PDA

View Full Version : Φυλασσομενο parking στον Πειραια



mixalhsCr
17/08/2011, 13:48
Καποιο φυλασσομενο parking στο λιμανι του Πειραια για μηχανη υπαρχει;

byron
17/08/2011, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalhsCr
Καποιο φυλασσομενο parking στο λιμανι του Πειραια για μηχανη υπαρχει;

Parking κλειστό υπόγειο υπάρχει απέναντι από τον Αγ. Νικόλαο στο παρκάκι. Επίσης υπάρχει ένα βενζινάδικο της Shell στην αρχή της Αιτωλικού που σίγουρα είχε άτομα με βάρδιες. Δεν ξέρω όμως αν δέχονται μηχανή για ημέρα/ημέρες.

mixalhsCr
17/08/2011, 15:00
Ο Αγ.Νικολαoς ειναι απο την πλευρα που δενουν τα καραβια των μινωικων γραμμων;

byron
17/08/2011, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalhsCr
Ο Αγ.Νικολαoς ειναι απο την πλευρα που δενουν τα καραβια των μινωικων γραμμων; Οχι, αυτός είναι ο Αγ.Διονύσιος. Ο Αγ.Νικόλαος είναι από την άλλη μερια του λιμανιού και αρκετά μακρια απ΄τα κρητικά καράβια για να πας με τα πόδια.
Πιο κοντά στα κρητικά, είναι το βενζινάδικο που σου είπα αλλά δεν ξέρω αν δέχονται.

mixalhsCr
17/08/2011, 15:12
Ωραια σε ευχαριστω πολυ !!!

byron
17/08/2011, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalhsCr
Ωραια σε ευχαριστω πολυ !!!

Αν δεν βρεις άκρη με το βενζινάδικο, το parking στον Αγ.Νικόλαο είναι μάλλον μονόδρομος. Αν καταλήξεις εκεί, πάρε ένα λεωφορείο προς Πέραμα και κάνε τη δουλειά σου. 1,5-2 χλμ είναι η απόσταση. :wave2:

mixalhsCr
17/08/2011, 15:56
Θα παω στο parking στον αγ.νικολαο και θα ερθουν να με παρουν απο εκει ...ετσι οπως μου τα ειπες υπολογιζω οτι θα το βρω πολυ ευκολα.

byron
17/08/2011, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalhsCr
Θα παω στο parking στον αγ.νικολαο και θα ερθουν να με παρουν απο εκει ...ετσι οπως μου τα ειπες υπολογιζω οτι θα το βρω πολυ ευκολα.

Όταν φθάσεις έξω απ΄την εκκλησία, κοίτα προς τα δεξιά και θα δεις την υπόγεια είσοδο του parking. Είναι κάτω απ΄το πάρκο που υπάρχει εκεί. :wave2:

mixalhsCr
17/08/2011, 16:27
Σε ευχαριστω και παλι:beer:

byron
17/08/2011, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalhsCr
Σε ευχαριστω και παλι:beer:

:sick: :sick:
Μιας και δεν πρόλαβα το ιπτάμενο σήμερα, πέρασα μια βόλτα απ΄το parking και δυστυχως ΔΕΝ δέχονται μοτό.

Εναλλακτική λύση είναι άλλο βενζιναδικο (Shell) που βρίσκεται στην αρχή της Φίλωνος στο πλάϊ της εκκλησίας του Αγ.Νικολάου. Είναι 24 ώρες ανοιχτό και δέχονται μοτό με την ημέρα. Κόστος 6€ ημερησίως απ΄ότι μου είπε.

Βρίσκεται στο κόκκινο κυκλάκι που έχει ο χάρτης παρακάτ....:wave2:


233920

STOYBI
17/08/2011, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
:sick: :sick:
Μιας και δεν πρόλαβα το ιπτάμενο σήμερα, πέρασα μια βόλτα απ΄το parking και δυστυχως ΔΕΝ δέχονται μοτό.

Εναλλακτική λύση είναι άλλο βενζιναδικο (Shell) που βρίσκεται στην αρχή της Φίλωνος στο πλάϊ της εκκλησίας του Αγ.Νικολάου. Είναι 24 ώρες ανοιχτό και δέχονται μοτό με την ημέρα. Κόστος 6€ ημερησίως απ΄ότι μου είπε.

Βρίσκεται στο κόκκινο κυκλάκι που έχει ο χάρτης παρακάτ....:wave2:


Στην αρχη της Νοταρα ( δυο στενα πισω απο τον αγιο Σπυριδωνα διπλα στο εξουσιοδοτημενο της yamaha ) υπαρχει παρκινγκ ....

Δεν ξερω ομως ωρες λειτουργιας και αν δεχονται μοτο....


:wave2:

kiloMeater
18/08/2011, 13:12
Στην πλατεία Καραισκάκη εχει το δημοτικο παρκινγ, 6 ευρώ τη μέρα η μοτο

mixalhsCr
06/09/2011, 11:15
Το parking στον Αγ.Νικολαο δεν κραταει μηχανες...μονο αυτοκινητα!!
Την πηγα στο Shell Που λεει ο φιλος παραπανω ...ολα καλα εκει μονο που στην αρχη μου ειχε πει 6 ευρω η μερα και οταν πηγα να την παρω μετα απο 2 μερες μου ειπε οτι εχει 8 ευρω...κριμα που δεν τον εβαλα να μου το γραψει αλλα δεν χανομαστε .....

byron
06/09/2011, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalhsCr
Το parking στον Αγ.Νικολαο δεν κραταει μηχανες...μονο αυτοκινητα!!
Την πηγα στο Shell Που λεει ο φιλος παραπανω ...ολα καλα εκει μονο που στην αρχη μου ειχε πει 6 ευρω η μερα και οταν πηγα να την παρω μετα απο 2 μερες μου ειπε οτι εχει 8 ευρω...κριμα που δεν τον εβαλα να μου το γραψει αλλα δεν χανομαστε .....

Στο είχα γράψει την ίδια ημέρα, αλλά μάλλον δεν πρόλαβες να το δεις. :sick:

mixalhsCr
06/09/2011, 11:51
Ναι εχεις δικιο...ετοιμαζα πραγματα για το ταξιδι και μετα εφυγα αμεσως για το καραβι.