PDA

View Full Version : χελωνα δολοφονος



axilleas samos
23/08/2011, 12:54
Αυγουστος του 1995...Ομορφη ζεστη μερα!!!.....Οι δρομοι γεματοι με ενοικιαζομενα σαραβαλα μηχανακια (αυτοματα της κακιας ωρας) Τοτε αν θυμαστε οι ποιο παλαιοι κυκλοφορουσαν και τα τελευταια μοτοποδηλατα, και για να μαθουν οι ποιο νεοι,ηταν κατι μαυρα η γκρι λεπτα αυτοματα με πεταλια.Για να τα βαλεις μπροστα επρεπε να κανεις πεταλιες..

:lol: :lol:

Ηταν το λοιπον μια ομαδα τουριστων,και ειχαν ενοικιασει κατι τετοια σαραβαλα...Μαλιστα οι ποιο εμπειροι τουριστες επαιρναν ποιο δυνατα σαραβαλα τα ονομαζομενα KB κατι κοντα χοντροκομμενα αυτοματα..τελος παντων.

Ξεκινησε λοιπον αυτοι οι ομαδα τουριστων,να κανει μια βολτα στα χωρια της σαμου,ο ενας πισω απο τον αλλο,και με μικρη ταχυτητα..
Εγω τοτε ειχα πρωτο παρει το glx (ηθελα 5 μηνες για να βγαλω το διπλωμα) και ακολουθουσα αυτη την μηχανοσαραβαλοπομπη απο πισω.
Φοβομουν να τους κανω προσπεραση, γιατι το καλοκαιρι ως γνωστων,ολοι οι μπατσοι ειναι εξω και το παιζουν 80's GREEK ΚΑΜΑΚΙΑ στης τουριστριες.
Η ωρα πρεπει να ηταν περιπου 3 το μεσημερι,ο ηλιος βαρουσε καργα, και οι σαραβαλοπομπη κοντευε να φτασει στο πρωτο χωριο(πυθαγορειο)τους χωριζε μονο 3 στροφες.
Οι στροφες εν το μεταξυ ηταν πολυ καμπυλοτες,με πολλα νεκρα σημεια,και ορατοτης μηδεν λογω πυκνης βλαστησης,
Οπως λοιπον πηγαινε ο πρωτος να παρει την δευτερη και προ τελευταια στροφη,πριν φτασουν στο χωριο, πανω ακριβως στην στροφη ηταν μια μεγαλη χελωνα(αυτες του βουνου)δεν την βλεπει ο οδηγος την παταει,και παει μαλλιοκουβαρα τα ΠΑΝ ΚΑΤ (επεσε δλδ)απο πισω που ερχοταν ο δευτερος οδηγος δεν προλαβαινει να πατησει φρενο,και πεφτει πανω στο πεσμενο μηχανακι.Να μη τα πολυλογο και τα 4 μηχανακια ολα 2καβαλα βρεθηκαν στο εδαφος εγινε τσαλαμανιο (της πουτανας δλδ)απο μια χελωνα που ηθελε να περασει απο την μια πλευρα του βουνου στην αλλη.

Εγω σταματαω επι τοπου και βλεπω μια μαζα απο μηχανακια,ανθρωπους,πετσετες.παντοφλες,τσαντες,σπασμ νους καθρεφτες,φαναρια και τα σχετικα..
Αφηνω το μηχανακι μου σε μια γωνια και κοιταζω τους τουριστες να εχουν σηκωθε και να μαλωνουν μεταξυ τους..
Μετα απο κανενα 20λεπτο σκαει μυτη το πρωτο περιπολικο,βγαινουν οι μπατσοι απο το αμαξι και ξεκινανε την καταγραφη...Στο επομενο 5λεπτο να σου και ο μπεκροχοντρος ιδιοκτητης ενοικιαζομενων, ειχε πιει και τα ουζα του,μια χαρα φτιαγμενος ηρθε...

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΔΩ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ Γ......Ω ΤΗΝ Π.......ΓΙΑ ΜΟΥ ΤΟΝ Χ...........Ο
Π.....ΣΤΗΔΕΣ ΟΛΛΑΝΔΟΙ ΜΟΥ Γ........ΣΑΤΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΡ.........ΛΗΔΕΣ

ο ενας απο τους τουριστες κρατουσε την χελωνα,και παει στον μπεκρα και του λεει:

TYRTLES KILLER!!!!
TYRTLES KILLER!!!!!!!

ο μπεκρας τα περνει πιο πολυ στο κρανιο και του λεει στα ελληνικα:

ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΣΚΑΤΟ ΜΠΑ..........ΡΔΕ

και αρπαζει την χελωνα και απο τα νευρα της δινει μια και την πεταει,ελα ομως που η χελωνα βρηκε κι αλλο θυμα....
κι αυτο ηταν το μπαμπριζ του περιπολικου!!!
ο τυποσ απο τα νευρα του δεν ειδε που την πεταξε κι αυτη επεσε πανω στο μπαμπριζ του περιπολικου..

Εγινε παιδια χαμως!!!!
αλλο να σας το λεω κι αλλο να ειστε εκει..
εγινε της πουτανας!!!!
ολοι μαζι μετα στο τμημα μαζι και η χελωνα δολοφονος:lol: :rotflmao: :lol:


ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΑΝΑΚΡΙΣΗ Η ΧΕΛΩΝΑ :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

granazi
23/08/2011, 12:57
ωραια περιγραφη!
καλα που δεν τους κατουρησε και απο πανω η χελωνα :lol:

ktmakis
23/08/2011, 13:08
Απίστευτος !!! :beer:

Τελικά η χελώνα ζεί ακόμα ?? :rotflmao:

DAYMAN
23/08/2011, 13:14
Χαχαχα απίστευτος επιχειρηματιας.Ταγαρια που θελουν επιχειρήσεις!

Πινω στην υγεια του επιχειρηματια με ταρημαδομηχανακια του.:beer: :beer: :beer:

makis206
23/08/2011, 13:19
...και κάπως έτσι, γεννήθηκαν τα Χελωνονιντζάκια...:lol:

vaska
23/08/2011, 13:23
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

yannis24
23/08/2011, 13:32
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:lol: :lol: :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
23/08/2011, 13:48
:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

Bowleno
23/08/2011, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
...και κάπως έτσι, γεννήθηκαν τα Χελωνονιντζάκια...:lol:



:lol: :lol: :lol: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol: :lol: :lol:

axilleas samos
23/08/2011, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
...και κάπως έτσι, γεννήθηκαν τα Χελωνονιντζάκια...:lol:


:a54: :a46: :a19:

:lol: :lol: :lol:

ο μικελαντζελο ηταν

:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

panagiotis dim
23/08/2011, 15:25
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
(ti moy thimises tora)

devil's animal
23/08/2011, 17:21
τι μλκας εισαι ρε Μακη;;
οχι πες μου τι μλκας εισαι;;

:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

menos
23/08/2011, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
...και κάπως έτσι, γεννήθηκαν τα Χελωνονιντζάκια...:lol: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

SoulGR
23/08/2011, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
τι μλκας εισαι ρε Μακη;;
οχι πες μου τι μλκας εισαι;;

:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:
μπλε?:D

devil's animal
23/08/2011, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
μπλε?:D

βασικα περιμενα το "καραφλος", αλλα και το "μπλε" μας κανει...:lol:

makis206
23/08/2011, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
βασικα περιμενα το "καραφλος", αλλα και το "μπλε" μας κανει...:lol:

Εσύ θα με κάνεις να πάρω στρουμφοκαπέλο..:lol:

SoulGR
23/08/2011, 20:33
χαχα μακη εδω σε εχω ρε :D (http://www.epilegin.gr/apokriatiki-stoli-stroumfaki-p-1711.html?osCsid=92dd4c1a199d95f5a6587447cff6a0ed)


edit: κλικαρε την φατσουλα!

makis206
23/08/2011, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
χαχα μακη εδω σε εχω ρε :D (http://www.epilegin.gr/apokriatiki-stoli-stroumfaki-p-1711.html?osCsid=92dd4c1a199d95f5a6587447cff6a0ed)
edit: κλικαρε την φατσουλα!

To θέλω το θέλω!:lol:

axilleas samos
24/08/2011, 06:25
Παιδια!!
τα πραγματα τοτε ηταν τραγικα στο δρομο.
Ο καθε ατζαμης τουριστας ενοικιαζε μηχανακι χωρις να εχει καν διπλωμα,
μονο με το διαβατηριο.
Ολοι οσοι ειχαν ανοιξει εκεινη την εποχη μαγαζι με ενοικιαζομενα,ειχαν πλουτιση.
Αυτος ο μπεκροιδιοκτητης εχει γινει μεγας και τρανος(τραγος θα ελεγα)τωρα,τα μηχανακια τα κρατουσε 2 με 3 χρονια και αφου ειχαν κανει 100000+χλμ τα πουλουσε,
Κατι typhoon κατι adres (τα adres 100αρια γαμαγαν ολα τα μηχανακια μεχρι 100κυβ.) εφευγαν αερα πατερα τοτε.

Την χελωνα,την ειχε παρει μια μπατσινα στον κηπο της,ετσι ειχα ακουσει.
Οι τουριστες δεν ειχαν παθει τιποτα,μονο η μια κοπελα απο το πεσιμο στραμπουληξε τον αριστερο καρπο.
Ο θειος μου ηταν τοτε οδηγος ασθενοφορου και μας ειπε οτι εκαναν ολοι την ωρα χαβαλε οι ξενοι με το σκηνικο.
Τους φανηκε περιεργο οτι περπατουσε μια ελευθερη χελωνα στο δρομο..
Ειδικα μια χελωνα K I L L E R
:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

ziggΥ
24/08/2011, 09:49
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

axilleas samos
24/08/2011, 10:28
Αν σας αρεσουν οι ιστοριες μου εχω αλλες 4 απ οτι θυμαμαι τωρα,
Η επομενη θα ειναι:

"Η ΤΡΕΛΗ ΑΔΕΡΦΗ ΜΕ ΤΟ FAME"

Τα fame ηταν τα μικρα αυτοματα με τα καλαθακια μπροστα,εβγαινε σε μπλε ασπρο, και ηταν της suzuki αν δεν κανω λαθος!!



:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :bawl: :bawl: :lol: :lol:


Εχει πολυ γελιο!!!



Υ.Γ εχω και καποιες οι οποιες δεν ειχαν καθολου καλο τελος και δεν ξερω αν πρεπει να λεμε τετοιες ιστοριες.Προτιμω οσες ειναι αστειες παντως..

FestoNero
24/08/2011, 10:33
Περιμένουμε αδελφέ!:D

ktmakis
24/08/2011, 11:48
Αντε ρε Αχιλλέα ακόμα ??? Περιμένει τόσος κόσμος.... :lol: :beer:

G/S
26/08/2011, 13:54
Kαλά το πάς ....
Γιά πές και αυτήν με την <<ΤΡΕΛΛΗ ΑΔΕΡΦΗ ΜΕ ΤΟ FAME>>:smokin: :smokin:

DimST
26/08/2011, 16:02
Μπράβο φίλε Αχιλλέα! :) Περιμένουμε!!!


:beer: :beer:

westie
26/08/2011, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
Παιδια!!
τα πραγματα τοτε ηταν τραγικα στο δρομο.
Ο καθε ατζαμης τουριστας ενοικιαζε μηχανακι χωρις να εχει καν διπλωμα,
μονο με το διαβατηριο.
Ολοι οσοι ειχαν ανοιξει εκεινη την εποχη μαγαζι με ενοικιαζομενα,ειχαν πλουτιση.
Αυτος ο μπεκροιδιοκτητης εχει γινει μεγας και τρανος(τραγος θα ελεγα)τωρα,τα μηχανακια τα κρατουσε 2 με 3 χρονια και αφου ειχαν κανει 100000+χλμ τα πουλουσε,
Κατι typhoon κατι adres (τα adres 100αρια γαμαγαν ολα τα μηχανακια μεχρι 100κυβ.) εφευγαν αερα πατερα τοτε.

Την χελωνα,την ειχε παρει μια μπατσινα στον κηπο της,ετσι ειχα ακουσει.
Οι τουριστες δεν ειχαν παθει τιποτα,μονο η μια κοπελα απο το πεσιμο στραμπουληξε τον αριστερο καρπο.
Ο θειος μου ηταν τοτε οδηγος ασθενοφορου και μας ειπε οτι εκαναν ολοι την ωρα χαβαλε οι ξενοι με το σκηνικο.
Τους φανηκε περιεργο οτι περπατουσε μια ελευθερη χελωνα στο δρομο..
Ειδικα μια χελωνα K I L L E R
:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

:lol: :lol:

McRider
26/08/2011, 18:07
ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ελιωσα...:lol: :lol: :lol: :lol:

Αχιλλεα περιμενουμε το "Η ΤΡΕΛΗ ΑΔΕΡΦΗ ΜΕ ΤΟ FAME"

manolis_κa
31/08/2011, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
Παιδια!!
τα πραγματα τοτε ηταν τραγικα στο δρομο.
Ο καθε ατζαμης τουριστας ενοικιαζε μηχανακι χωρις να εχει καν διπλωμα,
μονο με το διαβατηριο.
Ολοι οσοι ειχαν ανοιξει εκεινη την εποχη μαγαζι με ενοικιαζομενα,ειχαν πλουτιση.
Αυτος ο μπεκροιδιοκτητης εχει γινει μεγας και τρανος(τραγος θα ελεγα)τωρα,τα μηχανακια τα κρατουσε 2 με 3 χρονια και αφου ειχαν κανει 100000+χλμ τα πουλουσε,
Κατι typhoon κατι adres (τα adres 100αρια γαμαγαν ολα τα μηχανακια μεχρι 100κυβ.) εφευγαν αερα πατερα τοτε.

Την χελωνα,την ειχε παρει μια μπατσινα στον κηπο της,ετσι ειχα ακουσει.
Οι τουριστες δεν ειχαν παθει τιποτα,μονο η μια κοπελα απο το πεσιμο στραμπουληξε τον αριστερο καρπο.
Ο θειος μου ηταν τοτε οδηγος ασθενοφορου και μας ειπε οτι εκαναν ολοι την ωρα χαβαλε οι ξενοι με το σκηνικο.
Τους φανηκε περιεργο οτι περπατουσε μια ελευθερη χελωνα στο δρομο..
Ειδικα μια χελωνα K I L L E R
:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Γιατί σήμερα πως νοικιάζονται τα μηχανάκια και οι γουρούνες στους τουρίστες;
Με το διαβατήριο - ταυτότητα και τη VISA. ...και όποιο πάρει ο χάρος.

axilleas samos
31/08/2011, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από manolis_κa
Γιατί σήμερα πως νοικιάζονται τα μηχανάκια και οι γουρούνες στους τουρίστες;
Με το διαβατήριο - ταυτότητα και τη VISA. ...και όποιο πάρει ο χάρος.






Ετσι ακριβως ειναι.ειναι πολυ σοβαρο το θεμα αυτο!!
Δινουν μηχανακια σε ανθρωπους που ουτε εμπειρια εχουν,ειδικα σε δρομους οπως ειναι της ελλαδας,ουτε διπλωμα,και το βασικοτερο ειναι οτι τα δινουν και σε ηλικιωμενους.

Εχω δει τουριστες να προσπαθουν να ανεβουν μια ανηφορα δυκαβαλο,και να φερνουν καπακι γιατι δεν τραβουσε το μηχανακι,(αποτομη ανηφορα)
Πολλες φορες βαζουν και τα ποδια τους κατω,για να δωσουν λιγη ωθηση παραπανο :lol: :lol:

Ειναι τραγικα!!!

Απορω πως το επιτρεπει αυτο η αστυνομια,εχουν γινει πολλα ατυχηματα με τουριστες στα νησια και σε ολοι την ελλαδα βεβαια.
Ειδικα οταν τους βλεπω με κατι ηλιθια κρανη (παιδικη τραγιασκα) που προστατευει μονο το μαλλι... σκεφτομαι!! που ειναι τωρα η αστυνομια να κοψει μερικους Κ****Σ
Που μονο πιτσιρικαδες και φτιαγμενα παπακια ξερουν να σταματανε.

Ας σταματησουν μια φορα και τους τουριστες,ας δουν ποσοι απ'αυτους εχουν διπλωμα,ειμαι 1000% σιγουρος οτι το 60+% δεν θα εχει.
Αλλα σου λεει απ την αλλη,οι τουριστες ερχονται και μας αφηνουν λεφτα,πρεπει να τους αφηνουμε ελευθερους γιατι θα χαλασουν οι σχεσεις μας και δεν θα μας ξανα προτιμησουν.


Μη :a14: :a14:

Οτι και να πουμε αυτο δεν αλλαζει!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!

και μη ξεχνιoμαστε Π Ρ Ο Σ Ε Χ Ω Σ "Η ΤΡΕΛΗ ΑΔΕΡΦΗ ΜΕ ΤΟ FAME"


Μια "ταινια" με πολλη :a015: :a016: :a017: πολλη :a26: :a37:
και πολλη
:a029:

Υ.Γ πως ανεβαζω και φωτο στο κειμενο;

SoulGR
02/09/2011, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
[Β]και μη ξεχνιoμαστε Π Ρ Ο Σ Ε Χ Ω Σ "Η ΤΡΕΛΗ ΑΔΕΡΦΗ ΜΕ ΤΟ FAME"

Υ.Γ πως ανεβαζω και φωτο στο κειμενο; [/B]
αργεις λεμε:lol: :lol:

για φωτο δες εδω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=13896) :wave2:

G/S
05/09/2011, 09:23
Aχιλλέα τι γίνεται με την ιστορία << Η ΤΡΕΛΗ ΑΔΕΡΦΗ ΜΕ ΤΟ FAME>> ?????????? Ξεκίνα επιτέλους:look: :eyepop: :a025: