PDA

View Full Version : honda cb-1 400



kulynyak
24/08/2011, 22:26
καλησπερα σε ολα τα μελη... ονομαζομαι βικτωρας και ειμαι νεο μελος στο club σας.. ελπιζω να περασω καλα με την παρεουλα σας.. λοιπον πριν 2 μερες μου εδωσε ενας γνωστοσ μια cb-1 400ara, την οποια την ειχε παρατημενη κανα 4αρι χρονια.. αρχισα να ψαχνω να δω τι δουλευει και τι οχι. στην αρχη εβγαλα το καμπιλατερ και το καθαρισα καλα μετα αλαγη λαδιων και μετα προσπαθησα να την βαλω μπροστα... τελικα τιποτα. και αρχισαν τα δυσκολα γιαυτο αμα μπορει ασ βοηθεισει καποιος.
εβγαλα τισ πιπες για να δω αν φερνει σπιθα, και τιποτα.. το πρωτο προβλημα ειναι αυτο. εβγαλα μετα τον πολαπλασιαστη και κοιταξα αν φερνει ρευμα ως εκει. ο καθε πολαπλασιαστης εχει δυο φυσακια απο τα οποια εχουνε ρευμα και τα δυο. αμα μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κοιταξω??

NICK.BOUR
04/09/2011, 13:34
εαν φερνει ρευμα μεχρι την φισα, τοτε κοιτα για μπουζι και εαν δεν σε φερνει ρευμα στα καινουργια μπουζι κανε ελεγχο στους πολλαπλασιαστες στης ακρες που ενωνουν.. μιζαρε και ακου προσεκτικα εαν σκαει το μηχανακι, εαν σκαει τοτε βλεπεις για μπουκομα απο σκουπιδια απο το ρεζερβουαρ στα σωλινακια πριν το καμπιρατερ..