PDA

View Full Version : βοηθεια παιδια για χτ 500 του 2002



nikos_kriti
16/08/2011, 17:12
καλησπερα παιδια.

ειμαι νεος κατοχος σε ενα χτ 500 του 2002.
οτ μηχανακη το πληρωσα 1500 ευρω με διακανονισμο που μου αρεσε ιδιαιτερα και ετσι το αποκτησα μετα απο πολλα χρονια ποθου για την αποκτηση του.

νομιζα οτι το πληρωσα καλα,λαμβανοντας υποψην οτι χρειαζεται ενα καλο μαζεμα.

μεχρι στιγμης εχο αλαξει αλυσιδογραναζα και ρουλεμαν τροχου και λαδια συνολο 245.00 ευρω.

μην με ρωταται τι εβαλα.. δεν εχω ιδεα.

δεν ειμαι ακομα ευχαριστιμενοσ με το αποτελεσμα.
νιωθω οτι εχο τζογο στον πισω τροχο.
το μηχανακη δεν μπορει να κινηθει αξιοκρατικα σε χαμιλες στροφες. κανει ενα σκασιμο... σαν να βειχει.μετα παλι κανει συνεχως τετια πραγματα.. πρεπει να το εχω σε κινηση.

αμα το εχω σε κινηση οδηγαει μια χαρα. το γκαζι του το ακουει, το πισω φρενο 8ελει μαλλον βελτειωση, και γενικος 8ελει ισως ακομα περισοτερο μαζεμα.

ψαχνω επεισεις ζαντα και λαστιχο μπροστα. το λαστιχο ειναι αουτ και η ζαντα και αχτινεσ ειναι σκουριασμενα::
οπως επεισεις και αερογογο δεξιο σε μαυρο χρωμα

πλς στειλτε μου τις συμβουλες σας.

α κατι ακομα παιδια..
\
προσπαθησα να κατεωασω καπιο αρχειο που βρηκα για το μανουαλ αλλα δεν ανοιγαν..
καπια αλλη προταση για μανουαλ χτ 500 2002 με τον μαυρο αεραγογο στο τεποζιτο.

ελπιζω καπια στιγμη να καταλαβω πως ανεβαζεις φωτο εδω


__________________
xt500

kaps
19/08/2011, 12:04
Λοιπόν το ΧΤ είναι μηχανή που βρίσκεις τα πάντα σε αφθονία. Σε ότι αφορά τζόγο στο πίσω τροχό κ.λ.π τσέκαρε α) τους αποστάτες του τροχού.β) τσέκαρε τα λάστιχα ΄τι πίεση έχουν και αν είναι φθαρμένα .γ) Τσέκαρε βελόνα καρμπυρατέρ για το βήξιμο του ΧΤ στα χαμηλά. δ) αεργωγούς κ.λ.π υπάρχουν σε μεταχειρισμένα αλλά πρώτα τσέκαρε τιμές και σε καινούργια .ε) έλεγξε για τζόγο στα ρουλεμάν του τιμονιού . ζ) σχετικά με ζάντες και ακτίνες όπως ανέφερα υπάρχουν μεταχειρισμένα αλλά και after market..

nikos_kriti
27/08/2011, 00:13
θελω λεπτομεριες. εδω ο αεραγογος του τεποζιτου κανει 114.00 ευρω. αθηνα καπου στα 81.00 ευρω.

καποιο σιτε?