PDA

View Full Version : ΚΤΜ 640 lc4 sm κλοπη



pantzos
29/08/2011, 00:19
Καλησπερα απλα θελω να πω το εξης, το 2007 την ημερα του Αγίου Κωνσταντίνου μου έκλεψαν το KTM μου 640 SM πορτοκαλί με Acrapovits από λαιμούς και FCR μηχανικό καρμπυλατέρ,από τότε δεν την παλεύω, στην αρχή πήρα ένα V-STROM 1000, λόγω βάρους συναγερμού κτλ αλλά δεν μου ταίριαζε καθόλου, επιτέλους μετά από τέσσερα χρόνια και ενώ είχα ξενερώσει με την ζωή μου το έδωσα, μετά πήρα ένα σκούτερ αλλά η έλλειψη αδρεναλίνης δεν παλεύεται. Τώρα όταν βρω τα λεφτά φυσικά, σκεύτομαι για το 690 SMR η το 950, 990 SM. Πάντως αυτό που θέλω να πω είναι πως πιθανότατα το μηχανάκι το έχει κάποιος άλλος τόσα χρόνια και κοντεύω να σκάσω, αν κάποιος πήρε 640 sm μεταχειρισμένο το 2007 να τσεκάρει αν η πίσω ανάρτηση είναι γρατζουνισμένη (το ελατήριο) πιθανών να έχει σκουριάσει κιόλας μετά από τόσα χρόνια. Το μηχανάκι είχε τότε γύρω στις 11000 χλμ. Επίσης τα κλειδιά που θα χρησιμοποιούσε δεν θα ταιριάζουν στη κλειδαριά του κράνους

MarD
30/08/2011, 10:30
Φίλε λίγο σπάνιο να κυκλοφορεί όπως εκλάπη. Τις περισσότερες φορές μάλιστα γίνεται βίδες και πωλείται ως ανταλλακτικά.

Πάντως θα ήταν αφελές (εκτός και αν γινόταν εις γνώσιν του) κάποιος να αγόραζε μεταχειρισμένο χωρίς άδεια κυκλοφορίας.


Κι εμένα μου λένε να πάρω κανά V-Storm επειδή μου αρέσει να κάνω κάποια χιλιόμετρα παραπάνω και ταλαιπωρούμαι με το ΚΤΜ. Εγώ νομίζω πάντως ακριβώς αυτό που λες... Θα το μετανιώσω αν αποχωριστώ το ΚΤΜ.