PDA

View Full Version : Αλλαγή μηχανής



DionK
17/08/2011, 14:20
Για να μην μακρυγορώ,

Κάτοχος Harley 1200 cc μεταπηδά σε Superbike και συγκεκριμένα σε MV Agusta F4 2010 για καθημερινή χρήση σε πόλη. Πως σας φαίνεται σαν ιδέα? Θα ήταν καλύτερα με μια μικρότερη όπως η F3 που βγαίνει σε λίγο καιρό? Σας παρακαλώ αιτιολογείστε. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

McGyver
17/08/2011, 14:23
Εξαρτάται για ποια πόλη μιλάς...

DionK
17/08/2011, 14:26
Καλησπέρα,

Για Αθήνα αναφέρομαι

McGyver
17/08/2011, 14:35
Πάρε μια Agusta για 'σένα κι ένα παπί για την Αθήνα...

DionK
17/08/2011, 14:47
Παπί δεν θα αγόραζα ποτέ για μετακίνηση στην Αθήνα για τους ακόλουθους λόγους.

1. Το κέντρο βάρους είναι όλο στον πίσω τροχό με αποτέλεσμα να μην ελέγχεται το μηχανάκι σωστά

2. Δεν έχει φρένα

3. Οι οδηγοί στην Αθήνα κάθε χρόνο είναι περισσότεροι αλλά.... και χειρότεροι!

Και τέλος όλες τις τούμπες που έχω στο ιστορικό μου τις έχω με παπί και scooter.

Αυτός είναι και ο λόγος που θα πουλήσω την Harley. Στην Ελλάδα και συγκεκριμένα στην Αθήνα Harley δεν γίνεται για τον απλό λόγο ότι δεν έχει φρένα.

Μέχρι τώρα έμενα Παρίσι, ανώτατο όριο ταχύτητας 60 km/h, οδηγοί δέκα φορές πιο ασυνείδητοι και επικίνδυνοι απ'ότι οι Έλληνες και σε φρενάρισμα πανικού η μηχανή έκανε drift. Με 100 km/h δεν θέλω να σκεφτώ τι θα γίνει.

HelenKoR
17/08/2011, 14:51
το Agusta μου φαινεται υπερβολικο...
υπαρχει κι αλλη λυση εκτος απο το παπι για καθημερινη μετακινηση στην Αθηνα.

:)

McGyver
17/08/2011, 14:53
Drift με φρένο δε γίνεται αδερφέ...

:wave2:

DionK
17/08/2011, 14:57
Με συγχωρείς λάθος διατύπωση, δίπλωμα ήθελα να πω. Κι αυτό γιατί με μόνο το μπροστινό φρένο η μηχανή δεν σταματούσε.

Gi_4ce
17/08/2011, 14:58
Ούτε το παπί έιναι τόσο πισώβαρο πια...

Η αλήθεια είναι οτι το agusta είναι το κατα κόρον μηχανάκι πόλης!

Καλοτάξιδο!

GIXXERAKIAS
17/08/2011, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από HelenKoR
το Agusta μου φαινεται υπερβολικο...
υπαρχει κι αλλη λυση εκτος απο το παπι για καθημερινη μετακινηση στην Αθηνα.

:)
Δηλαδή ένα Supersport?:wacko:

GIXXERAKIAS
17/08/2011, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Δηλαδή ένα Supersport?:wacko:

Για να καταλαβω δηλαδης...αν το παπι ειναι πισωβαρο τα σκουτερ τι ειναι?:sick:

Παρε ανθρωπε μου κανενα transalp,650gs η οτι ειναι σε αυτην την κατηγορια και ασε τα Supersport στο φυσικο τους περιβαλλον.:wave2:

ps:Στην καφετερια εννοω ε?:wacko:

HelenKoR
17/08/2011, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Δηλαδή ένα Supersport?:wacko:

ελα, αηδιες!!! :mad: :D

ξερω πολλους που κυκλοφορουν με ss στην πολη.
ζουν αναμεσα μας :alien:

DionK
17/08/2011, 15:08
Κατ'αρχήν σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Πιστέψτε με οδηγώντας τόσο καιρό στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στο Παρίσι όπου οι δρόμοι είναι πιο στενοί, οι ταχύτητες οι μισές, ερχόμενος στην Ελλάδα, η Αθήνα μου φαίνεται πλέον μια τεράστια παιδική χαρά! Εμένα το κυρίως θέμα που με απασχολεί είναι κατα πόσο θα με δυσκολέψει η μεταπήδηση απο Cruiser σε superbike και αν θα ήταν καλύτερη η αγορά ενός supersport. Κι όσο για on - off. Η πρώτη μου σκέψη για μηχανή ήταν η Multistrada 1200. Και για ταξίδια κάνει και για πόλη και και και και..... Αλλά όταν ανοίγω το γκαράζ προτιμώ να χαμογελώ από το να είμαι... απλά βολεμένος με την αγορά μου. Έστω κι αν είναι Ducati...

CIRUS
17/08/2011, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Δηλαδή ένα Supersport?:wacko:

δεν το ήξερες??? τα supersport για αυτό το λόγω έχουν φτιαχτει για να κυκλοφορούν μέσα στην πόλη, αλλιώς γιατί έχουν τόσο δυνατα φρένα???

τεσπα και γω αν μου περίσευαν χρήματα όχι μόνο θα έπαιρνα augusta, αλλά θα έπαιρνα και άλλα 10 μηχανάκια από όλους τους τύπους για να κυκλοφορούσα κάθε φορά με όποιο γουσταρα. πάντως δεν θα ισχυριζόμουν ότι η επιλογή μου να πάρω augusta και άλλα 10 μηχανάκια που καραγουστάρω είναι για μέσα στην πόλη γιατί έχουν δυνατά φρένα.

φίλε μου πάρε ότι γουστάρεις ποιο πολύ και εύχομαι ολόψυχα να ευχαριστηθείς την επιλογή σου όπου και να κυκλοφορείς αλλά μην μας τρελαίνεις κιόλας, τα supersport δεν είναι βολικά μηχανάκια , είναι μηχανάκια για πίστα και για καύλα

Πάντως οποιοδήποτε μηχανάκι 250 κυβικά και πάνω έχει καλύτερα φρένα, γκάζι και συμπεριφορά μέσα στην πόλη από την harley οπότε οι επιλογες είναι πολλές

HelenKoR
17/08/2011, 15:31
κοιταξτε τι βλεπω εγω:

σαφεστατα και ολοι θελουμε την μηχανη που μας αρεσει περισσοτερο, ετσι κι ο DionK.
μονον εκεινος ξερει σε ποιους δρομους θα κινηθει (ειπε Αθηνα αλλά μπορει το δρομολογιο να γραφει Μαρκοπουλο-Πορτο Ραφτη). οσοι εχουμε φαει την hardcore Αθηνα στη μουρη, ξερουμε πολυ καλα οτι ss για τον Κλεινον Αστυ δεν κανει! δεν βολευει μεσα στην κινηση, αυξημενη καναλωση, σερβις, αν γινει μια στραβη δεν το συζηταω καν... γενικα τα ss ειναι για αλλη χρηση. αλλά οκ. ολα ειναι σχετικα. για τον συγκεκριμενο ανθρωπο, μπορει να ειναι μια χαρα.
επισης ειναι ανοητο να τρεχει το ιδιο θεμα σε δυο θρεντς :o

Allst@rf
17/08/2011, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DionK
Κατ'αρχήν σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Πιστέψτε με οδηγώντας τόσο καιρό στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στο Παρίσι όπου οι δρόμοι είναι πιο στενοί, οι ταχύτητες οι μισές, ερχόμενος στην Ελλάδα, η Αθήνα μου φαίνεται πλέον μια τεράστια παιδική χαρά! Εμένα το κυρίως θέμα που με απασχολεί είναι κατα πόσο θα με δυσκολέψει η μεταπήδηση απο Cruiser σε superbike και αν θα ήταν καλύτερη η αγορά ενός supersport. Κι όσο για on - off. Η πρώτη μου σκέψη για μηχανή ήταν η Multistrada 1200. Και για ταξίδια κάνει και για πόλη και και και και..... Αλλά όταν ανοίγω το γκαράζ προτιμώ να χαμογελώ από το να είμαι... απλά βολεμένος με την αγορά μου. Έστω κι αν είναι Ducati...

κοίτα μη στη χαλασω αλλά αν έχεις λεφτά ,χτυπά το το ντουκατι...

Μετά το καστομ που είχες το μουλτι θα σου φανεί όντως σαν σούπερμπαϊκ...

