PDA

View Full Version : Βοήθεια από τις κοπέλες του φόρουμ



jtoros
30/08/2011, 17:40
Καλησπέρα

Επειδή ως γνωστόν εμείς οι άντρες:

- φοράμε παντελόνια
- είμαστε κατά γενική ομολογία "γουρούνια" και δεν μας νοιάζει αν γινόμαστε χάλια από βροχές και νερά του δρόμου
- δεν μας νοιάζει αν πιάνονται τα χέρια μας στα κλιπόν
- δεν μας χαλάει να "χτίζουμε" γάμπα ρίχνοντας μανιβελιές στο μονοκύλινδρο
και μερικές χιλιάδες ακόμα μοτοσυκλετιστικές και μη αλήθειες...

Παρακαλώ τις κοπέλες του φόρουμ να ποστάρουν εδώ τι μηχανή έχουν ώστε να πάρω ιδέες κι εγώ, αλλά και κύριοι σε παρόμοια κατάσταση, για το τι μηχανή να προτείνω στην κοπέλα μου.

Αντικειμενικά κριτήρια: Αυτόματο, φτηνό, χρήση πόλης, "κοριτσίστικο", με αυτή τη σειρά προτεραιότητας.
Κάτι σε σκούτερ μου κάνει, αλλά ποστάρετε ό,τι κι αν διαθέτετε, κάθε απάντηση δεκτή.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.


ΥΓ: Σπαμάρετε, ΛΙΓΟ!!! :P

AUFGEBRACHT
30/08/2011, 17:43
Έτσι πας να βγάλεις εσύ γκόμενα;;;; (σπάμαρα....)

Sapadak
30/08/2011, 17:52
vespa gts

John Steed
30/08/2011, 18:08
http://www.mrbike.gr/website/Scooter-%E2%80%93-papia-125aria/Vespa-PX-125-/-150-2011.html




(Spamαρα :wave2: )

menos
30/08/2011, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από jtoros
Παρακαλώ τις κοπέλες του φόρουμ...

Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
....

Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
...

Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
...
Sorry... δεν κρατήθηκα..!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

daz
30/08/2011, 18:16
Φίλε θα απογοητευτείς!

Θα δεις από καθαρόαιμα μέχρι 675.
Η μια θα σου λέει πως θέλει το 12άρι και η άλλη θα σου εξηγεί πως να πας με motard για enduro.

Ρώτα καλύτερα να σου πουν αν έχουν κανένα δεύτερο για την πόλη γιατί έτσι όπως το έθεσες η επόμενη ερώτηση θα είναι πόσο κάνει μια ολόσωμη δερμάτινη με ξύστρες ή ένα body armor.

daz
30/08/2011, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Sorry... δεν κρατήθηκα..!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bulmont
30/08/2011, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από jtoros
[

Αντικειμενικά κριτήρια: Αυτόματο, φτηνό, χρήση πόλης, "κοριτσίστικο", με αυτή τη σειρά προτεραιότητας.
Κάτι σε σκούτερ μου κάνει, αλλά ποστάρετε ό,τι κι αν διαθέτετε, κάθε απάντηση δεκτή.

:P [/B]

.

zizou
30/08/2011, 18:27
Η δικια μου οδηγει ενα Piaggio Liberty 125 εδω κ 6-7 χρονια.Δεν εχει βγαλει τιποτα σοβαρο
λιγο τσιμπημενα service οταν πρεπει να αλλαχτει ο ιμαντας μεταδοσης αλλα σε γενικες γραμμες
νομιζω οτι για κοπελα απειρη ειναι καλη επιλογη.
Τωρα πηρε αερα κ σκεφτεται να παει σε κατι πιο μεγαλο κ πιο μοτοσυκλετα.:beer:

daz
30/08/2011, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont
.


Ήμουν σίγουρος! :lol:


234634

HelenKoR
30/08/2011, 18:42
[ισως σε ροζ για να καλυπτει και το 4ο κριτηριο? :blush: ]

ο,τι άλλο εκτός απο peugeot!

vaska
30/08/2011, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont
.

Ρε καραμήτρο ακόμα δεν έμαθες να βάζεις φωτο στο φλόρουμ???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

lilipoua
30/08/2011, 20:43
Πέρα από την Ελενα βλέπω απάντησαν πολλά "κορίτσια" του forum :lol: :lol: :lol: :lol:


Σχετικά με το θέμα μας...........

.... άν δεν έχει εμπειρία στα δίτροχα ας ξεκινήσει καλύτερα με κανά σκουτερ ή παπί.
ας είναι και ροζ :rolleyes:

εγώ έχω βολευτεί απίστευτα το παπί στην πόλη , τα σκουτερ δεν τα συμπαθώ ιδιαίτερα λόγω θέσης οδήγησης

όσο για το τί μηχανή έχω (και θα ξαναδεί το δρόμο όταν αξιωθώ να βάλω λάστιχα :rolleyes: )
ένα BMW F650GS :D


Καλό ψάξιμο :beer: :beer:

bulmont
30/08/2011, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Ρε καραμήτρο ακόμα δεν έμαθες να βάζεις φωτο στο φλόρουμ???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Το παλεύω ρε θείο, το παλεύω...........

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

John Steed
30/08/2011, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Sorry... δεν κρατήθηκα..!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πρώτα ο sniper, τώρα εσύ.... :a29:

EVI
31/08/2011, 01:52
Οδηγω : Kawasaki ZX9R - Piaggio typhoon 125

ξεκινησα με το typhoon125 , μετα πηρα ενα suzuki freewind 650 , μετα πηρα το Z750S ενδοιαμεσα μοιραζομουν ενα aprilia RS 125 & Suzuki GSXR600K8 , μετα ηρθε το ZX9R (καμμια φορα μπορει να κανω ιεροσυλεια και να με πετυχεις με GSXR1000 αλλα μην το πεις πουθενα )

τι? βοηθησα τωρα ? :sun:

Hellspawn
31/08/2011, 06:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Φίλε θα απογοητευτείς!

Θα δεις από καθαρόαιμα μέχρι 675.
Η μια θα σου λέει πως θέλει το 12άρι και η άλλη θα σου εξηγεί πως να πας με motard για enduro.


Εμένα σ'εκείνη με το 675 και σ'εκείνη που θέλει το 12αρι πήγε ο νους μου! την άλλη δεν την ξέρω:lol: :lol:

Μπορώ να πω ότι είχα πάρει ένα ηλίθιο χαμόγελο πριν ακόμα ξεκινήσω να διαβάζω απαντήσεις!
:lol: :lol: :lol: :lol:

bonnie
31/08/2011, 07:29
δεν εχω οδηγησει ποτε σκουτερ and im so happy about it!

ας ξεκινησει με κατι μικρο, τα παπια σου προσφερουν πολλα περισσοτερα μεσα στην πολη απο ενα σκουτερ (θεση οδηγησης, πιο μανιτζεβελο, πιο ελαφρυ, αποκτας αισθηση του συμπλεκτη σιγα σιγα -αν εχει συμπλεκτη, κλπ) αλλα δεν ξερω να σε προσανατολησω προς καποια συγκεκριμενη κατευθυνση, πχ μαρκες...

εγω ξεκινησα απο πολυ μικρη απο παπια κ τετοια, μετα μικρα εντουρακια, harley, κ τελευταια χρονια γυρναω γυρω γυρω με κατι παλιοtriumph 900...

:smokin:


αν βοηθησε η Ευη, βοηθησα κ εγω... :D :sun:

HelenKoR
31/08/2011, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από lilipoua
Σχετικά με το θέμα μας...........

.... άν δεν έχει εμπειρία στα δίτροχα ας ξεκινήσει καλύτερα με κανά σκουτερ ή παπί.
ας είναι και ροζ :rolleyes:

εγώ έχω βολευτεί απίστευτα το παπί στην πόλη , τα σκουτερ δεν τα συμπαθώ ιδιαίτερα λόγω θέσης οδήγησης


Για να ειμαι ειλικρινης, δεν μου αρεσει το παπι μονο και μονο για την αισθηση που μου δινει, οτι ειναι πολυ ασταθες. Νιωθω οτι το τιμονι ειναι παραξενα ελαφρυ. :sick:
Ενω με το σκουτερ, νιωθω μεγαλυτερη σταθεροτητα.

Ασε που σε ενα σκουτερ εχεις πιο προστατευμενα τα ποδια σου (πατας και καλυτερα)

Και δεν σχολιαζω για την θεση οδηγησης γιατι δεν με πολυ-απασχολει. -προφανως!- :winka:

jtoros, κατα την γνωμη μου ενα αυτοματο σκουτερακι ειναι πολυ καλο για να κανει την δουλεια της-ηρεμα κι ωραια-. Αν εχετε βλεψεις για αγορα κατι μεγαλυτερου αργοτερα (προφανως με ταχυτητες), τοτε ισως ενα παπι θα ηταν καλυτερο (μονο και μονο για τις ταχυτητες-θεμα συνηθειας).

για ποσα κυβικα σκεφτεστε?

Hellspawn
31/08/2011, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από HelenKoR
Και δεν σχολιαζω για την θεση οδηγησης γιατι δεν με πολυ-απασχολει. -προφανως!- :winka:


Κατεβαίνοντας από το Daytona τα υπόλοιπα μοιάζουν καναπές εεε?:p :p:p
εγώ συνεχίζω να το γλυκοκοιτάω πάντως!!:blush: :blush: :D :D :D :D

EVI
31/08/2011, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από HelenKoR
Για να ειμαι ειλικρινης, δεν μου αρεσει το παπι μονο και μονο για την αισθηση που μου δινει, οτι ειναι πολυ ασταθες. Νιωθω οτι το τιμονι ειναι παραξενα ελαφρυ. :sick:
Ενω με το σκουτερ, νιωθω μεγαλυτερη σταθεροτητα. ?

+900 , εχω περασει μερικους μηνες απο τη ζωη μου με παπι με ενα dynamic modenas (2xrono) και ενα crypton (δεν ηταν δικα μου αλλα εκανα αρκετα χιλιομετρα με αυτα -με το crypton εφαγα τα μουτρα μου και κρητη λολ) . Σκουτερ ηταν το πρωτο μου (και το εχω ακομα -ενταξη ειναι του 97 και εχει απειρα προβληματα αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα) .

Δε μπορω τα παπια με κουραζουν ατελειωτα , κουνιεσε λιγο πανω στη σελα και αλλαζει λωριδα και υστερα το μικρο μηχανακι ειναι για ''εργατης'' μεσα στη πολη. Δεν υπαρχει νοημα να μην εχω αποθηκευτικους χωρους πχ (ενταξη μπαινει βαλιτσα στο παπι αλλα ποτε δεν θα εχει τοσους αποθηκευτικους χωρους οσο ενα σκουτερακι).

Οσο για αυτο το παραμυθι με τις ταχυτητες δε μπορω να το καταλαβω , εγω ταχυτητες δεν εμαθα απο παπι.Μπορει να βοηθαει τι να πω , αλλα απαραιτητο δεν ειναι για μενα .

:beer:

HelenKoR
31/08/2011, 12:09
συμφωνω σε ολα, Evi!

μεγαλη ανεση να εχεις μονιμα τα αδιαβροχα σου στον αποθηκευτικο χωρο κατω απο την σελα και αν θελεις βαζεις και βαλιτσα πισω για να παιρνεις μαζι ολο σου το σπιτι! στο δικο μου σκουτερ, βαλιτσακι δεν εχω βαλει και ειμαι υπερευχαριστημενη οπως ειναι (μονο με τον χωρο κατω απο την σελα).κατα τα άλλα ειναι σκουτερακι του 2005, με προβληματα καμποσα (και τωρα συνεργειο ειναι :lol: ) αλλά δεν παυω να το λεω "παλικαρι" γιατι εχει αντεξει παρα πολλα στα χερια μου. πλεον δεν παει οπως πηγαινε και το εχω μονο για κοντινες αποστασεις αλλά με ειχε εξυπηρετησει ικανοποιητικα ολα αυτα τα χρονια - ακομα το κανει που και που! :lol:

οσο για τις ταχυτητες, κι εγω δεν εμαθα ταχυτητες με το παπι (αλλωστε πρωτα οδηγησα μηχανη με συμπλεκτη και πολυ αργοτερα παπι) αλλά ποτέ δεν ξερεις με ποιον τροπο μαθαινει καποιος καλυτερα. για καποιους μπορει να τους ερχεται πιο ευκολη η μεταβαση απο παπι σε μοτοσυκλετα με συμπλεκτη (γιατι εχουν ηδη μαθει βασικες αρχες-->πχ. βογκαει στην ανηφορα? αρα κατεβαζουμε ταχυτητα). καποιοι αλλοι μπορει να μην αντιμετωπιζαν κανενα προβλημα στο περασμα απο αυτοματο σε ενα μηχανακι με ταχυτητες. καποιοι μπορει να μεινουν σταθερα σε μια κατηγορια. θεωρω οτι εχει να κανει με τον ανθρωπο και την ικανοτητα του να μαθαινει. :winka:

παντως τα μικρα μηχανακια στην πολη (ειτε σκουτερ ειτε παπια) ειναι εργαλεια! πρεπει να εξυπηρετουν, να σε διευκολυνουν*! (και αυτος ειναι ο λογος που δεν κυκλοφορω με την μηχανη εντος πολεως-ειναι ταλαιπωρια και για μενα και για την μηχανη)


*edit: και να ειναι οικονομικα, φυσικα!
:beer:

HelenKoR
31/08/2011, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hellspawn
Κατεβαίνοντας από το Daytona τα υπόλοιπα μοιάζουν καναπές εεε?:p :p:p
εγώ συνεχίζω να το γλυκοκοιτάω πάντως!!:blush: :blush: :D :D :D :D

:winka:
μεχρι να πας την πρωτη σου ολοημερη με δαύτο! :lol:

Hellspawn
31/08/2011, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από HelenKoR
:winka:
μεχρι να πας την πρωτη σου ολοημερη με δαύτο! :lol:

μπααααα, σαν το παιδάκι στα Jumbo θα είμαι! την επόμενη μέρα μόλις ξυπνήσω δεν ξέρω βέβαια:lol: :lol: :lol:

sniper
31/08/2011, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Πρώτα ο sniper, τώρα εσύ.... :a29:

Εγώ τι; :confused:

John Steed
31/08/2011, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εγώ τι; :confused:

Εσύ αυτό:


Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όταν λες "καλέ" εννοείς τον πύργο στα Τούρκικα; Αν όχι να το κοιτάξεις λίγο..


Με πήρατε χαμπάριιιιιιι.....:bawl: :bawl:







:lol: :lol:

Hellspawn
31/08/2011, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Εσύ αυτό:




Με πήρατε χαμπάριιιιιιι.....:bawl: :bawl:







:lol: :lol:

Υπάρχουν και χειρότερα! trust me!!!!! ε sniper? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
31/08/2011, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hellspawn
Υπάρχουν και χειρότερα! trust me!!!!! ε sniper? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Όλοι θα μιλάτε με γρίφους σήμερα;

DAYMAN
31/08/2011, 15:02
Καταλήγουμε καπου τελικα;Τι βολεύει τις γυναίκες τελικα;:smilea:

nikos_abel
31/08/2011, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΗΛΙΑΣΚΤΜ
Καταλήγουμε καπου τελικα;Τι βολεύει τις γυναίκες τελικα;:smilea:

Ένα SUV.

jtoros
31/08/2011, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από HelenKoR
... για ποσα κυβικα σκεφτεστε?

Γνώμη μου είναι 4Τ, όχι 50άρι, άρα κοιτάμε 100-150cc, λόγω κόστους απόκτησης κυρίως.

DimChios
31/08/2011, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΗΛΙΑΣΚΤΜ
Καταλήγουμε καπου τελικα;Τι βολεύει τις γυναίκες τελικα;:smilea:


Αυτο, με τη λαβη

:smokin:


234738

EVI
31/08/2011, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από jtoros
Γνώμη μου είναι 4Τ, όχι 50άρι, άρα κοιτάμε 100-150cc, λόγω κόστους απόκτησης κυρίως.

Πριν λιγο καιρο η piaggio εδινε το liberty 150cc 2100ευρω καινουργιο. Τσεκαρε το .

Hellspawn
31/08/2011, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όλοι θα μιλάτε με γρίφους σήμερα;

Για την αλλαγή του nickname μου λέω sniper:lol: :lol: :lol:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
01/09/2011, 12:41
αυτο?


234817

Noela
01/09/2011, 12:56
Τι μηχανή έχουμε;
Gsxr 600, RS 250

"Αυτόματο, φτηνό, χρήση πόλης, "κοριτσίστικο", με αυτή τη σειρά προτεραιότητας."

A, ναι, κι ένα SH150. Μεταχειρισμένο είναι φτηνό, είναι αυτόματο και ναι είναι κοριτσίστικο. Είναι πανάλαφρο, εύκολο, μανιτζέβελο κι ελίσσεται. Για να καταλάβεις, προχτές ήμουν με αυτό και νομίζοντας ότι είμαι με το ποδήλατο, παρατρίχα να περάσω κόκκινο. :D Δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά. Οδηγείται και με πεδιλάκι ακόμα (όχι ότι το προτείνω).
Σε σχέση με τα παπιά, πέραν του ότι τα παπιά είναι σκουπίδια και μη ασφαλή, το σκούτερ είναι αυτόματο, η ποδιά σε προστατεύει από νερά, πετραδάκια κλπ και ο χώρος κάτω από τη σέλα πολύτιμος, κι ας έχω και μπαγκαζιέρα. Οι γυναίκες, ως γνωστόν, κουβάλαμε την προίκα μας μαζί. Αδιάβροχο, εργαλεία, χταπόδια μήπως χρειαστούν κ.α.
Τα σνόμπαρα μέχρι που πρωτο-οδήγησα προ πενταετίας και δεν τα αλλάζω για εντός πόλεως.

sniper
01/09/2011, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Noela
Τι μηχανή έχουμε;
Gsxr 600, RS 250

"Αυτόματο, φτηνό, χρήση πόλης, "κοριτσίστικο", με αυτή τη σειρά προτεραιότητας."

A, ναι, κι ένα SH150. Μεταχειρισμένο είναι φτηνό, είναι αυτόματο και ναι είναι κοριτσίστικο. Είναι πανάλαφρο, εύκολο, μανιτζέβελο κι ελίσσεται. Για να καταλάβεις, προχτές ήμουν με αυτό και νομίζοντας ότι είμαι με το ποδήλατο, παρατρίχα να περάσω κόκκινο. :D Δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά. Οδηγείται και με πεδιλάκι ακόμα (όχι ότι το προτείνω).
Σε σχέση με τα παπιά, πέραν του ότι τα παπιά είναι σκουπίδια και μη ασφαλή, το σκούτερ είναι αυτόματο, η ποδιά σε προστατεύει από νερά, πετραδάκια κλπ και ο χώρος κάτω από τη σέλα πολύτιμος, κι ας έχω και μπαγκαζιέρα. Οι γυναίκες, ως γνωστόν, κουβάλαμε την προίκα μας μαζί. Αδιάβροχο, εργαλεία, χταπόδια μήπως χρειαστούν κ.α.
Τα σνόμπαρα μέχρι που πρωτο-οδήγησα προ πενταετίας και δεν τα αλλάζω για εντός πόλεως.

Πες όμως ότι το 150 δεν έχει γκάζι, ή μάλλον έχει το λιγοτερο που θα ήθελε κάποιος για να κινείται με ασφάλεια..

Τα 125ρια σκούτερ, έχουν μηδενικό γκάζι και σε βάζουν σε μπελάδες..

Πέραν αυτών, καλά τα λες..

:smokin:

el_hymador
01/09/2011, 13:31
Κοιτα υπαρχουν δυο κατηγοριες γυναικων που εχουν / οδηγανε διτροχα.

α) Οι πρακτικες / μοδατες / στυλατες, οπου απεκτησαν στη στυντριπτικη τους πλειοψηφια scooter με βασικο κριτηριο αγορας το χρωμα και την αισθητικη του. Περισσοτερα ξοδευουν σε ασορτι κρανη - jacket παρα στο scooter αυτο καθε αυτο. Γενικα οτι ειναι ροζ, σιελ, και γενικα παστελ σε χρωμα, ψιλοκλασσικο και αντικακγκουρικο τους αρεσει.

β) Αυτες που γουσταρουν. Οποτε μην περιμενεις να ακουσεις κατι περα απο αυτο που θα σου προτεινε ο καθε (ανδρας) εδω μεσα... απο παπι μεχρι R1000RR...

υ.γ.) Υπαρχει και αλλη μια κατηγορια "γυναικων" που οδηγα μηχανες, αλλα αυτες το κανουν προκειμενου να δωσουν εμφαση στη λανθανουσα, κατα τη συντηρητικη μεσοαστικη αντιληψη, σεξουαλικοτητα τους. Θα τις συναντησεις να πινουν μπυρες και να παιζουν ξυλο και το πιθανοτερο ειναι αν τις ρωτησεις για μηχανακι να σε φτυσουν και να σε στειλουν στο διαολο... :lol: :lol: :lol:

DimChios
01/09/2011, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador

υ.γ.) Υπαρχει και αλλη μια κατηγορια "γυναικων" που οδηγα μηχανες, αλλα αυτες το κανουν προκειμενου να δωσουν εμφαση στη λανθανουσα, κατα τη συντηρητικη μεσοαστικη αντιληψη, σεξουαλικοτητα τους. Θα τις συναντησεις να πινουν μπυρες και να παιζουν ξυλο και το πιθανοτερο ειναι αν τις ρωτησεις για μηχανακι να σε φτυσουν και να σε στειλουν στο διαολο... :lol: :lol: :lol:


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:


...πες και για τις σεξουαλικες τους προτιμησεις!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Noela
02/09/2011, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πες όμως ότι το 150 δεν έχει γκάζι, ή μάλλον έχει το λιγοτερο που θα ήθελε κάποιος για να κινείται με ασφάλεια..

Τα 125ρια σκούτερ, έχουν μηδενικό γκάζι και σε βάζουν σε μπελάδες..

Πέραν αυτών, καλά τα λες..

:smokin:

Το γκάζι του 150 είναι πολύ ικανοποιητικό για μέσα στη πόλη. Με αναβάτη κοπέλα πιάνει τα 80 αμεσότατα και τα 130 αν έχεις χώρο. Δε με έχει προβληματίσει από θέμα ασφάλειας (έχει τέλεια επιτάχυνση) αλλά από θέμα βαρεμάρας κι αυτό μόνο στην Α.Ο. (Γι αυτό φλερτάρω στην ιδέα του 300 με ABS). Οπουδήποτε αλλού είναι υπεραρκετό. Αν είναι το πρώτο μηχανάκι της κοπέλας δε θα της φανεί λίγο το γκάζι.

sniper
02/09/2011, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Noela
Το γκάζι του 150 είναι πολύ ικανοποιητικό για μέσα στη πόλη. Με αναβάτη κοπέλα πιάνει τα 80 αμεσότατα και τα 130 αν έχεις χώρο. Δε με έχει προβληματίσει από θέμα ασφάλειας (έχει τέλεια επιτάχυνση) αλλά από θέμα βαρεμάρας κι αυτό μόνο στην Α.Ο. (Γι αυτό φλερτάρω στην ιδέα του 300 με ABS). Οπουδήποτε αλλού είναι υπεραρκετό. Αν είναι το πρώτο μηχανάκι της κοπέλας δε θα της φανεί λίγο το γκάζι.

Θα το δεχτώ..

:smokin:

sober
02/09/2011, 13:59
Με το παπακι οταν πρωτοξεκινησα ημουν πολυ ανετα για διαδρομες μεσα στην πολη αλλα δεν εβγαινα μεγαλες βολτες..(βεβαια τοτε δεν ειχα γνωρισει και τα καμαρια του μοτο γρ...:rotflmao: ) αλλα με ξενερωνε απιστευτα ειδικα μετα απο κανα δυο μηνες που ειχα ξεψαρωσει..

με το αχ1 επισης βολικο κι ελαφρυ για σπιτι-δουλεια αλλα υπνος...:winka:

με το ΚΛΡ 650 αν εξαιρεσουμε το γεγονος οτι παραλιγο να γινω ψητο πα'ι'δακι λογω προβληματος παραφλου κααααλο ητανε και ευελικτο αλλα παλι μετα απο κανα 6μηνακι το βαριομουνα




























ΚΤΜ LC4 640 ΚΑΡΑΓ@ΜΑΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ΣΕ ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!




α...+ ενα ΧΡ250 αποκλειστικα για χωμα...

:) :beer:

DimChios
02/09/2011, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober

με το ΚΛΡ 650 αν εξαιρεσουμε το γεγονος οτι παραλιγο να γινω ψητο πα'ι'δακι λογω προβληματος παραφλου


ε ρε ΖΜΠρώξιμο που ειχα ριξει εκεινο το βραδυ

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
02/09/2011, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ε ρε ΖΜΠρώξιμο που ειχα ριξει εκεινο το βραδυ

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Είχαν και συναυλία οι Buena Vista Social Club εκείνη τη μέρα και δεν πήγα.. :sad: :evil:

DimChios
02/09/2011, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Είχαν και συναυλία οι Buena Vista Social Club εκείνη τη μέρα και δεν πήγα.. :sad: :evil:


και για δεν ηρθες να βοηθησεις ρε χαμενε (να μας τραβαγες με το ΜΑΧ100) μονο καθοσουνα στο IGODO και επινες τη μπυρα σου??????

:mad:

sniper
02/09/2011, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
και για δεν ηρθες να βοηθησεις ρε χαμενε (να μας τραβαγες με το ΜΑΧ100) μονο καθοσουνα στο IGODO και επινες τη μπυρα σου??????

:mad:

Νομίζεις σε βλέπω συχνά να σμπρώχνεις; :bawl: :lol:

DimChios
02/09/2011, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Νομίζεις σε βλέπω συχνά να σμπρώχνεις; :bawl: :lol:


ΣΩΣΤΑ!

:smokin:



δε το συνεχιζω, με βλεπεις... κρατιεμαι! :lol: :lol: