PDA

View Full Version : ηλεκτρονικο τσιγαρο



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

7gibernau
19/08/2011, 13:07
κανει κανενας?
λεω να παρω ενα να δω τι παιζει γιατι εδω και λιγο καιρο δεν καπνιζω αλλα τρωω τον καπνο...εναν 25αρη την ημερα στο χαλαρο..

OldMan
19/08/2011, 13:08
Πάρε καλύτερα ένα πτυελοδοχείο ...:winka:

7gibernau
19/08/2011, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Πάρε καλύτερα ένα πτυελοδοχείο ...:winka:
ειχα παλια στο τεξας,εκει που βοσκα τα μπουφαλος.......φτου...ντοιν.....

σοβαρα τωρα...ξερεις απο ηλεκτρονικο τσιγαρο??

OldMan
19/08/2011, 13:17
Ρε ξέρω αλλά είναι μια παπαριά και μισή ...:(

(πάντως, σε κλειστους χώρους δεν τρως πρόστιμο - εξακριβωμένα..)

7gibernau
19/08/2011, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ρε ξέρω αλλά είναι μια παπαριά και μισή ...:(

(πάντως, σε κλειστους χώρους δεν τρως πρόστιμο - εξακριβωμένα..)
παπαρια γιατι?βλαβερο σαν το τσιγαρο δεν νομιζω να ειναι.

makis206
19/08/2011, 13:26
Tο φουμάρει (ο θεός να το κάνει φουμάρισμα αυτό το πράγμα:lol: ) ένας συνάδελφος αλλά τώρα αδείεται και δεν μπορώ να ρωτήσω περαιτέρω λεπτομέρειες.

4 είναι τα σίγουρα:

-Κοστίζει αρκετά όχι μόνο στην αγορά αλλά και στη χρήση (ανάλογα πόσα πακέτα κάπνιζες βέβαια)
-Δεν σε γράφουν οι δημοτικοί (το είπε κι ο νεαρός παραπάνω)
-Απ'όταν τ'άρχισε ο συνάδελφος σταμάτησε το τσιγάρο και τρέχει στη δουλειά σαν να παίρνει extacy με τα κορν-φλέικς του:lol:
-Κάθε που έρχεται στο τμήμα μου αφήνει στον χώρο μια μυρωδιά από Χαβάιαν Τρόπικ, μια φορά με μπέρδεψε και πήγα να τον χουφτώσω :rotflmao:


Άκου πτυελοδοχείο...:rotflmao:

MG-KTiNoS
19/08/2011, 13:28
Κοίτα

Βασικά το πρώτο μοντέλο είχε νικοτίνη και απαγορεύτηκε.
Μετά, όπως όλα στην Ελλάδα, επανακυκλοφόρησε από άλλες εταιρίες και σε άλλα κανάλια.
(Βιβλιοπωλεία πχ) άγνωστο πως δουλεύουν όλα αυτά.

Από κει και πέρα οι εξακριβωμένες λύσεις είναι δυο
Νικορετ (χάπια, τσιρότα, τσίχλες, πιπάκια)

Τσαμπίξ (χάπια 2 βημάτων)


και φυσικά το σύστημα κομάντο.
Πετάω το πακέτο και τον αναΦτήρα.
3 μέρες υποφέρω
στη βδομάδα καλμάρω
στο μήνα το έκοψα
στα 5 χρόνια καθάρισα

(πάρε το τελευταίο που είναι τσάμπα)
:)

HelenKoR
19/08/2011, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
λεω να παρω ενα να δω τι παιζει

χαλαει :smilea:

7gibernau
19/08/2011, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Tο φουμάρει (ο θεός να το κάνει φουμάρισμα αυτό το πράγμα:lol: ) ένας συνάδελφος αλλά τώρα αδείεται και δεν μπορώ να ρωτήσω περαιτέρω λεπτομέρειες.

4 είναι τα σίγουρα:

-Κοστίζει αρκετά όχι μόνο στην αγορά αλλά και στη χρήση (ανάλογα πόσα πακέτα κάπνιζες βέβαια)
-Δεν σε γράφουν οι δημοτικοί (το είπε κι ο νεαρός παραπάνω)
-Απ'όταν τ'άρχισε ο συνάδελφος σταμάτησε το τσιγάρο και τρέχει στη δουλειά σαν να παίρνει extacy με τα κορν-φλέικς του:lol:
-Κάθε που έρχεται στο τμήμα μου αφήνει στον χώρο μια μυρωδιά από Χαβάιαν Τρόπικ, μια φορά με μπέρδεψε και πήγα να τον χουφτώσω :rotflmao:


Άκου πτυελοδοχείο...:rotflmao:
@1 οκ 80 ευρω κανει..και θελω πανω κατω 120-130 γιουρο το μηνα για καπνο φιλτρακια χαρτακια..
@2 οκ καλο αυτο...
@3 αυτο πιο καλο!!!!
@4 καλυτερα να μετανοιωσεις για κατι που εκανες,παρα για κατι που δεν εκανες.....

makis206
19/08/2011, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
@1 οκ 80 ευρω κανει..και θελω πανω κατω 120-130 γιουρο το μηνα για καπνο φιλτρακια χαρτακια..

Μην ξεχνάς και τις αμπούλες που δεν κοστίζουν και λίγα, εδώ είναι που ήθελα τον συνάδελφο να με κατατοπίσει καλύτερα..:winka:


Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
@4 καλυτερα να μετανοιωσεις για κατι που εκανες,παρα για κατι που δεν εκανες.....

Εδώ είναι που χαίρομαι πάρα πολύ που είναι απόντας!:rotflmao:

7gibernau
19/08/2011, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG-KTiNoS
Κοίτα

Βασικά το πρώτο μοντέλο είχε νικοτίνη και απαγορεύτηκε.
Μετά, όπως όλα στην Ελλάδα, επανακυκλοφόρησε από άλλες εταιρίες και σε άλλα κανάλια.
(Βιβλιοπωλεία πχ) άγνωστο πως δουλεύουν όλα αυτά.

Από κει και πέρα οι εξακριβωμένες λύσεις είναι δυο
Νικορετ (χάπια, τσιρότα, τσίχλες, πιπάκια)

Τσαμπίξ (χάπια 2 βημάτων)


και φυσικά το σύστημα κομάντο.
Πετάω το πακέτο και τον αναΦτήρα.
3 μέρες υποφέρω
στη βδομάδα καλμάρω
στο μήνα το έκοψα
στα 5 χρόνια καθάρισα

(πάρε το τελευταίο που είναι τσάμπα)
:)
καταλαβα.....βασικα ολα ειναι μαλακιες,αν θελει καποιος να το κοψει θα το κοψει...το τσαμπιξ δεν το ξερω.
το συστημα κομαντο ειναι το καλυτερο αλλα....ποιος το κανει....και ειδικα τωρα καλοκαιριατικα....

daz
19/08/2011, 15:29
Βασικά μια μαλακία είναι.

Εμένα μου αρέσει αλλά το σωστό να λέγεται. Αξίζει να το δοκιμάσεις για ένα μήνα και αν δεν σου αρέσει το πετάς και ξαναπαίρνεις τσιγάρα. Με αυτά που λες ότι χαλάς δεν θα σου κοστίσει περισσότερο.

Το κόστος χρήσης του μπορεί να είναι από 20 ευρώ για κάποιον που χαλούσε 80 ευρώ το μήνα για τσιγάρα έως 30-35 για κάποιον που έδινε 100-120. (Αναλόγως και το μοντέλο που θα επιλέξεις).

Αναλώσιμα είναι ο ατμοποιητής και φυσικά το υγρό.

Η χρήση του δεν είναι για να κόψεις το τσιγάρο. Το τσιγάρο μόνο με ένα τρόπο κόβεται όλα τα άλλα τα θεωρώ μαλακίες.
Αν σου αρέσει όμως μπορεί άνετα να το αντικαταστήσει.

daz
19/08/2011, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από HelenKoR
χαλαει :smilea:


:lol: :beer: :beer:

HelenKoR
19/08/2011, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
:lol: :beer: :beer:

τουλαχιστον, δωσ'του πραγματικα χρησιμες πληροφοριες, οπως "οταν χαλασει, που θα παει να του το φτιαξουν" :D :beer:

fanfan
19/08/2011, 15:58
η μέθοδο "κομάντο" πάντως δουλεύει σε μένα 8 μήνες τώρα!

Για το ψευτοτσίγαρο, που λες, το έχει ένα φίλος και έχω παρατηρήσει τα εξής. Είναι πολύ βαρύ σαν όγκος στα δάχτυλα από το κανονικό τσιγάρο. Τελειώνει γρήγορα και θες να το ξαναγεμίζεις συχνά. Προσωπικά το βρίσκω μεγαλύτερη κοροιδία από το τσιγάρο, για τον λόγω ότι κοστίζει και αυτό αρκετά, δεύτερον είναι ένα fail από μόνο του στη γεύση και μόνο σαν αντικείμενο ψυχολογικής υποστήριξης το καταλαβαίνω. Τρίτο η γεύση του -αν συνηθίζεις να κάνεις καπνό ή τίποτα πεντανόστιμα Davidof Gold που έκανα κάποτε, δεν θα σου πει τίποτα. Γενικότερα, είδα άτομα που το αγόρασαν, το είχαν 3-4 μέρες άντε εβδομάδα μαζί τους και μετά το παράτησαν κάπου και ξανάρχισαν το κάπνισμα :)

Άρα πάμε πάλι πάνω στη μέθοδο κομάντο...!

7gibernau
19/08/2011, 16:05
ποιο υγιεινο ειναι?

Bowleno
19/08/2011, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από fanfan
η μέθοδο "κομάντο" πάντως δουλεύει σε μένα 8 μήνες τώρα!

Για το ψευτοτσίγαρο, που λες, το έχει ένα φίλος και έχω παρατηρήσει τα εξής. Είναι πολύ βαρύ σαν όγκος στα δάχτυλα από το κανονικό τσιγάρο. Τελειώνει γρήγορα και θες να το ξαναγεμίζεις συχνά. Προσωπικά το βρίσκω μεγαλύτερη κοροιδία από το τσιγάρο, για τον λόγω ότι κοστίζει και αυτό αρκετά, δεύτερον είναι ένα fail από μόνο του στη γεύση και μόνο σαν αντικείμενο ψυχολογικής υποστήριξης το καταλαβαίνω. Τρίτο η γεύση του -αν συνηθίζεις να κάνεις καπνό ή τίποτα πεντανόστιμα Davidof Gold που έκανα κάποτε, δεν θα σου πει τίποτα. Γενικότερα, είδα άτομα που το αγόρασαν, το είχαν 3-4 μέρες άντε εβδομάδα μαζί τους και μετά το παράτησαν κάπου και ξανάρχισαν το κάπνισμα :)

Άρα πάμε πάλι πάνω στη μέθοδο κομάντο...!


+1... έχω 3 μήνες που το έχω παρατημένο σε ένα ράφι....δεν λέει τίποτα απολύτως σε μένα, ένας συνάδελφος όμως (απο τον οποίο το έμαθα κι εγώ) το χρησιμοποιεί 3 χρόνια τώρα και δεν έχει ξανακαπνίσει απο τότε

Λευκάδιος
19/08/2011, 16:12
καποτε ενας γεροντας ειχε πει για εναν που ηθελε να κοψει το τσιγαρο:καποιος προτεινε(στον καπνιστη)να μασαει τσιχλα για να μην καπνιζει.ενας αλλος του προτεινε να παρει κομπολόι και να παιζει με τις χαντρες του.το αποτελεσμα;ο καπνιστης εκει που ειχε ενα χούι τελικα απεκτησε τρια :winka:

Lioulios
19/08/2011, 16:20
Όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά να μάθει για το ηλεκτρονοκό τσιγάρο ,όπως επίσης και το πως μπορεί κανείς να προμηθευτεί σε πάρα πολύ χαμηλώτερες τιμές τα σχετικά ανταλλακτικά , θα πρέπει να έρθει σε επαφή με τον Saolin monk.

Όταν είχε έρθει να μας δει , είχε όλο το τσαντάκι και με τα σχετικά εργαλεία και από την κουβέντα που έίχαμε ...φαινόταν πως είχε κάνει διατριβή .

..Αν και είμαι της άποψης ότι ...Ή καπνίζεις ή δεν καπνίζεις ...Σε εμένα έτσι λειτουργεί... Ο συγκεκριμένος έχει-είιχε δει αποτελέσματα .

:wave2:

daz
19/08/2011, 17:05
Θα το ξαναπω. Ο μόνος τρόπος να κόψεις το τσιγάρο είναι ο γνωστός.

Το ηλεκτρονικό δεν είναι γι αυτή την δουλειά. Ή σου αρέσει και το επιλέγεις ή όχι. Ίσως κάποιοι το επιλέξουν για οικονομία ή για να αποφύγουν την πίσσα και το μονοξείδιο του άνθρακα. Άλλοι για να μπορούν να καπνίζουν στο σαλόνι τους επειδή από τότε που η γυναίκα τους έβαλε εκείνες τις καινούριες κουρτίνες καπνίζουν στο μπαλκόνι. Υπάρχουν και αυτοί που καπνίζουν ότι βρουν μπροστά τους. :lol:

Για να το κόψεις πάντως δεν χρειάζεται τίποτα. Μόνο η απόφαση.

karellen
19/08/2011, 17:14
Υπάρχει και μια άλλη μέθοδος με κάτι φιλτράκια (4 είναι), Venturi λέγεται.Χάρη σ αυτά το έκοψα πριν 15 χρόνια ΧΩΡΙΣ να υποφέρω καθόλου από το σύνδρομο της στέρησης.Ενδείκνυται γι αυτούς που δεν έχουν τη δύναμη να αντέξουν τις πρώτες δύσκολες βδομάδες(δηλ το 99,999% όλων μας)!
Ψαξτε τα στα φαρμακεία και άμα τα βρειτε αγοράστε τα αβλεπί.

daz
19/08/2011, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από HelenKoR
τουλαχιστον, δωσ'του πραγματικα χρησιμες πληροφοριες, οπως "οταν χαλασει, που θα παει να του το φτιαξουν" :D :beer:

Όλα θα του τα πω? Άσε να βρει και τίποτα μόνος του. :winka:

fantacid
19/08/2011, 18:36
ειναι υποκαταστατο κ κακο μαλιστα
πανε παρε ενα τετοιο http://www.ok365.gr/products/health_and_beauty/etsigaro/
τουλαχιστον σε μια βδομαδα που θα το βαρεθεις να μη κλαις το σχεδον κατοσταρικο που κοστιζουν καποια αλλα.


τωρα αν θες να το κοψεις πραγματικα, κανόνισε το με τον εαυτο σου κ απλα μη ξαναπαρεις πακετο.
ειναι ο μονος τροπος να το κοψεις,
τπτ αλλο δε πετυχαινει επειδη ψαχνεις υποκαταστατα κ στα αληθεια δε θες να το κοψεις, απλα ψαχνεις τροπο για να κοροιδεψεις τον ιδιο σου τον εαυτο.....
κ επειδη λιγοι τους αρεσει να τους κοροιδευουν κ ακομα λιγοτεροι να τους κοροιδευει ο ιδιος τους ο εαυτος δε προκειται να το κοψεις εαν δε το θελεις πραγματικα

με τη δυναμη της θελησεις μπορεις να τα καταφερεις, οχι με placebo

vaska
20/08/2011, 07:37
Κι εμφανίστηκε τις προάλλες ο Σουπιάς στο μαγαζί μου με ένα μπουρί στο χέρι

- Τι είναι αυτό ρε μαλάκα??? τον ρώτησα

- Ηλεκτρονικό τσιγάρο, μου απάντησε

Μοσχοβόλησε το μαγαζί από το άρωμα της μαλακίας και κάθε τόσο που θέλαμε περισσότερο, ρούφαγε ξεφύσαγε ο Σουπιάς.

Με το μέγεθος που έχει και το άρωμα που βγάζει πιό πολύ για αρωματικό - αποσμητικό χώρου μου κάνει, γιατί για τσιγάρο δεν μου πάει με τπτ, άσε που ο χρήστης (πρώην καπνιστής τρομάρα του) κυνηγάει σαν τα λαγωνικά σε φέρμα, τον πραγματικό καπνό από τα τσιγάρα που φουμαίρνουν οι άλλοι. Τώρα αν είσαι σιδηρόκωλος και κάνεις το Θεσσαλονίκη Πάτρα 18 ώρες και 1450 χλμ, ναι είναι καλό, κάνεις μια στάση ξεμουδιάσματος και ρουφάς τη μαλακία. Δεν βγάζεις γάντια, βρίσκεις χαρτάκια φίλτρα καπνό αναπτήρα για να στρίψεις ένα τσιγάρο.

Ηθικόν δίδαγμα.

Το ηλ. τσιγάρο αυξάνει τη μουαγιέν στα ταξίδια σου.

:bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl:

daz
21/08/2011, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
...

Εσύ που έχεις και ανοιχτό κρανάκι μπορείς να καπνίζεις και χωρίς να σταματήσεις. Αλλά μην βιαστείς και το πληρώσεις. Είμαι σίγουρος πως στην επόμενη βόλτα που θα πάμε θα στο κάνει δώρο ο Νίο :rotflmao:

sovaros_user
21/08/2011, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
κανει κανενας?
λεω να παρω ενα να δω τι παιζει γιατι εδω και λιγο καιρο δεν καπνιζω αλλα τρωω τον καπνο...εναν 25αρη την ημερα στο χαλαρο..

στην αρχη νομιζα οτι τον τρως κανονικα κ θα σε ρωτουσα λεπτομερειες :lol:


Κ εγω δυστυχως εναν 25αρη καπνιζω την ημερα (40-50 τσιγαρα) κ αν κανω το λαθος να παρω τσιγαρα κανονικα αυξανεται ο εθισμος στα 2 * 25ρια την ημερα :eyepop:

Προσωπικα θα ηθελα αν γινεται να καπνιζω 10 τσιγαρακια την ημερα κ να ειμαι αρχηγος, αλλα αυτο δεν παιζει απ οτι καταλαβα.
Με νικορετ το ειχα σταματησει αρκετο καιρο και μαλιστα επειδη η απελευθερωση ειναι αργη κ σταδιακη (σε σχεση με το τσιγαρο) μειωνεται ο εθισμος ΑΜΕΣΑ.
Εαν δηλαδη μασας μαστιχες νικορετ για μια εβδομαδα κ αρχισεις παλι το τσιγαρο, με ενα τσιγαρο θα μπουχτιζεις. σιγα σιγα θα ξαναφτασεις στα προηγουμενα επιπεδα φυσικα.

Αυτο το ηλ. τσιγαρο αν εχει μεσα νικοτινη θα ηταν καλη φαση να το δοκιμασω, αν κ μου φαινεται λιγο καραγιοζια να γυρναω σε δημοσιο μερος με τη βλακεια. :bigcry: :bigcry:

vaska
21/08/2011, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Εσύ που έχεις και ανοιχτό κρανάκι μπορείς να καπνίζεις και χωρίς να σταματήσεις. Αλλά μην βιαστείς και το πληρώσεις. Είμαι σίγουρος πως στην επόμενη βόλτα που θα πάμε θα στο κάνει δώρο ο Νίο :rotflmao:


Άσε μας ρε Μπζηλέ, με τις ταχύτητες που αναπτύσσω με τη χοντρή, αν αρχίζω να φουμάρω την ηλεκτρονική ψευτιά, κινδυνεύω άμεσα να καταπιώ όλο αυτό το αρωματικό λάδι που έχει η μαλακία και να μυρίζω για καμιά εβδομάδα σαν γιασεμί.

Δεν θα πάρω, ευχαριστώ!!!!!!!!!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

ghostkon
21/08/2011, 10:14
αν διαβασεις αυτο http://www.free-ebooks.gr/gre/ebook/1433 πιστεψε με θα το κοψεις
μαχαιρι...εγω το εκοψα με αυτο το βιβλιο...και δεν θα χαλασεις και καθολου λεφτα... :)
απλως παρε μια αποφαση να το διαβασεις...αν οντως εισαι αποφασισμενος, μετα απο το διαβασμα
αυτου του βιβλιου σιγουρα θα σταματησεις να καπνιζεις...το πιο ευκολο πραγμα στον κοσμο ειναι
να σταματησεις το καπνισμα (εγω το εχω σταματησει πανω απο 20 φορες) το πιο δυσκολο πραγμα
στον κοσμο ειναι να μην το ξαναρχισεις...εδω ειναι που αυτο το βιβλιο θα σε βοηθησει να μην καπνισεις
ξανα γιατι θα σου δωσει να καταλαβεις τι πραγματικα ειναι η ψευδαισθηση της απολαυσης που
νομιζεις οτι σου δινει το καπνισμα...δεν θα διαβασεις για το τι μπορει να σου προκαλεσει το τσιγαρο
γιατι αυτα ειναι γνωστα...απλως θα μαθεις οτι δεν υπαρχει η απολαυση που ολοι νομιζαμε αλλα
η ανακουφιση απο τις παρενεργεις των προηγουμενων τσιγαρων κι ετσι αλυσιδωτα αναβουμε ολα
τα επομενα τσιγαρα σ'ενα φαυλο κυκλο που σταματαει μονο αν μαθεις την πραγματικη αληθεια
οι περισσοτεροι που το διαβασαν και ηταν αποφασισμενοι να κοψουν το καπνισμα δεν εχουν ξανακαπνισει...
στην χειροτερη περιπτωση να χασεις 2-3 ωρες απο τον χρονο σου (τοσο θελει περιπου ολοκληρο)
ειναι ελληνικο και δωρεαν...απλως πατησε αυτο που λεει ''pdf στα ελληνικα'' για να το κατεβασεις (4mb)

skordastm
21/08/2011, 11:14
ημουν και γω καπνιστης και δεν ειχα σκοπο να το κοψω ποτε.......
εχω σοβαρο σπασιμο στο ποδι(σπασμενη κνημη)και γιατρος μου ειπε οτι αν δεν το κοψω δεν αναλαμβανει την περιπτωση μου....
πηγα και γω λοιπον στο αναθεματισμενο ηλεκτρονικο τσιγαρο ΧΩΡΙΣ νικοτινη......
τις πρωτες μερες ρουφαγα φρικαρισμενος ολη την μερα,το φορτιζα και αποφορτιζα 4 φορες την μερα....
πλεον εχουν περασει 4 μηνες απο τοτε...το ηλεκτρονικο τσιγαρο το εχω ξεφοτωθει πριν 2 μηνες :wave2:
κατα την αποψη μου βοηθισε να ξεκολισω απο την νικοτινη,παραμυθιαζοντας τον εαυτο μου,ψευτοκαπνιζοντας,και με γλυτωσε απο τις δυσκολες ωρες που θα ξανακυλαγα στο τσιγαρο ,π.χ.πινοντας μπυρες χωρις τσιγαρο μου φαινοταν αδιανοητο,,με ηλεκτρονικο την σκαπουλαρα,χεχε!!
αλλα ενταξει ολα αυτα ειναι σχετικα και απο ανθρωπο σε ανθρωπο αλαζουν!!

OldMan
22/08/2011, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από skordastm
εχω σοβαρο σπασιμο στο ποδι(σπασμενη κνημη)και γιατρος μου ειπε οτι αν δεν το κοψω δεν αναλαμβανει την περιπτωση μου....
Ο λόγος ..?? :confused:

skordastm
22/08/2011, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ο λόγος ..?? :confused:

χοντρα χοντρα ,το κοκαλο εχει μεσα αιμοφορα αγγεια και αυτα παιζουν συμαντικο ρολο στην ιαση του....
η νικοτινη απο ενα τσιγαρο τα κανει να υπολειτουργουν για 6,7 ωρες αρα σημαντικη καθυστεριση στο κολιμα του οστου......
επειδη ειχα παθει στο σπασμενο μου οστο και ψευδαρθρωση(ειχανε περασει 6 μηνες και το κοκαλο δεν κολαγε με αλλες επιπλοκες)εκανα χειρουργειο και γιατρος μου ειπε οτι 10%πιθανοτιτες εχει να μην κολισει εαν συνεχισω να καπνιζω......
:uplate:

7gibernau
22/08/2011, 13:44
περαστικα σκορδας.
λοιπον,δευτερη μερα χωρις τσιγαρο!!
η νικοτινη που περνω ειναι στα 9mg και σημερα θα βαλω μεσα και 0 σκετο...
η πρωτη τζουρα ηταν με 18 mg :eyepop: μια και μοναδικη ομως γιατι κιτρινησαν τα νυχια στα ποδια...
αγαπημενη γευση τωρα ..Kiwi.....!!!

sovaros_user
22/08/2011, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
περαστικα σκορδας.
λοιπον,δευτερη μερα χωρις τσιγαρο!!
η νικοτινη που περνω ειναι στα 9mg και σημερα θα βαλω μεσα και 0 σκετο...
η πρωτη τζουρα ηταν με 18 mg :eyepop: μια και μοναδικη ομως γιατι κιτρινησαν τα νυχια στα ποδια...
αγαπημενη γευση τωρα ..Kiwi.....!!!


εχει νικοτινη το ηλ. τσιγαρο ?

σε μια εβδομαδα θα αυξηθει η γευση κ η οσφρηση, καθως κ η αναπνοη σου θα ειναι "μεγαλυτερη".
Θα το καταλαβεις μονος, δεν εξηγειται με λογια το τελευταιο :beer:

7gibernau
22/08/2011, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
εχει νικοτινη το ηλ. τσιγαρο ?

σε μια εβδομαδα θα αυξηθει η γευση κ η οσφρηση, καθως κ η αναπνοη σου θα ειναι "μεγαλυτερη".
Θα το καταλαβεις μονος, δεν εξηγειται με λογια το τελευταιο :beer:
ναι εχει,οση θες βαζεις δηλαδη.
η οσφρηση ηρθε στις 12 πρωτες ωρες,φαντασου.....μου βρομανε τα τσιγαρα των αλλων..!!!

Πανοπτικός
29/01/2012, 19:35
Το δοκιμασα κ εγω κ οντως ειναι καλη φαση, βεβαια εχουν απαγορεψει το υγρο με νικοτινη γιατι αραγε :rolleyes:

christof40
29/01/2012, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Το δοκιμασα κ εγω κ οντως ειναι καλη φαση, βεβαια εχουν απαγορεψει το υγρο με νικοτινη γιατι αραγε :rolleyes: αλοιωνει την γευση ρε φιλε......

Πανοπτικός
31/01/2012, 01:05
Υστερα απο 2 μερες δοκιμασα να καπνισω κανονικο τσιγαρο κ μου φαινεται λες κ καπνιζω καρβουνο... οτι να ναι...

chriscrypton
31/01/2012, 01:28
Και γω σκεφτομουν να το δοκιμασω, αλλα αρχισαν οι απαγορευσεις κλπ κλπ,οποτε και εμεινα στο στριφτο..δοκιμασα απο ενος φιλου αλλα απο μια δυο τζουρες.. δε μπορεσα να καταλαβω διαφορα..

Ζεύκας
31/01/2012, 01:30
ξεκίνησα με nobacco mini&more πριν από κανά μήνα.
λόγω του ότι είχε αστεία αυτονομία το έδωσα στην αδερφή μου

τις τελευταίες δέκα μέρες έχω το nobacco hybrid.
η μία μπαταρία μου τέλειωσε ή άλλη κρατάει για λίγο ακόμα.

τέσπα ποτέ δεν ήμουν καπνιστής της προκοπής.
έκανα 2-3 στριφτά τη μέρα κατά μέσο όρο οπότε δεν με πολυένοιαζε το πόσο ωφέλιμο είναι
σε σχέση με το κανονικό τσιγάρο.

μ'αρέσει η ευκολία του. παίρνεις το ματσουκάκι και τέλος.
τέλος οι καπνοί,χαρτάκια,φιλτράκια,αναπτήρες,τασάκια κτλ
απλά το βγάζεις από την τσέπη σου και τραβάς τζούρες.

μ'αρέσει που δεν χρειάζεται σε κλειστό χόρο να ανοιχτούν τα παράθυρα χειμωνιάτικα.
μ'αρέσει που δεν ενοχλεί τους μη καπνιστές κτλ κτλ.

καλός μου φίλος που παίζει μπάσκετ σε τοπικό πρωτάθλημα μου είπε ότι είδε μεγαααάλη διαφορά στις αντοχές.
είχε εντυπωσιαστεί πολύ με την αλλαγή αυτή.

όσο για τα υγρά ξεκίνησα με 6mg, δεν ένιωθα κανά "χτύπημα" της προκοπής
και εδώ και μια βδομάδα κάνω 18mg και είμαι οκ.

όσο για τον όρο, αντί για "ηλεκτρονικό τσιγάρο" είναι σωστότερος ο όρος "ηλεκτρονικός ναργιλές"

Πανοπτικός
31/01/2012, 01:42
Εγω παντως ηθελα 25-30g καπνο την ημερα (ενα σακουλακι) ή 2 πακετα και το εκανα κυριως για οικονομια, βλεπω ομως οτι περα απο αυτο προσφερει πολυ περισσοτερα, οπως:

1. Οχι μαυρα δοντια απο τσιγαρο, βεβαια νομιζω κ το ηλ.τσιγαρο μαυριζει τα δοντια
2. Δεν βρωμας τσιγαριλα εσυ και τα ρουχα σου
3. Δεν χρειαζεται να ανοιξεις παραθυρο ουτε ενοχλεις καποιον, καπνιζεις οπου γουσταρεις καφετεριες εστιατορια κλπ κλπ.
4. Δεν χρειαζεται τασακι.


Πραγματικα πλεον, δεν το αλλαζω με τπτ, κατι που δεν το περιμενα με τιποτα.




Βεβαια επειδη αυτη η μλκια (ηλ. τσιγαρο) απειλει πολλα συμφεροντα πολλες ψευτικες φημες θα βγουν, απο την αλλη δεν ειναι αποδεδειχμενο 100% οτι ειναι ποιο υγιες απο το κανονικο. :smokin: :nono:

chriscrypton
31/01/2012, 01:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Εγω παντως ηθελα 25-30g καπνο την ημερα (ενα σακουλακι)

:eyepop: :eyepop: ρε συ...2+ 2 τ αναβες τα στριφτα? Εμενα ενα σακουλι 25g με παει και 4 μερες!!

Πανοπτικός
31/01/2012, 01:51
Ολα εχουν να κανουν με το ποσο εθισμενος εισαι στην ουσια, εγω ειμαι πολυ. :smokin: :mad:

chriscrypton
31/01/2012, 01:54
Ειχα σχεδον φτασει να καπνιζω ενα σακουλι/ 1,5 μερα οταν ημουν φανταρος,αλλα ξυπνουσα στον υπνο μου απ το βηχα ,οποτε και το περιορισα κατα πολυ.Θελει και λιγη θεληση παραπανω μαν
:smokin: :sun:

Πανοπτικός
31/01/2012, 02:19
Ωχ ωχ ωχ... ανακαλυψα κ αυτο , αυριο μεσημερι θα γραψω το πρωτο μου μηνυμα, κοφτε στοιχηματα ποσες ημερες θα με αντεξει :lol: :lol: :lol:


(μη ψαρωνεις ειπαμε... αυτο (http://e-kapnisma.gr/index.php?action=forum) εννοω :lol: )

nikos121
31/01/2012, 02:22
τι να πω τωρα!

makis206
31/01/2012, 07:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
1. Οχι μαυρα δοντια απο τσιγαρο, βεβαια νομιζω κ το ηλ.τσιγαρο μαυριζει τα δοντια


Όχι Πανοπτικέ, το ξεκίνησα λίγες μέρες μετά τον οδοντίατρο (προηγήθηκε καθαρισμός:winka: ) και μετά από 4 μήνες χρήσης μόνο ηλεκτρονικού τσιγάρου δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο, τα βουρτσίζω βέβαια καθημερινά. Για το μαύρισμα ευθύνεται η πίσσα που βρίσκεται στο χαρτί του κανονικού τσιγάρου εξάλλου, κάνω λάθος;:look:

DimChios
31/01/2012, 08:28
μεθαυριο κλεινω 2 μηνες με το ηλεκτρονικο!

Βεβαια, για να λεμε και την αληθεια, υπεκυψα μερικες φορες (οχι συνεχεια ομως) στο κανονικο για να μη σκοτωσω ανθρωπο, κατα τα αλλα...σουπερ!
Ολα θετικα!

Εφτασα στο σημειο να κανω κι ενα μπουκαλακι με 0 νικοτινη αλλα ημουν συνεχεια με το ματσουκι στο στομα και δεν ελεγε!
Ξαναπηρα λοιπον 8αρα και ειμαι οκ!

Παντως αυτο με τη 18αρα νικοτινη δεν το καταλαβαινω! Αφου και τα κανονικα τσιγαρα ειναι 8-9...γιατι να παει καποιος σε 18αρα?
Ο αλλος λεει πηρε 36αρα! :sick: :sick: :sick:


Αυτο που μου την εσπασε ειναι οταν βρεθηκε στο δρομο μας 2 φορες αλλη μαρκα (ρε πστ THEOD, μακρια μου εισαι) και πηραμε...

ΧΑΛΙΑ!!!!!!!! ΔΕΝ ΑΤΜΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Εχουμε λοιπον καταληξει και στις 2 μαρκες που μας κανουν και αλλαζουμε που και που γευσεις!

THEOD! ΘΑ ΣΕ ΣΚΙΣΩ ΡΕ!!!!!

:evil: :evil: :evil:

THEOD
31/01/2012, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
THEOD! ΘΑ ΣΕ ΣΚΙΣΩ ΡΕ!!!!!

:evil: :evil: :evil:

Σκίσε με να αλλάξω ράφτη.... :D :D :D

DimChios
31/01/2012, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Σκίσε με να αλλάξω ράφτη.... :D :D :D


ξεκινα τα ντελιβερυ μου εχουν σπασει τα νευρα λεμε!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Μικe777
31/01/2012, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από cristof40
αλοιωνει την γευση ρε φιλε......
το χω 2 εβδομαδες κι ακομα μεγαλη βλακεια που το
αγορασα...
αν δεν κανω τσιγαρο κανονικο δεν μπορω!:smokin:

THEOD
31/01/2012, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικe777
το χω 2 εβδομαδες κι ακομα μεγαλη βλακεια που το
αγορασα...
αν δεν κανω τσιγαρο κανονικο δεν μπορω!:smokin:

Πριν το πετάξεις, κάνε μια δοκιμή και ανέβα σε περιεκτικότητα νικοτίνης...

Οι περισσότεροι κάνουν το ίδιο λάθος. Έχει γίνει μόδα και έχει πέσει τόση παραπληροφόρηση που όλοι ζητάνε σαν τρελλοί και παίρνουν υγρά με χαμηλή νικοτίνη νομίζοντας ότι έτσι χαλαρά και με την μία θα απεξαρτηθούν απ' αυτήν. Και μετά καταλήγουν να κυκλοφορούν με το ηλεκτρονικό στο χέρι και το πακέτο στην τσέπη...

Και όταν τους λέω ότι ο καλύτερος τρόπος να ΜΗΝ σταματήσεις το τσιγάρο είναι να πάρεις χαμηλή ή μηδέν νικοτίνη" γίνομαι κακός γιατί νομίζουν ότι τους λέω ψέματα ή είμαι εξωγήινος...
:rolleyes:

Μικe777
31/01/2012, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Πριν το πετάξεις, κάνε μια δοκιμή και ανέβα σε περιεκτικότητα νικοτίνης...

Οι περισσότεροι κάνουν το ίδιο λάθος. Έχει γίνει μόδα και έχει πέσει τόση παραπληροφόρηση που όλοι ζητάνε σαν τρελλοί και παίρνουν υγρά με χαμηλή νικοτίνη νομίζοντας ότι έτσι χαλαρά και με την μία θα απεξαρτηθούν απ' αυτήν. Και μετά καταλήγουν να κυκλοφορούν με το ηλεκτρονικό στο χέρι και το πακέτο στην τσέπη...

Και όταν τους λέω ότι ο καλύτερος τρόπος να ΜΗΝ σταματήσεις το τσιγάρο είναι να πάρεις χαμηλή ή μηδέν νικοτίνη" γίνομαι κακός γιατί νομίζουν ότι τους λέω ψέματα ή είμαι εξωγήινος...
:rolleyes:

βασικα δεν ειναι τοσο χαλια!!!!
εχω μειωσει τον αριθμο απο τα 2 πακετα
κοντα στο 1
τις πρωτες μερες εκανα 5-6 τσιγαρα..
αλλα εμπλεξα λιγο τις γευσεις

Shaolin Monk
31/01/2012, 12:13
Ξεκινησα με 24αρα, κατεβηκα σε 18αρα και ετσι σιγα σιγα κατεβηκα στην μηδεν... Τωρα και καποιους μηνες ατμιζω την "τζουφια" και ολα ΟΚ. Αλλα εχω διαλυθει στο φαγητο... :lol: :lol:

dukeandthecity
31/01/2012, 12:22
ρε μ@λ@κες όλοι με τα 24ρια και 18ρια mg μηπως είστε λίγο ζάκια?:lol: :lol: :lol:

ελεγξτε και τα οκτάνια απο τον λουλά σας αν δεν καθεται ο Θανάσης :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
31/01/2012, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Αλλα εχω διαλυθει στο φαγητο... :lol: :lol:


γ@μησε τα φιλαρακι

:blush: :sad:

makis206
31/01/2012, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
γ@μησε τα φιλαρακι
:blush: :sad:

Εγώ τουλάχιστον εντόπισα και τα σεξουαλικά που μου τάζανε άμα κόψω το κανονικό, τώρα γ@μάω κανονικά τα σουβλάκια, τις τυρόπιτες, τα χοτ-ντογκς, τις πίτσες... :rotflmao:


...και δερνω λέμε...:rotflmao:

Πανοπτικός
31/01/2012, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
κάνω λάθος;:look:

Κανεις λαθος, ποιος ειπε οτι η πισσα βρισκεται στο χαρτι... ?!

Πανοπτικός
31/01/2012, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικe777
το χω 2 εβδομαδες κι ακομα μεγαλη βλακεια που το
αγορασα...
αν δεν κανω τσιγαρο κανονικο δεν μπορω!:smokin:


Αυτο που λες δεν παιζει... Πρεπει απλως να βαλεις περισσοτερη νικοτινη, σε 3 ημερες δεν θα το αλλαζεις μτ τιποτα.

Ζεύκας
31/01/2012, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Εφτασα στο σημειο να κανω κι ενα μπουκαλακι με 0 νικοτινη αλλα ημουν συνεχεια με το ματσουκι στο στομα και δεν ελεγε!
Ξαναπηρα λοιπον 8αρα και ειμαι οκ!

Παντως αυτο με τη 18αρα νικοτινη δεν το καταλαβαινω! Αφου και τα κανονικα τσιγαρα ειναι 8-9...γιατι να παει καποιος σε 18αρα?
Ο αλλος λεει πηρε 36αρα! :sick: :sick: :sick:

έτσι είναι οι ατμορουφήχτρες κάνουν 8mg

εμείς οι μερακλήδες που κάνουμε μια στο τόσο πάμε στα 18mg :smokin:

makis206
31/01/2012, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Κανεις λαθος, ποιος ειπε οτι η πισσα βρισκεται στο χαρτι... ?! Έχεις δίκιο, δεν ξέρω πως μου ήρθε αυτό. Ίσως επειδή απουσιάζει απ'το ηλεκτρονικό τσιγάρο, όπως κι ο ίδιος ο καπνός βέβαια..:p

Μικρή Λουλού
31/01/2012, 18:40
κανονιστε μαλακες ολοι να το κοψετε και να πεθανω μονο εγω !!!

ασταδιαλα...

Πανοπτικός
31/01/2012, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού
κανονιστε μαλακες ολοι να το κοψετε και να πεθανω μονο εγω !!!

ασταδιαλα...



Οταν κανεις Η.Τ. δεν ειναι σαν να το εκοψες, απλως αντικαθιστας το καρβουνο με κατι αλλο, πραγμα ευκολο.


σα να λες εκοψα το τσιγαρο κ αρχισα καπνο :a24:

daz
31/01/2012, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού
κανονιστε μαλακες ολοι να το κοψετε και να πεθανω μονο εγω !!!

ασταδιαλα...

:lol: :lol: :rotflmao:

Μικρή Λουλού
31/01/2012, 19:03
μωρε καλα εκανα εγω και το αντικατεστησα..:smokin:



γραφω και τι ειναι για να μη μ'αρχισουνε τα "γεια σου ρε βαζελε", "Παναθηναϊκαρα εισαι η νικοτινη μου" κ.λ.π..


246115

chriscrypton
31/01/2012, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού
μωρε καλα εκανα εγω και το αντικατεστησα..:smokin:




:D :a2: :a18: :a30: :a46:

DimChios
01/02/2012, 08:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού
κανονιστε μαλακες ολοι να το κοψετε και να πεθανω μονο εγω !!!

ασταδιαλα...



:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: βλαμενε!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tsompanis
17/02/2012, 19:24
:uplate: :uplate: :uplate:





http://www.trelokouneli.gr/2012/02/blog-post_8520.html

giuzer
17/02/2012, 20:10
πρώτο ποστ της είδησης:

"Καλά τι μπαταρία είναι αυτή; Εκτοξεύτηκε; Έβαλε φωτιά; Με μπαταρία φορτηγού το είχε συνδέσει;"

:rotflmao:

Πανοπτικός
18/02/2012, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsompanis
:uplate: :uplate: :uplate:





http://www.trelokouneli.gr/2012/02/blog-post_8520.html


Ναι, πιο πιθανο ειναι να σε χτυπησει κεραυνος ή να σκοτωθεις σε ατυχημα εντος του σπιτιου (μπριζα, πεσιμο, χεσιμο κλπ)

DimChios
18/02/2012, 09:11
φαντασου να ηταν ηλεκτρονικο υποθετο


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

THEOD
18/02/2012, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsompanis
:uplate: :uplate: :uplate:

http://www.trelokouneli.gr/2012/02/blog-post_8520.html

Aααααα...φθηνομπαταρία ήτανε....Οι δικές μου τρυπάνε θωράκιση Leopard..... :lol:

nikos_abel
26/03/2012, 13:59
Θα ήθελα να ξέρω τι θα κάνετε του χρόνου με τα παρτάλια σας

http://www.tovima.gr/science/article/?aid=356149

takis-kk
27/03/2012, 05:32
Ασχετο με το ΗΤ αλλά σχετικό με το κάπνισμα.
Γιαυτή τη συσκευή που "επεξεργάζεται" τα τσιγάρα ώστε να τους αφαιρεί βλαβερά συστατικά αντικαθιστώντας τα με έλαια ευκάλυπτου , αλόης κλπ έχετε ακούσει κάτι?
Θέλω να πω την έχει δοκιμάσει κάποιος ώστε να έχει άποψη?
νικοπαλ νομίζω λέγεται και είναι έλληνα εφευρέτη , του Γ. Γκιόλβα.

nikos_abel
27/03/2012, 06:45
Ασχετο με το ΗΤ αλλά σχετικό με το κάπνισμα.
Γιαυτή τη συσκευή που "επεξεργάζεται" τα τσιγάρα ώστε να τους αφαιρεί βλαβερά συστατικά αντικαθιστώντας τα με έλαια ευκάλυπτου , αλόης κλπ έχετε ακούσει κάτι?
Θέλω να πω την έχει δοκιμάσει κάποιος ώστε να έχει άποψη?
νικοπαλ νομίζω λέγεται και είναι έλληνα εφευρέτη , του Γ. Γκιόλβα.

Δεν το ήξερα αλλά με αυτά τα λίγα που διάβασα στο mothersite, μια χαρά φαίνεται, δεν υπόσχεται τίποτα ανέφικτο.
Αλλά ακόμη και αν λειτουργεί εντελώς απροβλημάτιστα, η παγίδα είναι η ίδια με αυτή των τσιγάρων light.
Μειωμένη νικοτίνη -> περισσότερα τσιγάρα -> ίδια τελική ποσότητα υποπροϊόντων στα πνευμόνια.
Βέβαια μια μείωση των υπολοίπων προϊόντων της καύσης αν υπάρχει, αυτό θα είναι πολύ θετικό αν καπνίζεις τις ίδιες ποσότητες.

takis-kk
27/03/2012, 08:35
....... η παγίδα είναι η ίδια ........

Πολύ σωστά!
Αλλά για τους ήδη "παγιδευμένους" ίσως είναι κάποια ... ελάφρυνση.. και θα με ενδιέφερε η άποψη κάποιου που το δοκίμασε.

drowvarius
27/03/2012, 15:47
και φυσικά το σύστημα κομάντο.
Πετάω το πακέτο και τον αναΦτήρα.
3 μέρες υποφέρω
στη βδομάδα καλμάρω
στο μήνα το έκοψα
στα 5 χρόνια καθάρισα

(πάρε το τελευταίο που είναι τσάμπα)
:)

Εγώ έκανα αυτή τη μέθοδο. Απλά κάποια στιγμή πέταξα τσιγάρα και αναπτήρα. Κάπνιζα έναν μεγάλο καπνό την μέρα. Πολλά τσιγάρα. Υπέφερα, αλλά για καμμία εβδομάδα. Και δεν ηρέμησα. Έχουν περάσει κοντά δύο μήνες και είμαι μέσα στα νεύρα. Δεν θέλω να καπνίσω τόσο συχνά όσο ήθελα τις πρώτες μέρες. Τώρα μου έρχεται 1-2 φορές τη μέρα να θέλω να ανάψω τσιγάρο. Αλλά δεν το κάνω. Παρόλα αυτά είναι στιγμές που δεν θέλω απλά να σκοτώσω άνθρωπο...γενοκτονία θέλω να κάνω....Εννοείται ότι δεν έχω καλμάρει ακόμη....Και το κακό είναι ότι παρόλο που δεν καπνίζω αισθάνομαι κάποιες φορές το στόμα μου λες και έχω κάνει 30 τσιγάρα μαζεμένα.

sniper
27/03/2012, 15:55
Εγώ έκανα αυτή τη μέθοδο. Απλά κάποια στιγμή πέταξα τσιγάρα και αναπτήρα. Κάπνιζα έναν μεγάλο καπνό την μέρα. Πολλά τσιγάρα. Υπέφερα, αλλά για καμμία εβδομάδα. Και δεν ηρέμησα. Έχουν περάσει κοντά δύο μήνες και είμαι μέσα στα νεύρα. Δεν θέλω να καπνίσω τόσο συχνά όσο ήθελα τις πρώτες μέρες. Τώρα μου έρχεται 1-2 φορές τη μέρα να θέλω να ανάψω τσιγάρο. Αλλά δεν το κάνω. Παρόλα αυτά είναι στιγμές που δεν θέλω απλά να σκοτώσω άνθρωπο...γενοκτονία θέλω να κάνω....Εννοείται ότι δεν έχω καλμάρει ακόμη....Και το κακό είναι ότι παρόλο που δεν καπνίζω αισθάνομαι κάποιες φορές το στόμα μου λες και έχω κάνει 30 τσιγάρα μαζεμένα.

Με μία ώρα μανιβελλιές την ημέρα, πάλι καλά που το έκοψες.. :lol: :lol: :lol::lol::lol:

THEOD
27/03/2012, 16:17
Θα ήθελα να ξέρω τι θα κάνετε του χρόνου με τα παρτάλια σας
http://www.tovima.gr/science/article/?aid=356149

Έχω φορτισμένες μπαταρίες για τουλάχιστον 2 εβδομάδες... :a13: :lol:
















Τώρα που το ξανασκέφτομαι....καλού-κακού δεν είναι κακή ιδέα να φορτίσω μερικές ακόμα....Για κανένα 2μηνο είναι καλά ?.... :lol::lol:

drowvarius
27/03/2012, 16:43
Με μία ώρα μανιβελλιές την ημέρα, πάλι καλά που το έκοψες.. :lol: :lol: :lol::lol::lol:

χαχαχαχαχα. Η βλακεία φίλε ξέρεις ποια είναι; ότι τώρα βρήκα το κόλπο και με 5-6 μανιβελιές παίρνει μπροστά. Πρέπει να βρω κάτι άλλο να ασχολούμαι για να ξεχνάω την εξάρτησή μου. Τι όμως...χαχαχα. Καμμία ιδέα;;;;;

tsompanis
27/03/2012, 21:39
Με μία ώρα μανιβελλιές την ημέρα, πάλι καλά που το έκοψες.. :lol: :lol: :lol::lol::lol:

:lol::lol:

7Tolis
11/11/2014, 10:10
Ξέθαψα απο το συρτάρι μου εχθές βράδυ ενα τέτοιο διαολιστήρι.Το φόρτισα και πάφα πούφα μπας και γλυτωσω κανένα πακέτο.Πιστευω πως θα μου βγαίνει φτηνότερα μηνιαίως με το ηλεκτρονικό.Δεν έχει δύναμη το σκασμένο όμως,σα να εισπνέω πιο δυνατά είναι ξερω γω.Εχει παραμείνει κανεις εδω που να έχει μάθει τα κόλπα του;Θέλω δε θέλω θα προσπαθήσω να το συνεχίσω οπότε θα πρέπει να βρω σωστά εξαρτήματα.Για γευσεις δε ρωτάω μιας και είναι θέμα γουστου αλλα κάτι σε γευση καφε,σοκολάτας δεν θα με χάλαγε αν γνωρίζει κάποιος.

sniper
11/11/2014, 10:14
Τι ακριβώς ρωτάς;

7Tolis
11/11/2014, 10:19
στα χαμενα πατάω τωρα μιας και δεν γνωρίζω.Σιγουρα αν το κρατησω ως καθημερινο θα χρειαστώ μια καλή μπαταρία,το άλλο απο πάνω τον θάλαμο (δε ξέρω πως το λένε).Κάτι οικονομικό και με διάρκεια μιας και είμαι λίγο ζάκι με αυτά.

stefanos
11/11/2014, 10:37
στα χαμενα πατάω τωρα μιας και δεν γνωρίζω.Σιγουρα αν το κρατησω ως καθημερινο θα χρειαστώ μια καλή μπαταρία,το άλλο απο πάνω τον θάλαμο (δε ξέρω πως το λένε).Κάτι οικονομικό και με διάρκεια μιας και είμαι λίγο ζάκι με αυτά.

Θέλει λίγο ψάξιμο να βρείς τι σου αρέσει, αλλιώς θα καταλήξει πάλι στο συρτάρι.

nikos_abel
11/11/2014, 10:39
Τόλης, έχεις που μου.

7Tolis
11/11/2014, 10:44
Υπάρχουν testers γευσεων ή θα χαλάω λεφτά τζάμπα μεχρι να βρώ κάτι της αρεσκείας μου;

Ευχαριστώ nikos_abel.

nikos_abel
11/11/2014, 10:53
Στα σοβαρότερα μαγαζιά, ναι μπορείς να δοκιμάσεις πολλές γεύσεις, αλλά πρακτικά μόνο trial and error

sniper
11/11/2014, 11:01
Δεν ξέρω τι σου είπε ο εξωγήινος, αν πάρεις κάτι φτηνό θα το πετάξεις σύντομα.

chillipf
11/11/2014, 11:06
Ούπς..

παρών.

Σε 1 μήνα κλείνω 3 χρόνια στον Ατμό :cool:

καθόλου :smokin: εννοείται..

θα σε κάνω πμ να μη διαφημίζουμε εδώ τα ανάλογα καταστήματα.

nikos_abel
11/11/2014, 11:08
Δεν ξέρω τι σου είπε ο εξωγήινος, αν πάρεις κάτι φτηνό θα το πετάξεις σύντομα.

Δεν είπα φθηνό, είπα κάτι με value for money. Το φθηνό το πέταξα και εγώ.

7Tolis
11/11/2014, 11:20
Μιας και είμαι ωρες εκτός σπιτιού,αν μου μείνει κόλλημα σίγουρα θα χρειαστώ μπαταρία μεγαλύτερη.Ψάχνοντας είμαι δε ξέρω τι ειναι αυτό που πρέπει να γνωρίζω.Στα χαμένα και διαβάζοντας.Σαφώς επίσης δε ξέρω τι τιμές παιζουν και ποιες θεωρουνται βάσει προιόντος ακριβές ή φτηνές.

sniper
11/11/2014, 11:46
Αν είσαι σιγουρος, τοτε θα πάρεις mod (όχι μηχανικό, κάτι σαν το vamo πχ) για να έχεις και επαναφορτιζόμενες μπαταρίες μαζί σου όσες θες και ό,τι θες. Μετά θες ένα καλό ατμοποιητή (το από πάνω που έχει το υγρό).

Ξέρω ότι mods είναι λγο γκουμουτσες αλλά σε προστατεύουν απο εκρηξεις, βραχυκυλώματα, κλπ κλπ Διαβασε σε αντιστοιχα φορα να καταλάβεις...

Ισως σου φανουν πολλά τα χρηματα στην αρχη (θες κανενα 100+€) αλλά θα ανεις αποσβεση μεσα σε 1 το πολύ 2 μηνες.

VANDA
11/11/2014, 11:48
Ξέρω ότι mods είναι λγο γκουμουτσες

Οι admins να δεις..

nikos_abel
11/11/2014, 11:59
Συμφωνώ με τον Sniper, απλά μετά θες και χρόνο να ψιλοασχολείσαι (καθαρίσματα, αντιστάσεις, βαμβακάκια κλπ)
Αν θες να ατμίζεις χωρίς "διαδικασίες" δεν παίζει (δυστυχώς τότε το τσιγάρο είναι μονόδρομος). Αν από την άλλη θες να έχεις μεράκι και
χόμπι, είναι ιδανική ασχολία με πιθανά μικρότερες επιπτώσεις στην υγεία σου (μετά από κανά μήνα, δοκίμασε να ανεβείς π.χ. 4 ορόφους
από τη σκάλα. Θα πάθεις πλάκα.)

Bowleno
11/11/2014, 12:01
Τόλης, έχεις που μου.


Ούπς..

παρών.

Σε 1 μήνα κλείνω 3 χρόνια στον Ατμό :cool:

καθόλου :smokin: εννοείται..

θα σε κάνω πμ να μη διαφημίζουμε εδώ τα ανάλογα καταστήματα.


Ένα π.μ. και σε μένα; με ενδιαφέρει πολύ, κανά 2 που είχα πάρει ήταν για :cry:

nikos_abel
11/11/2014, 12:04
Για σένα χεσ...καμε :lol:






(Υ.Γ. στο προωθώ τώρα)

sniper
11/11/2014, 12:04
Οι admins να δεις..

:bawl::moutza:

nicksior
11/11/2014, 16:52
Για σένα χεσ...καμε :lol:




(Υ.Γ. στο προωθώ τώρα)


Νίκο κι εγώ θέλω :wave2:

nikos_abel
11/11/2014, 17:38
Νίκο κι εγώ θέλω :wave2:

Ρε πστ μου, μλκ έκανα, ποσοστά πρέπει να ζητήσω
'Εφταισέιιιιιιιι

7Tolis
11/11/2014, 18:46
Έχω λιώσει στον βηχα. Μεταβατικό είναι αυτό από κανονικό σε e;