PDA

View Full Version : Αγορα μηχανης SuperSport



pantelis16
21/08/2011, 06:57
γεια σας θελω να αγορασω μηχανη SS σε λιγο καιρο και εχω ειμαι αναμεσα στις
honda cbr 600
suzuki gsxr 600
yamaha r6
σε μεταχειρισμενο και γυρο στα 5 με 7 χιλιαρικα θα δωσο με μοντελο του 8 και πανω...απλα δεν ξερω πια απο τις 3 ειναι καλυτερη για αγορα και επισης για το abs αμα γνωριζει κανεις τπτ γιατι μεχρι στιγμης μονο η honda το εχει στις μηχανες τις και οι αλλες 2 οχι!
παρακαλω μονο οσοι γωριζουν να μου πουν πια απο τις 3 θεωρουν καλυτερη και γιατι ????
ευχαριστω !

sovaros_user
21/08/2011, 07:45
αν κοιτας για πρωτη μηχανη κ δεν εχεις κ διπλωμα μπορεις να παρεις μια μεταχειρισμενη hayabusa χαλαρα σε αυτα τα χρηματα, οι μπατσοι γενικως δεν σταματανε μεγαλες μηχανες :wacko:

ghostkon
21/08/2011, 12:29
και οι τρεις ειναι πολυ καλες μοτοσυκλετες με την yamaha να εχει περισσοτερα χαρακτηριστικα πιστας μιας
και θελει πολλες στροφες για να ''παει'' (χαμηλα ειναι ψοφιο) ... η honda ειναι η πιο νορμαλ απο τις τρεις με
πιο ομαλη αποδοση...και το suzuki τα κανει ολα με το πιο αξιοπιστο μοτερ...οποια και να διαλεξεις θα εισαι
οκ με τα δεδομενα SS, μιας και οι διαφορες που σου αναφερω ειναι πολυ μικρες μεταξυ τους...ψαξε απλα για μια
καλη ευκαιρια...π.χ.>>> http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1681939/ 2011 μοντελο με 4000 km στα 5.900 €

pantelis16
22/08/2011, 04:53
εχω διπλωμα φιλε μου και επισης δεν μου αρεσει η hayabusa ... μια απο τις 3 θα αγορασω απλος θελω και μερικες γνωμες απο πιο εμπειρους ....
δηλαδη προτεινεις το suzuki φιλε μου ?

sovaros_user
22/08/2011, 05:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ghostkon
και το suzuki τα κανει ολα με το πιο αξιοπιστο μοτερ...οποια και να διαλεξεις θα εισαι
οκ με τα δεδομενα SS, μιας και οι διαφορες που σου αναφερω ειναι πολυ μικρες μεταξυ τους...ψαξε απλα για μια
καλη ευκαιρια...

Δεν εισαι αντικειμενικος ομως...
Για εμενα πχ ποιο αξιοπιστο μοτερ απο το cbr 600... μπορει να μην υπαρχει μεχρι σημερα.
(στο moto2 αυτο δεν χρησιμοποιουν ?)


Αν εχεις το "χαρτι" η καλυτερη επιλογη ειναι με c-abs, αν οχι... κ το σουτζουκι 07 ειναι πολυ ωραιγιο

ghostkon
22/08/2011, 15:06
δεν εχεις δει δηλαδη να σπανε μοτερ cbr 600 ? :nono:

sovaros_user
22/08/2011, 15:37
Στο moto2 μονο που τα πουσαρουν ωστε να βγαζουν 150 ιππους (?), εχει ακουστει κατι τετοιο κ δεν το πηρα ειδηση ?

o teos
22/08/2011, 17:16
αντεεεε παλι...εχει χιλιοειποθει αυτη η κουβεντα..εν ολιγης...600rr αν δεν ξερεις και εισαι νεουδι στα μεγαλα μοτο...gsxr αν θες ανεση οση μπορεις να χεις σε ss και r6 αν σκοπευεις να το βαλεις πιστα για να το χαρεις γιατι στο δρομο παει χαραμισμενο....απο θεμα μοστρας το r6 εχει την πρωτια αλλα ολα τωρα πια πανεμορφα ειναι..:winka:

menos
22/08/2011, 17:23
CBR 600..
Φιλικό σε αρχάριους αναβάτες, παιχνιδομηχανή για τους πιό έμπειρους.
Μηχανικά είναι άκρως αξιόπιστο και εύκολα μεταπωλήσιμο χωρίς να χάνει αξία. :wave2:

Allst@rf
22/08/2011, 17:27
το μόνο που θα πρέπει να σε απασχολήσει στην αγορά σου ,είναι η εμφάνιση...

Μη κάτσεις να ασχοληθείς με αλλά θέματα...


:wave2:

byron
22/08/2011, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
Στο moto2 μονο που τα πουσαρουν ωστε να βγαζουν 150 ιππους (?), εχει ακουστει κατι τετοιο κ δεν το πηρα ειδηση ?


:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

Allst@rf
22/08/2011, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

εσυ τι γελάς;

τα τμήματα μάρκετινγκ κλέφτες θα γίνουν;

και στο κάτω κάτω (2 κάτω) ο καθένας έχει τα δικα του κριτήρια που αγοράζει μότο...

Πάρε παράδειγμα εμένα...:D




:lol:

Arxagelos
22/08/2011, 23:58
ρ6 :)

Takata Dome
23/08/2011, 00:21
Θελεις να εισαι εναλλακτικος?Θελεις να παρεις κατι διαφορετικο με εντελως δικη του προσωπικοτητα?Ψαχνεις για κατι με την πιο ηρεμη δυναμη των 750 SS αλλα και την αλητεια των 600 SS? Ε τοτε,ψαχνεις για μια Triumph 675 Daytona! Μην μου πειτε για σερβις και αξιοπιστιες,εδω μιλαμε για ευρωπαικη υποθεση!

Αλλα επειδη κατα 98% δεν ψαχνεις για κατι τετοιο,παρε ενα CBR που τα κανει ολα και συμφερει.Οπως σου τα ειπαν και οι προηγουμενοι συφορουμιτες ειναι.Το R6 ειναι πιο πισταδορικο,το GSX-R πιο ανετο,το CBR τα καταφερνει και στα δυο.

irinia
23/08/2011, 07:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
αν κοιτας για πρωτη μηχανη κ δεν εχεις κ διπλωμα μπορεις να παρεις μια μεταχειρισμενη hayabusa χαλαρα σε αυτα τα χρηματα, οι μπατσοι γενικως δεν σταματανε μεγαλες μηχανες :wacko:






NOMIZEIΣ............







Έκεί είναι πού βγάζουν όλο τό κόμπλεξ.......
Κάποτε ήταν αύτά.
Όταν λέγαμε Ζ καί ξέραμε τί σημαίνει....
Τώρα...??
Γεμίσαμε τσουτσέκια,φοροεισπράκτορες.........πού σέ σταματάνε
καί ζητάνε άσφάλεια καί τέλη κυκλοφορίας....:lol:
ΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΑ.........
Έδώ ξεφτυλίζουν τή ΔΙΑΣ ,
ύποτιθεται ότι δημιουργήθηκε γιά τήν πάταξη τού έγκλήματος
ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ.............ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΤΟΥΣ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ
ΜΕ ΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ ΓΙΑ ΚΡΑΝΟΣ....!!!
Τέσσερεις - τέσσερεις παρακαλώ καί μέ τά χέρια στά πιστόλια
μή καί τήν κοπανήσει κανένας δεκαπεντάχρονος μέ αύτόματο ή παπί...!!
Έχουν έξοδα τά παιδιά,ποιός θά πληρώσει βενζίνες καί συντήρηση...??



:smokin:

harris_x
23/08/2011, 08:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
γεια σας θελω να αγορασω μηχανη SS σε λιγο καιρο και εχω ειμαι αναμεσα στις
honda cbr 600
suzuki gsxr 600
yamaha r6
σε μεταχειρισμενο και γυρο στα 5 με 7 χιλιαρικα θα δωσο με μοντελο του 8 και πανω...απλα δεν ξερω πια απο τις 3 ειναι καλυτερη για αγορα και επισης για το abs αμα γνωριζει κανεις τπτ γιατι μεχρι στιγμης μονο η honda το εχει στις μηχανες τις και οι αλλες 2 οχι!
παρακαλω μονο οσοι γωριζουν να μου πουν πια απο τις 3 θεωρουν καλυτερη και γιατι ????
ευχαριστω !
Από εμπειρία τι παίζει;;;

pantelis16
23/08/2011, 12:03
απο εμπειρια οδηγω ενα cbr 125 εδω και 2 χρονια παιδια ..... !
δηλαδη σαν χαρακτηριστικα δεν εχουν τρελες διαφορες ? μονο εμφανισιακα ?

o teos
23/08/2011, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
απο εμπειρια οδηγω ενα cbr 125 εδω και 2 χρονια παιδια ..... !
δηλαδη σαν χαρακτηριστικα δεν εχουν τρελες διαφορες ? μονο εμφανισιακα ?


Τι το θελες και συ αυτο το δεν εχουν τρελες διαφορες.....:uplate:
μα παμε καλα ρε αγορι μου???το ιδιο νομιζεις οτι ειναι επειδη μοιαζουνε???εισαι πολυ μακρια νυχτομενος..το ιδιο ειναι 13 αλογατα και αυτα κοιμησμενα και το ιδιο 120 και να ναι σαν να χουν πιει 5 λιτρα red-bull εκαστος???:hypnotize

δεν τα λενε αυτα ετσι...δειχνεις ποσο απειρος εισαι και ποσο επικυνδινο ειναι αυτο που θες να κανεις...
προς θεου σου μιλαω παντα φιλικα και μη στραβωσεις απλα πιστευω πως καλυτερα να παρεις κατι σε στυλ ninja 250 h cbr 250 η κανα 400 παλιο και μετα να ανεβεις εκει που κοιτας...μιλαμε για χαοτικες διαφορες το cbrακι με τα 600...:wave2:

Allst@rf
23/08/2011, 13:41
για μενα παρε 600...

εχω δει ανθρωπους να "πηδανε" κατευθειαν σε SS ,μετα απο παπι και μια χαρα το πηγαιναν ,μιας και ειχαν το μυαλο στο κεφαλι τους...

:wave2:

byron
23/08/2011, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από o teos
Τι το θελες και συ αυτο το δεν εχουν τρελες διαφορες.....:uplate:
μα παμε καλα ρε αγορι μου???το ιδιο νομιζεις οτι ειναι επειδη μοιαζουνε???εισαι πολυ μακρια νυχτομενος..το ιδιο ειναι 13 αλογατα και αυτα κοιμησμενα και το ιδιο 120 και να ναι σαν να χουν πιει 5 λιτρα red-bull εκαστος???:hypnotize

δεν τα λενε αυτα ετσι...δειχνεις ποσο απειρος εισαι και ποσο επικυνδινο ειναι αυτο που θες να κανεις...
προς θεου σου μιλαω παντα φιλικα και μη στραβωσεις απλα πιστευω πως καλυτερα να παρεις κατι σε στυλ ninja 250 h cbr 250 η κανα 400 παλιο και μετα να ανεβεις εκει που κοιτας...μιλαμε για χαοτικες διαφορες το cbrακι με τα 600...:wave2:

Νομίζω πως δεν κατάλαβες τι έγραψε. Τρελλες διαφορές μεταξύ των 600 εννοεί.

o teos
23/08/2011, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Νομίζω πως δεν κατάλαβες τι έγραψε. Τρελλες διαφορές μεταξύ των 600 εννοεί.


my bad αν ειναι ετσι...αδεια εχω ακομα και το ματι τωρα παλευει να ανοιξει..

τωρα οσο για απο παπι σε ss γνωμες ειναι αυτα...το παν ειναι στον οδηγο αλλα δεν το θεωρο κακο να χει καπια σχετικη εμπειρια πρωτα..:wave2:

sovaros_user
23/08/2011, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
για μενα παρε 600...

εχω δει ανθρωπους να "πηδανε" κατευθειαν σε SS ,μετα απο παπι και μια χαρα το πηγαιναν ,μιας και ειχαν το μυαλο στο κεφαλι τους...

:wave2:

αυτο το "εχω δει" πολυ γαματο επιχειρημα :cry:
εγω εχω δει ατομα με παπακι στο δρομο χωρις χερι η κεφαλι. :D

Ενταξει αν εχει ιδεα απο τους δρομους κ οδηγηση με δικυκλο δεν ειναι τοσο τραγικο να παρει 600ρι γυμνο, δεν ειναι κ τερατα...

Allst@rf
23/08/2011, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
αυτο το "εχω δει" πολυ γαματο επιχειρημα :cry:
εγω εχω δει ατομα με παπακι στο δρομο χωρις χερι η κεφαλι. :D

Ενταξει αν εχει ιδεα απο τους δρομους κ οδηγηση με δικυκλο δεν ειναι τοσο τραγικο να παρει 600ρι γυμνο, δεν ειναι κ τερατα...


εσυ το παίζεις άναρχα αλλά κατά βάθος είσαι τεζα συντηρητικλα...


:lol:

BLiTzER
23/08/2011, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
αυτο το "εχω δει" πολυ γαματο επιχειρημα :cry:
εγω εχω δει ατομα με παπακι στο δρομο χωρις χερι η κεφαλι. :D


Εγώ δεν είχα ούτε παπί και ξεκίνησα με γυμνό 600.

Και κοίτα που κατέληξα...

sovaros_user
23/08/2011, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Εγώ δεν είχα ούτε παπί και ξεκίνησα με γυμνό 600.

Και κοίτα που κατέληξα...

Μην τρομαζεις τα παιδια, εσυ ησουν ατυχος :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

irinia
23/08/2011, 18:09
ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΕΙ............ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΠΙ




Νά πηδάνε άπό τό Ζάλογγο.....χωρίς νά πάθουν τίποτε.....





:wave2: