PDA

View Full Version : Ψάχνω μαγαζί με μεγάλη ποικιλία σε ντίζες



BlackAdder
26/08/2011, 08:46
Ο τίτλος τα λέει όλα...

είμαι στη διαδικασία μετατροπής του enfield σε κλασσικό 50's και ψάχνω ντίζες ή και βιδωτά βαρελάκια ή αντάπτορες για τα βαρελίκια για να τοποθετήσω κάτι ωραίες μανέτες που πήρα.

Ψάχνω λοιπόν μαγαζί με μεγάλη ποικιλία σε ντίζες και τα παρελκόμενα τους.
Στην Αθήνα.


Καμιά βοήθεια;

Johnny_Nik
26/08/2011, 09:25
Όλα τα μαγαζιά με ανταλλακτικά για μοτό και παπάκια έχουν ντίζες. Ότι μέγεθος θες, ότι βαρελάκι γουστάρεις, καλύμματα εξωτερικά τάπες κλπ.

Για αρχή ξεκίνα από το γνωστό δρόμο στο Μοναστηράκι, η αν σε βολεύει προς κέντρο πέρνα από Μιχαλακοπούλου.

BlackAdder
26/08/2011, 09:51
thanks!

Εχετλαίος
26/08/2011, 12:18
Αν πας σε μαγαζί με βιομηχανικά ανταλλακτικά θα βρεις ό,τι μα ό,τι θέλεις. Από μακάπι μπούμας εκσκαφέα μέχρι ροδέλα γκρόβερ 2άρα. Και σε τιμές υπο-πολλαπλάσιες από αυτές που πουλάνε τα ανταλλακτικά τα μαγαζιά για 2 τροχούς. Γκαραντί!


:wave2:

originalksd
31/08/2011, 21:12
Σπύρου Πάτση από Ιερά οδό προς Αθηνών στο δεξί σου χέρι έχει ένα γωνιακό μαγαζί με ντίζες και υψηλής πιέσεως σωληνάκια....
όλα τα φτιάχνει αυτός στο εργαστήρι του , που είναι πιο μέσα στο στενάκι....

π.χ. αν θες κάποια με διαφορετικό μήκος (ας πούμε όπως είχε χρειαστεί ένας φίλος μου πριν 2-3 χρόνια λίγο πιο κοντή από ότι έβρισκε στην αγορά ) του πας μια ντίζα πιο μακριά και σου βάζει βαρελάκι εκεί που το θες (το πιο πιθανών είναι να έχει και όλα τα υλικά για τη φτιάξει από το μηδέν) !!!

δεν θυμάμαι όμως ούτε ποιο στενό ούτε όνομα μαγαζιού/εργαστηρίου...
και δεν ξέρω αν είναι ακόμα εκεί


έχε το στα υπ όψιν σου γιατί είναι πιθανόν να το χρειαστείς στο project...
Αν σε φέρει ο δρόμος ρίξε μια ματιά αν είναι ακόμα εκεί και ρώτα αν ακόμα εξυπηρετούν (το ίδιο βέβαια ισχύει και για μένα)...

bonnie
31/08/2011, 22:16
τσεκαρε κ αυτον.. στο περιστερι..
αν θυμαμαι καλα, μπορει να σου φτιαξει τα παντα... ή να σου τροποποιησει οτι διαθετεις! ;)
κ καλες τιμες!

Παπανικολαου, Περιστερι, δεν θυμαμαι διευθυνση, παρε ενα τηλ κ ρωτα αν θελεις..

210 5719689

ειχαμε φτιαξει εκει κατι περιεργες για wL Harley k guzzi...

νομιζω θα εξυπηρετηθεις! :smokin:

sv9cvk
01/09/2011, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonnie
τσεκαρε κ αυτον.. στο περιστερι..
αν θυμαμαι καλα, μπορει να σου φτιαξει τα παντα... ή να σου τροποποιησει οτι διαθετεις! ;)
κ καλες τιμες!

Παπανικολαου, Περιστερι, δεν θυμαμαι διευθυνση, παρε ενα τηλ κ ρωτα αν θελεις..

210 5719689

ειχαμε φτιαξει εκει κατι περιεργες για wL Harley k guzzi...

νομιζω θα εξυπηρετηθεις! :smokin:

Ενδιαφερον...
Λες αν τον τελεφωνησω να μου φτιαξει την γ@@μοντιζα του συμπλεκτη που ειναι 20 ποντους πιο μακρυα???

Θα δω γιατι ειχα και εγω το ιδιο θεμα...
ΤΝΧ Αναστασια :beer:

bonnie
02/09/2011, 00:34
k sto guzzi το ιδιο θεμα ειχαμε... ειχε πολυ μακρια ντιζα..



;)

ullyses
11/10/2016, 08:48
το σύρμα της ντίζας συμπλέκτη πόση διάμετρο έχει ; είναι στάνταρ για όλα τα μηχανάκια ;

υπάρχει με τεφλόν κ χωρίς ;

amyroukai
11/10/2016, 09:06
Σε έναν σε υπόγειο στο Περιστέρι είχε διάφορα "σύρματα", μέτρησε το δικό μου και έφτιαξε ότι μπορούσε να ταιριάξει καλύτερα γιατί από ότι κατάλαβα αλλάζει και η διάμετρος του "σύρματος" και το "καρέ" στην άκρη. Μιά χαρά βγήκε.

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
11/10/2016, 09:16
Σπύρου Πάτση από Ιερά οδό προς Αθηνών στο δεξί σου χέρι έχει ένα γωνιακό μαγαζί με ντίζες και υψηλής πιέσεως σωληνάκια....
όλα τα φτιάχνει αυτός στο εργαστήρι του , που είναι πιο μέσα στο στενάκι....

π.χ. αν θες κάποια με διαφορετικό μήκος (ας πούμε όπως είχε χρειαστεί ένας φίλος μου πριν 2-3 χρόνια λίγο πιο κοντή από ότι έβρισκε στην αγορά ) του πας μια ντίζα πιο μακριά και σου βάζει βαρελάκι εκεί που το θες (το πιο πιθανών είναι να έχει και όλα τα υλικά για τη φτιάξει από το μηδέν) !!!

δεν θυμάμαι όμως ούτε ποιο στενό ούτε όνομα μαγαζιού/εργαστηρίου...
και δεν ξέρω αν είναι ακόμα εκεί


έχε το στα υπ όψιν σου γιατί είναι πιθανόν να το χρειαστείς στο project...
Αν σε φέρει ο δρόμος ρίξε μια ματιά αν είναι ακόμα εκεί και ρώτα αν ακόμα εξυπηρετούν (το ίδιο βέβαια ισχύει και για μένα)...

αγ. ορους 44 βοτανικος αθηνα Αφοι Θεοδωρατου 210 3472131

Acacius
11/10/2016, 12:08
Από το 2011 που ρώτησε, ελπίζω να έχει βρει λύση ο άνθρωπος :lol:

amyroukai
11/10/2016, 12:28
Από το 2011 που ρώτησε, ελπίζω να έχει βρει λύση ο άνθρωπος :lol:

βλέπεις ότι υπήρξε νέα απορία, φρέσκια. σίγουρα παίζει πολύ ξέθαμμα, αυτό δεν είναι άσκοπο όμως.