PDA

View Full Version : fjr 1300



sallako
27/08/2005, 18:38
Θα ηθελα την γνωμη σας.
θα αγορασω την συγκεκριμενη μηχανη αλλα ειμαι σε ενα διλημα.Σκεφτηκα να μη ξεφυγω αγοραζοντας το καινουριο μοντελο και να βρω μια μεταχειρισμενη του 2004 ή του 2003.
Η ερωτηση μου εχει να κανει με το κατα ποσο εχουν διαφορα τα μοντελα αυτα και με σχεση με το καινουριο ακομα?
Αξιζει να δωσω παραπανω λεφτα ή ουσιαστικα οι διαφορες ειναι αναξιες λογου?
Επισης αν γνωριζετε καποιον ή και μαγαζι ακομα(και εκτος θεσσαλονικης,δεν εχω προβλημα) που να δινει τη μηχανη (ασημι χρωμα) με λογικα χιλ.και τιμη θα ηταν ευπροσδεκτο.Εδω δε βρισκεις ευκολα.

gian_nykt
30/08/2005, 13:06
Πολύ καλή Touring και Sport όμως μοτό, είχα το 2002, κράτημα-ροπή-γκάζι-άξονας πολύ καλός κι αν θές την ακόμα καλύτερη προστασία απο αέρα βάζεις μια ακόμα μεγαλύτερη ζελατίνα και μαζί την ηλεκτρική ρύθμηση που έχει εισαι Βασιλιάς. Δεν ξέρω αν βρείς να έχει και τις μαμα πλαϊνες βαλίτσες που είναι μπιμπελό (και πανάκριβες σαν αξεσουάρ) αν και δεν ξέρω στο μοντέλο με ABS αν τις δίνει στάνταρντ.Τις βγάζεις, βάζεις 3 ταπούλες σε κάθε μεριά κι ούτε βάσεις ούτε κάγκελα ούτε τίποτα.Το ABS είναι πιο νέο, ίδιο στην ουσία απλά με ενσωματωμένα μπροστά φλάς και πιο περιέργα χρώματα όπως πχ αυτό το πρασινή-πετρόλ, τι ειν'αυτό τέλος πάντων, είναι τζιτζί.Απλά εμένα με ξένισε λίγο η θέση των μαρσιπιέ που έχω την εντύπωση οτι σου κάνουν μια αρκετά κλειστή γωνία στα πόδια σε σχέση με αυτό που περιμένεις απο την θέση οδήγησης.
Αντε με το καλό και καλές βόλτες με το θεριό.