PDA

View Full Version : Ποιος είπε ότι τα custom δεν στρίβουνε?



shaman
19/08/2011, 14:44
Δεν οδηγώ custom ούτε είμαι fun τους πέρα του ότι μου αρέσουν εμφανισιακά.Δείτε το παρακάτω βίντεο όπου αποδεικνύεται για ακόμα μια φορά ότι ο οδηγός κάνει τη μηχανή κι όχι η μηχανή τον οδηγό

http://www.youtube.com/watch?v=pJxOsYh12yY

makis206
19/08/2011, 14:49
Στρίψιμο το λες αυτό; Αφού στις 10 μοίρες ξύνει τις surfοσανίδες που έχει για μαρσπιέ!:a21: :rotflmao:


Η ζωή αρχίζει μετά τις 60 φίλε, τώρα βέβαια για ποιο κόσμο είναι ένα θέμα..:rotflmao:

shaman
19/08/2011, 14:58
Πέρα από την πλάκα ξέρεις πόσο δύσκολο είναι με μια τέτοια μαούνα που είναι και φορτωμένη να κάνεις τέτοια σλάλομ χωρίς να ρίξεις ούτε μια κορίνα?Δεν έχει σημασία πόσο θα γείρεις,εδώ μιλάμε για υψηλή οδηγική δεξιοτεχνία με μια δύσχρηστη μοτοσυκλέττα :eek: Και μη βγει κάποιος κλασσικός Ελληναράς με ύφος ''σιγά μωρέ,τα κάνω κι εγώ αυτά'' :smokin:

makis206
19/08/2011, 14:59
Ξέρω και αστειεύομαι βέβαια, πάντως ότι τον έχει τον άστριφτο τον έχει η μαούνα εδώ που τα λέμε..:lol: :beer:

BlackAdder
19/08/2011, 23:28
Καταρχάς δεν είναι custom.
Είναι εργοστασιακη Harley και αν είναι να την εντάξουμε σε μια κατηγορία αυτη είναι cruiser.

Οι custom μοτοσικλέτες στρίβουν και παραστριβουν καθώς custom είναι και ένα τουμπανιασμενο ss.

Οι cruiser και οι chopper αυτής της κατηγοριας δεν στρίβουν όπως οι μοτοσυκλέτες άλλων κατηγοριών λόγο γεωμετριας. Όταν λέμε λοιπόν δεν στρίβουν εννοουμε δεν στρίβουν το ίδιο καλα.

Φυσικά αν ο οδηγός είναι χερας πλαγιαζει και με γουρουνα...

Ο κύριος στο βίντεο είναι χερας.

shaman
20/08/2011, 00:57
BlackAdder έχεις δίκιο σ'αυτό που λες.Αν θέλουμε να είμαστε σωστοί και ακριβείς η μηχανή είναι cruiser.Η έννοια του customising είναι ευρύτερη και περιλαμβάνει οποιοδήποτε μηχανοκίνητο όχημα.Αν ζεις όμως στην Ελλάδα ξέρεις ότι καλώς ή κακώς (μάλλον κακώς) χρησιμοποιούμε τον όρο custom για να περιγράψουμε chopper και cruiser και αυτό δεν το κάνουν μόνο οι απλοί αναβάτες αλλά και ο ειδικός Τύπος επανειλημμένα.Τέλοσπάντων τα άλλα που γράφεις είναι γνωστά σε όλους και φαίνονται και στο βιντεάκι το οποίο ελπίζω να απόλαυσες :beer:

panos1050
07/09/2011, 22:55
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

αυτο οι μισοι απο εδω μεσα δεν το κανουν ουτε με παπακι:lol: :lol:

menos
07/09/2011, 23:07
Σε όλο το βίντεο, το δεξιό παταράκι.... (ναι, αυτή η παντόφλα που είναι για τα ψώνια) του έχει αλλάξει τον αδόξαστο στο ξύσιμο...
Αντιθέτως, το αριστερό ούτε που ακούμπησε..

panos1050
07/09/2011, 23:17
οτι και να ακουμπησεις αυτο που κανει ο τυπος δεν γινεται,
εχω οδηγησει αρκετες φορες την softail ενος φιλου μου και πραγματικα κατι τετοιο ουτε που το σκεφτομαι,ειναι τεραστια