PDA

View Full Version : 2006 R6



zouR1
26/08/2005, 11:57
Πολύ όμορφο.


22286

zouR1
26/08/2005, 11:58
:a19:


22287

idi
26/08/2005, 12:03
πολυ γουσταρω την εξατμηση στο πλαι και ΟΧΙ κατω απο τη σελα.... (τι μανια και αυτη!)

μερικοι σχεδιαστες εχουν ακομα γουστο!!! (ΜΑΠΑ τα χρωματα ομως...)

GST
26/08/2005, 12:05
οντως ειναι πολυ ομορφο ... :sun:

κατι που παρατηρησα...θα αποφασισει τελικα που τις θελει τις εξατμησεις η παλι θα δημιουργησει προβληματα στις μισες καφετεριες της αθηνας :lol:

ανευ πλακας τωρα πολυ ομαρφα τα χρωματα αν και η εξατμηση δεν μου αρεσει και πολυ ....προς κ5 μοιαζει:smilea:

GST
26/08/2005, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
πολυ γουσταρω την εξατμηση στο πλαι και ΟΧΙ κατω απο τη σελα.... (τι μανια και αυτη!)

μερικοι σχεδιαστες εχουν ακομα γουστο!!! (ΜΑΠΑ τα χρωματα ομως...)

δεν εχεις γουστο ρε:mad:




:lol: :lol: :lol: :wave2:

StarSailor
26/08/2005, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
πολυ γουσταρω την εξατμηση στο πλαι και ΟΧΙ κατω απο τη σελα.... (τι μανια και αυτη!)

μερικοι σχεδιαστες εχουν ακομα γουστο!!! (ΜΑΠΑ τα χρωματα ομως...)

+1

Μακάρι να είναι αυτό και όχι αυτό που είχε βάλει η Βανέσσα

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=11785

Αυτό από πάνω μου αρέσει όλλεεεε!!! :D

(η μονή μπούκα του ram air δεν φαίνεται να πολυκολάει μόνο)

Κανένα τεχνικό χαρακτηριστικό ξέρουμε?

GST
26/08/2005, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ρε GST ειναι GAYρος???? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τωρα θα το σβησεις :rolleyes: η θα περασουμε ανταμα τη ζωνη του λυκοφως:confused:

:lol: :lol: :lol:

α ....πως το ειπε ο φιλος εχτες.......ταγαροιταλος ειμαι:rotflmao:

εχω φρικαρει γιωργο γυρισα απο αδεια και δεν κουνιεται φυλο:wave2:

Stabak
26/08/2005, 12:12
Στην 1 φωτο μονο 1 ραμ εαρ 'εχει? και αυτό στο πλάϊ?

DrIoannis
26/08/2005, 12:39
Αυτο με το Ramair τωρα το ειδα.Να πω την αληθεια η εξατμηση πισω με τρελενει γενικα και θα μου αρεσε να ηταν στην ουρα απο κατω;)

DUKASII
26/08/2005, 12:52
ΚΟΥΚΛΑ!!!!!!!!!!

:a03: :a18:

gmakris
26/08/2005, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Στην 1 φωτο μονο 1 ραμ εαρ 'εχει? και αυτό στο πλάϊ?

Το ram air το εχει στο κεντρο, αναμεσα στα φωτα

Oριστε μια photo του R1 2006 σε μια απο τις νεες εκδοσεις "R" που θα βγει με εργοστασιακα ohlins, ζαντες μαγνησιου κλπ.

Αλλαγες, photo, και τεχνικα στοιχεια για τα νεα μηχανακια σε λιγες ημερες.....


22307

Tigas
26/08/2005, 13:14
AN EINAI ETSI TONEO R6 ΑΣ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΥΠΑΡΧΩΝ.

ΤΟ ΝΕΟ ΜΕ ΤΑ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΑ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ R1 ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ, Η ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΗ ΚΑΙ ΜΟΝΤΕΛΑ ΣΑΝ ΤΑ TZR ΤΑ ΔΙΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΩΣ-ΚΟΥΜΟΥΤΣΑ ΠΙΣΩ:yuck:

ΕΜΕΝΑ ΣΑΝ ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ

idi
26/08/2005, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR

ΤΟ ΝΕΟ ΜΕ ΤΑ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΑ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ R1 ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ


αυτο ειναι κακο????? :a21: :a24: :a21:

το πρωτο R1 ηταν ερωτας για τους περισσοτερους της γενιας μου....

καλα τα λεω εγω οτι δε πανε καλα οι Hondaκιδες...:a28: :a28: :a28:

Alexander
26/08/2005, 13:17
Two thumbs up !!! :a013: :a013:
Επιτέλους έφτιαξαν την ουρά...:sun:

Tigas
26/08/2005, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Το ram air το εχει στο κεντρο, αναμεσα στα φωτα

Oριστε μια photo του R1 2006 σε μια απο τις νεες εκδοσεις "R" που θα βγει με εργοστασιακα ohlins, ζαντες μαγνησιου κλπ.

Αλλαγες, photo, και τεχνικα στοιχεια για τα νεα μηχανακια σε λιγες ημερες.....

ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΣΙΓΑ ΤΗΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ, ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ OHLINS ΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ :a30: :a30: :a05:

stako
26/08/2005, 14:54
Ρε παίδες χαλαρώστε, το θέμα είναι το καινούργιο R6......... Αυτά είναι για τις διαμάχες......

Εμένα εκ πρώτης άποψης μου αρέσει........

1. Η μπούκα του RamAir χτυπάει λίγο περίεργα αλλά τουλάχιστον έτσι ξεχωρίζει.
2. Ο λασπωτήρας-βάση πινακίδας είναι πολύ περίεργος! Προσέξατε την μεταλλική προέκταση? Επίσης το κάνει να ξεχωρίζει αλλά το βασικότερο είναι ότι κάτι μου λέει ότι αν αφαιρεθεί πρέπει να έχει κωλ@ρ@ !
3. Τα χρώματα μου αρέσουν και σε συνδυασμό με την μούρη όντως θυμίζει το πρώτο R1, πράγμα που δεν είναι κακό γιατί θυμίζει και ποιός ξεκίνησε την ιστορία χάρη στην οποία έχουμε τώρα 1000άρια τέτοιας νοοτροπίας και όχι βάρκες......
4. Φαίνεται πολύ μαζεμένο σε διαστάσεις.
4. Βρε λέτε να περνάει η μόδα με τις εξατμίσεις κάτω από τη σέλα....? Καινούργιο μοντέλο χωρίς εξάτμιση στο κώλο? Βρε γιατί άραγε.....? Μήπως γιατί προσθέτουν τζάμπα βάρος και έχουν και δυσκολότερη κυκλοφορία καυσαερίων........? (Και ζεσταίνουν και τον (σπάνιο βέβαια) συνεπιβάτη) Βρε μήπως η Suzuki δεν έκανε λάθος που δεν υπέκυψε ποτέ στη μόδα.........? Λέτε? Μπααααα.........? :) :) :)

:wave2: :wave2: :wave2:

Tigas
26/08/2005, 15:00
MHΠΩΣ ΟΜΩΣ Η ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΒΟΗΘΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΤΟΥ ΒΑΡΟΥΣ, ΚΑΙ ΑΝ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΜΙΣΟ ΑΛΟΓΑΚΙ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ ΑΝΑΒΕΙ Ο ΚΩΛΟΣ ΤΟΝ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΩΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΟΝΤΕΛΩΝ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ HONDA:winka: .
ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ ΑΜΑ ΦΑΣ ΤΟΥΜΠΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΞΑΤΜΙΣΗ.

idi
26/08/2005, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
MHΠΩΣ ΟΜΩΣ Η ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΒΟΗΘΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΤΟΥ ΒΑΡΟΥΣ, ΚΑΙ ΑΝ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΜΙΣΟ ΑΛΟΓΑΚΙ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ ΑΝΑΒΕΙ Ο ΚΩΛΟΣ ΤΟΝ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΩΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΟΝΤΕΛΩΝ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ HONDA:winka: .
ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ ΑΜΑ ΦΑΣ ΤΟΥΜΠΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΞΑΤΜΙΣΗ.

σιγα το βαρος ρε... τα τελικα τιτανιου ειναι κοντα 1 κιλο....

stako
26/08/2005, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
MHΠΩΣ ΟΜΩΣ Η ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΒΟΗΘΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΤΟΥ ΒΑΡΟΥΣ, ΚΑΙ ΑΝ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΜΙΣΟ ΑΛΟΓΑΚΙ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ ΑΝΑΒΕΙ Ο ΚΩΛΟΣ ΤΟΝ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΩΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΟΝΤΕΛΩΝ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ HONDA:winka: .
ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ ΑΜΑ ΦΑΣ ΤΟΥΜΠΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΞΑΤΜΙΣΗ.

Επίσης βοηθάει και την αεροδυναμική συμπεριφορά της μοτό καθώς "γεμίζει" τον κενό χώρο που δημιουργείται πίσω από την μοτό.....;)

Για το αν συμφέρει να χάσεις λίγο σε κατανομή (αν και μάλλον είναι ελάχιστο) και να κερδίσεις πάλι λίγο σε απόδοση/βάρος δεν ξέρω να πω με απόλυτη σιγουριά. Αλλά νομίζω καλύτερο το δεύτερο καθώς η κατανομή "φροντίζεται" και αλλιώς.

Εκτός από τα Ζ που τραβάνε δεξιά όταν βάλεις ελαφρύτερο τελικό.........;) Μην αρχίσετε, αστειεύομαι, απλά θυμήθηκα το σχετικό post. :)

Για την τούμπα (φτου φτου) έχεις δίκιο συνονόματε αλλά αυτό δεν συμπεριλαμβάνεται στα τεχνικά πλεονεκτήματα μιας μοτό ;)

Στο ER6n λένε την έβαλαν εκεί για να ζεσταίνει και το πίσω λάστιχο..........:eyepop: Λέτε για αυτό να μαμάνε και τα Buell??? :)

stokos
26/08/2005, 16:16
Βλέπω καπάκι στο σελάκι του συνεπιβάτη.
Τα μαρσπιέ του, που πήγαν;;
Κατά τ΄άλλα κουκλί.

Quiz: Το μπουκαλάκι μπροστά από την μπότα του ανάποδου (3 πόντους πάνω από τον άξονα) τι είναι;;;; (antidive λέει)

Xlitos
27/08/2005, 01:33
Μπλεδάκι


22359

Xlitos
27/08/2005, 01:36
;)


22360

Xlitos
27/08/2005, 01:38
:rolleyes:


22363