PDA

View Full Version : μποτακι ανετο?



krama22
31/08/2011, 13:16
Ενόψει φθινοπώρου σκέφτομαι να αγοράσω ενα ζευγάρι μποτάκια ή και μπότες για καθημερινή χρήση με τη μηχανή...

Επειδή θα τα φοράω όλη μέρα (δουλειά γραφείου) με ενδιαφέρει να είναι άνετα και με σχετικά κομψή εμφάνιση (για να φοριούνται με τζίν, όχι κουστούμι!)...

Επίσης θέλω να παραμένουν στεγνά για οδήγηση σε βροχή για 20-30 λεπτά...

Έχετε τίποτα υπόψη σε τιμή γύρω στα 100 ευρώ?
Καλύτερα απο ιντερνετομάγαζο καθώς δέν είναι εύκολο το ταξίδι στην Αθήνα!

κάθε πρόταση δεκτή!

McGyver
31/08/2011, 13:23
http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=1187

transalpblack
31/08/2011, 13:27
Τράβα.
Δες.
Δοκίμασε.
Περπάτησε.
Σου κάνει?
Σου ταιριάζει?
Αν ναι, πάρε το.
Σε ενοχλεί?
Σε χτυπάει?
Αν ναι, μην το πάρεις.
Τι θες? Να σου πούμε μάρκες?
Και πες οτι σου είπαμε.
Στο πόδι σου θα σου κάθονται σωστά?
Δε θες απο μαγαζί?
Άντε σε ένα και δοκίμασε κι αν σε καλύπτει, παρήγγειλέ το από internetoμάγαζο...

:wave2:

krama22
31/08/2011, 13:27
Καλή πρόταση αυτή αλλά δεν υπάρχει το νούμερό μου :( (ψάχνω για Νο44...)

γενικά βλέπω αρκετά στην colori αλλά δεν έχουν νούμερα (γιατί?)...


Τα TCX τα συμπαθώ (εχω μείνει ευχαριστημένος απο τα παλαιότερα Oxtar που είχα πάρει.)

krama22
31/08/2011, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
Τράβα.
Δες.
Δοκίμασε.
Περπάτησε.
Σου κάνει?
.....

:wave2:

από μαγαζί θέλω βέβαια... από πού αλλού ?! :)
Προτιμώ όμως να έχει και ιντερνετική υπόσταση για να γίνει η αγορά αν χρειαστεί.

Ζητάω γνώμες για μποτακια ή χαμηλές μποτες που κάποιος έχει φορέσει και ήταν άνετα για καθημερινή χρήση με σωστό αερισμό κλπ στο δικό του πόδι.
Δυστυχώς υπάρχουν πολλές παράμετροι που δεν καταλαβαίνεις από τη δοκιμή στο κατάστημα, και απ’ όσο ξέρω δέν σου τα δίνουν να τα δοκιμάσεις για 24 ώρες... :)

Το ζητούμενο είναι να ξεχωρίσω 2-3 πιθανά ζευγάρια τα οποία καλό θα ήταν να τα βρω και να τα δοκιμάσω (δύσκολο να βρω εδώ στην Κρήτη) αλλά το πιθανότερο είναι να πάρω το ρίσκο να τα παραγγείλω στο νούμερό μου.

ΥΓ: όποιος ξέρει την αγορά του Ηρακλείου Κρήτης (ή και της Κρήτης γενικότερα) ας προτείνει κανένα μαγαζί...

Off topic:
ΥΓ2: αν τα δοκιμάσω σε μαγαζί και είναι ΟΚ προτιμώ να τα πάρω επιτόπου και όχι από το ιντερνετ πχ για να κερδίσω 10-20 ευρώ... Γιατί έτσι μετά απο λίγο καιρό θα κλείσει και αυτός οπότε δεν θα έχω πού να δοκιμάζω για την επόμενη αγορά... (Δυστυχώς υπάρχουν και εξόφθαλμες περιπτώσεις με τιμές 100% πάνω, που τα έχουμε δει και αυτά, αλλά είναι άλλη κουβέντα...)

Africaptan
31/08/2011, 15:18
Ρε φιλαρακι; Δεν εχει μαγαζια στο Ηρακλειο; Γεματος ειναι ο τοπος.
1) Ανδρης
2) Κορνηλακης
3) Σπυριδακης
4) Πνευματικακης
5) Moto moto
6) Colori
7) Παπαδακης
8) Μωραιτης
9) Μαυρακης
Κτλ, κτλ, κτλ.

krama22
31/08/2011, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Africaptan
Ρε φιλαρακι; Δεν εχει μαγαζια στο Ηρακλειο; Γεματος ειναι ο τοπος.
1) Ανδρης
2) Κορνηλακης
3) Σπυριδακης
4) Πνευματικακης
5) Moto moto
6) Colori
7) Παπαδακης
8) Μωραιτης
9) Μαυρακης
Κτλ, κτλ, κτλ.

Το (6) και το (2) εχουν μεταφερθεί κάπου αλλού?
Γιατί δεν τα βρήκα στην Εθν.Αντιστάσεως που θυμάμαι οτι ήταν...

απο τα υπόλοιπα δέν ξέρω πού είναι το (9) ?

Σε αρκετά απο τα υπόλοιπα της λίστας είχα πάει πρίν 2 μήνες που έψαχνα κράνος αλλά θυμάμαι οτι είχαν πολύ μικρή ποικιλία (πχ 1 μαρκα μόνο).

Είναι κάποιο απο αυτά που να έχει πχ 2-3 διαφορετικά ?
Στο (5) δέν θέλω για προσωπικούς λόγους -σχετικούς με προηγούμενη αγορά- να πάω.

ευχαριστω για τη βοήθεια! :wave2:

MikeG
31/08/2011, 16:08
Η Colori έκλεισε, το ίδιο νομίζω και ο Ανδρής. Επίσης ο Σπυριδάκης όπως και ο Μαυράκης δε νομίζω ότι έχουν κάτι.

Africaptan
31/08/2011, 16:12
Για την colori, τωρα που το λες, νομιζω κι εγω οτι εκλεισε.
Ο Ανδρης μεταφερθηκε στο παλιο του μαγαζι στην Αντιστασεως
Ο Κορνηλακης βρισκεται στο δρομο Μοιρων
Ο Σπυριδακης ολο και κατι εχει
Ο Μαυρακης δεν ξερω αν εχει μποτες

kostakisK
05/09/2011, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από krama22
Ενόψει φθινοπώρου σκέφτομαι να αγοράσω ενα ζευγάρι μποτάκια ή και μπότες για καθημερινή χρήση με τη μηχανή...

Επειδή θα τα φοράω όλη μέρα (δουλειά γραφείου) με ενδιαφέρει να είναι άνετα και με σχετικά κομψή εμφάνιση (για να φοριούνται με τζίν, όχι κουστούμι!)...

Επίσης θέλω να παραμένουν στεγνά για οδήγηση σε βροχή για 20-30 λεπτά...

Έχετε τίποτα υπόψη σε τιμή γύρω στα 100 ευρώ?
Καλύτερα απο ιντερνετομάγαζο καθώς δέν είναι εύκολο το ταξίδι στην Αθήνα!

κάθε πρόταση δεκτή!


Δες εδώ :

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=78808

Στη δεύτερη σελίδα , γράφω τις εντυπώσεις μου από τα soubirac Motiv. Τότε , μόλις τα είχα πάρει και τα κριτήριά μου ήταν ακριβώς τα δικά σου.

Ύστερα απο εναμιση χρόνο , ισχύουν αυτά που έγραψα ,και επιπλέον , επιβεβαιώνεται και η ποιότητα και αντοχή τους. :wave2:

dmf
05/09/2011, 14:28
αυτα παρε. Τα εβγαλε σε προσφορα το fc moto. Σκεφτομαι να τα παρω κι εγω. Με μεμβρανη gore-tex ειναι.

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/TCX-Jupiter-2-XCR/SubProducts/TCX-Jupiter-2-XCR-0001

krama22
09/09/2011, 12:36
Πολύ καλές και οι 2 τελευταίες προτάσεις.

Ειδικά τα soubirac δείχνουν σαν καθημερινό παπούτσι... είχα διαβάσει το θέμα αυτό και τα είχα δεί... κόλλησα λίγο στο «άγνωστο» της μάρκας...

και τα άλλα του μοτο-de μιά χαρά δείχνουν (καθώς και αυτά που έχει σε προσφορά με 109 ευρώ
http://www.fc-moto.de/TCX-X-Miles-Wasserdichte-Motorradstiefel )


Εχω ήδη παραγγείλει τα REVIT H2O, για τα οποία διάβασα καλά λόγια και ελπίζω να αξίζουν τα χρήματά τους (140 ευρώ τα βρήκα με δωρεάν αποστολή απο το ebay)