PDA

View Full Version : Αλλα επιπεδα προσφυσης!



el_hymador
01/09/2011, 22:21
Μετα το θρυλικο "Ελα Γιωργη"

http://www.youtube.com/watch?v=jAMdqfTuIIU

To νεο επικο video "Αλλα επιπεδα προσφυσης" :lol: :lol: :lol: :bawl: :lol: :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=CiBHxJPDYi8&feature=share

project.breeze
01/09/2011, 22:31
Αν θέλει ας ξαναπατήσει άλλη φορά φρένο πάνω στην στροφή με τον τενεκέ το Rallye :rolleyes:

el_hymador
01/09/2011, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Αν θέλει ας ξαναπατήσει άλλη φορά φρένο πάνω στην στροφή με τον τενεκέ το Rallye :rolleyes:

α δεν κανει;

Aggelos_SV
01/09/2011, 22:41
Κλαίω και με τα δύο :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao:


Τί το ανοίγεις το ριμαδοστόμα σου αφού είσαι γκαντέμης αδερφάκι μου :lol:

"πωπω μια στροφάραααα...έλα Γιώργη!....ωωωουουουουγ#%@$%!#"


Edit: Μόλις πρόσεξα ότι ο συνοδηγός του Γιώργη κρατάει ένα κουρτινόξυλο(?)!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Lioulios
01/09/2011, 22:51
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nickmonstro
01/09/2011, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Αν θέλει ας ξαναπατήσει άλλη φορά φρένο πάνω στην στροφή με τον τενεκέ το Rallye :rolleyes:

Δεν πατανε μονο φρενο οι μλκς τραβανε και χειροφρενα μεσα στις στροφες αν παρατηρησεις....:a31:


Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
α δεν κανει;

Περα απο τους συγκεκριμενους που τραβανε χειροφρενα αμα οδηγεις τετοια κουβαδακια που η κατανομη βαρους ειναι η περισσοτερη μπροστα και μπαινεις με "πολλα" σε τετοιες στροφες οταν τσαρουχωνεις τα φρενα μεσα στην στροφη ο πισω αξονας χανει προσφυση με αποτελεσμα δυσαρεστες εκπληξεις πολλες φορες....:D :lol:

vagtav
02/09/2011, 00:16
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sovaros_user
02/09/2011, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro


Περα απο τους συγκεκριμενους που τραβανε χειροφρενα αμα οδηγεις τετοια κουβαδακια που η κατανομη βαρους ειναι η περισσοτερη μπροστα και μπαινεις με "πολλα" σε τετοιες στροφες οταν τσαρουχωνεις τα φρενα μεσα στην στροφη ο πισω αξονας χανει προσφυση με αποτελεσμα δυσαρεστες εκπληξεις πολλες φορες....:D :lol:

Τα σχετικα συγχρονα αυτοκινητα δεν εχουν τετοιο θεμα, αυτοματα δινει οση πιεση χρειαζεται μπρος-πισω, επισης:
Αν ειχε αμπιες δεν θα γινοταν τιποτα.

Manalishi
02/09/2011, 08:04
Οδήγα πρώτα rallye Και μετά πες τι παθαίνει όποιος πατάει φρένο ή αφήνει γκάζι στην είσοδο της στροφής.....

:beer: :beer:

kiloMeater
02/09/2011, 08:12
κορυφαιο.....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
02/09/2011, 08:59
καλα τα βιντεο εχουν τρελο γελιο λεμε!

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:



και μια ερωτηση... εχει κανεις τον "κουβα" το rallye και ξερει ή μιλατε στο βρόντο? :rolleyes:

Joyrider
02/09/2011, 09:05
Ε ρε κάτι δολοφόνοι :sick:

Cpt. Haddock
02/09/2011, 09:28
Πραγματικά ρε μλκες. Εχετε οδηγησει ποτέ το rallye?

Απο τα καλυτερα αυτοκίνητα σεαυτη την κατηγορία, εμπαινε κι εβγαινε φέτες στις στροφές.

Τρελό γκαζι, τρελό κρατημα.

7gibernau
02/09/2011, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Manalishi
Οδήγα πρώτα rallye Και μετά πες τι παθαίνει όποιος πατάει φρένο ή αφήνει γκάζι στην είσοδο της στροφής.....

:beer: :beer:
+46 :eyepop:
αυτο ισχιει για τις περισσοτερες μπροστινοκουνες,αλλα ο πεζορας ηταν το κατι αλλο,μια κατω και τερμα γκαζι....ΜΟΝΟ......
αν δεν....ΕΛΑ ΓΙΩΡΓΗ....

nikos_abel
02/09/2011, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πραγματικά ρε μλκες. Εχετε οδηγησει ποτέ το rallye?

Απο τα καλυτερα αυτοκίνητα σεαυτη την κατηγορία, εμπαινε κι εβγαινε φέτες στις στροφές.

Τρελό γκαζι, τρελό κρατημα.

Άστους μωρέ τους παγκόσμιους .....

δεν ξέρουν τι σημαίνει αυτοκίνητο οι περισσότεροι....

Bowleno
02/09/2011, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Άστους μωρέ τους παγκόσμιους .....

δεν ξέρουν τι σημαίνει αυτοκίνητο οι περισσότεροι....


κοίτα πως καρφώνονται μόνοι τους οι κρυφοκουτάκηδες :smokin:

nikos_abel
02/09/2011, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
κοίτα πως καρφώνονται μόνοι τους οι κρυφοκουτάκηδες :smokin:

Φανερός είμαι. (Κουτάκιας, όχι το άλλο ε!!!!)

Άλλο η μηχανή, άλλο το τουτού.

Σε αυτό θα συμφωνήσω με όλους.

Αλλά δε μπορείς να συγκρίνεις πορτοκάλια με καμήλες.

Πάντα μου αρέσει να οδηγώ και αυτοκίνητο.

Αλλά μου αρέσει να καβαλάω και μηχανή.

Επίσης, θα γούσταρα να πετάξω και ένα f16.

Ποιο είναι το καλύτερο λέτε και με τις περισσότερες συγκινήσεις;

SoulGR
02/09/2011, 13:34
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εχω πεθανει....ακους εκει αλλα επιπεδα προσφυσης....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

project.breeze
02/09/2011, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πραγματικά ρε μλκες. Εχετε οδηγησει ποτέ το rallye?

Απο τα καλυτερα αυτοκίνητα σεαυτη την κατηγορία, εμπαινε κι εβγαινε φέτες στις στροφές.

Τρελό γκαζι, τρελό κρατημα.



Το Rallye και το Saxo ήταν φοβερά αυτοκινήτακια-καρτάκια για να βγάζεις γούστα με χαμηλό κόστος.Δυστυχώς όμως το χαμηλό κόστος ήταν η αφορμή να τα παίρνει ο κάθε κ@βλωμένος πιτσιρικάς και τουλάχιστον σε Λάρισα και Βόλο που γνωρίζω να βλέπεις μια φορά την βδομάδα τουλάχιστον ένα τέτοιο αναποδογυρισμένο σε διάφορα σημεία.Τα συγκεκριμένα επειδή έχω οδηγήσει θέλουν σταθερό γκάζι ή χώσιμο μέσα στην στροφή,αν αφήσεις γκάζι ή φρενάρεις κάηκες...



Υ.Γ Και για τον φίλο που είπε ότι δεν ξέρουμε από αυτοκίνητα θα πω ότι ο πατέρας μου είχε συλλογή 4 Τροχούς από το 1978 μέχρι σήμερα τα οποία απο πιτσιρίκος είχα λυώσει στο διάβασμα και ήταν και ο βασικός λόγος να σπουδάσω Μηχανολόγος/Μηχανικός :beer:

nickmonstro
02/09/2011, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user

Αν ειχε αμπιες δεν θα γινοταν τιποτα.

Δεν ισχυει αυτο που λες!Μονο αν διαθετει ESP την γλυτωνεις :wave2:


Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
και μια ερωτηση... εχει κανεις τον "κουβα" το rallye και ξερει ή μιλατε στο βρόντο? :rolleyes:

Eιχε! :winka:

DimChios
02/09/2011, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro

Eιχε! :winka:


Ωραια! Θες να πεις την εμπειρια σου σε καποιον που ακομα -να ναι καλα- το εχει? Τι σου εχει συμβει δλδ?

Καθε αυτοκινητο, οπως και μοτο, εχει τα "χουγια" της! Και το καθε ενα απο αυτα, μπορει να παει γρηγορα...αναλόγως παντα και τον οδηγο, το δρομο κλπ κλπ

Το 106 ειναι ενα απο αυτα. στο συγκεκριμένο βίντεο μλκιστηκε ο τυπος, δεν διαφωνουμε νομιζω!

Εγω λεω παντως πως για 875κιλα άδειο, με ενα σχετικο στησιματακι στις αναρτησεις το αμαξι στεκεται ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλα ακομα κι αν το παρακανεις!!

Αν τωρα θες σωνει και ντε να υπερβεις ΒΑΣΙΚΟΥΣ νομους της Φυσικης... εισαι αξιος της μοιρας σου και των ελαχιστων "κουτιων" που συγχωρουν αν το παρακανεις!

:wave2:

nickmonstro
02/09/2011, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ωραια! Θες να πεις την εμπειρια σου σε καποιον που ακομα -να ναι καλα- το εχει? Τι σου εχει συμβει δλδ?

Καθε αυτοκινητο, οπως και μοτο, εχει τα "χουγια" της! Και το καθε ενα απο αυτα, μπορει να παει γρηγορα...αναλόγως παντα και τον οδηγο, το δρομο κλπ κλπ

Το 106 ειναι ενα απο αυτα. στο συγκεκριμένο βίντεο μλκιστηκε ο τυπος, δεν διαφωνουμε νομιζω!

Εγω λεω παντως πως για 875κιλα άδειο, με ενα σχετικο στησιματακι στις αναρτησεις το αμαξι στεκεται ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλα ακομα κι αν το παρακανεις!!

Αν τωρα θες σωνει και ντε να υπερβεις ΒΑΣΙΚΟΥΣ νομους της Φυσικης... εισαι αξιος της μοιρας σου και των ελαχιστων "κουτιων" που συγχωρουν αν το παρακανεις!

:wave2: Να σαι καλα και να το χαιρεσαι.Εγω το κρατησα 2 χρονια αλλα δεν εριξα χρηματα πανω και το πουλησα για να παρω μηχανη. Δεν διαφωνω πουθενα,το ιδιο πραγμα λεμε...Τσεκαρε το πρωτο μου ποστ.Ισως να μην ημουν εγω σαφης.Οπου "κουβαδακια" εννοω ολα τα μικρα μπροστοβαρα.Τωρα αν σε ενοχλησε το κουβαδακια παω πασο...:)

Το πρωτο μου ποστ.

"Περα απο τους συγκεκριμενους που τραβανε χειροφρενα αμα οδηγεις τετοια κουβαδακια που η κατανομη βαρους ειναι η περισσοτερη μπροστα και μπαινεις με "πολλα" σε τετοιες στροφες οταν τσαρουχωνεις τα φρενα μεσα στην στροφη ο πισω αξονας χανει προσφυση με αποτελεσμα δυσαρεστες εκπληξεις πολλες φορες....:D :lol:"

Aggelos_SV
02/09/2011, 20:31
Τελικά το κουρτινόξυλο το έβαλε ο Γιώργης???? :confused: :lol:

mikes
02/09/2011, 20:32
μη γραφετε μαλακιες ρε παιδια! τα σαξοραλα ειναι μια χαρα στριφτες!
δυστυχως τα περισσοτερα εχουν πεσει στα χερια πιτσιρικαδων που δεν ξερουν να οδηγουν, και την εχουν δει λοεμπ!!

και σαν να μη φτανει αυτο, μολις ενα στα δεκα σαξοραλα που μου ερχονται στο μαγαζι εχουν σωστα λαστιχα και αναρτησεις!

εχουμε λοιπον ενα σαξοραλο στα χερια κουλου πιτσιρικα με κλασμενα αμορτισερ και λαστιχα που εχουν καταντησει ξυλα! περιμενετε να στριψει αυτο το αμαξι?? για συνελθετε λιγο!!

nikos_abel
02/09/2011, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
λοεμπ!!

Προφέρεται λ......οε......μπ αμόρφωτε!!!!



(Έ να σπαμάρω λίγο)

mikes
02/09/2011, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Προφέρεται λ......οε......μπ αμόρφωτε!!!!



(Έ να σπαμάρω λίγο) εγω δεν σκαμπαζω την γαλλικην κυριος!!

devil's animal
03/09/2011, 05:12
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
03/09/2011, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
Να σαι καλα και να το χαιρεσαι.Εγω το κρατησα 2 χρονια αλλα δεν εριξα χρηματα πανω και το πουλησα για να παρω μηχανη. Δεν διαφωνω πουθενα,το ιδιο πραγμα λεμε...Τσεκαρε το πρωτο μου ποστ.Ισως να μην ημουν εγω σαφης.Οπου "κουβαδακια" εννοω ολα τα μικρα μπροστοβαρα.Τωρα αν σε ενοχλησε το κουβαδακια παω πασο...:)

Το πρωτο μου ποστ.

"Περα απο τους συγκεκριμενους που τραβανε χειροφρενα αμα οδηγεις τετοια κουβαδακια που η κατανομη βαρους ειναι η περισσοτερη μπροστα και μπαινεις με "πολλα" σε τετοιες στροφες οταν τσαρουχωνεις τα φρενα μεσα στην στροφη ο πισω αξονας χανει προσφυση με αποτελεσμα δυσαρεστες εκπληξεις πολλες φορες....:D :lol:"


ναι, το ειδα το ποστακι σου και συμφωνω! Δεν μιλαγα προσωπικα σε σενα ουτε με ενοχλησε το "κουβαδακι" (ειναι ομορφο και παραμενει ακομα ενα απο τα ομορφοτερα κουβαδακια το ατιμο) απλα ειπα μηπως ειχες καποια ασχημη εμπειρια οποτε και θα σου quotαριζα το ποστακι σου! :winka: :lol:
Επισης μη φανταστεις οτι το εχω πειραξει το αμαξι! Μονο αναρτησεις συναμα με 2,5 ποντους χαμηλωμα του εχω κανει μιας και -φαντασου εχει 220.000 χλμ- γυρναγα την Ελλαδα με δαυτο λογω δουλειας.

Mike πες τα ρε! Εμενα πλεον που οι αναρτησεις ειναι σχεδον κλασμενες δεν το πιεζω γιατι ξερω πως θα φερθει! Και γενικα συμφωνω σε ολα οσα λες!

:wave2:

sovaros_user
03/09/2011, 10:55
Το δευτερο βιντεο δεν παιζει πλεον... η μου φαινεται ?

DimChios
03/09/2011, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
Το δευτερο βιντεο δεν παιζει πλεον... η μου φαινεται ?


μετα το κραξιμο που εφαγε το αφαιρεσαι προφανως

sovaros_user
03/09/2011, 11:31
τα καταφερε ομως ? (http://www.e-go.gr/video/default.asp?catid=12230&subid=2&pubid=128767634)

sergiosm
03/09/2011, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
τα καταφερε ομως ? (http://www.e-go.gr/video/default.asp?catid=12230&subid=2&pubid=128767634)

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

menos
03/09/2011, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
μετα το κραξιμο που εφαγε το αφαιρεσε προφανως
Να δείς που είναι κάποιος απο δω μέσα.. :lol: :lol:

mikros boudas
03/09/2011, 17:56
100% Λαθος του οδηγου.το χαρουμενο κωλαρακι που εχουν σαξο και ραλυ δεν το χορευεις ετσι:beer:

salagatas
03/09/2011, 19:02
Eνα απο τα καλύτερα αυτοκίνητα της εποχης του (αλλά και σήμερα) για σπορ οδήγηση για την συγκεκριμενη κατηγορια που ανηκει και το έχω βιώσει. Δείτε εδω και με τι αυτοκίνητα συγκρίνεται:

http://www.youtube.com/watch?v=OD9uq8WMtME


ελπιζω το παιδι με το 106 να μην επαθε τιποτα φυσικα!

Εχετλαίος
03/09/2011, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από salagatas
Eνα απο τα καλύτερα αυτοκίνητα της εποχης του (αλλά και σήμερα) για σπορ οδήγηση

Alfa 33S 16v
:smokin:

nickmonstro
03/09/2011, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από salagatas
Eνα απο τα καλύτερα αυτοκίνητα της εποχης του (αλλά και σήμερα) για σπορ οδήγηση για την συγκεκριμενη κατηγορια που ανηκει και το έχω βιώσει. Δείτε εδω και με τι αυτοκίνητα συγκρίνεται:

http://www.youtube.com/watch?v=OD9uq8WMtME


ελπιζω το παιδι με το 106 να μην επαθε τιποτα φυσικα!

Πρεπει να ειχε προτυπο τον Michael knight εκεινη την εποχη ο Clarckson ετσι????

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

salagatas
04/09/2011, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Alfa 33S 16v
:smokin:

πολυ καλο και αυτο!


Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
Πρεπει να ειχε προτυπο τον Michael knight εκεινη την εποχη ο Clarckson ετσι????

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ναι :rotflmao:, αλλά χάθηκε να είχε και τον αυτόματο πιλότο του ΚΙΤ

http://www.youtube.com/watch?v=OQZ6xP3ftrw

κουλαδι! :D

FestoNero
04/09/2011, 19:51
Το βιντεάκι ανέβηκε ξανά:

http://www.youtube.com/watch?v=_qqe6NkXJdc&feature=player_embedded

nikos_abel
04/09/2011, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Το βιντεάκι ανέβηκε ξανά:

http://www.youtube.com/watch?v=_qqe6NkXJdc&feature=player_embedded

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Aggelos_SV
04/09/2011, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Το βιντεάκι ανέβηκε ξανά:

http://www.youtube.com/watch?v=_qqe6NkXJdc&feature=player_embedded

Ν'αγιάσει ο youtube downloader!!!!!:D

DimChios
05/09/2011, 08:51
:lol: :lol: :lol: :lol:

the who
05/09/2011, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Alfa 33S 16v
:smokin:

Καλα δωσε μου ενα golf 1 με 90 αλογακια,χαμηλωμενο με αμορτισερ και λαστιχα και θα βλεπεις πλατη για πολλα χλμ.Στις αναποδες στροφες του Αγιου εμπαινε με τη μια μπροστινη ροδα στον αερα αλλα εμπαινε.:wave2:

Garfield
03/10/2011, 18:07
Τελικά και τα Civic δεν πάνε πίσω, ε?



:D :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=qTFcKLm-6mg&feature=feedrec_grec_index

Garfield
03/10/2011, 18:12
Και φυσικά άμα σε δέρνει η ... λαλακία!

http://www.youtube.com/watch?v=FT7nM4ddoCM&feature=related