Πίστεψε με το χαμόγελο σου με το ντουκατι θα μείνει περισσότερη ώρα στο πρόσωπο σου ,από ότι πάνω σε ένα σούμπερμπαϊκ ,που μπορεί να παγώσει...:winka:

HelenKoR
17/08/2011, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
κοίτα μη στη χαλασω αλλά αν έχεις λεφτά ,χτυπά το το ντουκατι...

Μετά το καστομ που είχες το μουλτι θα σου φανεί όντως σαν σούπερμπαϊκ...

Πίστεψε με το χαμόγελο σου με το ντουκατι θα μείνει περισσότερη ώρα στο πρόσωπο σου ,από ότι πάνω σε ένα σούμπερμπαϊκ ,που μπορεί να παγώσει...:winka:

περι ορεξεως ... :D

Allst@rf
17/08/2011, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DionK
Κατ'αρχήν σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Πιστέψτε με οδηγώντας τόσο καιρό στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στο Παρίσι όπου οι δρόμοι είναι πιο στενοί, οι ταχύτητες οι μισές, ερχόμενος στην Ελλάδα, η Αθήνα μου φαίνεται πλέον μια τεράστια παιδική χαρά! Εμένα το κυρίως θέμα που με απασχολεί είναι κατα πόσο θα με δυσκολέψει η μεταπήδηση απο Cruiser σε superbike και αν θα ήταν καλύτερη η αγορά ενός supersport. Κι όσο για on - off. Η πρώτη μου σκέψη για μηχανή ήταν η Multistrada 1200. Και για ταξίδια κάνει και για πόλη και και και και..... Αλλά όταν ανοίγω το γκαράζ προτιμώ να χαμογελώ από το να είμαι... απλά βολεμένος με την αγορά μου. Έστω κι αν είναι Ducati...

κοίτα μη στη χαλασω αλλά αν έχεις λεφτά ,χτυπά το το ντουκατι...

Μετά το καστομ που είχες το μουλτι θα σου φανεί όντως σαν σούπερμπαϊκ...

Πίστεψε με το χαμόγελο σου με το ντουκατι θα μείνει περισσότερη ώρα στο πρόσωπο σου ,από ότι πάνω σε ένα σούμπερμπαϊκ ,που μπορεί να παγώσει...:winka:

Allst@rf
17/08/2011, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DionK
Κατ'αρχήν σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Πιστέψτε με οδηγώντας τόσο καιρό στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στο Παρίσι όπου οι δρόμοι είναι πιο στενοί, οι ταχύτητες οι μισές, ερχόμενος στην Ελλάδα, η Αθήνα μου φαίνεται πλέον μια τεράστια παιδική χαρά! Εμένα το κυρίως θέμα που με απασχολεί είναι κατα πόσο θα με δυσκολέψει η μεταπήδηση απο Cruiser σε superbike και αν θα ήταν καλύτερη η αγορά ενός supersport. Κι όσο για on - off. Η πρώτη μου σκέψη για μηχανή ήταν η Multistrada 1200. Και για ταξίδια κάνει και για πόλη και και και και..... Αλλά όταν ανοίγω το γκαράζ προτιμώ να χαμογελώ από το να είμαι... απλά βολεμένος με την αγορά μου. Έστω κι αν είναι Ducati...

κοίτα μη στη χαλασω αλλά αν έχεις λεφτά ,χτυπά το το ντουκατι...

Μετά το καστομ που είχες το μουλτι θα σου φανεί όντως σαν σούπερμπαϊκ...

Πίστεψε με το χαμόγελο σου με το ντουκατι θα μείνει περισσότερη ώρα στο πρόσωπο σου ,από ότι πάνω σε ένα σούμπερμπαϊκ ,που μπορεί να παγώσει...:winka:

Joyrider
17/08/2011, 15:46
Κοίτα δεν μπορώ να γίνω τόσο πειστικός όσο ο Allstarf :bigcry: αλλά θα πρότεινα μπούσα αντί για ss. Είναι καλύτερο για πόλη. Και έχω ακούσει ότι βολεύει και στο μάρκετ :bawl: :rotflmao:

GIXXERAKIAS
17/08/2011, 15:46
To γράφεις πολλές φορές να το εμπεδώσει?:look:

Συμφωνώ πάντως με αυτό που έγραψες ότι θα είναι πολύ καλύτερα με ένα mega on off σαν το Ντουκατι.:winka:

Allst@rf
17/08/2011, 15:59
γα@*¥#να κινητά τηλέφωνα...


:bigcry: :bigcry:

catmaster
17/08/2011, 16:33
Ειλικρινά διάβασα το θρεντ και κόλλησα άσχημα ...

Αντί για HD να πάρει Mv και μάλιστα F4 ... και όλα αυτά για την Αθήνα ... μάλιστα ... άλλοι το συζητάνε σοβαρά για multi 1200 ...για την πόλη όλα αυτά ... :alien:

Δεν θες αντί να χαλάσεις τα λεφτά σου να πας να πάρεις ένα κομπλέ γαμάτο σύστημα φρένων για το Αμερικάνικο υπερωκεάνιο και ένα ντουβάρι μπροστινό να τελειώνεις ;; (που και πάλι λάθος μηχανή για την πόλη θα έχεις αλλά λέμε τώρα )



:confused:

HelenKoR
17/08/2011, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Ειλικρινά διάβασα το θρεντ και κόλλησα άσχημα ...

Αντί για HD να πάρει Mv και μάλιστα F4 ... και όλα αυτά για την Αθήνα ... μάλιστα ... άλλοι το συζητάνε σοβαρά για multi 1200 ...για την πόλη όλα αυτά ... :alien:

Δεν θες αντί να χαλάσεις τα λεφτά σου να πας να πάρεις ένα κομπλέ γαμάτο σύστημα φρένων για το Αμερικάνικο υπερωκεάνιο και ένα ντουβάρι μπροστινό να τελειώνεις ;; (που και πάλι λάθος μηχανή για την πόλη θα έχεις αλλά λέμε τώρα )



:confused:

λεπτομερειες :alien:

υγ: Bleach, ε?

Allst@rf
17/08/2011, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
άλλοι το συζητάνε σοβαρά για multi 1200 ...για την πόλη όλα αυτά

αν και δεν είπα αυτό ,θεωρώ το μουλτι
ποιο "βατο" μηχανάκι από ένα σούπερσπορ...

Από όποιο άκρο και να το πιάσουμε...


:smokin:

fantacid
17/08/2011, 17:01
μηχανη για πολη δε ψαχνεις κ το ξερουμε ολοι,

ψαχνεις ενα τουμπανο να το κυκλοφορεις μεσα στη πολη κ μαλλον τις ταρζανιες τις εχεις στο αιμα σου....

παρε οτι σου γεμιζει το ματι σου, αλλα αφου θα το εχεις για καθημερινη χρηση παρε καποιο καρατιμονο κ ασε τα κλιπ ονς γιατι θα σε πιασει η μεση σου..... :P

παρε καμια Buell για να μη νιωθεις απιστος κ τυψεις που θα αποχωριστεις τη harley.

σε λιγα χρονια θα ειναι συλλεκτικές......

catmaster
17/08/2011, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από HelenKoR
λεπτομερειες :alien:

υγ: Bleach, ε?

Άσε μην πιάσεις την αρρώστια το Bleach ... πριν από αρκετό καιρό ήμουν στην ομάδα του dattebayo που μετέφραζε τους τίτλους από ιαπωνικά στα αγγλικά (τα πρώτα τρία arcs) ... τρελά ξενύχτια τα ΣΚ να βγει το επεισόδιο online ... :alien:




Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
αν και δεν είπα αυτό ,θεωρώ το μουλτι
ποιο "βατο" μηχανάκι από ένα σούπερσπορ...

Από όποιο άκρο και να το πιάσουμε...



ναι ρε παιδί μου δίκιο ... είναι πιο άνετο από ss στην πόλη και άμα το χεις το κάνεις αεροπλάνο , αλλά και πάλι εδώ μέσα χαραμίζεται ... άσε που μια ηλίθια πτώση μέσα στην πόλη θα κοστίσει απίστευτα νούμερα ...




Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
μηχανη για πολη δε ψαχνεις κ το ξερουμε ολοι,

ψαχνεις ενα τουμπανο να το κυκλοφορεις μεσα στη πολη κ μαλλον τις ταρζανιες τις εχεις στο αιμα σου....

παρε οτι σου γεμιζει το ματι σου, αλλα αφου θα το εχεις για καθημερινη χρηση παρε καποιο καρατιμονο κ ασε τα κλιπ ονς γιατι θα σε πιασει η μεση σου..... :P

παρε καμια Buell για να μη νιωθεις απιστος κ τυψεις που θα αποχωριστεις τη harley.

σε λιγα χρονια θα ειναι συλλεκτικές......

+1

μηχανή εντυπωσιασμού ψάχνει ο άνθρωπος ...

αν θες εργαλείο για πόλη πάρε ένα 950SM που είναι πιστόλι τρελό ... θα πάθεις πλάκα και δεν θα θέλεις να κατέβεις ... πάρε ένα σούπερ δούκα ... επίσης τρελό όπλο και μ@υνοπαγίδα καλή..

έστω ρε αδερφέ πάρε ένα ταπεινό Hornet με το Usd του και το Abs του ...

αλλά SS για εδω μέσα ;;
φιλικά τα γράφω δεν θέλω να παρεξηγηθούμε ... :wave2:



p.s. ρε Αλέξη ζείς ρε ;;

:wave2:

alexvan
17/08/2011, 17:49
Καλά ρε μεγάλε συγνώμη.
Οδήγαγες Harley δεν ξέρω και γω πόσο καιρό και σου φαίνεται "οπισθόβαρο" το παπί;
Νομίζω αδελφέ ότι δυο πράγματα συμβαίνουν.
α) ή μας δουλεύεις ομαδικώς
β) ή ότι είσαι ο γκουρού της μοτοκίνησης

Τι ακούμε καλοκαιριάτικα Θεέ μου.
mercy!

byron
17/08/2011, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
πριν από αρκετό καιρό ήμουν στην ομάδα του dattebayo που μετέφραζε τους τίτλους από ιαπωνικά στα αγγλικά

Μπαρδόν ??? :confused: :confused: :look: :look: :confused: :confused:

Ρε μαν, να σου φέρω ένα βιβλίο μαγειρικής του Nobu Matsuhisa που έχω στα Ιαπωνικά μπας και φάμε κανένα sushi της προκοπής? :blush:

alexvan
17/08/2011, 17:55
Α και για να μην το ξεχάσω. Με λίγο ψάξιμο στο car.gr μπορεί να βρεις την περσινή Μ1 του Βαλεντίνου.
Αν βάλεις κάγκελα και μια 46άρα givi πίσω νομίζω ότι θα έχεις το απόλυτο commuter ειδικά αν μένεις προς Κυψέλη μεριά

catmaster
17/08/2011, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Μπαρδόν ??? :confused: :confused: :look: :look: :confused: :confused:

Ρε μαν, να σου φέρω ένα βιβλίο μαγειρικής του Nobu Matsuhisa που έχω στα Ιαπωνικά μπας και φάμε κανένα sushi της προκοπής? :blush:

είχες και στο χωριό σου σούσι και σασίμι ρε βλάχο ... άντε φάε καμιά μακαρονάδα με το ιταλικό που καβαλάς λέμε :smokin:

(άμα βάζεις την κουζίνα εγώ βάζω την τέχνη μου ... θα εκπλαγείς λέμε )

:wave2:

fantacid
17/08/2011, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Άσε μην πιάσεις την αρρώστια το Bleach ... πριν από αρκετό καιρό ήμουν στην ομάδα του dattebayo που μετέφραζε τους τίτλους από ιαπωνικά στα αγγλικά (τα πρώτα τρία arcs) ... τρελά ξενύχτια τα ΣΚ να βγει το επεισόδιο online ... :alien:

.................

p.s. ρε Αλέξη ζείς ρε ;;

:wave2:

ποτε θα πιασεις το full metal alchemist (the movie) ???

p.s. προσπαθω.....!
:wave2:

byron
17/08/2011, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
είχες και στο χωριό σου σούσι και σασίμι ρε βλάχο ... άντε φάε καμιά μακαρονάδα με το ιταλικό που καβαλάς λέμε :smokin:

(άμα βάζεις την κουζίνα εγώ βάζω την τέχνη μου ... θα εκπλαγείς λέμε )

:wave2:


Ασε ρε μαν, προτιμώ μακαρονάδες και focaccia με συνοδεία πνευστών Leo Vince.

Για πε ρε μαν. Ιαπωνικά αναγκάστηκες να μάθεις για να ρυθμίσεις βαλβίδες στο V4 που φορτώθηκες? :look:

catmaster
17/08/2011, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ποτε θα πιασεις το full metal alchemist (the movie) ???

p.s. προσπαθω.....!
:wave2:

έχω φύγει από το dattebayo ρε Αλέξη απ' όταν πήρε την προβολή του Bleach άλλο site μετά από λίγο καιρό έκλεισε και το dt οριστικά ...

βασικά για fma πιο πολύ ζουμί έχουν τα επεισόδια (πιάσε βλέπε και το one piece θα κλάσεις στα γέλια ) :lol:

:beer:

fantacid
17/08/2011, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
έχω φύγει από το dattebayo ρε Αλέξη απ' όταν πήρε την προβολή του Bleach άλλο site μετά από λίγο καιρό έκλεισε και το dt οριστικά ...

βασικά για fma πιο πολύ ζουμί έχουν τα επεισόδια (πιάσε βλέπε και το one piece θα κλάσεις στα γέλια ) :lol:

:beer:

προσπαθω να απεχω απο series γιατι θα το καψω τελιως.....
γιαυτο βλεπω ταινιακια κ διαβαζω καμια καλη mangia αν πεσει στα χερια μου!

:D

catmaster
17/08/2011, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Ασε ρε μαν, προτιμώ μακαρονάδες και focaccia με συνοδεία πνευστών Leo Vince.

Για πε ρε μαν. Ιαπωνικά αναγκάστηκες να μάθεις για να ρυθμίσεις βαλβίδες στο V4 που φορτώθηκες? :look:

όχι έμαθα Ιαπωνικά γιατί

1.έτυχε να ξεκινήσει ο αδερφός μου ιδιαίτερα και τον πήγαινα Αγ.Παρασκευή και κόλλησα (αυτός τα παράτησε λίγο μετά :lol: )

2.μου άρεσαν γιατί είχα γιαπωνέζα δασκάλα και μάθαινα και κουλτούρα που καραγουστάρω
(γι' αυτό καβαλάω νιχχόν μοτόρια και όχι ιταλικά παρτάλια που παίρνουν φωτιά μόνα τους έξω από τη Βάρκιζα και χάνουμε και την γκόμενα )

3.Η κόρη της δασκάλας μου ήταν τούμπανη :blush: (ελληνογιαπωνέζα)

θες καλύτερους λόγους ;;

:beer:

byron
17/08/2011, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
θες καλύτερους λόγους ;;

:beer:

Oxi ρε, αρκούν.

Για την αλλαγή μηχανής έχεις να προσθέσεις τίποτα? :lol:

catmaster
17/08/2011, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Oxi ρε, αρκούν.

Για την αλλαγή μηχανής έχεις να προσθέσεις τίποτα? :lol:

ναι να πάρει super duke , 950sm , tuono , speed triple, monster τες πα οτιδήποτε κ@βλιάρικο ευρωπαϊκό αλλά όχι Ss


πωωωω τώρα είδα ότι είμαι mod εδώ ... πρέπει να καθαρίσω ....

μετά τώρα πάω να δω το Γεράκι της Μάλτας

:wave2:

fantacid
17/08/2011, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Ρε μαν, να σου φέρω ένα βιβλίο μαγειρικής του Nobu Matsuhisa που έχω στα Ιαπωνικά μπας και φάμε κανένα sushi της προκοπής? :blush:

ρε βυρωνα οταν το πηρες αυτο το βιβλιο δεν ειδες οτι δε καταλαβαινεις γρι??
ελπιζω να τουλαχιστον να εχει μεγαλες εικονες :p


:wave2:

vagtav
17/08/2011, 18:54
Πάρε ότι γουστάρεις να καβαλάς αφού σε παίρνει.
Τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες.
:wave2:

byron
17/08/2011, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ρε βυρωνα οταν το πηρες αυτο το βιβλιο δεν ειδες οτι δε καταλαβαινεις γρι??
ελπιζω να τουλαχιστον να εχει μεγαλες εικονες :p


:wave2:

Είχε στο εξωφυλλο τη κόρη της δασκάλας του Ακη με σκούφο, και είπα να εντρυφήσω στην Ιαπωνική κουλτούρα. :p

MikeG
17/08/2011, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Είχε στο εξωφυλλο τη κόρη της δασκάλας του Ακη με σκούφο, και είπα να εντρυφήσω στην Ιαπωνική κουλτούρα. :p


Που να μπλέκεις με σόγιες και άψητα... Μια χαρά είναι και τα εξώφυλλα με τις Ιταλίδες.


Όσον αφορά το θέμα, φίλε βρες ένα Tuono, όρθιο σχετικά είναι & θα είσαι super.


p.s Γεια σου ρε Φαινόμενο!!!!




:beer: :beer: :beer: :beer:

byron
17/08/2011, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Όσον αφορά το θέμα, φίλε βρες ένα Tuono, όρθιο σχετικά είναι & θα είσαι super.



Μανούλα....

τι λες του ανθρώπου? :uplate: :uplate:

MikeG
17/08/2011, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Μανούλα....

τι λες του ανθρώπου? :uplate: :uplate:



:confused: :confused:

Γιατί ρε Βύρωνα?:wave2:

fantacid
17/08/2011, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
:confused: :confused:

Γιατί ρε Βύρωνα?:wave2:

δε θελει να γινουν σουπα......
θελει να ειναι ο ΕΝΑΣ!!!!

:a016:

daz
17/08/2011, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster

(άμα βάζεις την κουζίνα εγώ βάζω την τέχνη μου ... θα εκπλαγείς λέμε )

:wave2:

Θα ρυθμίσεις την βαλβίδα στην χύτρα?

:ninja: :ninja: :ninja:

Allst@rf
18/08/2011, 13:42
super duke μην παρεις ,παντος...

δεν κανει για πολη...

:smokin:

the who
18/08/2011, 14:18
Βυρωνα,Ακη,Μικε και Αλεξη (ρε λαμογιο ζεις οντως ? :rotflmao: ) κοψτε το σπαμ.:D

Φιλε με το χαρλευ παρε αυτο.Γκαζια εχει,φρενα εχει,καμμια σουζα κανει,βαζεις και τα ψωνια απο το σουπερ.


233939

spyrval
18/08/2011, 23:35
Ο άνθρωπος ζήτησε μια γνώμη και έχει πέσει το spam της αρκούδας για γιαπωνέζικα, σούσι, μούσι κλπ. Επειδή έβλεπα Criminal Minds θα επιχειρήσω ψυχογράφημα του φίλου με τη Χάρλευ.
Λοιπόν μόνο και μόνο που σκέφτεται MV Agusta για μηχανάκι πόλης δείχνει ότι δεν ψωμολυσσάει κιόλας. Οπότε σχόλια για κόστος πτώσης κλπ είναι άσκοπα-άμα πέσει το πετάει και αγοράζει άλλο. Το ότι έχει Χάρλευ δείχνει ότι το'χει το ψώνιο με τη μόστρα, οπότε πάρε Transalp κλπ επίσης άσκοπα-δεν τα ξέρει τα μηχανάκια. Αφού θέλει supersport για πόλη είναι πιθανόν νέος και αθλητικός τύπος με άγνοια κινδύνου (ταλαιπωρίας). Εγώ ακόμα ψάχνω αυτούς που μου λέγανε ότι το ΧΧ είναι φιλικότατο για την πόλη για την κατηγορία του, δεν είναι πολύ σκυφτό, λίγο άμα τ'ανοίξεις θα πέσει η θερμοκρασία και δε θα σου καίει όλα τα ζωτικά σου όργανα το καλοκαίρι και άλλα τέτοια. Οπότε τί του προτείνουμε?
1. Πάρε παπί και κάτσε μπροστά στη σέλα (γιατί είναι πισώβαρα).
2. Πάρε MV Agusta έως 31/8/2011 γιατί κάνουν έκπτωση λόγω ονομαστικής εορτής (Αύγουστος)
3. Πάρε CBR 1000. Αύριο 3 το μεσημέρι. Μην φορέσεις μπότες. Δεν θα σου κάψει τα μπούτια, φόρα τζινάκι. Πιστεύω ότι δε θα φτάσεις Καλλιρόης. Θα πάρεις το λεωφορείο κάπου στο φανάρι του Χίλτον.

Ά, και αφού θα το πάρεις το F4, καλοτάξιδο. Μην μας ακούς απλά ζηλεύουμε!:beer:

panos1050
19/08/2011, 20:56
παρε το f4 ρε φιλε και ας τους να λενε
ειναι ζηλιαρηδες.
η διαφορα απο την harley βεβαια ειναι αστρικη
για πολη δεν ειναι και η πιο ανετη



αλλα δε γαμιετε μια ζωη την εχουμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:beer: :beer: :beer: