PDA

View Full Version : Αγορά Ninja 250r



audioslave
03/09/2011, 17:09
Λοιπόν...
Καλοβλεπω εδω και κανα χρονο το ninja το 250αρι...αλλα δν ξερω κατα ποσον αξιζει να δωσεις περιπου 3000χιλιαρικα για ενα 250αρι και αν τελικα θα με καλυψει...
Ειμαι εδω και 2 χρονια κατοχος ενος ΚΤΜ 200 '07.Απο μηχανες κτλπ δεν εχω οδηγησει αρκετες.Νομιζω για αρχη το 250αρι ειναι καλη επιλογη.Αλλα κολαω στο γεγονος οτι ισως μετα απο κανα χρονο θελησω να παω σε κατι πιο γρηγορο(δεν ειμαι κανας γκαζοφονιας μην με αρπαξετε απ τα μουτρα)...
Και κατι αλλο.Θελω να παιρνω την μηχανη τα σαββατοκυριακα π.χ και να κανω κανα ταξιδακι.Μπορεις με το Ninjaki να κανεις ταξιδια(εντος Ελλαδος φυσικα) ή μετα απο καμια 50αρα km θα θελει σταση επειδη θα εχει αναψει???
Θεση οδηγησης,φρενα κτλπ περιμενω καποιος ιδιοκτητης να βοηθησει και να πει την γνωμη του.

Ευχαριστωωωωώ:beer:

epp1640
03/09/2011, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από audioslave
Λοιπόν...
Καλοβλεπω εδω και κανα χρονο το ninja το 250αρι...αλλα δν ξερω κατα ποσον αξιζει να δωσεις περιπου 3000χιλιαρικα για ενα 250αρι και αν τελικα θα με καλυψει...
Ειμαι εδω και 2 χρονια κατοχος ενος ΚΤΜ 200 '07.Απο μηχανες κτλπ δεν εχω οδηγησει αρκετες.Νομιζω για αρχη το 250αρι ειναι καλη επιλογη.Αλλα κολαω στο γεγονος οτι ισως μετα απο κανα χρονο θελησω να παω σε κατι πιο γρηγορο(δεν ειμαι κανας γκαζοφονιας μην με αρπαξετε απ τα μουτρα)...
Και κατι αλλο.Θελω να παιρνω την μηχανη τα σαββατοκυριακα π.χ και να κανω κανα ταξιδακι.Μπορεις με το Ninjaki να κανεις ταξιδια(εντος Ελλαδος φυσικα) ή μετα απο καμια 50αρα km θα θελει σταση επειδη θα εχει αναψει???
Θεση οδηγησης,φρενα κτλπ περιμενω καποιος ιδιοκτητης να βοηθησει και να πει την γνωμη του.

Ευχαριστωωωωώ:beer:

Με 110-120 γυρνάς τον κόσμο.. :winka:

vagtav
03/09/2011, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Με 110-120 γυρνάς τον κόσμο.. :winka:

Με ninja 250r ??
:confused: :confused: :confused:

Για το μηχανάκι δεν έχω άποψη

sovaros_user
03/09/2011, 20:47
δεν το ξερω το μηχανακι αλλα αν θελεις ψαξε στα ταξιδιωτικα ενα παλικαρι που πηγε στην ινδια (περνωντας απο ολα τα -σταν) κ επιστροφη... με ενα 200ρι ΜΟΝΟκυλινδρο...

epp1640
03/09/2011, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
Με ninja 250r ??
:confused: :confused: :confused:

Για το μηχανάκι δεν έχω άποψη

Τι να σου πω.. άλλοι γύρισαν τον κόσμο με XR250 και άλλοι έφτασαν στην άκρη του κόσμου με vespa.. 33 άλογα βγάζει και στο κοντέρ θα δεις και 170.. Με μία άλλη σέλα πάει παντού.. :beer: :wave2:

BLACKGAS
03/09/2011, 22:07
Στείλε πμ με το ερώτημα στον fdTolis. Νομίζω ότι θα σε καλύψει.
:wave2:

audioslave
04/09/2011, 02:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
δεν το ξερω το μηχανακι αλλα αν θελεις ψαξε στα ταξιδιωτικα ενα παλικαρι που πηγε στην ινδια (περνωντας απο ολα τα -σταν) κ επιστροφη... με ενα 200ρι ΜΟΝΟκυλινδρο...

Ναι το εχω διαβασει αυτο.Ενας απ τους λογους που το παλικαρι πηρε τετοιο μηχανακι ηταν σε περιπτωση που τον αφηνε να το παραταγε γιατι ηταν φθηνο.Αρα δεν ειναι και το καλυτερο παραδειγμα νομιζω:beer: :beer:

audioslave
04/09/2011, 02:45
Ευχαριστώ για ολες τις απαντησεις...


Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Στείλε πμ με το ερώτημα στον fdTolis. Νομίζω ότι θα σε καλύψει.
:wave2:

Οκ θα το κανω.Aν και θελω να συλλεξω γνωμες για να εχω μια πιο σιγουρη αποψη...
Thanks

epp1640
04/09/2011, 03:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από audioslave
Ναι το εχω διαβασει αυτο.Ενας απ τους λογους που το παλικαρι πηρε τετοιο μηχανακι ηταν σε περιπτωση που τον αφηνε να το παραταγε γιατι ηταν φθηνο.Αρα δεν ειναι και το καλυτερο παραδειγμα νομιζω:beer: :beer:

Ίσως αλλά το XR200 δεν έχει καμία σχέση με το ninjaκι το οποίο είναι πολύ πιο δυνατό, δικύλινδρο και υδρόψυκτο.. :winka:

sovaros_user
04/09/2011, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από audioslave
Ενας απ τους λογους που το παλικαρι πηρε τετοιο μηχανακι ηταν σε περιπτωση που τον αφηνε να το παραταγε γιατι ηταν φθηνο.

Το ταξιδι που εκανε κοστισε μια μικρη περιουσια, δεν θα σκεφτοταν το μηχανακι ετσι κ αλλιως, δεν σου ειπα να παρεις XR200 για ταξιδια, σου λεω οτι αν αυτος εκανε τον γυρο του κοσμου... με το νιντζακι πας κ στο φεγγαρι μονοκοπανια.

audioslave
04/09/2011, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
Το ταξιδι που εκανε κοστισε μια μικρη περιουσια, δεν θα σκεφτοταν το μηχανακι ετσι κ αλλιως

Aυτό ειναι απο το επισημο site του παιδιου που εκανε το ταξιδι(ταξιδαρα βασικα): "Πολύ φθηνή, οπότε υπήρχε η δυνατότητα σε μια ανάγκη να παρατήσω τη μοτοσικλέτα και να επιστρέψω αεροπορικώς."

Τελος παντων δεν παιζει ρολο.Καταλαβα τι θες να πεις για το ninjaki.Οπότε οσον αφορα τα ταξιδια δεν θα με απογοητευσει.
Για τα αλλα που εγραψα παραπανω αν γνωριζει καποιος ας πει την γνωμη του(δυναμη,αναρτησεις,φρενα,θεση οδηγησης,κτλπ).Για να οδηγουμε ενα που μηχανακι που να ειναι σχετικα σωστα στημενο και να μην ειναι φτερο στον ανεμο....Παντως κατι βιντεακια που βλεπω φαινετε να τραβαει το μηχανακι για 250αρι...

Ευχαριστω για το ενδιαφερον παιδια

fantacid
04/09/2011, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από audioslave
Aυτό ειναι απο το επισημο site του παιδιου που εκανε το ταξιδι(ταξιδαρα βασικα): "Πολύ φθηνή, οπότε υπήρχε η δυνατότητα σε μια ανάγκη να παρατήσω τη μοτοσικλέτα και να επιστρέψω αεροπορικώς."

Τελος παντων δεν παιζει ρολο.Καταλαβα τι θες να πεις για το ninjaki.Οπότε οσον αφορα τα ταξιδια δεν θα με απογοητευσει.
Για τα αλλα που εγραψα παραπανω αν γνωριζει καποιος ας πει την γνωμη του(δυναμη,αναρτησεις,φρενα,θεση οδηγησης,κτλπ).Για να οδηγουμε ενα που μηχανακι που να ειναι σχετικα σωστα στημενο και να μην ειναι φτερο στον ανεμο....Παντως κατι βιντεακια που βλεπω φαινετε να τραβαει το μηχανακι για 250αρι...

Ευχαριστω για το ενδιαφερον παιδια

νομιζω οτι στη κατηγορια του ειναι best buy.....

leuteris 18
12/09/2011, 19:19
paidia kalispera..egw exw ena beverly 250...peiragmeno...kai skeftome na perasw se street meria...a3izei na poulisw to beverly pisteuete 8a eine mia skala pio panw to ninja to 250???? euxaristw para polu

maikt
12/09/2011, 19:43
εγω θα σου πρότεινα να παρεις ενα 600 κατευθείαν

leuteris 18
12/09/2011, 19:57
uparxei ena 9ema wmos...eimai 17 xronon....:PPPPP

smooth criminal
28/12/2011, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από audioslave
Λοιπόν...
Καλοβλεπω εδω και κανα χρονο το ninja το 250αρι...αλλα δν ξερω κατα ποσον αξιζει να δωσεις περιπου 3000χιλιαρικα για ενα 250αρι και αν τελικα θα με καλυψει...
Ειμαι εδω και 2 χρονια κατοχος ενος ΚΤΜ 200 '07.Απο μηχανες κτλπ δεν εχω οδηγησει αρκετες.Νομιζω για αρχη το 250αρι ειναι καλη επιλογη.Αλλα κολαω στο γεγονος οτι ισως μετα απο κανα χρονο θελησω να παω σε κατι πιο γρηγορο(δεν ειμαι κανας γκαζοφονιας μην με αρπαξετε απ τα μουτρα)...
Και κατι αλλο.Θελω να παιρνω την μηχανη τα σαββατοκυριακα π.χ και να κανω κανα ταξιδακι.Μπορεις με το Ninjaki να κανεις ταξιδια(εντος Ελλαδος φυσικα) ή μετα απο καμια 50αρα km θα θελει σταση επειδη θα εχει αναψει???
Θεση οδηγησης,φρενα κτλπ περιμενω καποιος ιδιοκτητης να βοηθησει και να πει την γνωμη του.

Ευχαριστωωωωώ:beer:
Tο μηχανακι το εχει ο κολητος μου και το χω παρει αρκετες φορες.Μια χαρα ειναι,και τα φρενακια του(καλη αποδοση εχουν και καλη σταδιακοτητα) και το γκαζι του εχει(καμια 28αρα με 30αρα βγαζει,φωτιες δεν βαζει στην ασφαλτο,αλλα μιλαμε για 250αρι),ο κινητηρας του δεν μασαει εχει κανει και long distances,η αναρτηση για αυτα που μπορει να κανει η μηχανη(μαμα) ειναι επαρκης,(by the way το μηχανακια πλαγιαζει για πλακα,ειναι μιλαμε παιχνιδι,μια φορα απο το δικο μου το πλαγιαζω πιο πολυ),η θεση οδηγησης ειναι ορθια και ξεκουραστη,αξιοπιστο ειναι.
Αυτα τα ολιγα,για μενα αν δεν το χεις παρει ηδη χτυπα το!

typhoon
28/12/2011, 19:08
Θα συμφωνήσω με όλους τους παραπάνω για τα καλά που έχει το ninja 250. Αλλά να σημειώσω το ότι λόγω σχεδίασης και φιλοσοφίας(και καλά) χάνει πόντους απο την καθημερινότητα και εξηγούμαι

Πολύ όμορφα τα πλαστικά του, αλλά όπως καταλαβαίνεις μεσα στη πόλη μόνο μπελαδες προκαλούν σε πιθανή πτώση

Αποθηκευτικοί χώροι τίποτα (όπως τα περισσότερα μη σκουτερ δηλαδή) αλλά λόγω σχεδίασης πάλι είναι λίγο δύσκολο να του φορέσεις μπαγκαζιέρα

Κατα τ΄άλλα αξιοπιστία μακράν, σχετικά γρήγορο και κάνει και ταξιδάκια.

Ασχετο το ΚΤΜ το δίνεις???

smooth criminal
29/12/2011, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από typhoon
Θα συμφωνήσω με όλους τους παραπάνω για τα καλά που έχει το ninja 250. Αλλά να σημειώσω το ότι λόγω σχεδίασης και φιλοσοφίας(και καλά) χάνει πόντους απο την καθημερινότητα και εξηγούμαι

Πολύ όμορφα τα πλαστικά του, αλλά όπως καταλαβαίνεις μεσα στη πόλη μόνο μπελαδες προκαλούν σε πιθανή πτώση

Αποθηκευτικοί χώροι τίποτα (όπως τα περισσότερα μη σκουτερ δηλαδή) αλλά λόγω σχεδίασης πάλι είναι λίγο δύσκολο να του φορέσεις μπαγκαζιέρα

Κατα τ΄άλλα αξιοπιστία μακράν, σχετικά γρήγορο και κάνει και ταξιδάκια.

Ασχετο το ΚΤΜ το δίνεις???
Δυστυχως αυτο για τα πλαστικα ειναι αληθεια,ξεχασα να το αναφερω η μαμα καβασακι δεν βαζει μανιταρια(ετσι τουλαχιστον ειχαν πει στον κολλητο μου),γιατι ηταν σχεδιαστικα κατι που δεν προεβλεψαν και πρεπει να τρυπησεις πλαστικο(καλα ολα γινονται αλλα τεσπα).Οσο αφορα την μπαγκαζιερα των σκουτερ λυση υπαρχει,δεν ειναι τοσο οικονομικη οσο της μπαγκαζιερας,αλλα...αμα θες βαζεις μπαγκστερ τσιμπας τανκ μπαγκ και διχτακι,τσιμπας και ενα μπακ πακ,και φευγεις και για 2ημερες αποδρασεις.Τωρα οσο αφορα τα πλαστικα του σε περιπτωση πτωσης(παντα μιλαμε χωρις μανιταρια),ολα τα ντυμενα ενα τροπο συμπεριφορας εχουν,απλα σπανε,δεν μπορεις να κανεις κατι για αυτο περα απο το να αγορασεις ενα 2ο κουστουμι απο τα φθηνα που κυκλοφορουν,το βαζεις πανω μεχρι να μαθεις οσο το δυνατον παραπανω το μηχανακι(για ενα ευλογο χρονικο διαστημα εσυ θα κρινεις)και μετα βαζεις το μαμα που ειναι πιο μουρατο και ποιοτικο.Ολα αυτα βεβαια σε περιπτωση που δε βρεις κανα τσακαλο μαστορι να σου βαλει μανιταρια.