PDA

View Full Version : Μια απαντηση παρακαλω!!!!!!



PanagiwthsXd
29/08/2011, 22:43
Καλησπερα απο κρητη..... λοιπον εγω θελω να αγορασω ενα μιχανακι απο 100cc εως 150cc ..... ειτε παπακι , ειτε Scooter ..... αλλα δεν ξερω ποιο ειναι καλητερο ..... μπορειτε να μου προτεινετε κατι ? και διαφορες με αλλα ιδιας κατηγοριας . ευχαριστω

PanagiwthsXd
01/09/2011, 20:44
Καλησπερα.....ειμαι απο κρητη...και θελω να αγορασω ενα μιχανακι απο 100 εως 150cc αλλα δε ξερω ποιο... ( αυτοματο ή παπακι ) ....θελω γνωμες...

SoulGR
01/09/2011, 21:04
μεχρι ποσα λεφτα? για τι χρηση το θες?

BLACKGAS
01/09/2011, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanagiwthsXd
Καλησπερα.....ειμαι απο κρητη...και θελω να αγορασω ενα μιχανακι απο 100 εως 150cc αλλα δε ξερω ποιο... ( αυτοματο ή παπακι ) ....θελω γνωμες...

O τοπικός προσδιορισμός ήταν απαραίτητος, τα υπόλοιπα στοιχεία (χρήση, τιμή, εμπειρία κλπ) απλά περιττεύουν.
Πάρε ένα κρι κρι που είναι και οικονομικό (δεν καιει ντιπ και μόνο χόρτα θέλει) και καλές βόλτες.:alien:

MikeG
01/09/2011, 21:30
Σε ποια πόλη? Τι εμπειρία έχεις? Πόσα χρήματα διαθέτεις? Τι χρήση θες να κάνεις?

typhoon
02/09/2011, 21:30
κραξτε αλλα πειτε κ καμια γνωμη!

καλα σου λενε τα παιδια απο πανω,πες τι ακριβως ψαχνεις,ποσα θες να δωσεις κλπ.
Απο παπακι θα σου προτεινα το κρυπτον της γιαμαχα.αλλα τσιμπαει οσο να ναι στη τιμη.

Για σκουτερ της κυμκο το ατζιλιτι πουλαει πολυ,ολο και κατι θα ξερουν οσοι το προτιμανε

idomeneas
02/09/2011, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanagiwthsXd
Καλησπερα.....ειμαι απο κρητη...και θελω να αγορασω ενα μιχανακι απο 100 εως 150cc αλλα δε ξερω ποιο... ( αυτόματο ή παπακι ) ....θελω γνωμες...

Φιλαράκι Ιαπωνικό να είναι και ότι και να 'ναι...
όποιο σου κάτσει καλά στο μάτι χτύπα το,
μην μπλέξεις μόνο με ιταλικά σκουπίδια
γιατί θα γίνετε κολλητοί με τους αντιπροσώπους της Piaggio...

Aggelos_SV
03/09/2011, 00:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis25
Μισό λεπτό ρε παιδιά, γιατί να πει λεπτομέρειες; Για τα δεδομένα που σας δίνει τι έχετε να του προτείνετε; Δηλαδή τι παραπάνω να σας πει; Μήπως το μοντέλο του παπιού που θέλει; Ε τότε στο τέλος γιατί να ρωτήσει κιόλας; Παπί θέλει! Δηλαδή τι χρήση να κάνει στο παπί που να χρειάζεται τόση λεπτομέρεια; Δηλαδή πόσα παπιά ξέρετε που πρέπει να μας πει και το λήγοντα του ΑΦΜ του, για να του πούμε στο τέλος "αα μεγάλε πάρε κουτί, δεν κάνεις εσύ για πάπια"; Και γιατί δεν του το λέει κάποιος επιτέλους;;; :rolleyes: Τι πάθατε; Συνήθως από την πρώτη σελίδα, όποιος ρωτάει κάτι που να συμφωνεί θεματικά με την ιστοσελίδα τρώει το κράξιμο της αρκούδας και τελικά επιλέγει opel corsa, τι συνέβει; :confused:


Και γιατί δεν του λες εσύ μωρέ κουμπάρε τί να πάρει ?:confused:

Εγώ πάντως θα πρότεινα κάνα Modenas Kriss μεταχειρισμένο με κάνα 500άρι € το πολύ :smokin:


@BLACKGAS : το φιλέ αμυγδάλου τί είναι?από που το προμηθεύομαι? είναι κάτι σαν την πραλίνα φουντουκιού? τι μάρκα προτείνεις να πάρω για να μη σπινάρει το κουταλάκι στο μάφιν? ε? ε? :rotflmao:

Lioulios
03/09/2011, 00:29
...PanagiwthsXd πες αλεύρι !

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1722535/

daddy78
03/09/2011, 01:01
Koulis σε παω (που έλεγε και ο Χριστοδουλος)... :lol: :wave2:

Πατριώτη PanagiwthsXd εγω παλι θα σου προτείνω να κοιτάξεις προς ΧΤ125, ΧR125, DR125 κλπ. Αν σε παίρνουν τα φράγκα ανέβα σε κάτι αντίστοιχο στα 250cc. Είναι κρίμα να είσαι στη Κρήτη και να πατάς μόνο άσφαλτο... τα καλύτερα θα χάσεις... :beer:

sovaros_user
03/09/2011, 01:10
Εγω παντως προτεινω να σοβαρευτειτε λιγο, ωραιος ο χαβαλες αλλα οταν καποιος μπαινει κ κανει μια ερωτηση καλα θα ηταν να τον παιρνουμε κ λιγο στα σοβαρα. :rolleyes:

Για την χρηση που το θελεις φιλε ειδικα αν ειναι κ πρωτο οχημα θα κοιτουσα κατι σε japan κ μικρο αλλα να κανει την "δουλεια" του, παραδειγμα εδω (http://www.car.gr/classifieds/tractors/photos/1350762/)

Εχετλαίος
03/09/2011, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis25
Στην Κρήτη, κάθε πόλη έχει διαφορετικές συνθήκες για παπάκια;

Χμμμμ, άνα δούμε...
Χανιά: μέτρια ως κακή άσφαλτος, πολύ πράσινο, πολύ υγρασία, πολλές τουρίστριες. Modenas.
Ρέθυμνο: σαφώς χειρότερη άσφαλτος, γτπ επαρχιακό δίκτυο, αρκετό πράσινο, πολλή υγρασία, πολλές ντόπιες φοιτήτριες. Innova i.
Ηράκλειο: στο σύνολό του καλύτερη άσφαλτος, ακόμη και στην ενδοχώρα. Ολιγότερο πράσινο, ολιγότερη υγρασία, πολλές μεθυσμένες αγγλίδες τουρίστριες. KazeR.
Λασίθι: μέτρια ως κακή άσφαλτος, υποφερτή υγρασία, πολύς αέρας παντού, ελάχιστο πράσινο, μπερδεμένες τουρίστριες. Krypton.

Eλπίζω να βοήθησα λίγα-λίγα.



:D

sovaros_user
03/09/2011, 10:52
αχχχχ, το ηρακλειο μ αρεσει :cry:

Africaptan
03/09/2011, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Χμμμμ, άνα δούμε...
Χανιά: μέτρια ως κακή άσφαλτος, πολύ πράσινο, πολύ υγρασία, πολλές τουρίστριες. Modenas.
Ρέθυμνο: σαφώς χειρότερη άσφαλτος, γτπ επαρχιακό δίκτυο, αρκετό πράσινο, πολλή υγρασία, πολλές ντόπιες φοιτήτριες. Innova i.
Ηράκλειο: στο σύνολό του καλύτερη άσφαλτος, ακόμη και στην ενδοχώρα. Ολιγότερο πράσινο, ολιγότερη υγρασία, πολλές μεθυσμένες αγγλίδες τουρίστριες. KazeR.
Λασίθι: μέτρια ως κακή άσφαλτος, υποφερτή υγρασία, πολύς αέρας παντού, ελάχιστο πράσινο, μπερδεμένες τουρίστριες. Krypton.

Eλπίζω να βοήθησα λίγα-λίγα.



:D

:a19: :a19: :a19:

Μ αρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι και οι γνωσεις που εχεις για καθε πολη...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

PanagiwthsXd
03/09/2011, 16:37
Λοιπων....εγω μπορω να διαθεσω εως και 2 χιλιαρικα για μηχανακι ...κατα πρωτιμιση θελω ιαπωνικο παπι.... τωρα εχω ενα Peugeot SpeedFight 2 αλλα..... πολλα προβλιματα ακριβα ανταλλακτικα και δεν με τρελενει πλεων....Μενω στο νοτιο Ρεθυμνο και θελω να βρω κατι καλο.....
και αν γινετε να σταματισετε τν χαβαλε και να γινετε ανθρωποι ....

MikeG
03/09/2011, 16:50
Αφού λοιπόν μένεις νότιο Ρέθυμνο & όχι μέσα στη πόλη, θα σου πρότεινα να πάρεις ένα Μodenas. Παπί σκυλί.

Cpt. Haddock
03/09/2011, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanagiwthsXd
[...]και αν γινετε να σταματισετε τν χαβαλε και να γινετε ανθρωποι ....

Οπως θα πρόσεξες, τα ασχετα ποστ έφυγαν. Τώρα για το αν θα γίνουμε ανθρωποι σταματώντας το χαβαλέ ειναι μια άλλη κουβέντα.

Ασε τις συμβουλές και άκου τις γνώμες :wave2:

Εχετλαίος
03/09/2011, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanagiwthsXd
Μενω στο νοτιο Ρεθυμνο και θελω να βρω κατι καλο.....

Χμμμ...
Ήτοι από Αγία Γαλήνη και πόδες...
Ανεμώδεις καταστάσεις...
Χρειάζεσαι χαμηλό μηχανάκι για να μη σε κάμει παντιέρα ο νοθιάς. Παπί όπως προλέγω, Innova ψεκαστό και θα είσαι οκ.


Αρχικά δημιουργήθηκε από PanagiwthsXd
και αν γινετε να σταματισετε τν χαβαλε και να γινετε ανθρωποι ....

qui?
:confused:

Aggelos_SV
03/09/2011, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Χμμμ...
Ήτοι από Αγία Γαλήνη και πόδες...
Ανεμώδεις καταστάσεις...
Χρειάζεσαι χαμηλό μηχανάκι για να μη σε κάμει παντιέρα ο νοθιάς. Παπί όπως προλέγω, Innova ψεκαστό και θα είσαι οκ.



Για τα προβλήματα του ανέμου μπορεί να έχει φορτωμένο ένα σακί πατάτες,για περισσότερη ευστάθεια!
Θα σουζάρει ευκολότερα και θα βγάζει και χαρτζηλίκι πουλώντας τες :alien:

epp1640
04/09/2011, 02:33
Επιλογές
------------
Παπάκι
Σκουτεράκι
Βέσπα
Μοτοσυκλετάκι


Καθένα με τα δικά του + και -.. αν δεν μας πει τι διαδρομές κάνεις και τι περιμένεις από αυτό δύσκολα θα σε βοηθήσουμε πατριώτη.. :beer: :wave2:

SoulGR
04/09/2011, 03:01
παρε το crypton 135 αν εχεις τα χρηματα,πολυ μου αρεσει σαν μηχανακι..