PDA

View Full Version : Ζάντες για το Kaze-R?



Nikoskazer2000
27/08/2005, 01:55
Είχα δει πρίν κάμποσο καιρό μαύρες 5άκτινες χυτές ζάντες αλουμινίου με την πίσω ζάντα να είναι κομπλέ με δισκόπλακα/δαγκάνα/τρόμπα, αλλα ολο αυτό σετάκι να μην βγαίνει για Kaze-R :cry: ...

Έχει κανείς σας κανένα link ή κανένα τηλέφωνο για να δω αν υπάρχει κάτι ανάλογο; Φυσικά ενδιαφέρομαι για εργοστασιακή εφαρμογή και οχι να το πάω σε κανένα μάστουρα που θα μου κάνει "εργοστασιακή" εφαρμογή τραβώντας ψαλίδια, αποστάτες, μαρσιπιέδες και τα σχετικά :nono: .

Nikoskazer2000
10/09/2005, 01:49
Τελικώς βρήκα ενα κορυφαίο σετ απο μαύρες 5μπρατσες ζάντες αλουμινίου, το οποίο ήταν ελαφρύτερο απο κάτι αλλες 3μπρατσες αλουμινίου και ακόμα πιο ελαφρύτερο απο τις εργοστασιακές μου :eek:, με το ποταπό κόστος των 220ευρώ (δε με χάλασε...:bigcry: ).

Παραθέτω εικόνες...


23432

Nikoskazer2000
10/09/2005, 01:51
Μπροστά


23433

Nikoskazer2000
10/09/2005, 01:52
Πίσω_Kawasaki_Logo_1


23434

Nikoskazer2000
10/09/2005, 01:53
Μπροστά_Racing51_Logo


23435

Nikoskazer2000
10/09/2005, 01:56
Μπροστά_Kawasaki_Logo_2


23436

Nikoskazer2000
10/09/2005, 01:57
Πίσω προοπτική


23437

Nikoskazer2000
10/09/2005, 01:58
Μπροστά προοπτική


23438

SQC
10/09/2005, 06:01
ξεκολλα με το kaze. κι εγω αυτο ειχα. ειμουν (κι ακομα ειμαι) ερωτευμενος μαζι του. μπορει να εχει γαμω τις γεωμετριες για παπι και να στριβει με 110 δικαβαλο και να βρισκει κατω, αλλα δεν παυει να ειναι ενα ΠΑΠΙ!!!! αντι να δινεις λεφτα για μαλακιες πηγαινε παρε μια φορμα και μπες μαζι του σε μια πιστουλα να το ξεκωλιασεις και να το αγαπησεις πραγματικα! ποσα αλογα να βγαλεις ρε κακομοιρη απο αυτο το μοτερακι? 20 (το πολυ)! ενα 250αρακι τα εχει απο τη μανα του με αξιοπιστια και σαφως πιο ανθρωπινη αυτονομια... μη χαλας λεφτα σε μαλακιες, μαζευε και παρε κατι της προκοπης...

Nikoskazer2000
11/09/2005, 01:18
Μόνο το δερμάτινο παντελόνι μου λείπει :D (δες εδώ)->http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=12146

Αλλα έτσι κι' αλλιώς οπως είπες το εχω ερωτευτεί και δεν το αλλάζω με τίποτα. Εννοώ δηλαδή πως δεν πρόκειται να το πουλήσω ακόμα κι αν αγοράσω κάτι καλύτερο και μεγαλύτερο.

Πάντα θα έχει μια θέση στο γκαράζ μου...οπως και στην καρδιά μου!!!

SQC
12/09/2005, 11:29
οκ τοτε:winka:
βαλτου κ πισω αμορτισερ που χρειαζεται (εμενα με 30 χιλ χμ ηταν τελειωμενα εντελως) η αλλη μαλακια που εχει ειναι οτι καιει πολυ ευκολα την πισω λαμπα.Αν τ αφησεις θα καψει και την αλλη (ειναι διπλη η πισω, στοπ/πορειας),αν δεν το εχεις παρει χαμπαρι ακομα, θα αρχισει να καιει κ τις μπροστα.ανεβασε του λιγο το ρελαντι (οχι τοσο που να χτυπαει η πρωτη) για να τις καιει δυσκολοτερα, η αν σκοπευεις οντως να το κρατησεις καιρο κανε μια πατεντα ωστε τα φωτα να παιρνουν ρευμα απο την μπαταρια...το πολυ πολυ να σου μεινει απο μπαταρια αν ξεχαστεις με τα φωτα ανοιχτα, σιγα το πραγμα μανιβελα εχει...
κ οχι φυλλ συνθετικα λαδια, γιατι εχει δυο συμπλεκτες, εκ των οποιων ο ενας ειναι φυγοκεντικος και κολυμπαει στο λαδι και του πεφτουν πολυ ψιλα και πατιναρι απο σταση...καλυτερα απλα η καλα ημισυνθετικα και αλλαγη συχνα(αεροψυκτο ειναι μωρε και ενα λιτρο παιρνει το κακομοιρικο...τι ειναι καθε 3-4 χιλ ενα λιτρακι?) αν του πινεις πολυ το αιμα συχνα δουλευοντας το ψηλα για ωρα (προκαλει κι αυτο ομως...) βαλτου ενα νουμερο ζιγκλερ μεγαλυτερο η/και παιξε με τη βελονα για να πλουτισει λιγο το μιγμα και να δροσιζεται λιγακι...θα ζωντανεψει και ελαχιστα ψηλα

Nikoskazer2000
13/09/2005, 01:46
1.) Έχω αυτή τη στιγμή 34.612χλμ. στο κοντέρ, αλλα επειδή είμαι περίπου 63 κιλά και δεν πάω σχεδόν ποτέ δικάβαλο οι αναρτήσεις μου είναι μια χαρά σφικτές και πιστεύω πως δεν χρήζουν αλλαγής.

2.) Ίσως να έχει φανταστική γεωμετρία οπως λες (και οπως μου έχουν πεί πολλοί) και να κάνεις μπάσιμο με τους μαρσιπιέδες να ξύνουν αλλα εγω προσωπικά δεν εχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο γιατί φοβάμαι μη φάω φέτα.

3.)Είχα πάρει κάποτε ενα κιτάκι της Shark με καρμπυλατέρ 27mm και φιλτροχοάνη αλλα είχα αργή απόκριση στα χαμηλά και σχεδόν διπλάσια κατανάλωση. Επειδή ωστόσο είμαι αρκετά ταξιδιάρης τύπος και φοβόμουνα μην μείνω στη μέση του πουθενά απο βενζίνη το καταργήσαμε το κιτάκι :( .

4.)Σχετικά με τις βελτιώσεις, ειδικά στο φωτιστικό σύστημα, δες εδω και πες μου τη γνώμη σου http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=10851&perpage=15&pagenumber=2.

5.)Την μανιβέλα την εχω βγάλει εδω και πάααρα πολύ καιρό μιας και δε μου χρειάστηκε σχεδόν ποτέ (η μίζα είναι αστέρι :cool: ) χώρια που ηταν και κακαίσθητη κατα τη γνώμη μου.

6.)Δύο φορές μόνο μου έχει κάψει την πίσω λάμπα η οποία -εντελώς πληροφορικά- είναι μόνο μια και οχι δύο με διπλή τρίχα (5Watt για πορεία με τροφοδοσία απο το δυναμό και 21Watt για το φρένο με τροφοδοσία απο τη μπαταρία). Λάμπα? Laast year...