PDA

View Full Version : IΔΟΥ Η ΑΠΟΡΕΙΑ



Dimmad
24/08/2011, 17:46
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΟΛΗΣ ΓΡΑΦΤΙΚΑ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΛΥΝΕΤΕ ΑΠΟΡΙΕΣ. ΤΟ ΒΡΙΚΑ ΚΑΤΑΤΥΧΗ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΑΝΑΖΗΤΙΣΗ ΣΤΟ GOOGLE.

ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΛΗΣ ΠΟΥΛΙΣΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ :-( ΛΟΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΙΑΖΟΜΕ ΜΕΣΟ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΗΧΑΝΗ.
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΚΕΙΤΟΥΣΑ ΕΝΑ CBR600 F4 2004 ΜΟΝΤΕΛΟ ΑΛΛΑ ΟΙ ΚΑΤΑΝΑ ΛΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΕΣ ΜΕΤΑ ΣΚΕΦΤΙΚΑ VSTROM AΛΛΑ ΠΑΛΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΟΣ ΣΤΗΝ ΕΙΔΕΑ ΟΝ ΟΦ ΜΗΧΑΝΗΣ ΤΕΛΟΣ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΨΑΚΣΙΜΟ ΓΕΡΝΩ ΠΡΟΣ FEAZER 600 PALH MONT 2004
ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΗΤΗ ΤΙΜΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΒΕΛΤΟ ΜΗΧΑΝΙΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΙΛΟ ΓΙΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΑ.

ΛΟΙΠΟΝ ΧΡΙΑΖΟΜΕ ΤΗΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :-)

Gi_4ce
24/08/2011, 17:49
Εμπειρία με διτροχο έχεις?

Δεν εννοω παπιά και μλκιες... κανα σωστό μηχανάκι...

Γιατι το "πουλησα το αμαξι για να παρω μηχανη σαν φθηνο μεταφορικό και κοιταζω 4κυλινδρο με 100 αλογα", δε μου καθεται καλα...

Επίσης, cbr -fazer -gsr και λοιπα 4κυλινδρα 600 εχουν πανω κατω ιδιες καταναλωσεις.

spyro
24/08/2011, 17:51
1. καλωσόρισες

2. γράφε με μικρά οχι κεφαλαία, αν θέλεις, γιατι είναι σαν να φωνάζεις

3. τι απορίες έχεις για τα μοντέλα αυτά, γιατι φαίνεται σαν απλά να παρέθεσες τις σκέψεις σου?

granazi
24/08/2011, 17:58
ηρθες στο σωστο μερος για να λυσεις αποριες αλλα και να γεμισεις απο καποιες νεες;)
οπως ρωτησαν και παραπανω τι σχετικη εμπειρια εχεις και για τι χρηση προοριζεις οτι αγορασεις?

AUFGEBRACHT
24/08/2011, 18:01
Καλώς ήρθες!!!!!
Προσωπικά νομίζω πως οι μηχανές που ανέφερες είναι ακατάλληλες για τη χρήση που θες...


Edited by mod

Aggelos_SV
24/08/2011, 18:37
Πάρε ένα piaggio mp3 να γλιτώσεις και τις τούμπες :)

sovaros_user
24/08/2011, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dimmad
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΟΛΗΣ ΓΡΑΦΤΙΚΑ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΛΥΝΕΤΕ ΑΠΟΡΙΕΣ.


μηπως μπερδευτικες ? εδω ειναι το moto.gr :lol: :lol: :lol:

Απο την μια λες οτι πουλησες το αμαξι λογω προβληματων απο την αλλη κοιτας μηχανακια που θεωρουνται παλυτελειες... κοιτα για κανα παπι να πηγαινεις στην δουλιτσα σου κ μολις περασει η κριση :alien: κοιτας κ την καυλα σου.

npat
24/08/2011, 19:41
Στο θέμα παρακαλώ...

nikos_abel
24/08/2011, 20:29
Το θέμα είναι να την βρεις... (http://www.youtube.com/watch?v=UDDne_zql84)

Δε κοιτάς κανά μέγκα σκούτερ μεριά (πχ mp3 που σου λένε) να μπεις πιο ομαλά στο χώρο και να κάνεις και τη δουλειά σου;

arisrodolivos
24/08/2011, 22:10
αιχο μπλεξοι....:cry: :cry: :cry:

Dimmad
25/08/2011, 01:02
Παιδια με συγχωριτε οντοσ ημουν ελιπεισ στα δεδομενα μου.

Ναι ειχα Μμηχανη μια μια γρια με πολυ ποιο ωμα και αγρια αλογα (zxr750 '99)
Εχω μεγαλη εμπιρεια δοξα το θεο και δεν εχω σπασει τιποτα (ακομα εστο)
το θεμα μου εινια οτι επηδει εχς χασει επαφη με τα νεα τεχνολογικα δεδομενα των δυτροχων κοιταω στην κατηγορια των 600 να βρω ενα μηχανιμα που να ειναι νορμαλ να μην ζηταει απο αποψη ζημιων και να μπορω να κανω κατα βαση την διαδρομη αθηνα Κοζανη σβελτα και ανετα για παραδιγμα

Dimmad
25/08/2011, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από arisrodolivos
αιχο μπλεξοι....:cry: :cry: :cry:


Ναι οκ αν εισαι φιλολογοσ οντοσ θα εχεισ μπλεξει αλοιοσ παραβλεψε το και Keep riding ;-)

sovaros_user
25/08/2011, 04:06
Ηρεμισε, θα μπορουσαν να ητανκ χειροτερα τα πραγματα :lol:



Αφου κοιτας φαζερ 04 λογικα θελεις να διαθεσεις 3.000-4.000 ?
Κοιτα για κανα v-strom, μη σε τρελαινει η ιδεα του ον οφ στην ελλαδα, ειναι το καταλληλοτερο :)

Gi_4ce
25/08/2011, 17:05
Αν θες να κανεις την δουλειά σου και τα ταξιδάκια σου, ον-οφ. Vstrom δαγκωτο.

Βεβαια μην ξεχνάς οτι το μηχανάκι που θα καβαλας, πρέπει να σε "ταξιδεύει" πριν ακόμα ανέβεις πανω του.
οπότε η "λογική" λεει vstrom.

η "καρδιά" λεει 4κυλινδρο πενταετίας.

μαλλον την καρδια θα ακουγα στην θεση σου.

Οτι και να παρεις, καλα χλμ!

:beer:

John Steed
25/08/2011, 17:21
Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ένα παπάκι για τις καθημερινές σου δουλειές και ένα 600άρι ή κάποιο on-off σαν το v-strom για τα μακρινά.

Μόνο με το παπάκι θα κάνεις πραγματική οικονομία, επίσης, μην ξεχνάς πως κάπως θα πρέπει να κάνεις και τα ψώνια!



Καλές αγορές! :wave2: :wave2:

Dimmad
25/08/2011, 17:28
Εχω παπακι με το οποιο μεγαλοσαμε μαζι ενα στρογγυλοφαναρο το μονο που κοιταω ειναι μια προσορινη σχετικα αντικατασταση του αυτοκηνιτου μεχρι να στροσει η καταση και να παρουμε με την γυναικα ενα μικρο αμαξι για λογουσ χριστικοτιτασ χωρισ βεβεα να δοσω την μηχανη μετα.


Θα ηθελα να μαθω αν ξερει κανεισ για την την αιτισια συντιριση ενοσ φειζερ ασφαλια τελοι και σερβισ