PDA

View Full Version : Πληροφορία για έκδοση καινούριας άδειας κυκλοφορίας



b747inter
14/08/2011, 18:53
Καλησπέρα σε όλους,
είμαι καινούριος εδώ και στον χώρο της μηχανής.Θα ήθελα να ρωτήσω κατι εσάς ως πιο ειδικοί που είστε σε αυτά τα θέματα.είχε ο θείος μου ένα παπί το οποίο είχε παραδώσει πινακίδες και η αδειά του έχει χαθεί.Ουσιαστικά προς απόσυρση ήταν.Τώρα εγώ τι διαδικασίες πρέπει να κάνω για έκδοση νέας άδειας κυκλοφορίας και πινακίδας.Σας ευχαριστώ εκ των πρώτέρων.Καλό απόγευμα.

blackbusa
14/08/2011, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από b747inter
Καλησπέρα σε όλους,
είμαι καινούριος εδώ και στον χώρο της μηχανής.Θα ήθελα να ρωτήσω κατι εσάς ως πιο ειδικοί που είστε σε αυτά τα θέματα.είχε ο θείος μου ένα παπί το οποίο είχε παραδώσει πινακίδες και η αδειά του έχει χαθεί.Ουσιαστικά προς απόσυρση ήταν.Τώρα εγώ τι διαδικασίες πρέπει να κάνω για έκδοση νέας άδειας κυκλοφορίας και πινακίδας.Σας ευχαριστώ εκ των πρώτέρων.Καλό απόγευμα.

αν ειχε παραδωσει πινακιδες στο υπουργειο για αποσυρση δεν ξαναβγαζεις πινακιδες ουτε αδεια...μονο ανταλλακτικα...

Corvo
14/08/2011, 18:59
Φιλε μου καλησπερα

χωρις να ειμαι σιγουρος σου λεω οτι αν ειχαν παραδωσει πινακιδες για ανταλλακτικα τοτε δεν μπορεις να ξαναβγαλεις


αν εχει παραδωσει για ακινησια τοτε μπορεις


edit:ε μπουσα ειχε ο αλλος με προλαβε τι να κανω:lol:

b747inter
14/08/2011, 19:07
Καλησπερα και ευχαριστω για τις απαντησεις.Απ οσο ξερω για ακινισια,συγνωμη δικο μου λαθος πριν που ειπα για αποσυρση.Τοτε τι θα πρεπει να κανω εγω,εχετε ιδεα?

blackbusa
14/08/2011, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από b747inter
Καλησπερα και ευχαριστω για τις απαντησεις.Απ οσο ξερω για ακινισια,συγνωμη δικο μου λαθος πριν που ειπα για αποσυρση.Τοτε τι θα πρεπει να κανω εγω,εχετε ιδεα?

λογικα πρεπει να εχεις χαρτι απο την αστυνομια/εφορια...πας σε ενα ΚΕΠ και λες οτι χαθηκε η αδεια και οτι η πινακιδες ειναι στην αστυνομια/εφορια...και αυτοι θα σε καθοδηγησουν...αυτα απο το 2012 και μετα γιατι πριν θα πληρωσεις τα τελη διπλα...

b747inter
14/08/2011, 21:18
Αν έχει χαθεί αυτό το χαρτί απο την αστυνομία υπάρχει καμία άλλη λύση?

blackbusa
14/08/2011, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από b747inter
Αν έχει χαθεί αυτό το χαρτί απο την αστυνομία υπάρχει καμία άλλη λύση?

λογικα πας στην αστυνομια και σου βγαζουν αλλο...