PDA

View Full Version : Τιμες μεταχειρισμενων



DrBig
01/09/2011, 09:32
Εχω βιτσιο και παντα κοιταω τις αγγελιες που μπαινουν στο φορουμ. Οι μισες και πλεον μπαινουν απο ανθρωπους που η τοσα τους λειπουν, η δε θελουν να πουλησουν, η ψαχνουν για το κοροιδο, δεν εξηγειται αλλιως :confused:



:wave2:

faraway
01/09/2011, 09:37
Άπλά κάποιοι νομίζουν πως έχουν χρυσάφι στα χέρια τους και κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν τι έχει συμβεί στη χώρα τα τελευταία 2 χρόνια .

Προφανώς και θέλουν να πουλήσουν , και όταν σφίγγουν οι κώλοι να δεις πως κατεβαίνουν οι τιμές με γεωμετρική πρόοδο !!!:winka:

Sapadak
01/09/2011, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Εχω βιτσιο και παντα κοιταω τις αγγελιες που μπαινουν στο φορουμ.

Να σε κανουμε μοντ αν ειναι :p

:lol: :lol:

Ichigo
01/09/2011, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Εχω βιτσιο και παντα κοιταω τις αγγελιες που μπαινουν στο φορουμ. Οι μισες και πλεον μπαινουν απο ανθρωπους που η τοσα τους λειπουν, η δε θελουν να πουλησουν, η ψαχνουν για το κοροιδο, δεν εξηγειται αλλιως :confused:



:wave2:

Ελεύθερη αγορά έχουμε! Ο πωλητής πουλάει εκεί που νομίζει ότι τον παίρνει και ο αγοραστής κάνει έρευνα αγοράς και αγοράζει αυτό που τον συμφέρει!
:wave2:

DrBig
01/09/2011, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Να σε κανουμε μοντ αν ειναι :p

:lol: :lol:

Μπααααα, ασε! :wave2:

DrBig
01/09/2011, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
Ελεύθερη αγορά έχουμε! Ο πωλητής πουλάει εκεί που νομίζει ότι τον παίρνει και ο αγοραστής κάνει έρευνα αγοράς και αγοράζει αυτό που τον συμφέρει!
:wave2:

Σαφως....αλλα παρ'ολα αυτα ειναι καπως...

nikonian
01/09/2011, 10:06
Πάντα φώναζα σε όλους ότι τους συμφέρει να πουλήσουν σε ιδιώτη, έστω κι αν το δώσουν 10% φτηνότερα απ'ότι το παίρνει ο έμπορος.
Οι λόγοι είναι δυο:
1)Με τα λ7 στο χέρι ψωνίζεις πολύ φτηνότερα είτε από μαγαζί , είτε από ιδιώτη,
2) Όταν πουλάς σε ιδιώτη , είσαι σίγουρος ότι το παλιό σου μηχανάκι έχει φύγει απ΄το όνομά σου.
Δεν με ακούνε και τελικά τους το παίρνει ο έμπορος τσάμπα και ταυτόχρονα τους πουλάει το καινούριο όσο γουστάρει.:nono:

DimChios
01/09/2011, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Να σε κανουμε μοντ αν ειναι :p

:lol: :lol:


κουραστηκες καλη μου?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Sapadak
01/09/2011, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
κουραστηκες καλη μου?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Οχι ρε

Σκαουτιν κάνω :D

vagtav
01/09/2011, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
.... Οι μισες και πλεον μπαινουν απο ανθρωπους που η τοσα τους λειπουν, η δε θελουν να πουλησουν, η ψαχνουν για το κοροιδο, δεν εξηγειται αλλιως :confused:



:wave2:

Και να συμπληρώσω ότι απευθύνονται σε ένα κοινό που υποτίθεται ότι γνωρίζει το αντικείμενο ...

PortisHead
01/09/2011, 11:58
Οταν πουλας σε εμπορο....αυτος ποτε δεν θα σε παρει πισω τηλεφωνο να σου παραπονεθει για προβληματα που εμφανίστηκαν μολις το πηρε στα χερια του.

Worthless !
:D

sovaros_user
01/09/2011, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Οταν πουλας σε εμπορο....αυτος ποτε δεν θα σε παρει πισω τηλεφωνο να σου παραπονεθει για προβληματα που εμφανίστηκαν μολις το πηρε στα χερια του.

Worthless !
:D

ενω ο ιδιωτης θα σε παρει δηλαδη ?

Ο εμπορας προσφερει απλως ευκολια, αντι να ψαξεις πηγαινεις σε μια βιτρινα κ διαλεγεις αυτο που θελεις (πληρωνοντας αδρα φυσικα), μεσιτες κανονικοι... Μακρια απο εμπορους, ας πουλησουν τα καινουργια αυτοι :D

typhoon
01/09/2011, 14:44
Καλά η πλάκα είναι σε μερικές αγγελίες 8μηνες και πάνω, που προφανώς δεν ξέρουν να κάνουν edit και συνέχεια ποστάρουν με νεα φθηνότερη τιμή!
7.800 τιμή εκκίνησης ελαφρώς συζητήσιμη(μη το ξεφτιλίσουμε κιόλας το μηχανάκι...)

Προφανώς ούτε φωνή ούτε ακρόαση!

Νεο ποστ, 7.000 προσφορά για μερικές ημέρες γιατί αλλιώς πάει σε έμπορο(μας απειλείς????)

....παρια

Νεο ξανά 6.500 τελική πιο κάτω δε πάει παιδιά και δώρο η μεταβίβαση.

Κάπου εκεί συνειδητοποιεί ότι υπάρχουν κι άλλοι που πουλάνε μοτοσυκλέτες σα τη δικιά του, πιθανώς σε καλύτερη κατάσταση και με λιγότερα χλμ απο τα δικά του (που είναι όλα ταξιδιαρικα παρεπιμπτόντως λες και τη φορτώνει σε τρειλερ τη μηχανή, τη πηγαίνει μέχρι τον Αγ στέφανο και μετά τη βάζει μπρος...)

Νεο ποστ 4.700 συζητήσιμη

Κι η φάση είναι ότι αν τον έπερνες τηλ στις αρχες και του έλεγες, "βρε παλικάρι μου μ αρέσει η μοτό σου αλλά στα λεφτά σου δίνω τώρα 5χιλιάρικα στο χέρι, να την πάρω?" μπορεί και να σε έβριζε!

nikos_abel
01/09/2011, 15:00
Χωρίς προσπάθεια άμεσης αντιπαράθεσης με κανέναν, ας πάρουμε για παράδειγμα τη δικιά μου (πονηρός είμαι έτσι; θα τη κάνω και 1ο θέμα! ) .

Αν κάποιος βάλει την αγγελία του με βάση τις τιμές που παίζουν στις άλλες αγγελίες στο
διαδίκτυο και τσιμπίσει λίγο προς τα πάνω για να έχει κάποιο περιθώριο να διαπραγματευτεί, είναι τόσο επιλήψιμο;

Και για να κουοτάρω μέρος του αρχικού ποστ, μήπως με πιο χαμηλή τιμή όντως να μη θέλει να πουλήσει;

Τι να πουν και οι σουτζουκάκηδες δηλαδή!

Opisthogonia
02/09/2011, 05:29
to thema einai oti exoune xeskisti kati tipakia pou poulane SS idietera k fadazonte kati treles times .
kai meta lene den kinite i agora file toso kero to poulao louloudi to mixanaki kai den to perni kanis pamfthina ....

to thema einai oti den ftene k aftoi ...ama kitane gia na valoune to mixanakitous agkelia poso ta dini to car ee logiko einai na to vazoune k afth me tin siratous stin idia k ligo parapano timi
etsi afxanonte i times alla i polisis peftoun....
den toous kovei oti k na tous peis ....

pare paradigma kati tipakia pou poulane akoma k8 1000 oso to dini i adiprosopia h k8+ 750
500 euro kato apo timi antiprosopias .....aplos plaka tha kanoune den exigite

panagath
07/09/2011, 16:49
κυκλοφωρούν αγγελίες με 400aria (cb ktl) 15ετίας με 50000km πάνω τους (τουλάχιστον :rolleyes: ) και ζητάνε 2300+ ευρώ !!!! Αυτές οι μηχανές πιστεύω δε θα έπερε να πιάνουν πάνω από 1500max σε άριστη κατάσταση!! Στις περισσότερες αγγελίες οι τιμές είναι απαράδεκτες.

Stabak
07/09/2011, 17:59
εχει δικιο ο ΔρΜπιγκ, μερικες απο αυτες ειναι προσβλητικά «άκυρες» για να μην πω τιποτε αλλο, καλο ειναι να εχουμε στο μυαλο μας οταν βαζουμε αγγελια εδω και σε αλλα μοτοφορα, οτι το κοινο ειναι κάπως εκπαιδευμενο ή οτι υπάρχουν «προθυμοι» να μας βαλουν στην θεση μας να το πω κομψά... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: