PDA

View Full Version : Ένα ανθρώπινο μηχανάκι !



BELZEBOYLIS
03/09/2011, 18:41
Πριν ένα χρόνο περίπου τσάκισα το μηχανάκι μου , ένα 1100gs το οποίο τολμώ να πω ότι το είχα βολευτεί για τα καλά ! Εντάξει δεν λέω , είχα μείνει καιρό χωρίς να καβαλήσω δίτροχο γιατί εκτός από το gs τσάκισα και ένα πόδι και δίψαγα για μοτοβόλτα . Έτσι ξεκίνησε η αναζήτηση και φυσικά τα βάσανα μου! Στα χέρια μου λοιπόν έπεσε μια μαύρη Αφρικάνα για να παίξουμε το διάστημα των εορτών του Πάσχα! Κρυφή επιθυμία να κουμπώσω απάνω της και να την αγοράσω για να σταματήσει η αναζήτηση ! Τι τα ήθελα ? Φρίκη!!! Πλαίσιο ,γκάζι, φρένα για κλάματα ! Όχι αστεία, μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά – λίγη σε όλα !!! Η σέλα δε ,είναι όλα τα λεφτά!! Ο τρισμέγιστος που την σχεδίασε πρέπει να μας την φύλαγε , δεν εξηγείτε αλλιώς. Πρέπει να του κουτούπωσε την γυναίκα κάποιος νταβραντισμένος βαρκάρης και δίψαγε για εκδίκηση- να πονέσει και ο δικός μας κώλος, όχι μόνο της καλής του…
Στην συνέχεια βρέθηκα με ένα CBR600F ,δεν θα αναφέρω το πώς και το γιατί , αλλά ειλικρινά περιμένω πως και πώς να το επιστρέψω στον ιδιοκτήτη του. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα το έχω για κάποιους μήνες ακόμα. Εντάξει παραδέχομαι ότι είναι όμορφα αυτά τα διαόλια ! Και εντυπωσιακά είναι και γκάζι έχουν. Ναι ναι πολύ γκάζι , εξαιρετικό πλαίσιο ,εντυπωσιακά φρένα !! Φόρτωσα μερικά σώβρακα και καμιά κάλτσα σε ένα τανκ μπαγκ , και έφυγα για Λευκάδα. Θα πέρναγα απέναντι στο Μεγανήσι .
Ήμουν βλέπεις σίγουρος ότι θα με τρομάξει το γκάζι, στην διαδρομή και μπορεί αν δεν φτάσει στην κάλτσα, να λερώσω κανένα χαλαρά ! Όπως, όμως καλά γνωρίζετε οι συνήθειες δύσκολα κόβονται , οδηγούσα το κόκκινο διαόλι σαν την Βαυαρέζικη μοσχάρα. Πέντε με έξι χιλιάδες στροφές ανά λεπτό και φυσικά μου φάνηκε ψόφιο! Οκ σύντομα κατάλαβα την βλακεία μου και ξεκίνησα την διασκέδαση ! Ωραία λέω ! Δεν δάγκωνα την γλώσσα μου καλύτερα?! Μετά την Κόρινθο άρχισαν να με πονάνε τα πόδια ,να με ενοχλούν τα χέρια μου και να μουδιάζει ο αντίχειρας ,ο αριστερός ! Μην τα πολυλογώ όταν έφτασα στον προορισμό μου την έπεσα για ύπνο ψόφιος !! Ο αντίχειρας και ο δείκτης παρέμειναν μουδιασμένοι για μια βδομάδα περίπου…

Στο νησί μου ,την Αμοργό, πήγα με το παπί ,χωρίς δεύτερη σκέψη ! Το φόρτωσα σα γαϊδούρι , το γέμισα βενζίνη με 3,5 ευρώ και βρέθηκα στον Πειραιά με συνοπτικές διαδικασίες! Στο νησί όλα καλά και όλα όμορφα , μέχρι να χρειαστεί να κάνω 15 χιλιόμετρα προς την χώρα της Αμοργού ,με ανηφόρα και κόντρα τον καιρό ! Μου φάνηκε τραγικά αστείο ότι με τον άνεμο κόντρα το παπί δεν πήγαινε μία και ότι με ούριο έδινε ρέστα ! Εντάξει ρε λεβέντες το κατάλαβα ,το ήξερα , δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα !

Η μεγάλη ανακάλυψη ήρθε όταν πήγα στο χωριό μου με το γρήγορο εργαλείο. Πίστευα ο αφελής ότι ο κλειστός επαρχιακός θα είναι διασκεδαστικός … Μπεεεεε ! Εκεί συνειδητοποίησα ότι οι μοτοσικλετιστές ήμαστε χειρότεροι ψεύτες από τους ψαράδες και τους κυνηγούς !!! Τι στο διάολο τα αγοράζετε αυτά τα μηχανάκια ? Άβολα του κερατά και οδηγείς με την μύτη καρφωμένη στην άσφαλτο ! Μην γίνει καμιά μαλακία και πάρεις χαμπάρι από την διαδρομή!
-Πώς σου φάνηκε η διαδρομή ?
-Γαμάτες στροφές ρε φιλαράκι και με καλή άσφαλτο !!!!
-Ναι ρε μεγάλε αλλά τα βουνά τα δέντρα ,τα χωριά που πέρασες ? Πώς σου φάνηκαν ?
-Τα ποια ????????? Μάστορα όλα είναι δρόμος……

Να ξεκίναγε παγκόσμιος πόλεμος και να είχε γεμίσει ο ουρανός πυραύλους ,χαμπάρι δεν θα έπαιρνα! Ο σβέρκος είχε τερματίσει την διαδρομή του και η μύτη καρφωμένη στην άσφαλτο !!! Ουρανό δεν είδα ! Στα κλειστά στροφιλίκια ήθελα να το πετάξω στην άκρη και να του βάλω φωτιά ,να το κατουρήσω και να συνεχίσω με το Κτελ! Σε κάθε στροφή ήθελε το γ@#$@νο τιμόνι να κλειδώσει και έφτυνα αίμα να το κρατήσω ! Και φυσικά όταν έφτασα , ύπνος ….Έλιωσα ο Ταλιμπάν στον ύπνο για να συνέλθω ,σαν τον Τουταγχαμών κοιμήθηκα !

Επανέρχομαι λοιπόν! Όχι μόνο αγοράζετε τις clipon-άτες μαλακίες που αγοράζετε , αλλά θεωρητικοποιείτε και την μαλακία που κάνατε και το εντάσσετε σε στάση ζωής! Ωραία ,εντάξει δεν το κάνετε μόνο εσείς αυτό ,αλλά και οι υπόλοιποι μοτοσικλετιστές την ίδια βλακεία κάνουμε ! Προσπαθούσε ο πορνόγερος ,τις προάλλες , να με πείσει ότι η Άφρικάνα είναι καλή μοτοσυκλέτα ! Γεροντοέρωτας θα μου πεις … Αντικειμενικότητα μηδέν ! Ο άλλος πετάει ένα σκασμό λεφτά για να αγοράσει την Βαυαρέζικη παπαριά που χαλάει συνέχεια , γιατί ο Γερμανός ήθελε να φτιάξει το διαστημόπλοιο στις καταναλωτικές πλάτες μας και δεν έχει το θάρρος να παραδεχτεί ότι έπεσε θύμα του μάρκετινγκ! Και όχι απλά δεν το βουλώνει αλλά στηρίζει την επιλογή του με ένα σορό ιδεολογήματα του κώλου !


…και η αναζήτηση συνεχίζετε !!!

Lioulios
03/09/2011, 18:48
Καλή τύχη .

...Απλά το διάβασα όλο και ήθελα κάτι να πω .

:wave2:

sniper
03/09/2011, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
...
Επανέρχομαι λοιπόν! Όχι μόνο αγοράζετε τις clipon-άτες μαλακίες που αγοράζετε , αλλά θεωρητικοποιείτε και την μαλακία που κάνατε και το εντάσσετε σε στάση ζωής! Ωραία ,εντάξει δεν το κάνετε μόνο εσείς αυτό ,αλλά και οι υπόλοιποι μοτοσικλετιστές την ίδια βλακεία κάνουμε !
....
…και η αναζήτηση συνεχίζετε !!!


Σύντροφε Κώστα,

τα ss δεν τα παίρνουμε για να κάνουμε τουρισμό (άσχετα αν κάνουμε - το πως το κάνουμε δεν είναι της παρούσης).

Εσένα δεν σε βόλεψε, το καταλαβαίνω αλλά ίσως από κοντά θα σου εξηγήσω γιατί δεν σου άρεσε..

Αλλά μην κριτικάρεις κάτι που δεν καταλαβαίνεις.. :winka:

Keep looking :beer:

Stabak
03/09/2011, 18:49
θα ρθεις και συ στην αληθεια του στροματος, που θα πας :smokin:

Cpt. Haddock
03/09/2011, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
θα ρθεις και συ στην αληθεια του στροματος, που θα πας :smokin:

:a53:



Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
[...]…και η αναζήτηση συνεχίζετε !!!

Θα συνεχίζεται πάντα γιατι δεν υπάρχει το τέλειο μηχανάκι, όπου τέλειο διαβαζε: "Αυτό που κάνει όλα όσα θέλουμε και πολύ καλα"

Ωραία η αναζήτηση, απλα μην την τρεναρεις πολύ γιατι θα πέσεις σε μια λούμπα στην οποία θα είσαι χωρίς μηχανάκι και απο την οποία δυσκολα θα βγείς.

Για τα SS, χωρίς να έχω ίδια πείρα, θα συμφωνήσω με τον παραπάνω συναδελφο :wave2:

sniper
03/09/2011, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:a53:

Κι εσύ άσε τα GS και τράβα πάρε στρόμα...

:smokin:

Cpt. Haddock
03/09/2011, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κι εσύ άσε τα GS και τράβα πάρε στρόμα...

:smokin:

ασταδιαλα ρε :smokin:

Δεν πρόκειται να παρω GS λέμε... :smokin:

sniper
03/09/2011, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ασταδιαλα ρε :smokin:

Δεν πρόκειται να παρω GS λέμε... :smokin:

Και ποιος σε ρώτησε ρε μλκ; Έχουμε ήδη κάνει σχέδια με τον άλλον..

:smokin:

Vstrommer71
03/09/2011, 19:02
Ενα 990(το χαμηλο) μαλλον θα σε βολευε μια χαρα(περαν την καταναλωσης βεβαια η οποια ειναι μεγαλη)
και θα σου εκανε τα γουστα,και οδηγειται(και ειναι μακραν καλυτερο μηχανακι απο το μπεμβε) πολυ ανετοτερα.
Οδηγησε το και θα με θυμηθεις.Τι πας και μπλεκεις με Αφρικανες(καλο,χρυσο αλλα 20 χρονακια πισω) και CBR(αλλο μηχανακι,αλλη χρηση)
Εγω βεβαια που ειμαι πιο σκληροπυρηνικος και ταξιδευω παντα χωρις συνεπιβατη για μενα ακομα και το 990 ειναι too much για εκει που θελω και πηγαινω.Μην παρεις ομως 690 γιατι ενεδρευει η παντοφλα.Ενα 990 σε καλη τιμουλα και με καλη τιμη δευτερο χερι απο προσεκτικο ιδιοκτητη θα δωσει λυση στο προβλημα σου.
Εισαι και παπαρας,πας Περδικοβρυση και δεν ριχνεις κανα σημα χαμενε!:smokin:

Cpt. Haddock
03/09/2011, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Και ποιος σε ρώτησε ρε μλκ; Έχουμε ήδη κάνει σχέδια με τον άλλον..

:smokin:

:a27:

Vstrommer71
03/09/2011, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ασταδιαλα ρε :smokin:

Δεν πρόκειται να παρω GS λέμε... :smokin:
Ειλικρινα παντως το μονο που δεν παθαινουν τα GS(εκτος των αλλων κουσουριων που εχουν) ειναι να τρυπανε (Μ)πιστονια λογω κακης βενζινης:a13:
Το θες το spam σου!

DrBig
03/09/2011, 19:07
Εχω οδηγησει στην αμοργο οτι μηχανη μπορεις να φανταστεις, μια και παω εκει καθε χρονο καμια 20ετια, ειτε μονος, ειτε με μοτοπαρεες. Αν ψαχνεις μηχανη να φχαριστιεσαι διαδρομες οπως χωρα-αιγιαλη, η οποια ειναι και για μενα η διαδρομη benchmark προσωπικης οδηγικης ασφαλτινης ΓΚ@ΒΛΑΣ, κοιτα για κανα 950/990 ον-οφφ. :wave2:

Cpt. Haddock
03/09/2011, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Ειλικρινα παντως το μονο που δεν παθαινουν τα GS(εκτος των αλλων κουσουριων που εχουν) ειναι να τρυπανε (Μ)πιστονια λογω κακης βενζινης:a13:
Το θες το spam σου!

Ρε χάλιες, γιατι ασχολείστε με μένα :lol:

Εγώ μηχανάκι έχω, αυτα που θέλω τα κάνει και μεχρι στιγμής έχει 62,000 χωρις βλαβη (παλιοκατσικοποδαροι)

Απαντήστε στον σύντροφο Κώστα, αντι να σπαμάρετε :smokin:

Σύντροφε Κώστα, θα συμφωνήσω για το 990

sniper
03/09/2011, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
.....
Σύντροφε Κώστα, θα συμφωνήσω για το 990


+954

BELZEBOYLIS
03/09/2011, 19:22
Καλά ρε ρεμάλια τα λέτε επίτηδες ??? Το 990 δεν το φτάνω με τίποτα !Πρέπει να σκαρφαλώσω για να το καβαλήσω !!!!:lol:
Καπετάνιε μπορεί να μην έχουμε βρεθεί καιρό τώρα ,αλλά μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι δεν έχω ψηλώσει καθόλου :lol: :wave2:

DrBig
03/09/2011, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Καλά ρε ρεμάλια τα λέτε επίτηδες ??? Το 990 δεν το φτάνω με τίποτα !Πρέπει να σκαρφαλώσω για να το καβαλήσω !!!!:lol:
Καπετάνιε μπορεί να μην έχουμε βρεθεί καιρό τώρα ,αλλά μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι δεν έχω ψηλώσει καθόλου :lol: :wave2:


Ενα απο τα καλα του ειναι πως δεν χρειαζεται να πατας κατω. Εξ'αλλου, δεν εχει τραγικη διαφορα σε υψος απο το 1100 που ειχες, το χαμηλο ειναι μια απο τα ιδια.

Cpt. Haddock
03/09/2011, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Καλά ρε ρεμάλια τα λέτε επίτηδες ??? Το 990 δεν το φτάνω με τίποτα !Πρέπει να σκαρφαλώσω για να το καβαλήσω !!!!:lol:
Καπετάνιε μπορεί να μην έχουμε βρεθεί καιρό τώρα ,αλλά μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι δεν έχω ψηλώσει καθόλου :lol: :wave2:

Ετσι νομιζα κι εγω, μεχρι που ανεβηκα σε ένα 990. Ευχάριστη (ή δυσάρεστη :lol: ) έκπληξη

Δοκιμασε και θα δεις :winka:

o teos
03/09/2011, 19:35
κακα τα ψεματα τουρισμο κανεις με ολα τα μηχανακια...απλα με τα ss πρεπει να αγαπας πολυυυ τη μηχανη σου και καθολου τον κολο σου...:p

sniper
03/09/2011, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από o teos
κακα τα ψεματα τουρισμο κανεις με ολα τα μηχανακια...απλα με τα ss πρεπει να αγαπας πολυυυ τη μηχανη σου και καθολου τον κολο σου...:p

A γνωρίστηκες με τον Τσίου; :bawl: :bawl: :bawl: :lol:

Cpt. Haddock
03/09/2011, 19:43
πάει το θρεντ :bigcry:

Sapadak
03/09/2011, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Επανέρχομαι λοιπόν! Όχι μόνο αγοράζετε τις clipon-άτες μαλακίες που αγοράζετε , [/B]

Υπαρχουν κλιπ-ονατες και κλιπ-ονατες

Ειδικα για το 600F που λες ειναι καναπεδάτο μπροστα σε κατι ρ1 1ης γενίας :smokin:

John Steed
03/09/2011, 19:58
Πραγματικά το απόλαυσα το κειμενάκι σου! :lol:

Είναι ωραίο που δοκιμάζεις άλλα μηχανάκια, μαζεύεις εμπειρίες! :lol:




Καλή τύχη στην αναζήτησή σου! :wave2:

g.kounoupis
03/09/2011, 20:04
Για να κάνεις μεγάλο ταξίδι με 990 πρέπει να είσαι σιδερόκωλος και να το αγαπάς πάρα πολύ .

gcrook
03/09/2011, 20:10
Σχεδον ολα πανε παντου,και παντα αυτος που θα χρειαστει να κανει θυσιες θα εισαι εσυ.
:wave2:

Εξαιρουνται ακραια μηχανακια για ακραιες χρησεις.

Vstrommer71
03/09/2011, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ετσι νομιζα κι εγω, μεχρι που ανεβηκα σε ένα 990. Ευχάριστη (ή δυσάρεστη :lol: ) έκπληξη

Δοκιμασε και θα δεις :winka:
Eλπιζω να μην δοκιμασατε να ανεβειτε στο ψηλο το 990,εγω μιλαω για το κανονικο-κοντο 990(ΟΚ δεν ειναι και παπι αλλα πατας ανετα κατω)
Κωστακηηηη αμα σε φαινεται ψηλο το 990 τοτε πανε να ανεβεις παλικαριμ' σε ενα Super Enduro 950 με χωματινα λαστιχα(ακομα καλυτερα) και δοκιμασε να το ξεπαρκαρεις λιγο.Θα με θυμηθεις:lol:
Ρε ειστε για λυπηση,εδω η φραου Φοσγκεραου ανεβαινει χωρις προβλημα στο DRZ κι εσεις ρε παλιοαδερφες του ελεους φωναζετε γιατι ειναι λιγο ψηλη η σελλα στο 990:rotflmao:

o teos
03/09/2011, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
A γνωρίστηκες με τον Τσίου; :bawl: :bawl: :bawl: :lol:


:rotflmao: :rotflmao:

jimmis5
03/09/2011, 21:33
Ωραια περιγραφη, νομιζω ολοι εχουμε αναρωτηθει αλλα μου αρεσουν εκεινοι οι μοτοσυκλετιστες που συμβιωνουν για πολλα χρονια με ενα εργαλειο που εχει καλα και κακα και γραφουν χιλιομετρα χωρις να ψαχνουν το τελειο μηχανακι αλλα το τελειο τοπιο, τον εντυπωσιακο φιδισιο δρομο, την απιστευτη διαδρομη μες στο δασος κατω απο τα ελατα.

Καλη συνεχεια στην αναζητηση:beer: :beer: :beer:

devil's animal
03/09/2011, 22:40
με τα ss αν δεν ξερεις, υποφερεις. (βλεπε τσιου :bigcry: )
περα απο την πλακα, το 600f ειναι πολυυυ χαλαρο σε θεση οδηγησης απο καποιο ss που σεβεται τον εαυτο του.
επισης μπορεις να οδηγησεις χαλαρωνοντας και χαζευοντας το τοπιο, απλα και αυτο θελει τροπο.

εν ολιγοις (θα πω μονο για τα ss, γιατι για τις αλλες πολυθρονες δεν εχω αποψη) εισαι αγυμναστος και κουλος. μπορουσες να το γραψεις και σε μικροτερο κειμενο, αλλα οπως και να εχει ηταν διασκεδαστικο στην αναγνωση...:lol:

καλη συνεχεια στην αναζητηση σου, αν και εγω εχω να προτεινω την σωβρακοφανελα που λεγεται τιγρης με το 1050 στο ντεποζιτο. το θεωρω το καλυτερο all around χωρις σκληροπυρηνικες προεκτασεις (οπως ενα 990 π.χ.):winka:

fantacid
04/09/2011, 00:53
ψιλο ασχετο,
το 1100 υπαρχει καπου σε καποια κατασταση....εστω το μοτερ του????

:rolleyes:

BELZEBOYLIS
04/09/2011, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
το 600f ειναι πολυυυ χαλαρο σε θεση οδηγησης απο καποιο ss που σεβεται τον εαυτο του.
εισαι αγυμναστος και κουλος. μπορουσες να το γραψεις και σε μικροτερο κειμενο, αλλα οπως και να εχει ηταν διασκεδαστικο στην αναγνωση...:lol:
:winka:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Υπαρχουν κλιπ-ονατες και κλιπ-ονατες

Ειδικα για το 600F που λες ειναι καναπεδάτο μπροστα σε κατι ρ1 1ης γενίας :smokin:

απλά να αναφέρω ότι ξέχασα ένα γράμμα :wacko: το μηχανάκι είναι το cbr600fs! Καναπεδάτο δεν το λες με τίποτα !!!


αγύμναστος σίγουρα και κουλός θα μπορούσα να θεωρηθώ !! Δεν ήξερα ότι πρέπει να ξεκινήσω εντατικά γυμναστήριο και να κάνω όλα τα σχολεία του κόσμου για να μπορέσω να κάνω μια βόλτα με το μηχανάκι, σαν άνθρωπος....:lol: :wave2:

menos
04/09/2011, 15:55
Επιδίωξες ταξιδάκι με το CBR 600F που συμφωνώ πως είναι καναπεδάκι σε σχέση με πολλά άλλα ss....

Ειλικρινά, τι περίμενες σε ταξίδι απο ενα ss..?? :confused:

zephyr1
04/09/2011, 16:06
Αυτη την περιοδο καβαλαω ενα derbi300,runner200,modenas125,fazer1000, για μενα ολα kawla ειναι, (το καθενα για τους λογους του),φτανει που μπορω ακομα και κυκλοφορω σε 2 τροχους.

HelenKoR
04/09/2011, 16:27
(Βελζεβουλ', κοιτα να δεις που θα με κανεις να συμφωνησω με τον Sniper...)

BELZEBOYLIS
04/09/2011, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από HelenKoR
(Βελζεβουλ', κοιτα να δεις που θα με κανεις να συμφωνησω με τον Sniper...)


Μα είναι δυνατό ??? Και εγώ συμφωνώ με τον sniper !!! Τα διαόλια αυτά δεν είναι για τουρισμό !! Αλλά δεν νομίζω ότι οι κάτοχοι τους τα έχουν για την πίστα ....:D :wave2:

devil's animal
04/09/2011, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS

αγύμναστος σίγουρα και κουλός θα μπορούσα να θεωρηθώ !! Δεν ήξερα ότι πρέπει να ξεκινήσω εντατικά γυμναστήριο και να κάνω όλα τα σχολεία του κόσμου για να μπορέσω να κάνω μια βόλτα με το μηχανάκι, σαν άνθρωπος....:lol: :wave2:

για να πας ΑΠΛΑ μια βολτα δεν χρειαζεται να ξεκινησεις τιποτα...
αλλα αν θες να πας ταξιδι και γενικοτερα να χαρεις τις (οποιες) αρετες του, πρεπει και φυσικη κατασταση να βελτιωσεις και να κανεις καποιο σχολειο να σου πουν τι να κανεις και ποτε...
εχε στο μυαλο σου: ειδικες κατασκευες---> ειδικοι χειρισμοι.

αν θες κατι για τουρισμο και να πηγαινεις "σαν ανθρωπος" οπως λες κοιτα στα περιοδικα εκει που λεει "on-off"...

και θα συνεχισω να επιμενω για το tiger. αλλωστε το παει και ο καπ10, οποτε ειναι προφανες οτι απο θεμα "υψους" σιγουρα δεν θα εχεις θεμα...:lol: :lol:

MikeG
04/09/2011, 19:38
Bρες πάλι ένα 1100. :winka:

fantacid
04/09/2011, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Bρες πάλι ένα 1100. :winka:

hypermotard .......?

gixxerpap
04/09/2011, 20:47
... μπα, θα γράψω αργότερα, να τα διαβάσω όλα πρώτα
:a55:

HelenKoR
04/09/2011, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Μα είναι δυνατό ??? Και εγώ συμφωνώ με τον sniper !!! Τα διαόλια αυτά δεν είναι για τουρισμό !! Αλλά δεν νομίζω ότι οι κάτοχοι τους τα έχουν για την πίστα ....:D :wave2:

εκτος απο το οτι δεν ειναι για τουρισμο, γραφει και κατι αλλο κατω-κατω


Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Αλλά μην κριτικάρεις κάτι που δεν καταλαβαίνεις.. :winka:

Keep looking :beer:

:winka:

BLiTzER
04/09/2011, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

Θα συνεχίζεται πάντα γιατι δεν υπάρχει το τέλειο μηχανάκι, όπου τέλειο διαβαζε: "Αυτό που κάνει όλα όσα θέλουμε και πολύ καλα"


Ότι είπε. Τα τελευταία 4 χρόνια έχω αλλάξει 5 μηχανάκια: 600 γυμνό, 1000 SS, 600 γιαπωνέζικο motard (μετατροπή), 600 ευρωπαϊκό motard και ένα Duke 690, που είναι μια κατηγορία μόνο του :P Και οδεύω ακάθεκτος προς το 6ο, το οποίο μάλλον θα είναι ξανά ένα από αυτά τα άχρηστα supersport (δύσκολα κόβεται, αν και προσπάθησα :/)...

Δεν υπάρχει περίπτωση να βολευτείς με ΕΝΑ μηχανάκι. Χρειάζεσαι τουλάχιστον δύο. Αυτό βέβαια αν γουστάρεις να καβαλάς και δεν το κάνεις μόνο για πρακτικούς λόγους.

Σημείωση: έχω και αυτοκίνητο, αλλά, δυστυχώς, δε μπορεί να αντικαταστήσει κανένα μηχανάκι. Χρησιμεύει μόνο σε έκτακτη ανάγκη.

Tpap
04/09/2011, 22:48
@'boulis: εδώ σε έχω μόρτη.
Εναντια στο κλίμα της εποχής, κοντρα στους λεμέδες με τα ον/οφ, αναποδα στην τρεντυ κατάστα του μάρκετιν.
Φτηνό, γυμνό με τον αέρα να ανεμίζει το πλούσιο μούσι σου, σιδερένιο, πάει παντού και άμα ξέρ'ς δέρνεις άνετα πολλούς με ςς...


235150

Jo.Da.
04/09/2011, 22:53
Εσένα σε κοβω για κάτι τέτοιο... (http://www.google.com/m/search?hl=el&gl=gr&source=android-browser-key&q=bmw+r100+gs&site=images&tbm=isch#i=3):winka:

sniper
04/09/2011, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Μα είναι δυνατό ??? Και εγώ συμφωνώ με τον sniper !!! Τα διαόλια αυτά δεν είναι για τουρισμό !! Αλλά δεν νομίζω ότι οι κάτοχοι τους τα έχουν για την πίστα ....:D :wave2:

Θα μας τρελλάνεις ρε σύντροφε;

Δλδ τα GS1200 που είναι περισσότερα από τα παπιά στην Αθήνα, αγοράστηκαν για να δουν τις Άνδεις και την Μογγολία; Ή με το 1100 έκανες το γυρο του κόσμου;

Συμβιβασσμούς κάνουμε, αναγκαστικά.. :winka:

dim_rac
05/09/2011, 03:06
Οπως θα 'λεγε κι ο Τσακ η λυση στο προβλημα σου ακουει στο ονομα β-στρομ.:lol: :lol:

Μπορεις να κοιταξεις και το βερσυς.:wave2:

OldMan
05/09/2011, 12:00
R 80 του '80 και να μην ξανακούσουμε νέα σου σύντομα.. :smokin:

dmf
05/09/2011, 12:08
αυτα δεν ειναι πανακριβα? Αν βρεις...

BELZEBOYLIS
09/09/2011, 13:40
To καλύτερο μηχανάκι που οδήγησα το καλοκαίρι ήταν ενα Τενερε του 91 νομίζω , του βρομιάρη ! Στα ορεινά της Ναυπάκτου και ήταν μια χαρά !!!!!! :wave2:







Αντώνη , σκέφτομαι να ανεβώ απάνω λόγω της ΔΕΘ... :D

OldMan
09/09/2011, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Αντώνη , σκέφτομαι να ανεβώ απάνω λόγω της ΔΕΘ... :D
Από μέσα ή απόξω..?? :confused:

BELZEBOYLIS
09/09/2011, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Από μέσα ή απόξω..?? :confused:


δεν ξέρω αν θα με αφήσουν να μπω μέσα... :lol:

OldMan
09/09/2011, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
δεν ξέρω αν θα με αφήσουν να μπω μέσα... :lol:
Να κανονίσω για κλινοστατισμό ή θα βολευτείς στο κρατητήριο..?? :confused:

Cpt. Haddock
09/09/2011, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
To καλύτερο μηχανάκι που οδήγησα το καλοκαίρι ήταν ενα Τενερε του 91 νομίζω , του βρομιάρη ! Στα ορεινά της Ναυπάκτου και ήταν μια χαρά !!!!!! :wave2:

Έλεος :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

BELZEBOYLIS
09/09/2011, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Να κανονίσω για κλινοστατισμό ή θα βολευτείς στο κρατητήριο..?? :confused:


Φαντάζομαι ότι έχουν γίνει κρατήσεις ...Θα έχει φροντίσει ο Υπουργός δημοσίας τάξεως για δωρεάν διαμονή με πρωινό :lol:





Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Έλεος :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Γιατί ρε λεβέντη ? Ωραιότατη θέση οδήγησης έχει, με την τιμονάρα του ,τις αναρτήσεις του που δεν καταλαβαίνεις λακκούβα !!! Μια χαρά !

Cpt. Haddock
09/09/2011, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Γιατί ρε λεβέντη ? Ωραιότατη θέση οδήγησης έχει, με την τιμονάρα του ,τις αναρτήσεις του που δεν καταλαβαίνεις λακκούβα !!! Μια χαρά !

Εθνική φορτωμένος το δοκιμασες; :lol:

BELZEBOYLIS
09/09/2011, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εθνική φορτωμένος το δοκιμασες; :lol:



εεεε όχι ντε ! Αλλά ταξιδεύει με 100-120 σχετικά χαλαρά ... :wave2:

Cpt. Haddock
09/09/2011, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
εεεε όχι ντε ! Αλλά ταξιδεύει με 100-120 σχετικά χαλαρά ... :wave2:

ναι, οκ :lol: :bawl: :lol:

gcrook
09/09/2011, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
εεεε όχι ντε ! Αλλά ταξιδεύει με 100-120 σχετικά χαλαρά ... :wave2:

Παρε κανα τρανσαλπ600 να ησυχασεις και συ και μεις.:lol: :lol:

sniper
09/09/2011, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
εεεε όχι ντε ! Αλλά ταξιδεύει με 100-120 σχετικά χαλαρά ... :wave2:

Για πόσο;

OldMan
09/09/2011, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Για πόσο;
Το κάτω κουφονήσι το γυρνάει άνετα ...:winka:

BELZEBOYLIS
09/09/2011, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Για πόσο;


δεν ξέρω , αλλά ήδη τρέχει για 20 χρόνια....:) :D






Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Παρε κανα τρανσαλπ600 να ησυχασεις και συ και μεις.:lol: :lol:



εεεε όχι τόσο εύκολα :evil: :D

sniper
09/09/2011, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
δεν ξέρω , αλλά ήδη τρέχει για 20 χρόνια....:) :D

....


Κι η γιαγιά μου ζει 95 χρόνια αλλά δεν την βλέπω να παντρεύεται ξανά..

DimChios
09/09/2011, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
To καλύτερο μηχανάκι που οδήγησα το καλοκαίρι ήταν ενα Τενερε του 91 νομίζω , του βρομιάρη ! Στα ορεινά της Ναυπάκτου και ήταν μια χαρά !!!!!! :wave2:




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

BELZEBOYLIS
09/09/2011, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


γιατί γελάτε κύριος ????:hypnotize

Cpt. Haddock
09/09/2011, 19:40
Διότι σύντροφε Κωστή, Τενερε του 1991 =


235548

BELZEBOYLIS
09/09/2011, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Διότι σύντροφε Κωστή, Τενερε του 1991 =

Εεεεε βλέπεις προκατάληψη ?!?! Μια χαρά βαρκούλα , άνετη χαλαρή καμαρωτή καμαρωτή !!! :lol: :wave2:



ή προτιμάς να πηγαίνεις για ψάρεμα με πύραυλο εδάφους εδάφους ?????? :lol: :wave2:

Cpt. Haddock
09/09/2011, 20:03
Δε μ' αρεσει το ψαρεμα :lol:

johnpan
09/09/2011, 20:12
cbr 600 f με κιτ για τιμόνι:
αυτό θες (http://www.topyokes.com/comfort_kit_+_handlebars/511)
και καλές βόλτες :beer: :beer:

BELZEBOYLIS
09/09/2011, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
cbr 600 f με κιτ για τιμόνι:
αυτό θες (http://www.topyokes.com/comfort_kit_+_handlebars/511)
και καλές βόλτες :beer: :beer:


να και ενας άνδρας που ξέρει τι θέλω ...:lol: :lol: :rotflmao:



δε με λες ,παλάβωσες κύριε ??????????????????????:lol: :wave2:

Jo.Da.
09/09/2011, 21:05
brainwash...:lol:


235554

BELZEBOYLIS
30/09/2011, 09:40
είδα την ταινία ΤΤ Isle of Man...
'' Η ζωή συνεχίζεται , έχουμε άλλους 4ης γύρους''


Κατάλαβα τι δεν μπορούσα να καταλάβω...:wave2: