PDA

View Full Version : Προβλημα Zx10r 08'



lazaros-p
26/08/2011, 12:18
Καλημερα, εχω ενα zx10r 08' και θα ηθελα αν ξερει καποιος να με βοηθησει σε ενα προβλημα που αντιμετωπιζω. Χθες εβγαλα το φιλτροκουτι για να καταργησω το συστημα kleen , γεφυρωσα τα σωληνακια που βγαινουν απο το καπακι, ταπωσα και το αλλο στο φιλτροκουτι και εβγαλα και γεφυρωσα με ενα συρμα την φυσα της ηλεκτροβαλβιδας. Μαζευω λοιπον τα περιφερειακα και βαζω μπρος. Με το που πηρε αναβοσβηνε το Fi και δουλευε 2 κυλινδρα. (μου ειχε τυχει αλλη μια φορα να μου κανει το ιδιο αναβε δηλαδη το Fi και δουλεψε δικυλινδρα για λιγο και μετα εστρωσε) αυτη τη φορα ομως δεν εστρωνε με τιποτα μεχρι που σβηνουν ολα (καντραν-φωτα-αναφλεξη κτλ) βγαζω την σελα και ειχε καει η ασφαλεια με την ενδειξη 1G, αλλαζω ασφαλεια, μολις εβαλα το kill swich στο run την εκαψε παλι, την ξαναλλαζω και παιρνει αλλα δουλευει παλι δικυλινδρα. Βγαζω παλι το φιλτοκουτι και παω να τραβηξω τον ενα πολλαπλασιαστη και μου διαλυεται στα χερια, το πλαστικο του μου φανηκε σαν ψημενο καπως. Παιζει το προβλημα να ειναι απο τους πολλαπλασιαστες? Ετυχε ποτε σε κανεναν να παθει κατι παρομοιο? Υπαρχει καποιος τροπος να μαθω ποια βλαβη δειχνει το Fi?