PDA

View Full Version : ΧΡΩΜΑ



skous
27/08/2005, 19:04
Ποθ μπορώ να βρώ κάποιο κιτ με χρώμα (όπως στα αυτοκίνητα) για να φτιάχω κάτι γρατζουνιές που έκανα στο dark μου;

620
30/08/2005, 00:47
Mporeis na pas se ena xrwmatopoloio me xrwmata aytokinitwn kai exoun analyser kai sou bgazoyn akribws to idio xrwma se sprei.:)

idi
30/08/2005, 00:49
στο τμημα ανταλακτικων της αντιπροσωπιας της της μηχανης σου....

GST
30/08/2005, 07:56
Η Ducati απο οσο ξερω δεν δινει.....και στη περιπτωση του dark τα πραγματα νομιζω οτι ειναι λιγουλακι πιο δυσκολα με τις γρατζουνιες (δεν εχει βερνικη και φαινετε το παραμικρο)....βρες ενα φαναρτζη να σου φτιαξει λιγο μαυρο χρωμα και με να πινελακι προσπαθησε να καλυψεις τις γρατζουνιες ...αστο να στεγνωσει...προσπαθησε να μην τρεξει η μπογια και ισως να χρειαστει να επαναλαβεις καμια δυο φορες...και μετα πανακι και τριψιμο για να γινει ματ.....

εγω ετσι θακανα!:smilea:

free rider
30/08/2005, 07:59
πηγαίνοντας σε ενα κατάστημα που πουλάει χρώματα αυτοκινήτων sikens για παράδειγμα,

μπορείς να ζητήσεις να σου φτιάξουν με ειδικό αναλυτή χρώματος το ακριβές χρώμα της μηχανής σου..

θυμήθηκα οτι το ιδιο είχα κάνει σε ενα unitrak , το μαγαζί ήταν η sikens στη στρατηγού καλάρη πρός την λιοσίων..

skous
30/08/2005, 11:57
Κακό εάν δεν δίνει η αντιπροσωπία. Δηλαδή εάνφάω χύμα αλλά δεν σπάσει το πλαστικό, δεν έχει η αντιπροσωπία χρώμα για να βάψεις ξανά το μηχανάκι;;;

Τα sikens είναι αλυσίδα καταστημάτων ή είναι μάρκα χρώματος;;
Προς Μεσόγεια κανένα μαγαζί;;

Και πόσο θα κάνει να μου φτιάξουν χρώμα περίπου;;

GST
30/08/2005, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
Κακό εάν δεν δίνει η αντιπροσωπία. Δηλαδή εάνφάω χύμα αλλά δεν σπάσει το πλαστικό, δεν έχει η αντιπροσωπία χρώμα για να βάψεις ξανά το μηχανάκι;;;

Τα sikens είναι αλυσίδα καταστημάτων ή είναι μάρκα χρώματος;;
Προς Μεσόγεια κανένα μαγαζί;;

Και πόσο θα κάνει να μου φτιάξουν χρώμα περίπου;;

ουτε 5 λεπτα αλλα για τις γρατζουνιεσ θα χρειαστεις ελαχιστο.....

κοιτα κιεμενα μαυρο ειναι (αλλα οχι ματ) και τις εχω καλυψει με την παραπανω μεθοδο απλα μετα οταν στεγνωσει η μπογια περανας και γυαλιζεις με αλοιφη....στο δικο σου που ειναι ματ δεν νομιζω οτι θα βοηθησει η αλοιφη ...μονο λιγη μπογια μαυρη με πινελακι απο αυτα που ειχαμε στο δημοτικο για ζωγραφικη...καλη τυχη:wave2:

skous
30/08/2005, 12:16
ok θα πάω να δώ...

Εκτός απο τα 5 λεπτά, σε τιμή ;;;

GST
30/08/2005, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
ok θα πάω να δώ...

Εκτός απο τα 5 λεπτά, σε τιμή ;;;

δε ξερω αγορινα μου.....α μη πας σε κανενα χρωματοπολειο και σου δωσει μπογια για σπιτια:hypnotize .......κατα τα αλλα ξερω εναν που κανει αυτη τη δουλεια αλλα ειναι στη μεταμορφωση ...αν ειναι σου στελνω πμ:wave2: