλώνει πολύυυυ αργά....

chr1s_86
11/08/2011, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed

:wave2: :wave2:


Γάντια / Gloves / Handschuhe

:wave2:

John Steed
11/08/2011, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
καλύτερα βάλε κ στην λίστα ένα γαντάκι. Η πληγή στην παλάμη επουλώνει πολύυυυ αργά....

Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Γάντια / Gloves / Handschuhe
:wave2:

Έγινεεεεε!

Κάθε παρατήρηση καλοδεχούμενη! :wave2:

ziggΥ
11/08/2011, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Έγινεεεεε!

Κάθε παρατήρηση καλοδεχούμενη! :wave2:
κι ένα full face :look: :look:



jimmy περαστικά, shit happens :beer: :beer:

John Steed
11/08/2011, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
κι ένα full face :look: :look:



jimmy περαστικά, shit happens :beer: :beer:

Αυτό θα το πάρω όταν τελειώσει το srx :ninja:



Jimmy, συγγνώμη για το hijack στο θέμα σου, δεν ήθελα η συζήτηση να περιστραφεί γύρω από εμένα, ήθελα απλά να τονίσω τα λεγόμενά σου....

Αν θες πες να καθαριστεί! :wave2: :wave2:

gcrook
12/08/2011, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
\


καλύτερα βάλε κ στην λίστα ένα γαντάκι. Η πληγή στην παλάμη επουλώνει πολύυυυ αργά....

Πολυ πριν το γαντι βαλε μια μποτα στην λιστα.
Το ποδι την πληρωνει παντα πρωτο, ειτε σε πτωση ειτε σε συγκρουση.

b_bong12
14/08/2011, 11:25
Πιστευω τα χερια κ ειδικοτερα οι παλαμες ειναι αυτα που την πληρωνουν σε μια πτωση.γαντι οπωσδηποτε.κ δερματινο.οχι cordura κ τετοια