PDA

View Full Version : Γαμιόγατες σε σέλλα-κουκούλα.



golis
01/09/2011, 09:46
Έχοντας πετάξει 2 κουκούλες και έχοντας συχαθεί την ΜΠΟΧΑ και το πλύσιμο,ζητώ την βοήθεια σας
για το τι μπορώ να κάνω ώστε να αποτρέψω τις γαμιόγατες να ανεβαίνουν πάνω στα μοτο.
Τα φακτς :

1-Το τούμπανο κουκουλωμένο σε κλειστό πάρκινγκ το οποίο όμως έχει καβάτζα και μπαινοβγαίνουν γάτες.
Έχω δοκιμάσει να πλύνω-σκουπίσω το κομμάτι του χώρου που παρκάρω για να φύγουν οι οσμές και
καθημερινά να περνώ τη σέλλα με μωρομάντηλα τα καντήλια μου μέσα.
Αποτέλεσμα,
χεσμένη-κατουρημένη κουκούλα που έχει περάσει και νοτίσει το κάλυμμα της σέλλας,αφήνοντας λεκέ που δεν βγαίνει.

2-Σκούτερ κούτας μιας εβδομάδας παρκαρισμένο πάνω σε πεζοδρόμιο χωρίς κουκούλα.
Καθημερινά γαμωτοστανιομουμεσα βρίσκω πατημασιές επάνω στην σέλλα.
Πάλι μωρομάντηλα και του αλλάζω θέση το πίσω-μπρός αλλά εκεί η γαμώγατα(όχι η ίδια εννοείται)να κάνει άσπρη τη σέλλα.

Το γνωρίζω πως το αλαβάστρινο κορμί μ βγάνει και γαμώ τις ευωδίες,αλλά αυτό δεν με εξυπηρετεί με τις γαμιόγατες.

Καμιά βοήθεια-συμβουλή για να αποτρέψω τις γαμιόγατες ;
Όχι για να τις ψωφήσω παρακαλώ,γιατί το παίζω και φιλόζωος.


234800

hidefnick
01/09/2011, 09:52
Μία λύση είναι σε σπρευ (http://www.telemarketing.gr/default.asp?pid=5&itm=5140&ct=80&la=1) :beer:

sniper
01/09/2011, 09:52
Κλείσε τις καβάτζες ή πάρε σκύλο.

Δεν φταίνε τα γατάκια σε τίποτα. Αιώνες κυκλοφορούν στον πλανήτη πριν φέρουμε τα γαμομηχανάκια μας :winka:

Panos1313
01/09/2011, 09:52
Αυτο που εχω δει σε μερικα μηχανακια ειναι ενα κομματι ξυλο πανω στη σελα (πανω απο την κουκουλα αν εχεις κουκουλα), που απο την πανω μερια εχει καρφια κτλπ. ΛΟΓΙΚΑ θα βοηθαει αρκετα εκτος και αν πεσεις σε γατα φακιρη;x

power hornet
01/09/2011, 10:03
ξυδι βαλε στην κουκουλα της σελας,δεν αντεχουν την μυρωδια.

sovaros_user
01/09/2011, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
ξυδι βαλε στην κουκουλα της σελας,δεν αντεχουν την μυρωδια.

Ναι, κ το επομενο θεμα του θα εχει τιτλο "η γαμωμυρωδια του γαμωξυδου" :lol:

Στα οριζοντια σημεια απλωνε μια "κουρελου" ωστε να ξαπλωνουν εκει. εγω αυτο κανω

DimChios
01/09/2011, 10:14
ηρεμα με τα ζωντανα

:wave2:

golis
01/09/2011, 10:46
Θα δοκιμάσω με το ξύδι που το πίνω και σκέτο.
;)

menos
01/09/2011, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
Ναι, κ το επομενο θεμα του θα εχει τιτλο "η γαμωμυρωδια του γαμωξυδου" :lol:
:lol: :lol: :lol:

Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν φταίνε τα γατάκια σε τίποτα. Αιώνες κυκλοφορούν στον πλανήτη πριν φέρουμε τα γαμομηχανάκια μας :winka:

Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
Στα οριζοντια σημεια απλωνε μια "κουρελου" ωστε να ξαπλωνουν εκει. εγω αυτο κανω


234806

SVX
01/09/2011, 11:30
ξυδι ή πιπερι :wave2:

daz
01/09/2011, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ξυδι ή πιπερι :wave2:

Ξύδι εντάξει, αλλά με το πιπέρι είναι λίγο επικίνδυνο αν φταρνιστεί την ώρα που οδηγεί. :lol:

daz
01/09/2011, 11:37
Για να μην τα ξαναλέμε..

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=112279

:beer:

salagatas
01/09/2011, 19:12
Δεν σου φταίνε κάτι οι γάτες… :nono: ταΐσε τες και καμία φορά αλλιώς χεσμένο θα σε έχουν! :D :lol:

ΣΥΜΒΟΥΛΗ: πάρε ένα ταψί, με χώμα/αμμο, βαλτό πιο περά αν το επιτρέπει ο χώρος και θα τα κάνουν εκεί. Ρίξε και ένα ωραίο πανί δίπλα και θα την αράζουν πάνω και το μοτορι σου θα έχει συντρόφια.

MG-KTiNoS
01/09/2011, 21:39
Βασικά άκου πως έχουν τα πράγματα.
Τη δουλειά σου τη κάνει ΓΑΤΟΣ και όχι γάτα. Αυτό γιατί γουστάρει το μηχανάκι σου και το θεωρεί δικό του.
Ξέρεις οι γάτοι έχουν άλλη ιδέα για την ιδιοκτησία και το ζωτικό χώρο.
Συμβουλή, πάρε μια αδιάβροχη κουκούλα να μη περνάει μέσα τίποτα κι ένα απολυμαντικό να ψεκάζεις το μαρκάρισμα.
Μην το πλένεις εντελώς γιατί θα στα ξανακάνει.

Μην κάνειs κακό στο γάτο, είναι αμαρτία γιατί είναι εξαιρετικό ζώο και γουστάρει και μηχανάκια !

el_hymador
01/09/2011, 21:56
Κλεισε τη καβατζα που περνανε οι γατες και ησυχασες...

ολα τα αλλα ειναι π@π@ριες... θα φερνεις το μηχανακι μεσα το χειμωνα και το μοτερ θα απλωνει αυτη τη ζεστη θαλπωρη και οι γατες νομιζες δεν θα ανεβαινουν γιατι θα εχει ξυδι η δεν ξερω και εγω τι... φουτσες! Δεν υπαρχουν μεγαλυτερα γαμοζωα (με την καλη εννοια) απο αυτες, δεν τις σταματαει τιποτα!

taisteal
01/09/2011, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κλείσε τις καβάτζες ή πάρε σκύλο.

Δεν φταίνε τα γατάκια σε τίποτα. Αιώνες κυκλοφορούν στον πλανήτη πριν φέρουμε τα γαμομηχανάκια μας :winka:



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :a19:

sovaros_user
02/09/2011, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG-KTiNoS

Ξέρεις οι γάτοι έχουν άλλη ιδέα για την ιδιοκτησία και το ζωτικό χώρο.


Δεν το σκεφτηκα αυτο...
Αν καρφιτσωσεις την αδεια κυκλοφοριας καπου.. ισως γινει κατι

Acacius
02/09/2011, 01:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν φταίνε τα γατάκια σε τίποτα. Αιώνες κυκλοφορούν στον πλανήτη πριν φέρουμε τα γαμομηχανάκια μας :winka:

Κι οι αρουραίοι το ίδιο, αλλά δεν πιστεύω να χαλαστείς άμα ξεπαστρέψει κανείς καμιά ντουζίνα. Και είναι και πιο έξυπνοι οι βρωμύλοι.


Από τότε που γύρισα στο Ηράκλειο έχω μισήσει τις γάτες (πιτσιρικάς είχα δική μου). Αν ποτέ πιάσω κανένα από τα αρσενικά που κυκλοφορούν στη γειτονιά μου, θα του κόψω τα παπάρια με κονσερβοκούτι.

Αγαπάω τα ζώα αλλά όχι όταν χειροτερεύουν την ποιότητα ζωής μου και βρωμίζουν το μέρος που ζω. Στην περιοχή μου οι αδέσποτες γάτες είναι μάστιγα. Άλλο 1-2 γατιά το τετράγωνο, άλλο είκοσι. Αλλά ο δήμος τον παίζει και πρέπει εγώ να γίνομαι κακός και να μπινελικώνω όταν μαρκάρουν όπου γουστάρουν (6 μήνες μύριζε μέσα στο αμάξι, κάποιος πέτυχε διάνα) ή όταν χέζουν δίπλα από εκεί που εγώ βγαίνω για να πιω καφέ ή στις γλάστρες που φυτεύω φαγώσιμα. Και γκαστρώνονται και συνέχεια οπότε το πρόβλημα διαιωνίζεται. Ούτε τα κουνέλια της Αυστραλίας τέτοιο χάλι.


Η μόνη λύση που έχω βρει: :D

http://www.youtube.com/watch?v=uIbkLjjlMV8





Γ@μώ τους Αιγύπτιους.... αυτοί τα ξεκίνησαν όλα.

webassasin
02/09/2011, 04:16
εξαιρετικο ζωο η γατα..
τι αλλο θα ακουσουμε..
μια ερωτηση,γιατι ενα θεμα που αφορα τα σκατα της γατας βρισκεται στα τεχνικα?

DimChios
02/09/2011, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius

Από τότε που γύρισα στο Ηράκλειο έχω μισήσει τις γάτες (πιτσιρικάς είχα δική μου). Αν ποτέ πιάσω κανένα από τα αρσενικά που κυκλοφορούν στη γειτονιά μου, θα του κόψω τα παπάρια με κονσερβοκούτι.

Αγαπάω τα ζώα αλλά όχι όταν χειροτερεύουν την ποιότητα ζωής μου και βρωμίζουν το μέρος που ζω. Στην περιοχή μου οι αδέσποτες γάτες είναι μάστιγα. Άλλο 1-2 γατιά το τετράγωνο, άλλο είκοσι. Αλλά ο δήμος τον παίζει και πρέπει εγώ να γίνομαι κακός και να μπινελικώνω όταν μαρκάρουν όπου γουστάρουν (6 μήνες μύριζε μέσα στο αμάξι, κάποιος πέτυχε διάνα) ή όταν χέζουν δίπλα από εκεί που εγώ βγαίνω για να πιω καφέ ή στις γλάστρες που φυτεύω φαγώσιμα. Και γκαστρώνονται και συνέχεια οπότε το πρόβλημα διαιωνίζεται. Ούτε τα κουνέλια της Αυστραλίας τέτοιο χάλι.



σε τι απο ολα τα παραπανω φταινε τα ζωντανα ρε "ψηλε"? :rolleyes: :evil:

project.breeze
02/09/2011, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
σε τι απο ολα τα παραπανω φταινε τα ζωντανα ρε "ψηλε"? :rolleyes: :evil:


Έλα ντε; Αυτό λέω κι εγώ...Όλα καλα,όλα σωστά αυτά που είπες για τον Δήμο που την παίζει κτλ κτλ κτλ.Τα ζωντανά όμως τί φταίνε;

Cpt. Haddock
02/09/2011, 08:52
αντε παλι τα ίδια...

δε βαριεστε να απαντατε; :confused:

DimChios
02/09/2011, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
αντε παλι τα ίδια...

δε βαριεστε να απαντατε; :confused:


σταματα εσυ γιατι θα βαλω την Ψειρα και τα μικρα να σε χ3σουν!

:mad:












:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

golis
02/09/2011, 09:18
Δοκίμασα εχθές βράδυ το ξύδι.
Εμπότισα 2-3 μικρά κομμάτια απο βαμβάκι με ξύδι και τα ακούμπησα σε σημεία πάνω στο σκούτερ.
Ράντισα και έναν κύκλο γύρω και κάτω απ το σκούτερ και πήγα για ύπνο.
Ξύπνησα σήμερα και κατέβηκα να δώ αποτελέσματα.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ για το «Αττικόν ήδυσμα».

Κανένα ίχνος της γαμιόγατας,θα επαναλάβω και απόψε για κάθε υποψία... :rolleyes:

el_hymador
02/09/2011, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius


Η μόνη λύση που έχω βρει: :D

http://www.youtube.com/watch?v=uIbkLjjlMV8





:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Θεος!!!

VANDA
02/09/2011, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius

Η μόνη λύση που έχω βρει: :D

http://www.youtube.com/watch?v=uIbkLjjlMV8



Να γιατί το θρεντ είναι στα τεχνικά. :lol:

nikos_abel
02/09/2011, 10:08
Όταν βαρεθούν το ξύδι, ψέκασε έναν κύκλο με μπαϊγκόν, και κάθε λίγες μέρες επανέλαβε.

Joyrider
02/09/2011, 10:12
Προσέξτε τι λέτε γιατί μπορεί και να σας απελάσουν :winka: :rolleyes:

...αφού πέσουν μερικές ψιλές...

OldMan
02/09/2011, 11:11
Όπως έχω ξαναπεί, η μόνη λύση είναι να κατουράς εσύ γύρω από την μηχανή και πάνω στην σέλα... :wave2:





Υ.Γ.
Μπίγκουλα, κάνε κανένα φράγκο δουλειά..!! :smokin:

tsompanis
02/09/2011, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius


Η μόνη λύση που έχω βρει: :D

http://www.youtube.com/watch?v=uIbkLjjlMV8




αντί να κάτσεις και να κάνεις όλα αυτά,πάρε για μερικές μέρες ένα ηλεκτροφόρο σύρμα σαν αυτό που βάζουν οι μελλισοκόμοι για τα ζώα....:lol:

μετά θα βλέπει σύρμα και θα κόβει πέρα:lol:
μην σου πω ότι θα σου υπογράψουν και χαρτί ότι δεν πρόκειται να ξαναπατήσουν!

DrBig
02/09/2011, 13:31
Το θεμα θεωρειται ληξαν :wave2: